Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Może jakieś tam miały skopane, ale to raczej kwestia tego o czym piszę. One są wyższe o może 0,5mm jak zauważył @brunnerius i ten stock kabel jest też tak sobie spasowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2020 o 11:40, requal napisał:

Jak będziesz na meecie wrocławskim to sobie porównasz. Mogę je sprzedać też z pewnymi zastrzeżeniami. 

jako, że meet odwołany napiszesz ze 2 zdania jaka jest róznica względem blonów? Kusi mnie, żeby zamówić, ale pewnie z 2 miesiące trzeba będzie czekać az dojdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, glan_ik napisał:
7 minut temu, kelt napisał:

Dojechały BL03, miłość od pierwszego odsłuchu. emoji3.png

W porównaniu do?

 

Jeśli chodzi o Chi-Fi - KZ ZS10 Pro, TRN V90, TinAudio T2.  Wszystko idzie w odstawkę, te BLON'y są niesamowicie zbalansowane wywołują nieustanny uśmiech. :)

Edytowane przez kelt
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, robertos napisał:

jako, że meet odwołany napiszesz ze 2 zdania jaka jest róznica względem blonów? Kusi mnie, żeby zamówić, ale pewnie z 2 miesiące trzeba będzie czekać az dojdą

Teraz paczki idą szybko. Jak wrócę do domu to dam znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inszy napisał:

Moja od 8 marca leży na Okęciu, więc z tą szybkością bywa różnie...

A.. fakt, bo może nie wszyscy zamawiają też Aliexpress Standard Shipping

Moje dwie rzeczy:

Data zamówienia

20:16 Feb. 21 2020 - w doręczeniu w PL

21:22 Mar. 02 2020 - na "cle" w Liege

 

 

UF vs Blon

to nie są aż tak duże różnice, ale dla kogoś mogą być..

UF są bardziej "metaliczne", nie wiem.. ~~instrumentalne, detaliczne, czystsze, lepsza kontola basu i wysokich, wyższa czytelność wokali, które są nieco bliżej

Blony grają ogólnie grubszym dźwiękiem, bardziej rozmazanym, misiowym, zlanym, bardziej tłuką się z basem

@robertos

Edytowane przez requal
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś korzysta z BLON'ów z kablem w dół zamiast za ucho? Trick polega na tym żeby podpiąć lewy kabel do prawej słuchawki i na odwrót (znalezione tutaj: https://www.head-fi.org/threads/blon-in-ear-monitors-impressions-thread.916702/page-15#post-15254431 )

Wygoda niesłychana słuchawki są zupełnie nie odczuwalne w uchu. Tylko nie wiem jak by się to sprawowało z wtyczką QDC, chyba lepiej skorzystać z 2 pinowej.

Edytowane przez kelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kelt napisał:

Ktoś korzysta z BLON'ów z kablem w dół zamiast za ucho? Trick polega na tym żeby podpiąć lewy kabel do prawej słuchawki i na odwrót (znalezione tutaj: https://www.head-fi.org/threads/blon-in-ear-monitors-impressions-thread.916702/page-15#post-15254431 )

Wygoda niesłychana słuchawki są zupełnie nie odczuwalne w uchu. Tylko nie wiem jak by się to sprawowało z wtyczką QDC, chyba lepiej skorzystać z 2 pinowej.

Tak, sporo osób tak ich używa, w tym ja. W standardowym kablu pod wpływem ciepła można ułożyć sobie te rurki. Ja je wyprostowałem i działa to dobrze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam lewa do prawej kabelkiem w dół, ale tulejki skierowane są do przodu i mimo wszystko zakładam kabelek za ucho. Idealnie mi to pasuje i nie wyskakują słuchawki z ucha nawet jak pociągnę za kabel. Aha, do tego JVC Spiral Dot ML i nie widzę lepiej.

Pisałem o tym już wcześniej w tym wątku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dima napisał:

Ja używam lewa do prawej kabelkiem w dół, ale tulejki skierowane są do przodu i mimo wszystko zakładam kabelek za ucho. Idealnie mi to pasuje i nie wyskakują słuchawki z ucha nawet jak pociągnę za kabel. Aha, do tego JVC Spiral Dot ML i nie widzę lepiej.

Pisałem o tym już wcześniej w tym wątku.

 

nawet nie zapytałem. Skąd brałeś Spirale? To te podobne z Ali? https://pl.aliexpress.com/item/32492645714.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.37156ef0sJ2joU&algo_pvid=727ad574-50e6-4b97-9fad-51661f0249a2&algo_expid=727ad574-50e6-4b97-9fad-51661f0249a2-6&btsid=0b0a0ae215841030878097512ea303&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro od MigMarasa. Kilka razy już robiłem u niego zakupy.

Spiral Dotów mam już drugi komplet. Z Aune E1 też mi idealnie spasowały. A próbowałem już wiele różnych droższych i tańszych gumek i pianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dima napisał:

Allegro od MigMarasa. Kilka razy już robiłem u niego zakupy.

Spiral Dotów mam już drugi komplet. Z Aune E1 też mi idealnie spasowały. A próbowałem już wiele różnych droższych i tańszych gumek i pianek.

a bi czy tri flange są ok? Niestety mi idą miesiące, a nie wiem na co się nastawiać. Ok, sprawdzę sobie typka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy BL-03, jak wy macie podpięte kable? (biegunowość)

Im więcej czytam tym bardziej jestem w kropce, wydawało mi się że #3 i #4 są poprawnie podłączone ale teraz już nie jestem pewien. (no i jak to się ma jeśli podłączymy lewy kabel do prawej słuchawki?)

Powinni kurna dawać jakieś oznaczenia na słuchawkach, do tego podobno różni producenci różnie umieszczają pin pozytywny.

Może ktoś u siebie sprawdzić?

1.png

Edytowane przez kelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a więc po odsluchu na wyżej zalinkowanej stronie wydaje się że poprawne podłączenie to (-+/+-) oraz (+-/-+), ale fajnie jakby jeszcze ktoś inny mógłby to potwierdzić. :)

Edytowane przez kelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także tego.. ;) Mogą się podobać te Urbanfuny

https://docs.google.com/spreadsheets/u/0/d/1TH9_bqUq1vANsFiXVbVZ6w8kVA9C3DkknnMGyIcKE7M/htmlview#

Capture+_2020-03-14-09-53-18.png

Edytowane przez requal
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2020 o 10:25, Perul napisał:

Sprawdzałem tylko na PC - działa.

Czy brzmi lepiej to bym polemizował, raczej zbliżony poziom. Trochę chudziej, dzięki czemu scena trochę większa. Wzmacniacz zauważalnie słabszy (w sensie głośność na słuchawkach). 

Przy zastosowaniu jako DAC (czyli wzmak jeszcze potem) wzmak w tym gwizdku nie wyrabia (może za duża impedancja?) i rzęzi przy wyższych głośnościach (ponad 80-90%) - może to wina USB do którego podpinałem, nie sprawdzałem na innym, albowiem tańszy Reiyin https://pl.aliexpress.com/item/32955530378.html nie ma tego problemu. Aczkolwiek jeśli chodzi o napędzenie słuchawek jest jeszcze cichszy (ale i tak do łatwopędnych wystarczający).

Potwierdzam rzężenie. Właśnie podpiąłem pod ten chiński "dac audio" x7s i rzęzi (chyba gdzieś właśnie okolice 80% i więcej). Czyli w zastosowaniu dac + wzmak sprawdza się średnio. A jak na mój gust to w ogóle, bo dla mnie nie powinno mieć to miejsca. Cóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności