Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem dziś kb1 z przydziału i kabelek, o którym Szanowni Koledzy wspominali...Nie otwieram, lepiej będzie wyglądać, spróbuję gdzieś opchnąć w okazyjnej cenie..🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Na początku roku kupiłem słuchawki blon 03 z bt20s. Używałem ich i zauważyłem że zaczęły pękać plastikowe końcówki w słuchawkach łączące kabel ze słuchawkami.  słuchawki kupiłem z AK audio store, myślicie że uwzględnią jakąś gwarancję na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jarekm napisał:

Mam taki problem. Na początku roku kupiłem słuchawki blon 03 z bt20s. Używałem ich i zauważyłem że zaczęły pękać plastikowe końcówki w słuchawkach łączące kabel ze słuchawkami.  słuchawki kupiłem z AK audio store, myślicie że uwzględnią jakąś gwarancję na to?

 

Myślę, że tak. Napisz do nich, wyślij zdjęcia i jak odpowiednio z nimi porozmawiasz to powinno być wszystko pozytywnie załatwione :D 

Jak będziesz miał jakiś problem to pisz, coś pomogę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, wysłałem zdjęcia i czekam aż przeczytają. Swoją drogą czy możecie polecić jakieś inne słuchawki tego typu, które są pozbawione tej wady? Np. gdzie te dwa piny od bts wchodzą w słuchawkę bez plastikowej końcówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli budżetowo to QKZ VK4 - dobre tanie z fajnym basem i całkiem spoko sceną. Mają 2 pin wpuszczone w pudło


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, chico99 napisał:

 

Maruda dobrze marudzi, ale złomiarz też człowiek ...

 

A ja tam nie wiem o co Wam chodzi ;) Miałem trochę tanich chińskich wynalazków i prawie zawsze to były naprawdę niezłe słuchawki za bardzo niskie pieniądze (KZ ZSTX, KZ ZS10, Blon 03). Każde z w/w miały jakieś swoje wady... i co z tego. Miałem też Stax SR-003, ER4XR, FH5 i słuchawki za 1 - 2 tys. też miały różne wady, też w każdych coś tam mi przeszkadzało. Zaletą chi-fi jest to, że może sobie kupić sporo różnych modeli nie tracąc wiele kasy i wybrać ten, który będzie nam najbardziej pasował.

 

Z tych co miałem, to jak do tej pory za złom mogę uznać jedynie KZ ZS6. Natomiast złomiarzem niewątpliwie czułem się po zakupie Sennheiser Momentum In Ear czy Sennheiser CX300S. Złomiarzem a nawet szambiarzem ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FranticPhil napisał:

Jeśli budżetowo to QKZ VK4 - dobre tanie z fajnym basem i całkiem spoko sceną. Mają 2 pin wpuszczone w pudło

Wczoraj odebrałem te dokanałówki i wywarły na mnie dobre wrażenie. Lekkie jak piórko w porównaniu do metalowych KBEar Diamond, KB04 czy LZ A6 Mini i wygodne tzn. mnie ich kształt odpowiada, ale mam jeszcze sporo tipsów do przetestowania. Brzmienie na planie "U", ale nieprzesadzone i niemęczące - bas nie dudni, środek i góra nie są szorstkie, ostre, jest sporo detali i powietrza. No i to już kwestia gustu, ale wyróżniają się wśród srebrnych, szarych i czarnych dokanałówek dzięki swoim, że tak powiem synhtwave'owym kolorkom. W razie czego jest też wersja bardziej stonowana tzn. w szachownicę. Aha i bym zapomniał - są Hi-Res i obsługują pliki DSD. :P

qkz.jpg

Edytowane przez Hustler
Literówka
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

A ja tam nie wiem o co Wam chodzi ;) Miałem trochę tanich chińskich wynalazków i prawie zawsze to były naprawdę niezłe słuchawki za bardzo niskie pieniądze (KZ ZSTX, KZ ZS10, Blon 03). Każde z w/w miały jakieś swoje wady... i co z tego. Miałem też Stax SR-003, ER4XR, FH5 i słuchawki za 1 - 2 tys. też miały różne wady, też w każdych coś tam mi przeszkadzało. Zaletą chi-fi jest to, że może sobie kupić sporo różnych modeli nie tracąc wiele kasy i wybrać ten, który będzie nam najbardziej pasował.

 

Z tych co miałem, to jak do tej pory za złom mogę uznać jedynie KZ ZS6. Natomiast złomiarzem niewątpliwie czułem się po zakupie Sennheiser Momentum In Ear czy Sennheiser CX300S. Złomiarzem a nawet szambiarzem ;)

Serio ZS6 na złom? Jakiś zagraniczny typek do dzisiaj porównuje je do nowych modeli, bo to jego TOTL. A przecież wygląda też całkiem nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Nesper napisał:

Serio ZS6 na złom? Jakiś zagraniczny typek do dzisiaj porównuje je do nowych modeli, bo to jego TOTL. A przecież wygląda też całkiem nieźle.

 

Soprany jak piła tarczowa, scena w jednej linii bez żadnej głębi i budowania dalszych planów. Jedne z najgorszych słuchawek, jakie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

Soprany jak piła tarczowa, scena w jednej linii bez żadnej głębi i budowania dalszych planów. Jedne z najgorszych słuchawek, jakie miałem.

Zs6 można utemperować: otwierasz, odcinasz jeden kabelek od armatury i zakrecasz. W efekcie masz doki 1ba i 2dd. 

Mam wrażenie, że moje pierwsze zs6 były inne, były męczące, ale dalo się ich słuchać. Natomiast w kolejnych musiałem odciąć 1ba i trochę pokombinować z przepływem powietrza. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, chico99 napisał:

@requal fazę odsłuchów słuchawek masz już za sobą, weź się za ich strojenie i produkcję.:D

Można kiedyś spróbować. Jakiś czas temu trafiłem na coś co zapewne zrobię i jest dla hobbysty dość proste, mianowicie przeszczep driverów z Sony Mh755 do obudów "inspirowanych" Final Audio Piano Forte (dostępne na Ali)

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, requal napisał:

Można kiedyś spróbować. Jakiś czas temu trafiłem na coś co zapewne zrobię i jest dla hobbysty dość proste, mianowicie przeszczep driverów z Sony Mh755 do obudów "inspirowanych" Final Audio Piano Forte (dostępne na Ali)

 

Ja to próbowałem zrobić, tylko z innymi obudowami (ala Reecho GY-07) i drivery od MH1C + złącza mmcx. Tylko się zdenerwowałem i odłożyłem graty na bok.. i tak to czeka już z pół roku :D 

Edytowane przez ryankgb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ryankgb napisał:

 

Ja to próbowałem zrobić, tylko z innymi obudowami (ala Reecho GY-07) i drivery od MH1C + złącza mmcx. Tylko się zdenerwowałem i odłożyłem graty na bok.. i tak to czeka już z pół roku :D 

Mi się te obudowy niezwykle podobają, więc kiedyś po nie sięgnę. A jaki driver tam włożę to kwestia do rozwagi, ale ten z mh75x na pewno pasuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Hustler napisał:

Te tipsy + QKZ VK4 i jest mega wygodnie z ponadprzeciętną izolacją. W ogóle polecam te tipsy, wyjątkowo mi przypasowały.

Sporo osób je lubi, nawet tutaj jest kilku fanów ;) Dla mnie są za małe. Ja jednak pozostanę przy SpinFitach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna recenzja wjechała na stronę ;) 

Tym razem KZ ZSN Pro X, niedawno wypuszczony model :D 

Link do recenzji: http://ryankgb.pl/?p=441

 

82.jpg

 

Zapraszam do lektury mojego skromnego testu ;)

 

Ryan.

 

Ps.: W kolejce KZ ZST X, KBear KS2, TRN STM, pojedynek Spring 2 vs Spring 1 oraz jak dotrą adapterki TRN BT20S w wersji Pro ;) 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, FranticPhil napisał:

Na adapterki czekam z wypiekami emoji1.png

Moje BT20sPro w Liege może w poniedziałek lub wtorek będą u mnie. Cały komplet ze wszystkimi końcówkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kuba_622 napisał:

 

A ja tam nie wiem o co Wam chodzi ;)

O kupowanie, bo tanio, bo ładne, bo na odsprzedaży się dużo nie straci, bo jeszcze kolejne pięć par nie zaszkodzi... Aż w końcu ma się tego kilkadziesiąt sztuk, których i tak się nie słucha - to jest złomiarstwo i nie ma nic wspólnego z jakością samych słuchawek :) 

Znam to, byłem tam (poniekąd dalej jestem) :D 

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Inszy napisał:

O kupowanie, bo tanio, bo ładne, bo na odsprzedaży się dużo nie straci, bo jeszcze kolejne pięć par nie zaszkodzi... Aż w końcu ma się tego kilkadziesiąt sztuk, których i tak się nie słucha - to jest złomiarstwo i nie ma nic wspólnego z jakością samych słuchawek :) 

Znam to, byłem tam (poniekąd dalej jestem) :D 

 

Nie mam pojęcia, bo ja się w chi-fi bawię od kilku tygodni (gdzieś 1,5 miesiąca temu zamówiłem pierwszą rzecz w życiu na Aliexpress). Porówna sobie z 10 popularnych tanich modeli i zobaczę, czy wybiorę z tego coś co chciałbym mieć na stałe, a resztę rozdam znajomym czy sprzedam na forum po okazyjnych cenach. Więc spokojnie, raczej jeszcze nie przejawiam oznak uzależnienia... Choć jeśli za rok o tej porze będę miał szafę wypełnioną tanimi Chińczykami i będę skupował następne, to możecie mówić, że jednak okazałem się złomiarzem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Inszy napisał:

O kupowanie, bo tanio, bo ładne, bo na odsprzedaży się dużo nie straci, bo jeszcze kolejne pięć par nie zaszkodzi... Aż w końcu ma się tego kilkadziesiąt sztuk, których i tak się nie słucha - to jest złomiarstwo i nie ma nic wspólnego z jakością samych słuchawek :) 

Znam to, byłem tam (poniekąd dalej jestem) :D 

 

Co racja, to racja. Mi też po okresie zbieractwa pozostało ze dwie szuflady tanich, chińskich słuchawek, których nie słucham.

I fakt, niektóre grają całkiem porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepsze w tanim chifi jest to, że mogę wyrobić sobie ucho i dowiedzieć się co lubię i jak lubię - relatywnie niskim kosztem (niższym niż parę lat temu).
Dzisiaj już wiem czego chcę najbardziej i sobie szukam, obserwuję co się pojawia.
Najważniejsze to ustalić sobie cel, bo inaczej to można się zasypać 40 parami słuchawek i nawet już nie pamiętać po co się je kupiło..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, FranticPhil napisał:

Dla mnie najlepsze w tanim chifi jest to, że mogę wyrobić sobie ucho i dowiedzieć się co lubię i jak lubię

Poniekąd tak, ale nie do końca. Ja np. nie lubię tanich basowych słuchawek, ale znam kilka modeli z trochę wyższej półki które świetnie walą basem.

I na pewno w tanich dokach wybieram inne strojenie niż na wyższych półkach, choćby ze względu na wyższą średnicę i górę, którą wiele chińskich budżetowców ma mocno skopane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności