Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.05.2020 o 18:20, ryankgb napisał:

 

Wygodne, przede wszystkim są malutkie. Porównując najbliżej do np. TRN V90 to KB04 mają mniejsze kopułki, a przecież V90 nie są duże :D 

Tylko trzeba zwrócić uwagę jeśli masz zamiar kupić inny kabel, że KB04 mają wtyk TFZ, a piny to 0,78 mm.

A coś jeszcze mniejszego/wygodniejszego kojarzysz?

To np. taki kabel by do nich pasował? Z tego co wiem to 0,75 mm i 0,78 mm można stosować zamiennie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, xtremesystems napisał:

to jasne. tylko jest pewna ilosc przeteornikow ktora ogarnia i pewna krytyczna ktora musi byc

lz a6 bez mini jednak oprócz tego DD i hyrbydowego ceramicznego ma 4 BA a lz a6 mini tylko ten hybrydowy i DD

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka
 

A takie Flare Pro HD mają 6 mm DD i grają bardzo dobrze. Jeszcze raz napiszę nie ilość przetworników ale ich implementacja mają znaczenie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Hustler napisał:

A coś jeszcze mniejszego/wygodniejszego kojarzysz?

To np. taki kabel by do nich pasował? Z tego co wiem to 0,75 mm i 0,78 mm można stosować zamiennie?

 

W sensie ze słuchawek coś mniejszego lub wygodniejszego? 

Raczej podobne niż mniejsze gabarytowo, ale przy tym mocno wygodne są nowe BLON BL-05. 

Z mniejszych słuchawek to np. Lypertek BEVI czy Apple In Ear, Etymotic czy Final Audio, ale rozumiem, że traktujemy to jako ciekawostkę :D 

 

Co do kabla to musisz spytać sprzedawcę czy ten kabel ma piny 0,75 mm czy 0,78 mm. 

Jeśli mówimy o stosowaniu zamiennie to nie do końca. Piny w przypadku 0,78 mm są delikatnie grubsze więc jeśli założymy taki kabel do słuchawek z wtyczkami na piny 0,75 mm to nam je taki kabel rozepcha do tego stopnia, że później kable 0,75 mogą nam wypadać ze słuchawek. Jednak jest to odwracalne w pewnym stopniu i bardziej bezpieczne niż kupno kabla z pinami 0,75 mm do słuchawek z wejściem na piny 0,78 mm bo tutaj będzie nam kabel od razu luźno wchodził i będzie najprawdopodobniej wypadał. Dlatego w przypadku KB04 potrzeba kabla z pinami 0,78 mm i takich szukaj, pytaj sprzedawców bo nie zawsze podają tą informację, a przy okazji lepiej się zawsze upewnić. Tutaj więcej o KB04: http://ryankgb.pl/?p=215

 

5 godzin temu, Parker napisał:

 

Czyli dobrze, że wstrzymałem się z zakupem. BL-03 jeżeli chodzi o ergonomie, to dla mnie perfekcja. Mogę w nich spać i ich nie czuję. Domyślam się, ze ta różnica w kształcie może być tylko na minus. BL-03 też nie grają w/g mnie basowo. Dla mnie jest tam basu dokładnie tyle ile powinno być, więc przycięcie też będzie na minus. Inna sprawa, że baardzo dużo zależy od źródła. Podpiąłem Blony pod kartę dźwiękową (Tempotec Serenade) i dźwięk był fatalny. Później pod inny telefon (normalnie mam je podpięte pod LGG7) i dźwięk też był taki sobie.  Wychodzi, że nowe Blony to tylko mała kosmetyka - szkoda.

 

 

To, że BL-03 Ci siadły w kwestii komfortu nie znaczy, że BL-05 Ci nie podejdą bo oczywiście mają inną konstrukcję, ale w moim przypadku BL-03 również mi odpowiadały i nie miałem z nimi większych problemów (prócz płytkiego wypełnienia ucha, ale wystarczyło zmienić tipsy na KZ Starline), a BL-05 siadły jeszcze lepiej. Jeśli chodzi o dźwięk ogólnie i porównanie BL-03 vs BL-05 to nie będę przytaczał, ale po prostu zerknij na recenzję, która rozwieje wszytkie wątpliwości: http://ryankgb.pl/?p=297 

  

4 godziny temu, Nesper napisał:

Wiem, że @Ryan ma ZSX i bardzo je chwali. Pewnie, gdy się tu pojawi, to na pewno to lepiej wyjaśni.
Tak, A6 to już wyższa szkoła jazdy, ale nie wiem czy warto aż tyle za nie płacić. Wydaje mi się, że ich cena jest trochę za duża, choć na pewno grają bardzo dobrze. Mimo wszystko, dużo bardziej opłacalna jest wersja mini

 

Tak, mam ZSX i ten model to jeden z najlepiej zestrojonych słuchawek KZ do tej pory (z tych, których słuchałem dla mnie i według opinii ludzi w internecie). Niestety nie porównam do modeli KZ, CCA czy LZ, które tu wymieniacie bo zwyczajnie ich nie miałem i nie słuchałem. Mogę tylko powiedzieć, że ZSX są świetne, a do muzyki rozrywkowej to idealne granie zarówno rozrywkowe, z fajną podstawą basową, miłe dla ucha i niemęczące przez wiele godzin. Przy tym mimo dosyć sporych rozmiarów są wygodne, nie uwierają, a do tego są świetnie wykonane - szczególnie cynkowy front mnie urzekł :D Jak ktoś chce więcej o nich to znów zapraszam do recenzji (niestety jeszcze bez porównań): http://ryankgb.pl/?p=88

Edytowane przez ryankgb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro je będę miał na własność ale słuchałem od kolegi przez prawie 2 tygodnie i na tej podstawie zamówiłem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, xtremesystems napisał:

a jaka brac, koncowke kabla mmcx czy 2 pin bo niektóre modele daja wybór

 

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Jaka ci pasuje. Mnie wsio ryba bo mam różne kable plus przejściówki w każdą stronę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ryankgb napisał:

 

2 pin są mniej problematyczne i pewniejsze moim zdaniem.

Również tak uważam. Niby wszystkie żadne złącza mmcx nie odmówiły posłuszeństwa, ale bywało że niebezpiecznie się wyrabiały i pewnie do wypadnięcia kabla dużo nie brakowało ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ryankgb napisał:

 

2 pin są mniej problematyczne i pewniejsze moim zdaniem.

 

Tu mam inne zdanie. Dobre złącza mmcx są nie do ruszenia. Np. dunu falcon lub dunu dk3001pro, setki razy zmieniane kable, czasem kilkanaście razy podczas jednego odsłuchu ...

Oczywiście trzeba to robić umiejętnie, ja wykorzystuję opiłowaną kostkę  do gitary.

W tanich słuchawkach możliwe, że 2-pin jest lepszym rozwiązaniem. Nie trzeba takiej siły docisku przy podpinaniu. Stąd wytrzymałość może być większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalozenie mam takie. kupie sluchawki włożę kabel i nie bede wyciagal. no chyba ze raz do zmiany kabla na lepszy. to chyba mmcx?
 
Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
Jeśli nie będziesz żonglował kablami, to nie ma znaczenia. Ja wolę 2pin.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post na forum - z tego też powodu chciałbym wszystkich przywitać i zarazem poprosić Was o radę:

Śledzę wątek od jakiegoś czasu ponieważ przymierzam się do zakupu chińskich słuchawek w granicach 200-250 zł (w razie konieczności założę nowy wątek) lecz z braku konkretnych informacji nie potrafię podjąć wyboru jednoznacznie.

Sprawa dosyć konkretna ponieważ szukam odsłuchów dla wszystkich członków - gramy w zespole (perkusja, gitary, wokalistka, klawisze), instrumenty omikrofonowane, częściowo zmiksowane - odsłuch na słuchawkach - w jednym pomieszczeniu -  stąd też dobra izolacja doków byłaby tutaj mocno wskazana.
Moją uwagę na tę chwilę skupiają słuchawki KZ ZSX oraz ZS7, ponieważ z tego co wyczytałem w porównaniu do ZS10pro (które miałem przyjemność odsłuchać) mają mniej męczącą górę w okolicach 5khz na którą jestem w szczególności wrażliwy gdyż psuje mi to zupełnie klarowny odbiór i po dłuższej chwili zaczyna męczyć. Lubię raczej stonowane słuchawki, które nie mają mocno nakreślonej V z bardziej wyeksponowanym i naturalnym środkiem z dużą ilością szczegółów (chociaż z uwagi na warunki podejrzewam, że dół będzie musiał być tutaj jednak podkreślony - jestem basistą).

Na co dzień i na próbach używałem słuchawek zamkniętych AKG Y50, które w moim mniemaniu w tej cenie są dobrze wyważone brzmieniowo z ładnym środkiem, dynamicznym basem i klarowną górą, która w zupełności satysfakcjonowała. Izolacja była na dobrym poziomie jeśli mówimy o normalnych warunkach, ale podczas grania prób słuchawki po ich nałożeniu potęgowały nieprzyjemne "dudnienie" z otoczenia (w tym wypadku gra perkusisty) co dodatkowo wpływało na komfort odsłuchu, gdyż np. w moim przypadku byłem zmuszony podgłośnić słuchawki lub przesunąć fader z basem, co mogło już być problemem dla pozostałych członków zespołu - po za tym, że perkusja psuła mi odbiór - było znośnie. Dodatkowo ciągłe problemy z konfiguracją poziomów, bo ktoś inny nie słyszy (indywidualne wysyłki z interfejsu dla każdego z nas też nie rozwiązywały sprawy na dłuższą metę) powoduje, że spory czas poświęcamy na ich ustawianiu - dlatego też zdecydowaliśmy się na ten sam zestaw słuchawek odsłuchowych, aby zminimalizować to ryzyko.

tldr - czy KZ ZSX lub ZS7 spełnią się jako IEMy do odsłuchu na próbach i na scenie? A może macie inne propozycje, które warto rozpatrzeć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cheebkens napisał:

Mi ZSX polecił muzyk/kompozytor któremu znowu polecił je realizator, cały zespół ich używa.


Mi z kolei polecono ZS7 z racji punktowego basu i ogólnie poukładanego brzmienia oraz wykonania, ale obawiam się, że mogą być wystarczająco jazgotliwe mimo poprawy w stosunku do ZS6 - stąd też skłaniam się nad ZSX.
 

Z innej beczki - myślałem również o CCA C12, ale podejrzewam, że to wszystko jest i tak w ogólnym rozrachunku do siebie podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Portas napisał:


 

Z innej beczki - myślałem również o CCA C12, ale podejrzewam, że to wszystko jest i tak w ogólnym rozrachunku do siebie podobne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie słuchawki ze złączem MMCX byście polecili? ( Dostałem kabelek w prezencie i nie ma z czym użyć :P ).

Zależy mi na basie, żeby góra po uszach nie dawała.

Obecnie mam BQEYZ BQ3. Jest ok. Basu co prawda mogłoby być więcej. Niestety wypadają mi z uszu. Muszę co chwilę dociskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mushabelly napisał:

Jakie słuchawki ze złączem MMCX byście polecili? ( Dostałem kabelek w prezencie i nie ma z czym użyć :P ).

Zależy mi na basie, żeby góra po uszach nie dawała.

Obecnie mam BQEYZ BQ3. Jest ok. Basu co prawda mogłoby być więcej. Niestety wypadają mi z uszu. Muszę co chwilę dociskać.

 

Jest OK? Skoro musisz "co chwilę dociskać" ?

To Ty prawdopodobnie seala nie masz Kolego.

Dobrze dopasowane doki siedzą na swoim miejscu.

 

Napisz co to za kabelek - uprzedzam pytania Kolegów ( ja się nie znam na kablach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BQ3 Ci mało basu? To są słuchawkowe subwoofery :D Na bank nie masz seal'u jak kolega wyżej pisze. Poleciłbym raczej pomyśleć o lepszych tipsach niż o kolejnych słuchawkach bo odpowiedni seal to podstawa odpowiedniego odbioru danego egzemplarza :P Musi być ok tak żebyś nie musiał dociskać :D Ciężko będzie znaleźć doki z mocniejszym basem niż BQ3. Przynajmniej żadne z moich, które mam lub miałem nie przebiły ich pod tym względem :D

 

Ps.: Przy okazji jak nie będziesz miał z czym użyć tego kabelka mmcx i miałby leżeć to odezwij się na priv,  może odkupię bo właśnie szukam jakiegoś :P

Edytowane przez ryankgb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Portas napisał:

To mój pierwszy post na forum - z tego też powodu chciałbym wszystkich przywitać i zarazem poprosić Was o radę:

Śledzę wątek od jakiegoś czasu ponieważ przymierzam się do zakupu chińskich słuchawek w granicach 200-250 zł (w razie konieczności założę nowy wątek) lecz z braku konkretnych informacji nie potrafię podjąć wyboru jednoznacznie.

Sprawa dosyć konkretna ponieważ szukam odsłuchów dla wszystkich członków - gramy w zespole (perkusja, gitary, wokalistka, klawisze), instrumenty omikrofonowane, częściowo zmiksowane - odsłuch na słuchawkach - w jednym pomieszczeniu -  stąd też dobra izolacja doków byłaby tutaj mocno wskazana.
Moją uwagę na tę chwilę skupiają słuchawki KZ ZSX oraz ZS7, ponieważ z tego co wyczytałem w porównaniu do ZS10pro (które miałem przyjemność odsłuchać) mają mniej męczącą górę w okolicach 5khz na którą jestem w szczególności wrażliwy gdyż psuje mi to zupełnie klarowny odbiór i po dłuższej chwili zaczyna męczyć. Lubię raczej stonowane słuchawki, które nie mają mocno nakreślonej V z bardziej wyeksponowanym i naturalnym środkiem z dużą ilością szczegółów (chociaż z uwagi na warunki podejrzewam, że dół będzie musiał być tutaj jednak podkreślony - jestem basistą).

Na co dzień i na próbach używałem słuchawek zamkniętych AKG Y50, które w moim mniemaniu w tej cenie są dobrze wyważone brzmieniowo z ładnym środkiem, dynamicznym basem i klarowną górą, która w zupełności satysfakcjonowała. Izolacja była na dobrym poziomie jeśli mówimy o normalnych warunkach, ale podczas grania prób słuchawki po ich nałożeniu potęgowały nieprzyjemne "dudnienie" z otoczenia (w tym wypadku gra perkusisty) co dodatkowo wpływało na komfort odsłuchu, gdyż np. w moim przypadku byłem zmuszony podgłośnić słuchawki lub przesunąć fader z basem, co mogło już być problemem dla pozostałych członków zespołu - po za tym, że perkusja psuła mi odbiór - było znośnie. Dodatkowo ciągłe problemy z konfiguracją poziomów, bo ktoś inny nie słyszy (indywidualne wysyłki z interfejsu dla każdego z nas też nie rozwiązywały sprawy na dłuższą metę) powoduje, że spory czas poświęcamy na ich ustawianiu - dlatego też zdecydowaliśmy się na ten sam zestaw słuchawek odsłuchowych, aby zminimalizować to ryzyko.

tldr - czy KZ ZSX lub ZS7 spełnią się jako IEMy do odsłuchu na próbach i na scenie? A może macie inne propozycje, które warto rozpatrzeć? :)

jeszcze pod uwage wez kz AC12 . i poczekaj na recki cca CA16 bo to jakas nowosc na papierze rakieta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności