Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrzy ludzie poratujcie :)
TRN v90 i xDuoo x3 II
Słucham zazwyczaj gitarowej muzyki i o ile przy SKA gdzie gitary są szczątkowe i grają raczej wysoko, to przy bardziej rockowych klimatach, gdzie gitary mają więcej mięcha właśnie tego mięcha mi brakuje. Pół biedy jak kapela gra w dropie, czy po prostu nisko zestrojona, jednak przy oldschoolowej muzie bardzo brakuje mi pełnego brzmienia gitary.

I do sedna - taki urok armatury, czy da radę to jakoś modelować np. kablem o jakichś parametrach (miedź powlekana złotem/srebrem), czy może mam sobie odpuścić ten model? EQ w xDuoo ssie, więc odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Szukam jakiś doków do +/- 100zł. Ostatnio zamówiłem VJJB K4, ale nie do końca spełniają moje oczekiwania: strasznie szumią, tragiczny kabel którego nie idzie wyprostować no i brzmieniowo coś mi nie do końca gra, głównie środek jakby za mocno wycofany i nienaturalny. Sprezentowałem je mamie, która się w nich zakochała, a sam szukam czegoś innego. Zależy mi na tym żeby były dosyć uniwersalne. Źródło to głównie MI 9T, ale też Sansa Clip i PC z Fiio e10k. Słucham głównie rapu, dnb, muzyki elektronicznej ale lubię czasem posłuchać Daughter czy innych tego typu klimatów. Chciałbym osiągnąć głęboki, niezamulony bass z naturalnym środkiem. Wytypowałem kilka modelów: Blon bl-03, TRN V90, KZ ZS10 Pro. Najbardziej chyba przypadły do gustu KZ, w TRN ponoć ludzie skarżyli na to że padają. Martwi mnie jeszcze ten kształt – czy nosząc okulary nie ma problemu z owijaniem kabli wokół ucha? Które z nich najbardziej by spełniły swoją rolę? Na inne modele jestem również otwarty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blonów bym nie brał, bo zarówno Xiaomi, jak i fiio i clip grają ciepło o zrobi się za dużo dobra. Kz mogą być dobrym kierunkiem. Over ear nie przeszkadza przy okularach, może chwilę na początku

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2020 o 15:48, glan_ik napisał:

Dobrzy ludzie poratujcie :)
TRN v90 i xDuoo x3 II
Słucham zazwyczaj gitarowej muzyki i o ile przy SKA gdzie gitary są szczątkowe i grają raczej wysoko, to przy bardziej rockowych klimatach, gdzie gitary mają więcej mięcha właśnie tego mięcha mi brakuje. Pół biedy jak kapela gra w dropie, czy po prostu nisko zestrojona, jednak przy oldschoolowej muzie bardzo brakuje mi pełnego brzmienia gitary.

I do sedna - taki urok armatury, czy da radę to jakoś modelować np. kablem o jakichś parametrach (miedź powlekana złotem/srebrem), czy może mam sobie odpuścić ten model? EQ w xDuoo ssie, więc odpada.

Miedź powinna ocieplić brzmienie. Srebra w tym przypadku bym raczej nie brał, ponieważ ma ono tendencję do jego rozjaśniania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Stoję przed wyborem pierwszych słuchawek dokanałowych z AliExpress. Wstępnie wytypowałem 3 modele:
* KZ ZS10 Pro
* Blon BS-03
* TRN V90

Chyba że... KZ ZSX Terminator? Co radzicie? Słuchawki mają grać z Samsungiem Note 9. Głównie słucham czarnej muzyki (rap, soul, r'n'b), ale lubię też kobiece wokale (Tracy Chapman, Sara Tavares, Anna Maria Jopek, Erykah Badu), muzykę etniczną (Afryka, Bliski Wschód) i filmową (np. "Helikopter w ogniu", "Gladiator", "Braveheart", itp.). Chciałbym, żeby słuchawki zagrały ciepło, z ładnym basem, ale bez utraty przestrzenności i detaliczności. Budżet: 150-180 zł.

Acha, jeszcze ważna rzecz! Czy warto od razu dokupić osobny kabel, lepszy od standardowego? Jeśli tak, to jaki? Macie w ogóle jakichś sprawdzonych sprzedawców, od których paczki dochodzą relatywnie szybko i pewnie?

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chattab ja ze swojej strony mogę polecić BLON BL03. Grają ciepło, mają naprawdę dobry bas, a ich detaliczność jest na dość przyzwoitym poziomie. Jeśli chodzi o kabel, to moim zdaniem, tobie wystarczyłby ten zestaw z dodatkowym kabelkiem (sam jestem w jego posiadaniu i jak dla mnie, dodatkowy kabel gra bardzo przyjemnie :)).

Edytowane przez e1mo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2020 o 15:48, glan_ik napisał:

Dobrzy ludzie poratujcie :)
TRN v90 i xDuoo x3 II
Słucham zazwyczaj gitarowej muzyki i o ile przy SKA gdzie gitary są szczątkowe i grają raczej wysoko, to przy bardziej rockowych klimatach, gdzie gitary mają więcej mięcha właśnie tego mięcha mi brakuje. Pół biedy jak kapela gra w dropie, czy po prostu nisko zestrojona, jednak przy oldschoolowej muzie bardzo brakuje mi pełnego brzmienia gitary.

I do sedna - taki urok armatury, czy da radę to jakoś modelować np. kablem o jakichś parametrach (miedź powlekana złotem/srebrem), czy może mam sobie odpuścić ten model? EQ w xDuoo ssie, więc odpada.

Zmień słuchawki - TRN, to typowe strojenie na tańszych dokach, które niestety tak wypada. Można to ocieplić, ale wypadnie to bardzo mdło.  Lepiej by było kupić Blony, albo jakieś inne tanie sensowne doki oparte tylko o przetwornik dynamiczny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Inszy napisał:

Zmień słuchawki - TRN, to typowe strojenie na tańszych dokach, które niestety tak wypada. Można to ocieplić, ale wypadnie to bardzo mdło.  Lepiej by było kupić Blony, albo jakieś inne tanie sensowne doki oparte tylko o przetwornik dynamiczny.

Albo zapoluj na dropie na MeeAudio Pinnacle P2. Za niecałe 32 $ dostaniesz bardzo dobre słuchawki, warte sporo wiecej z bardzo bogatym wyposażeniem, za cenę z dropa to killer

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Inszy napisał:

A jak wypadają na X3 II? Nie robi się za ostro?

Nie wiem jak z X3 II ja słucham na Shanling M0/M1, UP2, BTR3/5, LG G7/V30. I nie jest za ostro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, glan_ik napisał:
14 minut temu, ppmuzyk napisał:
miałem pinacle p2 na x3II, bylo chudo, lepiej brzmiały BQ3 

Jednak robi się z tego niezły przeskok cenowy ~30$ pinacle(promo) i v90 do ~55$ bq3

Jak poszukasz znizek i kuponów to w okolicach 40$ BQ3 dostaniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, retter napisał:

Gdzieś muszą iść odrzuty driverów (na tym bazują kzety), najtaniej zmienić napis default_wink.png i też mieć z tego zysk albo brak strat.

 

2 godziny temu, retter napisał:

 

Jasne, ale nie musi być to coś złego. Ten model jest w podobnej cenie co FA 1000, dlatego jeśli te sterowniki są z droższych modeli za taką cenę, to nie mam nic przeciwko :)

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Nesper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, piom napisał:

Może ma ktoś do odsprzedania blony? Chętnie bym posłuchał tego nowego fenomenu

na poprzedniej stronie nadal wisi cytowane ogłoszenie i nie widzę, żeby było sprzedane

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie co polecicie do nowego fona Xiaomi RN8T? 

Na senferach DT6 gra ciepło, miło i szczegółowo ale dół muli a góra mocno zaokrąglona i cyka. 

Problem nie tyle w volumenie a w wysterowaniu dt-szóstek. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności