Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Hustler napisał:

Jak czytałem wątek na head-fi o chińskich dokanałówkach to natknąłem się na kilka wpisów o wilgoci, która się zbiera w V80, V90 oraz BA5 i powoduje znaczny spadek głośności. U nas co prawda jest sucho i 30 minut to dość krótki czas, ale zawsze warto sprawdzić.


Ja KBear KB04 będę miał dziś/jutro, ale nie mam za bardzo do czego porównać, bo nie słuchałem żadnych słuchawek, które wymieniłeś.

Niestety lewa słuchawka grała trochę ciszej od samego początku, ale myślałem, że to ja szaleję i mi się wydaje 🙂. Teraz upewniłem się, że jednak coś jest nie tak z słuchawkami. 

Jeśli chodzi o wilgoć, to orientujesz się gdzie się ona zbiera? Gdzieś przy tulejce, czy w środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa z izolacją w głośnych warunkach w tfz T2 Galaxy i jak wypadają na tle słuchawek Kz (zsx, zs7) i cca (c12)? Będą służyć jako monitory odsłuchowe na próbach i na scenie. Jestem blisko podjęcia decyzji zakupu owych słuchawek, ale wolę zapytać tutaj, bo może ktoś je posiada i będzie w stanie się w miarę konstruktywnie wypowiedzieć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

kupiłem jakieś 2 lata temu kz zs6. Mam ochotę zrobić je „bezprzewodowe” (dodać moduł BT).

Po przeczytaniu opini zostałem między:

- KZ APTX HD (podobno poprzednie edycje są słabe, tę ktoś tutaj polecał)
- TRN BT10 (ten moduł też był tutaj polecany)

 

Czy ktoś słuchał ich obu i może pomóc mi coś wybrać, wskazać zalety i wady obu tych modułów?

 

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ArBa napisał:

Hej,

 

kupiłem jakieś 2 lata temu kz zs6. Mam ochotę zrobić je „bezprzewodowe” (dodać moduł BT).

Po przeczytaniu opini zostałem między:

- KZ APTX HD (podobno poprzednie edycje są słabe, tę ktoś tutaj polecał)
- TRN BT10 (ten moduł też był tutaj polecany)

 

Czy ktoś słuchał ich obu i może pomóc mi coś wybrać, wskazać zalety i wady obu tych modułów?

 

Artur

 

Tak tylko zapytam, dlaczego nie TRN BT20S? Najlepsza opcja na ten moment :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mikusiek_32 napisał:

Niestety lewa słuchawka grała trochę ciszej od samego początku, ale myślałem, że to ja szaleję i mi się wydaje 🙂. Teraz upewniłem się, że jednak coś jest nie tak z słuchawkami. 

Jeśli chodzi o wilgoć, to orientujesz się gdzie się ona zbiera? Gdzieś przy tulejce, czy w środku?

Nie zagłębiałem się w temat, ale chyba w tulejce, którą częściowo blokuje i dlatego słuchawka gra ciszej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, @ryankgb - zapytaj MajFrienda z AK (lub z innych) o cenę na ten kabel. Powinien dobrze zagrać z Diamondami:

https://www.aliexpress.com/item/4001089285190.html?spm=a2g17.12010611.8148356.25.74e96a7byGFL0e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mr Krzychoo napisał:

Hej, @ryankgb - zapytaj MajFrienda z AK (lub z innych) o cenę na ten kabel. Powinien dobrze zagrać z Diamondami:

https://www.aliexpress.com/item/4001089285190.html?spm=a2g17.12010611.8148356.25.74e96a7byGFL0e

 

Poszło zapytanie :D Mam tą srebrną wersję tego kabla i jest super :D Także ten będzie klasa również ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ryankgb napisał:

 

Poszło zapytanie :D Mam tą srebrną wersję tego kabla i jest super :D Także ten będzie klasa również ;)

 

Wczoraj dojechały do mnie Kbear Diamond (druga sztuka, bo pierwszą sprzedałem i żałowałem) z takim kablem:

https://www.aliexpress.com/item/4000823610765.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.7734618abyrmor&algo_pvid=0e343cd8-c0b7-441c-b481-9237d8eacf0b&algo_expid=0e343cd8-c0b7-441c-b481-9237d8eacf0b-1&btsid=0ab50f6215913686292756392ec112&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Spodobało mi się jak grają na miedzi i pomyślałem żeby dokupić porządny kabel.

Czekam na info. Pozdro.

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ryankgb napisał:

 

Tak tylko zapytam, dlaczego nie TRN BT20S? Najlepsza opcja na ten moment :D 

To bt20s nie ma, a w każdym razie nie znalazłem, końcówki C (KZ C-pin). Orientujesz się, czy b-pin jest kompatybilny z c-pin? A jeśli tak, to trzyma się to w miarę po podłączeniu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne są te KBear KB04. Bardzo solidne, ciężkie (a przynajmniej takie się wydają w porównaniu z moimi poprzednimi dokanałówkami) i co najważniejsze złapałem seal już na pierwszych tipsach. Kabelek z zestawu zadziwiająco dobry - może i jest dość cienki, ale za to elastyczny i nie wyciąga słuchawek z uszu. O brzmieniu ciężko coś napisać po krótkim bieganiu, ale spodziewałem się większej V-ki, a tu jest może łagodne U. Bardzo prawdopodobne, że tak to odbieram, bo ostatnio testowałem KZ, które miały wyraźnie zaznaczoną górę pasma i podbity górny bas. Jutro sobie ich posłucham na spokojnie podczas spaceru.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Mr Krzychoo napisał:

 

Wczoraj dojechały do mnie Kbear Diamond (druga sztuka, bo pierwszą sprzedałem i żałowałem) z takim kablem:

https://www.aliexpress.com/item/4000823610765.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.7734618abyrmor&algo_pvid=0e343cd8-c0b7-441c-b481-9237d8eacf0b&algo_expid=0e343cd8-c0b7-441c-b481-9237d8eacf0b-1&btsid=0ab50f6215913686292756392ec112&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Spodobało mi się jak grają na miedzi i pomyślałem żeby dokupić porządny kabel.

Czekam na info. Pozdro.

 

Jeśli dobrze się z nim zrozumiałem to ten kabelek, o który pytałeś ( https://www.aliexpress.com/item/4001089285190.html ) z rabatem będzie za 25$. Sam sobie kupię taki na mmcx, cena super :D 

Edytowane przez ryankgb
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ryankgb napisał:

 

Jeśli dobrze się z nim zrozumiałem to ten kabelek, o który pytałeś ( https://www.aliexpress.com/item/4001089285190.html ) z rabatem będzie za 25$. Sam sobie kupię taki na mmcx, cena super :D 

 

Do Blon BL-03 warto brać jako upgrade z tego dodatkowego kabla (albo przyszłościowo do BL-05)? QDC 3.5 będzie pasować do BL-03?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sebit napisał:

 

Do Blon BL-03 warto brać jako upgrade z tego dodatkowego kabla (albo przyszłościowo do BL-05)? QDC 3.5 będzie pasować do BL-03?

 

Tak :D Ja z BL-03 używam oraz w BL-05 używałem kabelka dokładnie tego: https://pl.aliexpress.com/item/32957353114.html

Super kabelek, najlepszy z jakim miałem do czynienia. Mam go w wersji 2 Pin 3,5 mm (niekoniecznie musi być QDC) i pasuje bez problemu.

 

Ten https://www.aliexpress.com/item/4001089285190.html to kolejna odsłona tego szarego kabelka w kolorystyce miedzianej i w większej ilości dostępnych opcji przyłączeniowych.

Edytowane przez ryankgb
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ryankgb napisał:

 

Jeśli dobrze się z nim zrozumiałem to ten kabelek, o który pytałeś ( https://www.aliexpress.com/item/4001089285190.html ) z rabatem będzie za 25$. Sam sobie kupię taki na mmcx, cena super :D 

Na pewno $25? Chciałem skorzystać i raczej $50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, xtremesystems napisał:

jesli sluchawki maja do wyboru kabel z mikrofonem lub kabel bez mic to czy mikrofon wplywa na jakosc dzwieku?

Wpływa. I to negatywnie. 

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, xtremesystems napisał:

dobra zamowilem kz zsx i cca ca16  u ryana. jaki przyzwoity kabel do tego dokupic? czy standardowe sa ok? ile trzeba dac za kabel do takiej klasy sluchawek? 20usd starczy?

Weź sobie tego Yinyoo 16 Core High Purity Copper (mam wersję SPC i super się układa) lub FAAEAL (grubszy, ale też dobry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jaro54 napisał:

Wpływa. I to negatywnie. 

Przekonałeś się o tym "nausznie"? Ja miałem kilka par przenośnych słuchawek z mikrofonem, kilka bez, ale nigdy tego samego modelu w wariancie z i bez.

 

Ze spaceru dziś nic nie wyszło, bo pogoda idealna była na bieganie. Tak czy inaczej na spokojnie posłuchałem KZ ZS6 oraz KBEAR KB04 i te drugie zdecydowanie bardziej mi odpowiadają. Już pomijam kwestie wygody (KZ mają trochę kanciaste obudowy i sztywniejszy kabel), ale dźwiękowo to pomimo teoretycznie podobnego grania na planie "V" grają znacząco inaczej. KB04 mają zwinniejszy bas, bardziej mięsisty, w ZS6 momentami jest on jakby pudełkowaty. Średnica w ZS6 jest mocno wycofana i mniej naturalna, KBEAR prezentują ją dosadniej, jest gładka, przyjemna. Góra w KB04 jest wyrazista, detaliczna, ale nie nachalna, tylko momentami zahacza o ostrość i to w konkretnych utworach. Natomiast w KZ jest jej bardzo dużo, jest ostra, przy tym detaliczna do tego stopnia, że wymusza niejako wsłuchiwanie się w różne przeszkadzajki. Scena w obu dokanałowkach jest niezła, spora na szerokość, da się odczuć wysokość, natomiast głębi jest tyle co kot napłakał, ale według mnie nawet pełnowymiarowe słuchawki otwarte nie potrafią budować tego wrażenia. KZ grają głównie w głowie (szczególnie średnie tony), a KBEAR tuż przed oczami, choć na skrajach sceny jest nieco lepiej.

 

Kolego @ryankgb, czy masz może jakieś porównanie KB04 do Urbanfunów YBF-ISS014?

Jeżeli chodzi o rozwinięcie brzmienia KB04 to z wielu opinii wynika, że droga jest jedna - KBEAR Diamond? Pytanie tylko czy nie będą one za duże i przez to ucierpi komfort?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Hustler napisał:

Kolego @ryankgb, czy masz może jakieś porównanie KB04 do Urbanfunów YBF-ISS014?

Jeżeli chodzi o rozwinięcie brzmienia KB04 to z wielu opinii wynika, że droga jest jedna - KBEAR Diamond? Pytanie tylko czy nie będą one za duże i przez to ucierpi komfort?

 

Bezpośrednio porównania nie mam i nie jestem w stanie ich porównać bo KB04 już są w innych rękach, a Urbanfuny są dalej u mnie :P 

Na pewno YBF-ISS014 są cieplejsze, może trochę bardziej klaustrofobiczne jeśli chodzi o scenę, ale mają mocniejszy i bardziej wypełniony bas, mniej detali, ale bardziej spokojne wysokie. Są na pewnie bezpieczniejsze, ale troszkę misiowate. Jednak jest to na pewno przyjemne granie, relaksujące, z dobrą podstawą basową.

 

Jednocześnie jeśli chodzi o KB04 i Diamond to tak, wydaje mi się, że bezpośrednim rozwinięciem będą Diamond i na pewno jest to spory skok jakościowy, który da się odczuć. Diamond w porównaniu z Urbanfunami również będą bardziej przestrzenne, frywolne, lekkie, ale też mają bardzo mocny i dociążony dół. Za to detali nie brakuje w Diamond'ach zupełnie tak jak w KB04, gdzie YBF-ISS014 troszkę kuleją w stosunku do nich. Co do komfortu to Diamond może na zdjęciach wyglądają na mało komfortowe, ale są mega wygodne. W miejscu gdzie stykają się z uchem są wygładzone i dobrze leżą. Poczytaj też moje recki jeśli nie czytałeś to też trochę nakreślisz sobie bezpośrednio charakterystykę przez porównania. Niestety wszystkiego zrecenzować pojedynczo nie jestem w stanie póki co, za mało czasu i za dużo zmian w sprzęcie :P 

Edytowane przez ryankgb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sceny bym nie chciał nic oddawać, basu mogłoby być ciut więcej, góra jest dla mnie taka w punkt i myślę, że to dobry kompromis pomiędzy detalicznością, a sykliwością.

 

Ciekaw jestem czy by mi podeszły BLON BL-03, skoro mają mniej góry niż Urbanfun, a te z kolei mniej niż KBEAR. Na chwilę obecną Diamondy wydają się być ciekawsze, ale z drugiej strony KB04 nie słuchałem dłużej niż te 40-50 minut, więc możliwe, że potem stałyby się męczące - będę to musiał sprawdzić.

 

Recenzje znam i dobrze się je czyta, bo są konkretne, bez jakichś poetyckich odlotów, choć to KGB w nicku mnie trochę niepokoi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności