Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, requal napisał:

Z mojej perspektywy (czyli dac, kable, nakładki) są raczej po "precyzyjnej i szybkiej", ale bez skrajności tj. Tin T2 (ostre), czy Falcon-C (suche). W zależności od źródła instrumenty połyskują z ciemności, albo są lekko rozjaśnione, czyli coś co określa się jako transparentne.

o to elegancko. jak z szumami? ciekawi mnie połączenie z TRN BT20s, może sprawię sobie niedługo taki zestaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Play napisał:

o to elegancko. jak z szumami? ciekawi mnie połączenie z TRN BT20s, może sprawię sobie niedługo taki zestaw

Nie wiem. Nie używam BT, jestem foliarzem :D 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Play napisał:

No to chociaż jak z czułością na szumy? 😛

Nie mam jakiś szumowin.. Może tochę tej czułości mają. 

specs
10mm beryllium coated driver
Resistance: 32Ω
Sensitivity: 107±3dB

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, requal napisał:

Nie mam jakiś szumowin.. Może tochę tej czułości mają. 

specs
10mm beryllium coated driver
Resistance: 32Ω
Sensitivity: 107±3dB

jeszcze jedno pytanko - jak się mają do nich Shouer Tape?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Play napisał:

jeszcze jedno pytanko - jak się mają do nich Shouer Tape?

Tejpy są bardziej rozdzielcze i mają większy.. rozmach, grają szerzej, mają lepszą holografię, ale są też ogólnie bardziej zdystansowane i rozmyte.. co ciekawe dla tej zdolności do wyciągania detali. UF mają bliższą średnicę, są bardziej bezpośrednie, bardziej czytelne i delikatniejsze, ale nie łapią tylu detali, mają również bardzo dobry bas, ale nie mają takiego wigoru. - Powiedziałbym, że Tape lepsze.. ale z tym różnie bywa, bo doczekały się ostatecznie krytyki względem ich średnich tonów, a to, że piskliwe wokale damskie, a to, że męskie wycofane, ja nie wiem, średnica nie jest dla mnie aż tak ważna, ale też nie stwierdziłem w swoim egzemplarzu tych problemów. Tape to trochę takie Blony na sterydach,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ryankgb napisał:

 

Ja Ci ze swojego doświadczenia mogę polecić kable Yinyoo, do Blonów używam z wtyczkami 2 pin np. Yinyoo 8 Core Silver Plated oraz Yinyoo 50+50 Upgraded Single Crystal Copper Cable. Są też kable QDC z wtyczką, którą mają Blony (są gotowe aukcje gdzie kupujesz Blony + dodatkowy taki kabel Yinyoo QDC). Ze swojej strony polecam sklep AK Audio Store znany tutaj również na forum, możesz pytać sprzedawcę o zniżkę na hasło "RYAN".

 

4 godziny temu, kelt napisał:

 

Yinyoo / NiceHCK, 8 lub 16 core. Ja osobiscie korzystam z 2 pinowego bo jest wygodniejszy przy używaniu słuchawek z kablem w dół, ale i za ucho nie ma problemu. 

BLON'y weź sobie z Linsoul są akurat w dobrej cenie, mi z tego sklepu doszły w 2 tygodnie.

Dziękuję za pomoc. Coś sobie wybiorę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ja Ci ze swojego doświadczenia mogę polecić kable Yinyoo, do Blonów używam z wtyczkami 2 pin np. Yinyoo 8 Core Silver Plated oraz Yinyoo 50+50 Upgraded Single Crystal Copper Cable. Są też kable QDC z wtyczką, którą mają Blony (są gotowe aukcje gdzie kupujesz Blony + dodatkowy taki kabel Yinyoo QDC). Ze swojej strony polecam sklep AK Audio Store znany tutaj również na forum, możesz pytać sprzedawcę o zniżkę na hasło "RYAN".
A różnice pomiędzy 8 i 16 rdzeni jest jakaś zauważalna? Zastanawiam się właśnie nad zakupem dwóch kabli, stąd pytanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, glan_ik napisał:
4 godziny temu, ryankgb napisał:
 
Ja Ci ze swojego doświadczenia mogę polecić kable Yinyoo, do Blonów używam z wtyczkami 2 pin np. Yinyoo 8 Core Silver Plated oraz Yinyoo 50+50 Upgraded Single Crystal Copper Cable. Są też kable QDC z wtyczką, którą mają Blony (są gotowe aukcje gdzie kupujesz Blony + dodatkowy taki kabel Yinyoo QDC). Ze swojej strony polecam sklep AK Audio Store znany tutaj również na forum, możesz pytać sprzedawcę o zniżkę na hasło "RYAN".

A różnice pomiędzy 8 i 16 rdzeni jest jakaś zauważalna? Zastanawiam się właśnie nad zakupem dwóch kabli, stąd pytanie.

 

16'tka będzie "wytrzymalsza" i ciężej ją będzie "splątać", nie sądzę żeby były jakieś różnice jeśli chodzi o dźwięk. No i można jeszcze powiedzieć że 16 wyglądają bardziej "premium"..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kelt napisał:

 

16'tka będzie "wytrzymalsza" i ciężej ją będzie "splątać", nie sądzę żeby były jakieś różnice jeśli chodzi o dźwięk. No i można jeszcze powiedzieć że 16 wyglądają bardziej "premium"..

Przy różnicy cenowej ok 1$ chyba stać mnie na taką odrobinę luksusu ;)

Za to przewody z qdc - ich cena jest przegięta. Ten sam producent, ten sam rodzaj przewodu i cyk z 40zł robi się 120... o_O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakie dokanałowe słuchawki warto zwrócić obecnie uwagę w budżecie najlepiej do 30$, max 50$?

Mam KZ ZS6, ale są za duże do moich uszu, przez co słuchanie dłużej niż 30min boli. Lubię w nich holograficzność i szeroką scenę, co chciałbym również posiadać w nowych słuchawkach.

Będą grały głównie z OP7T Pro oraz Meizu DAC Pro.

Pierwsza myśl - Blon Bl-03, ale czy warto teraz kupować czy czekać na wersję v2? Może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blon'y wyjdą raczej troszkę ponad $30 bo trzeba doliczyć koszt kabla.. mam nadzieję że nie masz zamiaru się męczyć tym w zestawie, chyba że już masz jakiś swój.

Ja bym brał nadal nie mogę się nacieszyć swoimi BL03, o v2 nie słyszałem ale wcale nie jest powiedzane że będą lepsze.. różnie z tym bywa.

Edytowane przez kelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Blonach mogę dodać od siebie, że kontrola basu znacznie się poprawia po wygrzaniu. Pomęczyłem je może ze 48h i kiedy je włożyłem - zupełnie inny sprzęt. Nie wali tak basem, kontroluje go lepiej, schodzi fajnie nisko. Czekam na przewody i na tipsy.
No i nie jest już aż tak misiowato, jak na początku. Odzyskały trochę wigoru. Jak przewody dotrą, to zobaczę czy lepiej robi im czysta miedź, czy posrebrzana (na X3 II).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ISS014 możesz sobie poczytać jak ci się nudzi: https://www.head-fi.org/threads/urbanfun-ybf-iss014-impressions-thread.921709/

Jest bardzo dużo porównań właśnie z Blon'ami, i mimo że kosztują niemal dwukrotnie więcej wcale nie wypadają tak różowo. Jedne i drugie mają swoje wady i zalety.

Edytowane przez kelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kertoip007 napisał:

Mam srebrny kabelek do KZ ZS6, ale domyślam się, że nie będzie pasować do Blonów.

Czy w tym budżecie jest coś wartego uwagi obecnie?

Zastanawiam się czy może warto trochę dołożyć i zainwestować w jakieś Kbear Diamond, URBANFUN YBF-ISS014, TIN T3 czy coś podobnego?

Jeśli chodzi o Urbanfuny to zarzuty raczej były o słabą kontrolę jakości. Niby nowe partie wyeliminowały ten problem. Ale nigdy nie będziesz wiedział co zakupiłeś niestety. Druga rzecz, to bardzo potężny mają bas. Szybki, nie misiowaty, ale bardzo twardy i soczysty. Dla bassheada miodzio, dla reszty niekoniecznie. Słyszałem sporo dobrych opinii o T3 i posiadacze sobie chwalą, ale dla niektórych mogą być zbyt jasne. Na nowe Blony to jeszcze trochę poczekamy z powodu corony. Może Final Audio E2000 lub E3000, absolutnie nie powinieneś się zawieść. Ewentualnie czekać na tańsze E500, pierwsze opinie są obiecujące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Nesper napisał:

Jeśli chodzi o Urbanfuny to zarzuty raczej były o słabą kontrolę jakości. Niby nowe partie wyeliminowały ten problem. Ale nigdy nie będziesz wiedział co zakupiłeś niestety. Druga rzecz, to bardzo potężny mają bas. Szybki, nie misiowaty, ale bardzo twardy i soczysty. Dla bassheada miodzio, dla reszty niekoniecznie. Słyszałem sporo dobrych opinii o T3 i posiadacze sobie chwalą, ale dla niektórych mogą być zbyt jasne. Na nowe Blony to jeszcze trochę poczekamy z powodu corony. Może Final Audio E2000 lub E3000, absolutnie nie powinieneś się zawieść. Ewentualnie czekać na tańsze E500, pierwsze opinie są obiecujące

11196596_thumb.png

Mają tak potężny bas, ze prawie wyglądają jak Blony na wykresie...

YBF-ISS014.jpg

Ten wykres Crinacle wygląda ciut lepiej i wierniej.

 

Można rozważyć też Shozy Form 1.1 lub Tin T4 jako upgrade, nie słuchałem ich. Lub równie fajne TRN V90, BA5 lub GuideRay Gr-i, jednakże będą ostrzejsze na górze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, requal napisał:

11196596_thumb.png

Mają tak potężny bas, ze prawie wyglądają jak Blony na wykresie...

YBF-ISS014.jpg

Ten wykres Crinacle wygląda ciut lepiej i wierniej.

 

Można rozważyć też Shozy Form 1.1 lub Tin T4 jako upgrade, nie słuchałem ich. Lub równie fajne TRN V90, BA5 lub GuideRay Gr-i, jednakże będą ostrzejsze na górze. 

Bądźmy szczerzy, wykresy często wprowadzają w błąd. Bardziej tutaj chodzi o opinie właścicieli słuchawek. A właśnie takie są na head fi. Wszystkie wątki na ten temat czytałem tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nesper napisał:

Bądźmy szczerzy, wykresy często wprowadzają w błąd. Bardziej tutaj chodzi o opinie właścicieli słuchawek. A właśnie takie są na head fi. Wszystkie wątki na ten temat czytałem tam.

Dla mnie UF są Blonami, które lepiej rysują dźwięki. Jest w tym progres techniczny. Natomiast Blony są może nieco przyjemniejsze jeśli ktoś lubi taką formę ekspresji. 

Możliwe, że są rozstrzały w modelach. Jak zawsze zresztą. 

Nawet te dwa wykresy przytoczone powyżej się nieco różnią. 

Czy wynika to z różnicy w słuchawkach, czy pomiarach nie wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tych zestawach Blon bl-03 z akcesoryjnymi kablami? 27 marca będą w promocji po 32.77$.
Są 2 opcje kabli:
1. Copper and silver mixed cable
2. Gray Silver plated cable

Który kabel wziąć?

 

Jest szansa na jakiś rabat od tego sklepu z kodem "RYAN" po obniżce cen 27 marca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tych zestawach Blon bl-03 z akcesoryjnymi kablami? 27 marca będą w promocji po 32.77$.
Są 2 opcje kabli:
1. Copper and silver mixed cable
2. Gray Silver plated cable
Który kabel wziąć?
 
Jest szansa na jakiś rabat od tego sklepu z kodem "RYAN" po obniżce cen 27 marca?
Nie wiem jak z cenami promocyjnymi. Produkt w okolicy 10$ obniżył mi o 1$, nie mam jednak pewności, czy te wartości się skalują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Kertoip007 napisał:

A co sądzicie o tych zestawach Blon bl-03 z akcesoryjnymi kablami? 27 marca będą w promocji po 32.77$.
Są 2 opcje kabli:
1. Copper and silver mixed cable
2. Gray Silver plated cable

Który kabel wziąć?

 

Jest szansa na jakiś rabat od tego sklepu z kodem "RYAN" po obniżce cen 27 marca?

 

Jeśli chodzi o Blon BL-03 z akcesoryjnym kablem to można brać bo masz wtedy wtyczkę QDC, ale..

osobiście posiadam BL-03 z kablem Yinyoo 8 Core Silver Plated 2 pin 3.5mm, który kosztuje grosze, a naprawdę warto go mieć do Blonów, bo bardzo fajnie wpływa na dźwięk. Słuchawki wyraźnie dostają energii i się "odtykają" w porównaniu do stockowego kabla jeśli chodzi o dźwięk, a przy tym są naprawdę mocno wygodne. Przy tym używam tego kabla do różnych innych słuchawek i w tej cenie nie ma konkurencji pod względem jakościowym oraz dźwiękowym (np. pomimo dobrych opini kabli NiceHCK z tego przedziału w bezpośrednim porównaniu NiceHCK wyraźnie zmula słuchawki oraz ogranicza detale - jest to naprawdę wyraźne w odczuciu), a swój kabel kupowałem dawno temu kiedy jego cena była dwukrotnie wyższa. Mam masę różnych kabli, droższych i tańszych, ale ten jest zwyczajnie takim rozsądnym wyborem :D

 

Yinyoo 8 Core Silver Plated: https://www.aliexpress.com/item/32984098912.html

 

Jeśli chodzi o rabat na hasło "RYAN" w AK to jest możliwy na większość słuchawek i ostatnio coś widzę, że można podziałać z playerami (np. nowy Shanling Q1, sam o nim myślę :D ), ale jeśli chodzi o BL-03 może być problem. Właściciel poinformował, że rabat na te słuchawki został wyłączony jakiś czas temu. Można próbować, ale nie liczyłbym jednak na to zbyt mocno. Próbuj zbijać cenę kuponami, można je zdobyć na przeróżne sposoby. No i oczywiście można czekać na obniżki, niedługo ma być kolejny "festiwal" z obniżkami :D 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ryankgb napisał:

 

Jeśli chodzi o Blon BL-03 z akcesoryjnym kablem to można brać bo masz wtedy wtyczkę QDC, ale..

osobiście posiadam BL-03 z kablem Yinyoo 8 Core Silver Plated 2 pin 3.5mm, który kosztuje grosze, a naprawdę warto go mieć do Blonów, bo bardzo fajnie wpływa na dźwięk. Słuchawki wyraźnie dostają energii i się "odtykają" w porównaniu do stockowego kabla jeśli chodzi o dźwięk, a przy tym są naprawdę mocno wygodne. Przy tym używam tego kabla do różnych innych słuchawek i w tej cenie nie ma konkurencji pod względem jakościowym oraz dźwiękowym (np. pomimo dobrych opini kabli NiceHCK z tego przedziału w bezpośrednim porównaniu NiceHCK wyraźnie zmula słuchawki oraz ogranicza detale - jest to naprawdę wyraźne w odczuciu), a swój kabel kupowałem dawno temu kiedy jego cena była dwukrotnie wyższa. Mam masę różnych kabli, droższych i tańszych, ale ten jest zwyczajnie takim rozsądnym wyborem :D

 

Yinyoo 8 Core Silver Plated: https://www.aliexpress.com/item/32984098912.html

 

Jeśli chodzi o rabat na hasło "RYAN" w AK to jest możliwy na większość słuchawek i ostatnio coś widzę, że można podziałać z playerami (np. nowy Shanling Q1, sam o nim myślę :D ), ale jeśli chodzi o BL-03 może być problem. Właściciel poinformował, że rabat na te słuchawki został wyłączony jakiś czas temu. Można próbować, ale nie liczyłbym jednak na to zbyt mocno. Próbuj zbijać cenę kuponami, można je zdobyć na przeróżne sposoby. No i oczywiście można czekać na obniżki, niedługo ma być kolejny "festiwal" z obniżkami :D 

 

https://www.aliexpress.com/item/4000336192828.html?gps-id=8041884&scm=1007.14677.110221.0&scm_id=1007.14677.110221.0&scm-url=1007.14677.110221.0&pvid=1b354bfa-6fe4-4191-8b35-fad6f6be98cb&spm=a2g0o.store_home.promoteWysiwyg_502911280.2

 

Ten dodatkowy kabel Yinyoo wygląda na 8 core, więc z nim powinno być lepiej niż ze stockowym. Ale nie mam, więc na 100% nie jestem pewny. Jak ktoś ma, to niech się wypowie. Sam zastanawiam się nad kupnem, bo do tej pory nie miałem BL03 i jest mi z tego powodu wstyd bardzo...

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mr Krzychoo napisał:

 

https://www.aliexpress.com/item/4000336192828.html?gps-id=8041884&scm=1007.14677.110221.0&scm_id=1007.14677.110221.0&scm-url=1007.14677.110221.0&pvid=1b354bfa-6fe4-4191-8b35-fad6f6be98cb&spm=a2g0o.store_home.promoteWysiwyg_502911280.2

 

Ten dodatkowy kabel Yinyoo wygląda na 8 core, więc z nim powinno być lepiej niż ze stockowym. Ale nie mam, więc na 100% pewności nie mam. Sam zastanawiam się nad kupnem, bo do tej pory nie miałem BL03 i jest mi z tego powodu wstyd bardzo...

 

To jest 4 Core i trochę mi przypomina jakościowo NiceHCK z wyglądu, zupełnie jak rebrand (patrząc na wtyczki i materiał kabla) :D Niby przypomina ten 8 Core, ale jak brałem do ręki oba kable to czuć różnice :D Choć dźwiękowo będzie na bank lepszy niż stockowy. Poza tym chodzi też o to, że 2 pin (np z tego 8 Core) "odpycha" trochę na złączu słuchawki, przez co lepiej się układają na uchu :D No i dźwiękowo sprawdzony setup, polecam mocno, szczególnie jak nie miałeś BL-03! :P Ja mam dwie pary i nie oddam, to po prostu trzeba mieć :D

Edytowane przez ryankgb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności