Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

I jedno i drugie. Blony są poprawne, można je posłuchać bez przykrości (pod warunkiem dopasowania tipsów) ale nie są to słuchawki z SQ na poziomie T2..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne konfiguracje, różni ludzie, różne nastawienie.

Moje zmodowane Blony BL03 z innym kablem (flc srebro), tipsami (Final E), na LG G7Fit, porównując dziś ze wszystkim co mam, może dostaną bęcki od oBravo Cupid (dźwięk imo Totl'i, ale grają wyłącznie z tipsami ePro), może od Shouer Tape, reszta podobna, niekoniecznie lepsza. 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.aliexpress.com/item/33038850404.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dqNrB8c po roku słuchania na tych słuchawkach. Nie wiem co się stało ale roztrzaskało mi moje szare komórki na rozpoznawanie wszelkich dźwięków tak wyrażnych i naturalnych z dużą sceną że stwierdziłem że grają zacnie. Kabel na jakim słucham to ten 

https://www.aliexpress.com/item/32854751277.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4d290TT9

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.aliexpress.com/item/33038850404.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dqNrB8c po roku słuchania na tych słuchawkach. Nie wiem co się stało ale roztrzaskało mi moje szare komórki na rozpoznawanie wszelkich dźwięków tak wyrażnych i naturalnych z dużą sceną że stwierdziłem że grają zacnie. Kabel na jakim słucham to ten 
https://www.aliexpress.com/item/32854751277.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4d290TT9
Który model/kolor konkretnie? Podobno te z "plusem" są lepsze od reszty, ale nie znalazłem informacji na czym właściwie polega różnica. Na Headfi.org często przewija się kolor niebieski z plusem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania dla @requal za siateczki i taśmę Micropore (oraz motywację 😋), aczkolwiek ostatecznie do moda skorzystałem z cieniutkich sprasowanych płatków bawełnianych Muji (łatwiej się z nimi pracowało), średnica bardzo podobna coś ok. 4x14mm.

Nadal sobie słucham ale zapowiada się obiecująco, polecam każdemu bo sam mam 2 lewe ręce i nie było to takie trudne.

20200426_182843.jpg

Edytowane przez kelt
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna recenzja słuchawek bezprzewodowych od... Ezear :D Już chwilę u mnie leżą więc nadszedł ten czas :P 

X12 mnie rozwaliły na łopatki w tej cenie. Świetnie grające doki, neutralne brzmienie, a przy tym bardzo świeże i wciągające.

W tym budżecie ciężko o coś lepszego, ja jestem oczarowany, z Shanlingiem Q1 grają przecudnie.

 

Link do recenzji: http://ryankgb.pl/?p=213

 

IMG_20200419_130044-OK.jpg

 

 

Jakby ktoś chciał je kupić dla siebie to z moim kodem wychodzą za 21$ czyli niecałe 90 zł. 

 

Ps.: Razem z X12 kupiłem też X11 i w moje gusta niezbyt trafiły bo poczułem krok wstecz, ale porównanie zamieściłem w recenzji X12.

 

Miłego czytania, Ryan. :D 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Lord Rayden napisał:

@ryankgb - aptZ jest ?

 

Wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują, że niestety nie :P Obsługują HFP / A2DP / AVRCP z protokołów. Więcej informacji ciężko uzyskać..

Jednakże sparowane z Q1, który na sztywno ma ustawiony LDAC grają naprawdę zacnie i nie odczuwa się spadku jakości dźwięku :D

Już w takich X11 czuć braki w kodekach, wpływające na dźwięk, któremu brakuje rozdzielczości.

Edytowane przez ryankgb
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Najner napisał:

Nie korci sprzedaż kolekcji i zakup jakiegoś grubasa? Różnica potrafi być kolosalna ;)

Znaczy chodzi Tobie o słuchawki nauszne, wokółuszne lub półotwarte? Ja mam ich więcej niż ten nieszczęsny Zeos z Z review. On to przy każdych słuchawkach nakręca że pady i kabel trzeba wymienić i na dodatek wszystko zachwala to ma jakiś problem z uszami bo nie amerykańskie Takstary planarne lub Meze99 to mu się nie podobają. Ciężki chłop ale jak mu wysyłają za friko lub ziko produkty to przecież chłop nie może kłamać. Nie rozumiem jedno że na ścianie zachwala produkty które od poprzednich modeli różnią się designem i numerkiem modelu oraz ceną. Dobry produkt nie musi się reklamować, nie zauważyłem żeby w swoich youtuberskich recenzjach kiedykolwiek pokazał polski produkt "rasista" - w ironicznym znaczeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, marco-polo napisał:

Wcześniej nigdy nie myślałem że uzbieram taką kolekcję będąc na forum,czytając na forum różne recenzje. Na każdy dzień miesiąca oraz pogodę w sam raz znalazł.

Nooo ... Gościu 👍

Z tym, że jak już musisz lepić karteczki-przypominaczki tzn. że czas dokonać redukcji kolekcji 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jeszcze większe złomowisko - porozdawałem najpierw znajomym, później przez znajomych. Ludzie są zadowoleni, ja mam trochę wolnego miejsca w szafie. A trzymać coś czego się nie słucha, "tak na wszelki wypadek" sensu żadnego nie ma.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, paratykus napisał:

Nooo ... Gościu 👍

Z tym, że jak już musisz lepić karteczki-przypominaczki tzn. że czas dokonać redukcji kolekcji 😉

Po prostu na każdym tym pokrowcu jest ta sama nazwa. Poza tym w niektórych to są kable same też z różnymi końcówkami 0,75mm , 0,78mm, MMCX  i każde pokrowce w większości są tego samego koloru. Trochę większych mam tutaj. Te przy zegarku to z dynamicznym driverem, Te w pokrowcu gdzie jest pudełko z nazwą brother tam są planarne, a 3 gdzie są na górze półce to niektóre DIY oraz inne słuchawki w pokrowcach.

IMG_20200429_105014.jpg

IMG_20200429_105055.jpg

IMG_20200429_105109.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Inszy napisał:

Miałem jeszcze większe złomowisko - porozdawałem najpierw znajomym, później przez znajomych. Ludzie są zadowoleni, ja mam trochę wolnego miejsca w szafie. A trzymać coś czego się nie słucha, "tak na wszelki wypadek" sensu żadnego nie ma.

Wiem, czytałem o Twojej akcji👍

Sens zawsze jakiś jest, choćby kolekcjonerski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, paratykus napisał:

Wiem, czytałem o Twojej akcji👍

Sens zawsze jakiś jest, choćby kolekcjonerski.

Mówisz że bardziej pasuję do mnie ten tytuł z Władcy Pierścieni "mój skarb". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marco-polo napisał:

Po prostu na każdym tym pokrowcu jest ta sama nazwa. Poza tym w niektórych to są kable same też z różnymi końcówkami 0,75mm , 0,78mm, MMCX  i każde pokrowce w większości są tego samego koloru. Trochę większych mam tutaj. Te przy zegarku to z dynamicznym driverem, Te w pokrowcu gdzie jest pudełko z nazwą brother tam są planarne, a 3 gdzie są na górze półce to niektóre DIY oraz inne słuchawki w pokrowcach.

 

Łooo Panie, matko s curkom ...

Idę się napić ... zimnej wody, w dużej ilości😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, marco-polo napisał:

Znaczy chodzi Tobie o słuchawki nauszne, wokółuszne lub półotwarte?

Miałem na myśli czy nie wolisz sprzedać trzydziestu par słuchawek po cenie X i kupić jednej/dwóch par dużo lepszych jakościowo w cenie 30X ;) Oczywiście nikogo nie uczę jak ma żyć, tak tylko z ciekawości pytam.

A co do Zeosa - typowy "rozrywkowy" jutuber, można pooglądać i się pośmiać, z merytoryką wg mnie trochę trudniej. Filmik trwa 25 minut, z czego 8 minut jest o tym skąd ma nową tapetę anime, 6 minut o kocie, 7 minut unboxingu, 3 o kablu i reszta o tym jak coś gra ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, paratykus napisał:

Sens zawsze jakiś jest, choćby kolekcjonerski.

Kolekcję z reguły robi się na czymś wartościowym, o potencjale do zyskiwania wartości, rzeczy w pewien sposób unikalnych lub po prostu ładnych. Chińska tania masówka, która niedługo będzie nic nie warta i zalega gdzieś w ciemności raczej się do tego nie zalicza ;) 

 

@marco-polo z czasem to przechodzi :D Ale i tak radziłbym pozbywać się takiego nadmiaru. Wtedy też łatwiej usprawiedliwić zakup czegoś nowego ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Najner napisał:

Miałem na myśli czy nie wolisz sprzedać trzydziestu par słuchawek po cenie X i kupić jednej/dwóch par dużo lepszych jakościowo w cenie 30X ;) Oczywiście nikogo nie uczę jak ma żyć, tak tylko z ciekawości pytam.

A co do Zeosa - typowy "rozrywkowy" jutuber, można pooglądać i się pośmiać, z merytoryką wg mnie trochę trudniej. Filmik trwa 25 minut, z czego 8 minut jest o tym skąd ma nową tapetę anime, 6 minut o kocie, 7 minut unboxingu, 3 o kablu i reszta o tym jak coś gra ;)

 

Tak myślałem o   Focal Clear czy Klipsch Heritage HP-3 i Klipsch Heritage wzmacniacz jednak w obliczeniu o kosztorys i że musiałbym mieć odsłuch tylko w domowym zaciszu jest ok. 

Do tego myślałem o jakiejś lampce Schiit lub Bursonie. 

Wiem że moja półka w której oscyluje to ta niszowa lub coś koło medium. Jeżeli już wspomniałeś o zmianie na droższe to twierdzisz że lepiej zagrają? Jeżeli lepiej zagrają to o ile %?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdaj sprzedawaj dziś to ma wartość w czasie uziemienia w domu.

Jak kupisz raz a dobrze przestaniesz mieć chęć kupować kolejne tanie bo to już nie to. Chyba że masz zakupoholizm i lubisz ten moment kiedy masz nowa rzecz to będzie trudniej ale to nadal Twój wybór.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Inszy napisał:

Kolekcję z reguły robi się na czymś wartościowym, o potencjale do zyskiwania wartości, rzeczy w pewien sposób unikalnych lub po prostu ładnych. Chińska tania masówka, która niedługo będzie nic nie warta i zalega gdzieś w ciemności raczej się do tego nie zalicza ;) 

 

@marco-polo z czasem to przechodzi :D Ale i tak radziłbym pozbywać się takiego nadmiaru. Wtedy też łatwiej usprawiedliwić zakup czegoś nowego ;) 

Nie zgodzę się z Twoją opinią. Większość projektów jest powielanych. Poza tym zawsze są ludzie którzy są przekonani do swojej marki. Na dodatek w świecie dorosłych gdzie jest bajka o tym jak krawiec szył szaty dla króla  i gdy się pokazywał to był nagi a dziecko powiedziało że król jest nagi. Politycy kłamią, system jest przekłamany, każdy chce zarobić. Polemizować można i temat długi jak rzeka. Hi-fi to slogan na każdym produkcie, wiesz ze słuchawkami to z nami jest jak w tym filmie.

https://www.youtube.com/watch?v=9QiE-M1LrZk

Nie  chodzi o to żeby ślepo brnąć w coś czego nie zmienimy w naturze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności