Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Dotarły SSR :D Narazie ciężko się wypowiedzieć, muszę się osłuchać. Na pewno detalicznie, przestrzennie, bas bardziej techniczny - nieprzesadnie ilościowo. Dosyć monitorowe granie, inaczej niż się stroi zazwyczaj. Znów potrzebują dużo mocy, może nie aż tyle co Crescent, ale "charakterek Moondrop" zachowany :D 

Trochę dziwny seal, coś jak Spring 1 - nie da się ich schować całkowicie w uchu.

 

moondrop.jpg

Edytowane przez ryankgb
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2020 o 16:43, ryankgb napisał:

Dotarły SSR :D Narazie ciężko się wypowiedzieć, muszę się osłuchać. Na pewno detalicznie, przestrzennie, bas bardziej techniczny - nieprzesadnie ilościowo. Dosyć monitorowe granie, inaczej niż się stroi zazwyczaj. Znów potrzebują dużo mocy, może nie aż tyle co Crescent, ale "charakterek Moondrop" zachowany :D 

Trochę dziwny seal, coś jak Spring 1 - nie da się ich schować całkowicie w uchu.

 

moondrop.jpg

 

Co to za kabel??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, xtremesystems napisał:

a on jest zbalansowane czy nie?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 

 

Mój jest akurat 3.5 mm, ale są też wersje zbalansowane 2.5 mm oraz 4.4 mm.

Ten kabel jest też w wersji 5N (też go mam), kolor miedziany, nowsza wersja (miększy i bardziej giętki kabel) z większą ilością opcji do wyboru, np. kątowy jack.

 

 

14 godzin temu, Jaclav napisał:

Witam,

Czy ktoś miał możliwość porównać Lypertek Bevi z AK REECHO GY-07? Czy AK Reecho mimo niższej ceny też grają tak szczegółowo i neutralnie? Podobają mi się te modele, bo są małe i można je zakładać tradycyjnie lub za ucho. I podobno bardzo ładnie grają

 

Napiszę Ci porównanie po weekendzie, bo chyba nikt na forum nie ma obu tych słuchawek teraz :P 

Edytowane przez ryankgb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, xtremesystems napisał:

wytlumacz mi jedno bo nie moglem tego znaleźć . czy każdy [większość ] kabel na jack 2.5mm jest zbalansowany czy trzeba pytać przed zakupem?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 

 

Generalnie wszystkie teraz dostępne w tych chińskich audio sklepach na Aliexpress mają te kable 2.5 mm oraz 4.4 mm zbalansowane, ale istnieją też wtyki, które pomimo rozmiaru mają nie-balans. W sumie tak na chłopski rozum to jak masz 4 pola na wtyku (3 czarne przerwy na jacku) dla 2.5 mm albo 5 pól (4 przerwy) dla 4.4 mm to będzie to balans. Na każdej aukcji masz zdjęcia podglądowe :P 

 

 

Tak apropo Moondrop SSR, z Colorfly C10 jest poezja. Bardzo udane połączenie, analogowo, super rozbudowana scena z planami sięgającymi muru chińskiego :D Wokale na tym zestawieniu to miód dla uszu, pełne bogactwo mikrodetali, miękkość, aksamitność, szczegółowość, kontrola nad wszystkim perfekcyjna. Dużo wysokich, ale jeszcze bardziej uwydatniona jest średnica, która dostarcza ogromnej rozrywki podczas odsłuchu. Na tych słuchawkach w połączeniu z Colorfly C10 pierwszy raz zapomniałem co to jest bas i pierwszy raz jest to w pozytywie. On tam jest, ale tworzy takie delikatne tło dla utworu, że wszystko jest spójne, nie brakuje dołu, ale nie skupiam się w ogóle na nim. Czarująca średnica, wokale i wysokie zabierają tyle uwagi, że chcę słuchać i słuchać i słuchać, a nie rozkładam dźwięku na pierwiastki.

Edytowane przez ryankgb
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ryankgb napisał:

 

Mój jest akurat 3.5 mm, ale są też wersje zbalansowane 2.5 mm oraz 4.4 mm.

Ten kabel jest też w wersji 5N (też go mam), kolor miedziany, nowsza wersja (miększy i bardziej giętki kabel) z większą ilością opcji do wyboru, np. kątowy jack.

 

  

 

Napiszę Ci porównanie po weekendzie, bo chyba nikt na forum nie ma obu tych słuchawek teraz :P 

Ok, to czekam. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Byłby ktoś w stanie doradzić jakieś słuchawki dokanałowe grające jak KZ ZSN?(NIE OTE) Za bardziej rozwinięte dzwiękowo od ZSN'ów się nie pogniewam;)

/edit. zapomniałem podać kwotę - 30usd powiedzmy.

Edytowane przez jzmjm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały PSA dla ludzi którzy są zainteresowani słuchawkami BT od Bluedio . Duża ilość ich słuchawek ma kretyńsko zaprogramowany soft i już przy 40%(!!) baterii napastuje cię głos mówiący o niskim poziomie baterii. Nie da się tego wyłączyć a głos się włącza co 15-20 sek 😂  Dla mnie to jest dealbreaker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za pytanie laika, ale czemu ludzie wymieniają kable w BLONach BL-03 i czemu te kable kosztują więcej od samych słuchawek :D 

 

Jest sens kupować taki kabel? Na razie zauważyłem, że leciutko odstają mi w uchu (przez co bas mocno utyka) ale myślę, że większa pianka załatwi sprawę.

 

Z góry dziękuję za wytłumaczenie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blony najlepiej leżą w uchu z TRN BT20S 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej @ryankgb po prośbie nasz dobry e-kolego. Zapytaj proszę w AK o rabat na ten kabel:

https://www.aliexpress.com/item/4001244895215.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.2e4312aaXwJaBw&algo_pvid=81361c93-5a79-458d-abbb-125018aba50c&algo_expid=81361c93-5a79-458d-abbb-125018aba50c-9&btsid=0b0a01f815951003921787641ef19c&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Chcę do Tin T2 Plus dokupić, bo wygląda na tak samo dobry, elastyczny i giętki jak ten dołączony do Diamond.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2020 o 14:19, Mr Krzychoo napisał:

Dojechały, moje pierwsze Tin, internety mówią że najlepsze. Posłucham i dam znać. 

 

IMG-20200717-134525.jpg

 

IMG-20200717-134653.jpg

 

IMG-20200717-134731.jpg

 

IMG-20200717-134826.jpg

 

IMG-20200717-134906.jpg

No i jak te TINki grają @Mr Krzychoo? Jak z komfortem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Boliasz napisał:

No i jak te TINki grają @Mr Krzychoo? Jak z komfortem? 

 

Tak w skrócie, jakbyś połączył Kbear Diamond z Moondrop SSR. Takie analityczne, monitorowe granie z fajnym, rozrywkowym basem. Brzmią i grają naprawdę dobrze, jest dużo detali, scena niezbyt duża, ale separacja instrumentów dobra. Wszystko jest, nic niczego nie zagłusza. Wykonanie słuchawek prima sort, metalowa, matowa, niepalcująca się obudowa. Z dopasowaniem muszę powalczyć - Spiral Dot M jest jakby ciut za mały, a ML jakby ciut za duży... Komfort na razie średnio, kabel mi nie leży, zausznice mnie trochę uwierają, ale chyba dokupię sobie kabel KBear (link 2 posty wyżej) bo wygląda na identyczny jak w Diamondach. Jeśli jest tak samo elastyczny i miękki, to temat kabla i jego wygody się rozwiąże.

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ryankgb - przyszły do mnie AK REECHO GY-07. Wyszystko zgadza się z Twoim opisem. Warto było czekać (choć po nadaniu doszły błyskawicznie). Grają równo, bez akcentów na skrajach, najwięcej się dzieje na średnicy (2-3 godziny wygrzewania wystarczyły). Są miniaturowe, u mnie przeznaczenie do audiobooków, będą idealne.

Edytowane przez dj1978
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności