Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, marco-polo napisał:

Ja to się zastanawiam BLON 03 vs BLON 05 które lepsze?

 

"Nazwa BLON pochodzi od chińskiego imienia „BaoLong”, co w tłumaczeniu bezpośrednim oznacza „skarb skarbu”... :)

https://www.headphonesty.com/2020/05/review-blon-bl05-never-give-up/

Dla mnie to jak imię pandy brzmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Knocek napisał:

Znalazłem kz zs7 co o nich sądzisz jakie są w porównaniu do V90 zs5 zs6?

A co z blonami są podobno dobre?

ZS6 to dość ostre granie, dużo góry, dużo detali, ale całość moim zdaniem ostra i po czasie męcząca. Do tego podbity bas, a sub-basu wcale nie ma dużo.

Blony to inne granie, BL-03 nie słuchałem, a BL-05 dopiero co do mnie dotarły.

2 godziny temu, marco-polo napisał:

Ja to się zastanawiam BLON 03 vs BLON 05 które lepsze?

 

23 minuty temu, Knocek napisał:

Weź 03 więcej osób je ma więc możesz popytać o opinie, są ładnie wykonane i równie dobrze brzmią :P

Akurat oba modele są raczej ładnie wykonane. Brzmieć mogą równie dobrze, ale z pewnością inaczej. Mnie BL-03 skutecznie zniechęciły masą opinii o problemach ze złapaniem seala, koniecznością wymiany kabla i tipsów, żeby uzyskać przyzwoity komfort, co w rezultacie winduje początkowo niską cenę. Nie twierdzę, że BL-03 są niewygodne, ale BL-05 na fabrycznym kablu i tipsach to jedne z najwygodniejszych IEM-ów jakie miałem - postawiłbym je na równi z KBEAR Diamond, które są nieco grubsze i mogę je nosić na dwa sposoby.

 

1 godzinę temu, Lord Rayden napisał:

"Nazwa BLON pochodzi od chińskiego imienia „BaoLong”, co w tłumaczeniu bezpośrednim oznacza „skarb skarbu”... :)

https://www.headphonesty.com/2020/05/review-blon-bl05-never-give-up/

Dla mnie to jak imię pandy brzmi

Póki co ciężko mi się zgodzić z tą recenzją, a już z pewnością sceny nie określiłbym jako wąską tzn. nie jest przesadnie szeroka, ale przeciętna za to z wyraźnym zróżnicowaniem w osi pionowej oraz jakąś namiastką głębi (choć jak już wiele razy wspominałem dla mnie takowa niemalże nie istnieje nawet w pełnowymiarowych słuchawkach wokółusznych). Tak samo nie odbieram BL-05 jako krzykliwych, gdyby takie były to KZ ZS6 czy nawet KBEAR KB04 to byłaby przysłowiowa krew z uszu. Ogólnie BL-05 na tle innych chińskich IEM-ów wydają mi się dość równe, bas nie jest specjalnie podbity, ale sub-bas jest wyraźnie zaznaczony, góra detaliczna, bez specjalnego "iskrzenia", ale nadal dostarczająca masę detali. Średnica mogłaby być bardziej dociążona, gitarom przydałoby się więcej wygaru, ale może coś się zmieni w miarę grania i wygrzewania/adaptacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Knocek napisał:

Znalazłem kz zs7 co o nich sądzisz jakie są w porównaniu do V90 zs5 zs6?

A co z blonami są podobno dobre?

Mam Blon BLON 03 nie jest to poziom V90. ZS7 nie znam 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marco-polo napisał:

Ja to się zastanawiam BLON 03 vs BLON 05 które lepsze?

 

Nie czytałeś recenzji? 03 są lepsze jeśli słuchasz raczej wolnej muzyki, nastawionej na instrumenty. Przy szybkiej i skomplikowanej muzyce bas krwawi, zalewając cały środek, dlatego nienawidzę ich do metalu. 05 mają gorszą barwę, ale bas nie przeszkadza, choć dźwięk jest raczej suchy. Ogólnie "piątki" nie mają świetnych recenzji. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marco-polo napisał:

Wiem że wątek o BLON o3 tutaj to dużo stron i wiem że je zachwalali tutaj ludzie na forum.

Bo nikt nie mówi, że są złe. Ale że nie nadają się do każdej muzyki. Do tego to okropne dopasowanie, chociaż tyle dobrze, że naprawili to w "piątce"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nesper napisał:

Nie czytałeś recenzji? 03 są lepsze jeśli słuchasz raczej wolnej muzyki, nastawionej na instrumenty. Przy szybkiej i skomplikowanej muzyce bas krwawi, zalewając cały środek, dlatego nienawidzę ich do metalu. 05 mają gorszą barwę, ale bas nie przeszkadza, choć dźwięk jest raczej suchy. Ogólnie "piątki" nie mają świetnych recenzji. 

Słucham głównie metalu i Bl-03 pasują mi idealnie, ale w połączeniu z xduoo x3 II. Za to 05-ki z Shanlingiem M0 fajnie się zgrywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dima napisał:

Słucham głównie metalu i Bl-03 pasują mi idealnie, ale w połączeniu z xduoo x3 II. Za to 05-ki z Shanlingiem M0 fajnie się zgrywają.

Więc może to chodzić o źródło, albo nie odpowiada mi taka sygnatura. Już nawet dużo gorszy KZ ZSN pro mnie mniej boli. Dodatkowo nie cierpię dopasowania. Ale ja mam szerokie i płytkie kanały, więc mogę tylko narzekać. O piątkach wspominam tylko na podstawie recenzji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Nesper napisał:

Więc może to chodzić o źródło, albo nie odpowiada mi taka sygnatura. Już nawet dużo gorszy KZ ZSN pro mnie mniej boli. Dodatkowo nie cierpię dopasowania. Ale ja mam szerokie i płytkie kanały, więc mogę tylko narzekać. O piątkach wspominam tylko na podstawie recenzji. 

Blony BL03 spasowały mi dopiero z TRN BT20S, nie wypadają z uszu, TRN trzyma je we właściwym miejscu. Na żadnym tradycyjnym kablu nie były wygodne bo wypadały z uszu. No i tipsy dałem z Pioneer CX8 ze względu na ich długość. Mam dziesiątki IEMów i tylko te tipsy pozwalały na uzyskanie seala. Nie są złe ale moim zdaniem nie mają szans z V90 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Jaro54 napisał:

Blony BL03 spasowały mi dopiero z TRN BT20S, nie wypadają z uszu, TRN trzyma je we właściwym miejscu. Na żadnym tradycyjnym kablu nie były wygodne bo wypadały z uszu. No i tipsy dałem z Pioneer CX8 ze względu na ich długość. Mam dziesiątki IEMów i tylko te tipsy pozwalały na uzyskanie seala. Nie są złe ale moim zdaniem nie mają szans z V90 

Czasami podziwiam ludzi, którzy są w stanie dopasować Blony od razu po wyjęciu z pudełka. I zarazem złości mnie polecanie tych słuchawek osobom, które nigdy nie miały Chińskich IEMów w uszach. Przecież to nie może się skończyć bezwarunkową miłością. Żeby cieszyć się z "trójek", to trzeba w nie zainwestować. Co niektórzy wydają na akcesoria kwoty przekraczające cenę samych słuchawek. Jak dla mnie sama barwa tych słuchawek nie rekompensuje trudności z dopasowaniem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nesper napisał:

Czasami podziwiam ludzi, którzy są w stanie dopasować Blony od razu po wyjęciu z pudełka. I zarazem złości mnie polecanie tych słuchawek osobom, które nigdy nie miały Chińskich IEMów w uszach. Przecież to nie może się skończyć bezwarunkową miłością. Żeby cieszyć się z "trójek", to trzeba w nie zainwestować. Co niektórzy wydają na akcesoria kwoty przekraczające cenę samych słuchawek. Jak dla mnie sama barwa tych słuchawek nie rekompensuje trudności z dopasowaniem.

 

Bo nie każdy ma takie problemy :) Ja tam z kablem nie mam żadnego i nie widzę sensu go wymieniać, jedynie zakładam im podłużne pianki Comply, żeby mi nie wypadały z uszu podczas biegania. Dla mnie są wygodne. A co do "inwestowania" w nie, to nie widzę sensu, lepiej zainwestować w lepsze słuchawki po prostu.

3 godziny temu, Hustler napisał:

 a już z pewnością sceny nie określiłbym jako wąską tzn. nie jest przesadnie szeroka, ale przeciętna za to z wyraźnym zróżnicowaniem w osi pionowej oraz jakąś namiastką głębi (choć jak już wiele razy wspominałem dla mnie takowa niemalże nie istnieje nawet w pełnowymiarowych słuchawkach wokółusznych).

 

No właśnie - namiastka głębi, dobrze to ująłeś :) Dokładnie tak jest, przynajmniej jeśli chodzi o Blon 03. O precyzyjnej, głębokiej, trójwymiarowej scenie jak w słuchawkach z wyższej półki to w Blon nie ma co marzyć. Ale oczywiście jak się weźmie pod uwagę cenę, to nie ma się co czepiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2020 o 13:49, ryankgb napisał:

Dotarły do mnie TRN BT20S i jeśli ktoś jeszcze nie ma - kupujcie od razu :D 

Jest jakaś zniżka u przyjaciela na nie?

Edytowane przez Dima
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pała mi lewa KZ ZS10, charczy... ZST z tipsami symbio jakiś kiepski seal mi łapią... Co polecicie do zestawu z TRN BT20S do treningów w pocie czoła? Jakieś nowe KZ np ZSN? Czy kupić tipsy Crystal pianki do ZST?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Knocek napisał:

Zdecydowałem że kupię Ten V90

Jaki Kabelek dokupić i ile taki tańszy kosztuje. Z góry dziękuję za pomoc :)

Yinyoo... o konkrety pytaj @ryankgb. Wie co dobre !

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Dima napisał:

Jest jakaś zniżka u przyjaciela na nie?

 

Nic mi o zniżce nie wiadomo, sam kupowałem po normalnej sklepowej cenie bo nie dało się nic lepiej zrobić :P

Także szukać najlepiej najniższej na Aliexpress ceny, z tego co pamiętam najlepiej mieli w NiceHCK. No i do jutra są promocje i kupony na Ali więc warto się pośpieszyć.

 

53 minuty temu, Lord Rayden napisał:

Yinyoo... o konkrety pytaj @ryankgb. Wie co dobre !

 

Haha, dzięki za dobre słowo :P 

 

4 godziny temu, Knocek napisał:

Zdecydowałem że kupię Ten V90

Jaki Kabelek dokupić i ile taki tańszy kosztuje. Z góry dziękuję za pomoc :)

 

Ja bym stawiał na Yinyoo 8 Core Silver Plated w wersji 2 pin 3,5 mm: https://aliexpress.com/item/32984098912.html

Sprawdzony, niezawodny, obecnie w bardzo niskiej cenie bo już na Ali jest od dawna.

Za tą cenę (około 30 zł) nie kupisz nic lepszego jeśli chodzi o jakość wykonania, wpływ na dźwięk i trwałość.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności