Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Mr Krzychoo napisał:

 

KZ ZSN śmiało możesz brać, CVJ CSN ma dobre opinie:

https://primeaudio.org/cvj-csa-review-strong-debut/

Nowe KBear KS2 mają mieć premierę 30.06 w cenie 23,99$:

https://www.head-fi.org/threads/the-discovery-thread.586909/post-15687346

Tutaj oficjalne info na temat ceny:

https://www.head-fi.org/threads/the-discovery-thread.586909/post-15697793

 

CVJ CSA będzie recka u mnie na dniach :P

Na KS2 sam się też czaję, pewnie będzie grubo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mr Krzychoo napisał:

 

A tak na szybko w temacie CVJ CSA - są tak dobre jak inernety piszą??

 

Ciężko mi określić teraz bo słuchałem raz przez dosłownie chwilę po otwarciu, bo ostatnio nie było czasu do nich usiąść spokojnie. Tak generalnie to pierwsze wrażenia bardzo dobre, ale coś było w nich dziwnego w wyższych partiach. Więcej jak się osłucham i wygrzeję je :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, xtremesystems napisał:

ryan masz juz ca16? jestem ciekaw twojej opinii

 

ja jak na poczatku bylem niezadowolony. to po zabawie suwakami jestem oczarowany bo nie widzę obecnie zadnej przewagi zsx. bardzo fajnie reagują na zabawe suwakami.

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Nie mam i chyba nie będę miał :P Nie kosztują mało, a wątpię, że wpiszą się w moje preferencje. Jestem zdania, że jeśli mi coś nie gra dobrze bez użycia EQ to po prostu nie gra dobrze i nie bawię się w sztuczne strojenie :P Póki co są inne priorytety jak Spring 2, Moondrop SSR, KBear KS2 :P No chyba, że mi ktoś podeśle CA16 do porównania z ZSX :D

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie mam i chyba nie będę miał Nie kosztują mało, a wątpię, że wpiszą się w moje preferencje. Jestem zdania, że jeśli mi coś nie gra dobrze bez użycia EQ to po prostu nie gra dobrze i nie bawię się w sztuczne strojenie Póki co są inne priorytety jak Spring 2, Moondrop SSR, KBear KS2 No chyba, że mi ktoś podeśle CA16 do porównania z ZSX

czyli jak kupisz audiofilskie nudne zimne to nawet jak maja duzy potencjal to nie uzywasz eq?bo chyba duzo takich szczególnie na wyższej półce cenowej

 

btw ciekawe jak stroją sluchawki? jaki sprzet jest potrzebny.

 

mam w rodzinie osobe korzystającą z aparatów słuchowych [czyli BA] i to mozna stroić wg wlasnych preferencji i uznania na kompie po podlaczeniu przez taka puszeczke/dongla. stroi to audiolog dostosowujac do wady/ubytku sluchu [bo ludzie maja najczesciej maja niedosluch w okreslonych zakresach czestotliwosci]

 

jakby tak mozna majac sluchawki samemu je sobie pod preferencje wystroic to by fajna sprawa byla

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, xtremesystems napisał:

czyli jak kupisz audiofilskie nudne zimne to nawet jak maja duzy potencjal to nie uzywasz eq?bo chyba duzo takich szczególnie na wyższej półce cenowej

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 

 

Nie używam nigdy EQ :D Jeśli mają tak duży potencjał to próbuję je parować z innym odtwarzaczem, który prezentuje inną charakterystykę dźwięku. Jeśli mi wybitnie nie grają tak jak lubię lub mnie znudzą to po prostu je puszczam dalej, ktoś inny je doceni :P. Nie oznacza to, że mam słuchawki tylko o jednym profilu muzycznym, wręcz przeciwnie - z każdego rodzaju po trochę, dla urozmaicenia. Każda para jednak ma coś w sobie co lubię, nawet jeśli gra chłodno, albo bardzo basowo. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, xtremesystems napisał:

czyli jak kupisz audiofilskie nudne zimne to nawet jak maja duzy potencjal to nie uzywasz eq?bo chyba duzo takich szczególnie na wyższej półce cenowej

 

btw ciekawe jak stroją sluchawki? jaki sprzet jest potrzebny.

 

mam w rodzinie osobe korzystającą z aparatów słuchowych [czyli BA] i to mozna stroić wg wlasnych preferencji i uznania na kompie po podlaczeniu przez taka puszeczke/dongla. stroi to audiolog dostosowujac do wady/ubytku sluchu [bo ludzie maja najczesciej maja niedosluch w okreslonych zakresach czestotliwosci]

 

jakby tak mozna majac sluchawki samemu je sobie pod preferencje wystroic to by fajna sprawa byla

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Ja też nigdy nie używam EQ, słuchawki mi pasują lub nie. Na szczęście bardzo mało miałem nieudanych zakupów. Od komponowania są muzycy, ja tylko słucham tego co oni stworzą. 

Najważniejsze jest wiedzieć czego się oczekuje i dobrać odpowiedni sprzęt do swoich wymagań. 

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ze wzgledu ze kiedys bawilem sie programami djskimi zawsze lubiłem zerknac na wykres i sie pobawic.  stad zostało mi to do teraz. i np przy kombinowaniu z zsxami wychodzi lipa a z tymi cca wychodzi ciekawie. na poczatku myslalem czy by ich dalej nie puscic. ale kurcze juz wiem je poustawiac i graja fajnie. ale przy takim sprzecie do programowania to bym posiedzial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie używam EQ juz od lat, jak coś ma grać to zagra bez tego a nawet jak nie gra dobrze to i tak wole zostawić bo to jak z kobietą w makijażu, niby ładnie itp a jak zmyje to może sie okazać facet...

Z chinoli mam też CCA C16 ale szkoda mi ich do ćwiczenia panachać, to moje słuchawki outdoorowe pod HTC10, FH5 słucham w domu na spokojnie. ZS10 grały ok ale były duże, ZST są pod tym względem dużo wygodniejsze ale brzmienie jest mniej pełne i grają zwyczajnie ciszej i spokojniej nie motywując zbytnio do wysiłku, jakby na low gainie... Ewentualnie może alternatywa dla ZS10 jakaś ale żeby odrobinę chociaż wygodniejsza, nie chciałbym też tych odstających gniazd no chyba że nie są złe w użytkowaniu ze zwykłym wtykiem 2pin, ktoś coś? Jak do nich sie podpina taki zwykły kabel 2pin to jak z wygodą?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Słyszał ktoś może o takich słuchawkach "QKZ VK1 ZS10"
vk1.png.f0e70a81264fcc3e6f89ede629f92376.png
Słuchawki kosztują jakieś śmieszne pieniądze bo około 10 Euro a mają na dodatek ponoć atest  Hi-Res Audio.
Z góry dziękuje za odpowiedzi.
 
To są chyba jakieś zmodyfikowane TRN V10. Ta sama obudowa i akcesoria, tyle, że mają 4 x DD, zamiast 2 x DD + 2 x BA. Znaczkiem Hi-Res w tym przedziale cenowym raczej bym się nie kierował.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem sklep PIZEN i jego produkty. Miał ktoś coś od nich w uszach? Zwróciłem uwagę na nowość - PIZEN DLC za około 240 złotych.

https://pl.aliexpress.com/store/2059068?spm=a2g0o.detail.1000061.1.d1b81b62GMk4bG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejne świetne maleńkie dokanałówki, Reecho GY-07 dotarły mi dzisiaj do paczkomatu :D

 

IMG_20200626_124907.jpg

 

Są jeszcze mniejsze niż NiceHCK X49, co jest dla mnie nieprawdopodobne.. Z całym przekonaniem mogę powiedzieć, że GY-07 są najmniejszymi słuchawkami jakie widziałem na oczy. Wyglądają prawie jak.. sama tulejka słuchawek :D Lypertek BEVI, Apple In Ear, NiceHCK X49, Sony MH1C.. każde z nich mimo swojej miniaturowości są nadal większe niż Reecho :D W zasadzie ciężko mi je złapać żeby wyciągnąć z uszu bo są tak malutkie.

 

Od lewej: Apple In Ear, Lypertek BEVI, NiceHCK X49, Reecho GY-07

 

IMG_20200626_124554.jpg

 

 

Tutaj porównanie samych X49 (góra) i GY-07 (dół)

 

IMG_20200626_124657.jpg

 

Jeśli chodzi o granie to prezentują podobną do X49 charakterystykę armatury, dosyć neutralną, ale jednak jest trochę więcej basu niż w NiceHCK, w szczególności midbas, który lepiej wypełnia utwór, a same niskie tony są bardzo miękkie i mają przyjemną barwę. Wysokich jest przy tym trochę mniej niż w X49, ale nie brakuje ich ilościowo, detali jest dużo. Granie jest lekko ocieplone, ale nadal armaturowe, ze świetną przestrzenią, detalami (gitara brzmi fenomenalnie), wybrzmiewaniem na dalekich planach, z naturalnym i ciepłym wokalem grającym z przodu. Bardzo przyjemne, spokojne i niefatygujące w żaden sposób brzmienie. Mocowo potrzebują jeszcze więcej prądu niż X49, na Xduoo X3 II około 60-70/100 poziomu.. impedancja 65 Ohm robi swoje :P 

 

H6c7540b8c2844719a083a9d4fb87b871E.jpg

 

Przez swoje rozmiary są zupełnie niewyczuwalne i tak jak wspomniałem wręcz muszę się natrudzić żeby je "znaleźć" w uchu, więc idealne słuchawki do słuchania wieczorami do poduszki ;) W zestawie świetne etui i fenomenalne tipsy, które są dosyć twarde, ale mają bardzo przyjemną, gładką strukturę i świetnie izolują. Akurat w tych słuchawkach nie muszę zmieniać ich na KZ Starline :D Jedyną wadą tych słuchawek jest kabel, który mocno mikrofonuje. Poza tym na kablu mamy pilocik, który akurat mi średnio odpowiada, ale często jest to nieodłączny element w tego typu słuchawkach :P 

 

IMG_20200626_123856.jpg

 

Cena śmieszna bo niecałe 60 zł, marka mało znana, typowo chińska, a słuchawki super. Lubię takie odkrycia :D 

Edytowane przez ryankgb
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ryankgb napisał:

na Xduoo X3 II około 60-70/100 poziomu.

Ile?! 😵
Ja tak rozkręciłem xDuoo tylko na Fostexach T50RP Mk3 i to na niskim gainie, a na dokach bardzo rzadko przebijam 20 😲

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Inszy napisał:

Ile?! 😵
Ja tak rozkręciłem xDuoo tylko na Fostexach T50RP Mk3 i to na niskim gainie, a na dokach bardzo rzadko przebijam 20 😲

 

Też się zdziwiłem.. :D Tyle co potrzebują Spring 1 :P Specjalnie sprawdziłem teraz poziom 20/100 na GY-07 i ledwo słychać utwór :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ryankgb napisał:

No i kolejne świetne maleńkie dokanałówki, Reecho GY-07

Całkiem fajne słuchawki.

Znacie może jeszcze jakieś słuchawki z wysoką impedancją bo mój telefon to LG-V40 z quad dac który do pełnego rozpędu potrzebuje własnie takich słuchawek.

Edytowane przez soulfly777kris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, soulfly777kris napisał:

Całkiem fajne słuchawki.

Znacie może jeszcze jakieś słuchawki z wysoką impedancją bo mój telefon to LG-V40 z quad dac który do pełnego rozpędu potrzebuje własnie takich słuchawek.

Doki z wysoką impedancją niekoniecznie zostaną dobrze wysterowane z LG. Lepiej kupić przejściówkę 3,5mm/2,5mm i kabel 2,5mm i podłączać tak by wszedł w tryb z większą mocą. Czyli najpierw adapter/przejściówka a potem kabel z dokami. Jeśli coś mieszam to niech mnie ktoś poprawi. :)

W każdym razie takie Pinnacle P1 np. nie były zbyt dobrze wysterowane bezpośrednio z telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, requal napisał:

Doki z wysoką impedancją niekoniecznie zostaną dobrze wysterowane z LG. Lepiej kupić przejściówkę 3,5mm/2,5mm i kabel 2,5mm i podłączać tak by wszedł w tryb z większą mocą. Czyli najpierw adapter/przejściówka a potem kabel z dokami. Jeśli coś mieszam to niech mnie ktoś poprawi. :)

No chyba nie trzeba takich kombinacji, V30 po podłączeniu przejściówki 50 ohm znacząco podnosi moc, takie HE400, czy T50rp grają wtedy całkiem nieźle mimo dołożenia im jeszcze tych 50 ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Perul napisał:

No chyba nie trzeba takich kombinacji, V30 po podłączeniu przejściówki 50 ohm znacząco podnosi moc, takie HE400, czy T50rp grają wtedy całkiem nieźle mimo dołożenia im jeszcze tych 50 ohm.

Mi te dodatkowe 50ohm nie pasowało w torze. Ale Ty piszesz o pełnowymiarowych słuchawkach, więc tam może być inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności