Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Tanie chińskie słuchawki nauszne moim zdaniem nie są warte zakupu - miałem Supreluxy HD681, HD330, ISK 9999 i następnych próbować nie zamierzam. Szkoda czasu i kasy, lepiej kupić coś w rodzaju DT880, K701, HD650 itp.

Natomiast tanie chińskie dokanałówki to dla mnie zupełnie inny temat - bo chodząc po Warszawie gdzie zawsze jest duży szum otoczenia to trudno jest docenić przewagi dajmy na to Fiio FH5 nad KZ ZS10. Zbyt duża izolacja też nie jest wskazana (przez Etymotic kilka razy o mało nie wpadłem pod samochód ;)). Natomiast w chi-fi największym problemem nie jest jakość techniczna, bo ta zazwyczaj jest niezła, tylko strojenie (takie ZS10 technicznie są bardzo dobre, ale barwa dźwięku to jednak nie jest to), dlatego warto poszukać czegoś pod swoje ucho.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie Ch-Fi to sport, nomen omen, mocno podsycany przez forum :D 

Tanie produkty są na ogół kiepskie, ale je kupujemy, bo są tanie :D 

W końcu coś robić trzeba. Szczególnie teraz, kiedy siedzimy tyle w domu, a myszka tylko prosi aby nią poklikać :D 

 

 

Edytowane przez marek_m
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, marek_m napisał:

 

Jako zdeklarowany basshead poproszę o podrzucenie kilku propozycji :)

Może być tutaj ewentualnie na priv.

Z tych bassheadowych: Empire Ears Bravado, Campfire Audio Atlas, Beyerdynamic Xelento. Z czego te ostatnie, to najmniejsze wariaty, bo Bravado i Atlasy, to potrafią wejść razem z drzwiami, zamiast pukania.

Tylko ważna rzecz - trzeba im zapewnić lepsze źródło niż telefon, żeby przetworniki się dobrze rozruszały (a później zrobiły to z plombami w zębach) ;)

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły do mnie KB1 z lucky baga i muszę powiedzieć, że w takiej cenie grają bardzo fajnie. Sporo szczegółowej góry, fajna średnica i basik, który mógłby być lepiej kontrolowany ale jest ok. Jakie rozwinięcie takiego grania byście proponowali? Sprngi?

Wysłane z mojego KING_KONG_3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Havoc7711 napisał:

Doszły do mnie KB1 z lucky baga i muszę powiedzieć, że w takiej cenie grają bardzo fajnie. Sporo szczegółowej góry, fajna średnica i basik, który mógłby być lepiej kontrolowany ale jest ok. Jakie rozwinięcie takiego grania byście proponowali? Sprngi?

Wysłane z mojego KING_KONG_3 przy użyciu Tapatalka
 

 

Spring, ale 1. Dwójki są zupełnie inne niż wszystkie BQEYZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Havoc7711 napisał:

Doszły do mnie KB1 z lucky baga i muszę powiedzieć, że w takiej cenie grają bardzo fajnie. Sporo szczegółowej góry, fajna średnica i basik, który mógłby być lepiej kontrolowany ale jest ok. Jakie rozwinięcie takiego grania byście proponowali? Sprngi?

Wysłane z mojego KING_KONG_3 przy użyciu Tapatalka
 

Jeśli chcesz zostać przy tej marce, to chyba Springi nie są warte aż takiej kasy. Bo przecież jest KC2, chyba najlepiej oceniane wraz z KB100. Oba modele zrównoważone, bez podbicia i zagłębienia średnicy. BQ3 to już łupanka na planie V. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kuba_622 napisał:

Tanie chińskie słuchawki nauszne moim zdaniem nie są warte zakupu - miałem Supreluxy HD681, HD330, ISK 9999 i następnych próbować nie zamierzam. Szkoda czasu i kasy, lepiej kupić coś w rodzaju DT880, K701, HD650 itp.

Natomiast tanie chińskie dokanałówki to dla mnie zupełnie inny temat - bo chodząc po Warszawie gdzie zawsze jest duży szum otoczenia to trudno jest docenić przewagi dajmy na to Fiio FH5 nad KZ ZS10. Zbyt duża izolacja też nie jest wskazana (przez Etymotic kilka razy o mało nie wpadłem pod samochód ;)). Natomiast w chi-fi największym problemem nie jest jakość techniczna, bo ta zazwyczaj jest niezła, tylko strojenie (takie ZS10 technicznie są bardzo dobre, ale barwa dźwięku to jednak nie jest to), dlatego warto poszukać czegoś pod swoje ucho.

Moim zdaniem jest sporo ciekawych pozycji i wiadomo, że takie Beyerdynamic jakością wykonania i brzmieniem pokonają chińskie wynalazki, ale jak ktoś ma ograniczony budżet to dysponując 200 zł może przebierać wśród propozycji, a na takie DT880/DT990 to trzeba szykować 500-600 zł, a to spora różnica.

 

Moimi pierwszymi chińczykami, a w zasadzie tajwańczykami (choć dla tych pierwszych to i tak to samo ;)) były Superlux HD668b i miło je wspominam. Robiły wrażenie świetnym, sprężystym basem, detalicznością i przestrzennym graniem. Kupiłem je tuż po premierze za ok. 100zł i w tej cenie ciężko było znaleźć tak dobrze grające słuchawki do tego z odpinanym przewodem. Trzeba tylko było wymienić tragiczne pady na zamienniki. Parę lat temu jak je sprzedawałem to zagrały mi lepiej, a na pewno dużo efektowniej niż AKG M220 PRO i chciałem je sobie zostawić, ale po paru miesiącach stwierdziłem, że to nie ma sensu. Miałem też ISK HD9999 (wyposażenie w tej cenie potrafi zawstydzić niejedne słuchawki za kilkanaście razy wyższą kwotę, ale brzmieniowo mnie nie porwały) oraz ISK MDH9000 (naczytałem się peanów na ich temat, o niesamowitej przestrzeni, świetnej średnicy, a dla mnie to były basotłuki).

 

Na chwilę obecną moje ulubione wokółuszne chińczyki to BossHiFi/BLON B8. Mam je od ok. roku i pomimo, że co jakiś czas coś tam kupię to B8 dzielnie się bronią, a miały kilku mocnych przeciwników.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayerdynamic, AKG, Sennheisera itp pokonują jeśli kosztują wielokrotność, te w cenie taniego Chi-fi są niestety nieakceptowalne zarówno dźwiękowo, ergonomicznie, wykonaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mr Krzychoo napisał:

Nie podróbki, na aliexpress rozrzut cenowy bywa nawet4-6 i więcej razy. Zobacz LZ A6 Mini od pięćdziesięciu paru dolarów do przeszło dwustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Niestety nie. Wyczyściłem cache, skopiowałem link, ale zawsze jest 82,60  

A jaki masz status użytkownika na AliExpress?
Bo często są różne ceny dla użytkowników diamentowych np


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, czarodziejnocy napisał:

Przyszedł i mój lucky bag. Wczoraj już był, ale nie chciałem sobie dodatkowo psuć humoru, że też dałem się nabrać na tę loterię i dzisiaj dopiero otworzyłem.

 

No właśnie, a w środku Springi z wielką cyfrą 2. Odczekałem dwie godziny, zajrzałem znowu, w pudełku dalej Springi. Miło:) Daję znać, że jednak nie było tak, że polecieli w kulki wysyłając tylko jeden, niższy model.

 

Aha, to pewnie bez znaczenia, ale kupowałem bodajże 30., jak już wszystkie kupony wygasły.

 

G r a t u l a  c j e ! 

 

👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też brałem udział i nie mogę wciąż w to uwierzyć ale także wylosowałem Spring 2

Tylko, że chyba pójdą na sprzedaż bo nie mam w co wpiąć a dobry odtwarzacz bardziej się przyda.

Edit: Dodam, że tak jak kolega wyżej również zamawiałem późno, po zakończeniu teoretycznej puli.

default_tongue.png9662220846de3896baf069fe912978ab.jpg&key=5e1768237a2390f6f426f917eafa5d6af5fcea5322ea033c6a285ab3bfb040ad

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Inszy napisał:

70 dolarów, czyli jakieś nasze trzy stówy - tanie chińskie doki :D 

Bogaci się to nasze społeczeństwo ;) 

Inflacja, Panie Inszy. Jabłka jeszcze niedawno kupowałem za 1.99 za kilogram, a dzisiaj poniżej 4 zł ciężko znaleźć ;) 

 

16 godzin temu, marek_m napisał:

Czy ktoś miał już okazję posłuchać, ewentualnie wcześniejszą wersję ?

Nie miałem okazji, ale czytałem, że to dobra opcja dla lubiących granie Vką. Może wezmę na 11.11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności