Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

a pokaż mi jakiś dla przykladu bo zaukupilem es100 i mam wyjscie zbalansowane

o taki chodzi ? rozumiem ze nie spale wzmacniacza.(bo wszedzie sa warningi zeby odpowiedni kabel miec)
https://www.aliexpress.com/item/32917397597.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.2c524db0usBEnX&algo_pvid=63de3c13-14b9-40e1-bb51-347093ff167f&algo_expid=63de3c13-14b9-40e1-bb51-347093ff167f-0&btsid=0b0a187b15937957160038181e8cd4&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
 

Edytowane przez xtremesystems
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki. rozumiem ze normalnie podlaczam do sluchawek i do es100 i nic sie nie popali

a jeszcze pytanie
na tym co wkleilem i co ty wkleiles jest napisane balanced

 

 

a mam jeszcze takie cos

tez jest 2.5 pin qdc ale nie pisze ze balnced , to znaczy ze niezbalansowany?

https://www.aliexpress.com/item/4000187078496.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.4e9018c3yTwknP&algo_pvid=0ddc2e7a-6126-4c78-b1ab-4f4b239f8b80&algo_expid=0ddc2e7a-6126-4c78-b1ab-4f4b239f8b80-1&btsid=0b0a050115937959987781305e8743&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

albo zapytam ogolnikowo .czy kazdy kabel 2.5 mm to kabel zbalansowany? ewentualnie jak rozróżniać?
i jaka jest zasada czy miedziane są lepsze czy miedziane posrebrzane?

Edytowane przez xtremesystems
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę, że kilka dni temu dostałem QBEYZ KB100 i jakoś są lepsze niż Bony "trójki". Wszystko mi w nich pasuje. Wygoda niesamowita. Długie choć grube tulejki siedzą genialnie. Kabel całkiem dobry, ale plącze się mocno. Rzeczywiście bas nie wali po łbie, ale doskonale radzi sobie z EQ. Już odzwyczaiłem się od ciemnych słuchawek, a tutaj zupełnie nie grają jak Chińczyki. Góra łagodna jak baranek, zero syczenia i mimo tego, nic nie tracę szczegółów. Do tego wokal lekko do przodu. Dla fanów jasnych słuchawek typu KZ czy Tin Hifi odradzam. Dla całej reszty polecam markę QBEYZ

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2020 o 18:27, ryankgb napisał:
 

Masz rację, poprawione

 

ZSX oraz CA16 mają gniazdo QDC na piny 0.75mm więc będą pasować kable QDC, 2 pin 0.75mm oraz 2 pin 0.78mm (z rozciągnięciem gniazd w słuchawkach).

chyba jednak jeszcze pomyliles sie ze zsx i ca16 ma 0.75

mam takie oldskólowe urządzenie z polibudy i wykazuje ono 0.78 na ori kablu z zsx

 

e28fd1b145b51de223ee1714ec4acb3f.jpg

Edytowane przez xtremesystems
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, xtremesystems napisał:

chyba jednak jeszcze pomyliles sie ze zsc i ca16 ma 0.75

mam takie oldskólowe urządzenie z polibudy i wykazuje ono 0.78 na ori calbu z zsx

 

e28fd1b145b51de223ee1714ec4acb3f.jpg

 

No niestety nie pomyliłem się :P Opieram się na oficjalnych informacjach od producenta.

Jak już to producent podaje fałszywe informacje na temat swoich słuchawek ;)

 

KZ ZSX:

 

ezgif-5-b4bca8c12eac.jpg

 

CCA C16:

 

ezgif-5-28ba52f258d7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie slyszalem tych v90 ale zsx daje rade jeli chodzi ciezka gitare. np sweet noise, lipali

 

 

 

edit

 

chociaz po zastanowieniu [wiem ze przekroczysz budżet] to przy odpowiednim eq to ca16 rozwala system. szczegolnie sweet noise z jopkowa brzmi ******^~ie. mozna podbic bass i masz ciezkie gitarowe brzmienie az ogluszajace. a lekko podbijajac o ok 0.4db 1k,2k,4k mozesz mimo ciezkich gitar wyrazny glos

dodatkowo nieco schodzisz z 8k [0.2db] imasz idealna perkusje bez sykow

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, jakie pianki polecacie do BLONów BL03 bo mam wrażenie, że minimalnie mi w uchu odstają na tych sylikonowych tipsach i przez to dopiero jak  lekko je dociskam palcami do uszu to dają 100% swoich możliwości??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, apriori napisał:

Pytanko, jakie pianki polecacie do BLONów BL03 bo mam wrażenie, że minimalnie mi w uchu odstają na tych sylikonowych tipsach i przez to dopiero jak  lekko je dociskam palcami do uszu to dają 100% swoich możliwości??

 

Od najjaśniejszego do najcieplejszego brzmienia:

- INAIRS AIR

- Crystallizne Audio Crystal Tips

- MandarineS Symbio F

- Dekoni Audio Bulletz

- Comply

 

Trzeba tylko wybrać model pod tulejkę.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

W dniu 4.07.2020 o 16:39, Methuselah napisał:

 

Od najjaśniejszego do najcieplejszego brzmienia:

- INAIRS AIR

- Crystallizne Audio Crystal Tips

- MandarineS Symbio F

- Dekoni Audio Bulletz

- Comply

 

Trzeba tylko wybrać model pod tulejkę.

Czyli w tym przypadku 5mm? :)

Edytowane przez apriori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2020 o 17:33, dj1978 napisał:

@ryankgb, jak się mają AK REECHO GY-07?, zamówiłem w AK, ale mają out of stock i czekają na dostawę. Warto na nie czekać? Zależy mi na nich bo są miniaturowej wielkości.

 

Bardzo dobrze się mają :D Generalnie bardzo fajne brzmienie, relaksacyjne, detaliczne, z szeroką sceną, ładnie zestrojone. Są turbo malutkie, wręcz nawet trochę za bardzo jak ktoś ma duże uszy :D 

Moim zdaniem warto na nie czekać. Ja pierwszy raz zamawiając miałem out of stock, następnie wysłali paczkę, która się zgubiła przez pandemię. Pieniądze odzyskałem po pół roku.

Chcąc kupić ponownie znów był out of stock, czekałem chwilę i.. w końcu dostępne, wysłali paczkę i mam :D 

Wydaje mi się, że ta firma produkuje w mniejszych ilościach słuchawki i są trudniej dostępne niż reszta popularniejszych marek.

No i widać, że nastawieni są głównie na rynek chiński, na pudełku same znaczki, jedynie instrukcja lekko przypomina pobieżnie o istnieniu języka angielskiego :D 

Generalnie fajny, unikatowy produkt :D 

Zastanowić się też można nad NiceHCK X49 w przypadku braku dostępności GY-07 bo są podobne brzmieniowo (X49 trochę ciemniejsze), miniaturowość względnie podobna - X49 trochę większe, tak jak na załączonych kilka stron wstecz zdjęciach. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moondrop SSR dziś dojechały. Jutro w drodze do pracy dłużej sobie posłucham jak grają. Póki co, to podobają mi się, jest szczegółowo, detalicznie i szeroko. Podejrzewam że z Tool, Muse czy Nine Inch Nails dobrze się zgrają (tam gdzie jest na bogato z dźwiękami), z muzyką wybitnie rozrywkową może być tak se... Będę raportował na bierząco. Póki co kilka fotek:

 

SSR-00.jpg

 

SSR-01.jpg

 

SSR-02.jpg

 

SSR-03.jpg

 

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2020 o 21:42, Devil270 napisał:

Cześć,

1. Blon Bl03 (tutaj pewnie dokupiłbym kabel)

2. Blon Bl05

3. KZ ZSX

Gatunek: power metal, heavy metal, rock

Kwota: około 150zł

Które będą najlepsze właśnie pod ten rodzaj muzyki, może polecicie jakieś inne. 

 

Ja słucham metalu z tych wymienionych na obydwu Blonach. 03 mają więcej basu, ale trudniej je dopasować pod względem gumek i kabla. 05 pasują w uchu idealnie, ale są trochę chudsze w brzmieniu. Oczywiście sporo też zależy od źródła dźwięku.

W dniu 4.07.2020 o 16:18, apriori napisał:

Pytanko, jakie pianki polecacie do BLONów BL03 bo mam wrażenie, że minimalnie mi w uchu odstają na tych sylikonowych tipsach i przez to dopiero jak  lekko je dociskam palcami do uszu to dają 100% swoich możliwości??

Z Blonami najlepiej zgrały mi się JVC Spiral Dot, ale to są gumki nie pianki.

W dniu 15.06.2020 o 15:48, Lord Rayden napisał:

Z mojej perspektywy - warto podczepić do adapterów te przedłużki z AliEx. MMCx to 2 Pin albo MMCX 2 A2CP. Przedłużają w razie potrzeby pałąk nauszny , co może się przydać. No i można mieć model MMCX a skorzystać z doków 2PIN. 

U mnie dobrze zgrały się z BLON BL 05. Dają radę z ME500. Na forum testowano z sukcesami połączenie z MEE Pinnacle P1.

Kupiłem TRN-BT20S w wtyką 2-Pin i faktycznie, do Blon 03 przydałyby się te przedłużki, bo znowu jest kłopot z dopasowaniem. Z Blonami 05 wszystko pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę słów w temacie Moondrop SSR - jak sama nazwa Reference mówi, nie są to słuchawki dla osób lubiących wesołe łubu dubu. Szczęścia w tym przypadku trzeba szukać gdzie indziej. Ale, jeśli kogoś interesuje takie neutralne granie z wyeksponowanym wokalem, to się jak najbardziej odnajdzie. Moim zdaniem są to słuchawki, które oddają to, co artysta miał na myśli - grają dobrze i równo od dołu aż po górę. Bas potrafi dupnąć, góra zagrać czysto bez sybilantów z zaznaczonym środkiem.Scena jest bardzo przestrzenna, szeroka i głęboka z dobrą separacją instrumentów. Przekaz jest neutralny do bólu i rozumiem tych, którym to nie pasuje (np. koledze BGGAR) ale są tacy, którym to robi (np. koledze z SuperReview). Wyłączyłem EQ w moim Shanlingu i w płytach które znam na pamięć, odkrywam nowe rzeczy. Tak dla przykładu, parę kawałków które były grane:

TOOL - Eulogy

Therapy? - Diane

NIN - The Fragile (cała płyta)

Everlast - White Trashe Beauliful

Marillion - Kayleigh

HEATH - Death Magic (cała płyta)

Jest bardzo dobrze technicznie z mnóstwem detali, precyzją oraz mnóstwem DETALI i SZCZEGÓŁÓW. Jak dla mnie niespotykane, że za 40$ tyle dobra można dostać. Jeśli chodzi o dopasowanie i izolację to jest doskonale. Słuchawki są małe, ja używam tipsów M i leżą jak ulał. Kabel z kolei jest w plastikowej otoczce i nie jest zbyt elastyczny, ma tendencje do plątania się.

Nie są to słuchawki dla każdego, warto przewietrzyć głowę przed nimi, no i wyłączyć EQ. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mr Krzychoo napisał:

Parę słów w temacie Moondrop SSR - jak sama nazwa Reference mówi, nie są to słuchawki dla osób lubiących wesołe łubu dubu. Szczęścia w tym przypadku trzeba szukać gdzie indziej. Ale, jeśli kogoś interesuje takie neutralne granie z wyeksponowanym wokalem, to się jak najbardziej odnajdzie. Moim zdaniem są to słuchawki, które oddają to, co artysta miał na myśli - grają dobrze i równo od dołu aż po górę. Bas potrafi dupnąć, góra zagrać czysto bez sybilantów z zaznaczonym środkiem.Scena jest bardzo przestrzenna, szeroka i głęboka z dobrą separacją instrumentów. Przekaz jest neutralny do bólu i rozumiem tych, którym to nie pasuje (np. koledze BGGAR) ale są tacy, którym to robi (np. koledze z SuperReview). Wyłączyłem EQ w moim Shanlingu i w płytach które znam na pamięć, odkrywam nowe rzeczy. Tak dla przykładu, parę kawałków które były grane:

TOOL - Eulogy

Therapy? - Diane

NIN - The Fragile (cała płyta)

Everlast - White Trashe Beauliful

Marillion - Kayleigh

HEATH - Death Magic (cała płyta)

Jest bardzo dobrze technicznie z mnóstwem detali, precyzją oraz mnóstwem DETALI i SZCZEGÓŁÓW. Jak dla mnie niespotykane, że za 40$ tyle dobra można dostać. Jeśli chodzi o dopasowanie i izolację to jest doskonale. Słuchawki są małe, ja używam tipsów M i leżą jak ulał. Kabel z kolei jest w plastikowej otoczce i nie jest zbyt elastyczny, ma tendencje do plątania się.

Nie są to słuchawki dla każdego, warto przewietrzyć głowę przed nimi, no i wyłączyć EQ. 

 

Ja jutro będę miał SSR to dam znać jak moje wrażenia na ich temat :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności