Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, miquet napisał:

Aha, całkiem popaprane, ale ok. Zamawiam 2pin o Blonów.

Powiedz mi jeszcze skoro już tak sobie piszemy.

2pin do KZ STX pasuje czy nie?

 

 

 

 

Tak, pasuje też do KZ ZSX i do wszystkich słuchawek 2 pin, tych zwykłych, jak i z wystającym konektorem. 

 

2 pin są wygodniejsze dla mnie, bardziej uniwersalne i jest większy ich wybór więc warto w to celować :)

Edytowane przez ryankgb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, całkiem popaprane, ale ok. Zamawiam 2pin o Blonów.
Powiedz mi jeszcze skoro już tak sobie piszemy.
2pin do KZ STX pasuje czy nie?
 
 
 
ZSX to wtyk QDC, więc dla nich szukaj takiego. Poza tym, o ile dobrze pamiętam, KZ mają cieńsze piny niż w innych dokach - 0,75mm zamiast 0,78mm.
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SiggyFraud napisał:
5 minut temu, miquet napisał:
Aha, całkiem popaprane, ale ok. Zamawiam 2pin o Blonów.
Powiedz mi jeszcze skoro już tak sobie piszemy.
2pin do KZ STX pasuje czy nie?
 
 
 

ZSX to wtyk QDC, więc dla nich szukaj takiego. Poza tym, o ile dobrze pamiętam, KZ mają cieńsze piny niż w innych dokach - 0,75mm zamiast 0,78mm.

 

Tak, w ZSX jest okrągła wtyczka więc QDC, ale on pytał o 2 pin, który pasuje i do ZSX i do Blonów, sprawdzone :D

Różnica przy pinach 0.75 i 0.78 jest tak minimalna w praktyce, że jedynie kable mogą wchodzić z mniejszym lub większym oporem :P

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tak, w ZSX jest okrągła wtyczka więc QDC, ale on pytał o 2 pin, który pasuje i do ZSX i do Blonów, sprawdzone
Różnica przy pinach 0.75 i 0.78 jest tak minimalna w praktyce, że jedynie kable mogą wchodzić z mniejszym lub większym oporem
 
Ktoś tam kiedyś marudził, że po używaniu kabli np. od Yinyoo czy Nicehck w KZtach robiły się luzy przy stockowym kablu, chociaż temu łatwo można zaradzić.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, SiggyFraud napisał:
5 minut temu, ryankgb napisał:
 
Tak, w ZSX jest okrągła wtyczka więc QDC, ale on pytał o 2 pin, który pasuje i do ZSX i do Blonów, sprawdzone emoji3.png
Różnica przy pinach 0.75 i 0.78 jest tak minimalna w praktyce, że jedynie kable mogą wchodzić z mniejszym lub większym oporem emoji14.png
 

Ktoś tam kiedyś marudził, że po używaniu kabli np. od Yinyoo czy Nicehck w KZtach robiły się luzy przy stockowym kablu, chociaż temu łatwo można zaradzić.

 

Ja bym powiedział, że bardziej "przystosował" je tym samym do obsługi normalnego formatu kabli, czym otworzył sobie drogę do lepszego upgrade'u :D

A tak poważnie to kabli 0.75 jest jak na lekarstwo, fabryczne kable KZ są słabe, a operacja odwracalna tak jak piszesz jest możliwa do wykonania :P Choć ja tam tych luzów nie uświadczałem nigdy, może za delikatnie odpinam/podpinam kable, a nie pcham na siłę i pod kątem :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, miquet napisał:

Dobra, podrążę  jeszcze temat. Ten kabel to 0,75mm czy 0,78mm.

 

W specyfikacji nie widzę.

 

https://pl.aliexpress.com/item/4000306314393.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.67a1698f4GRJk7

 

Ten chyba będzie 0.75 bo dedykowany do słuchawek z takim rozmiarem złącza. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, podrążę  jeszcze temat. Ten kabel to 0,75mm czy 0,78mm.   W specyfikacji nie widzę.

 

https://pl.aliexpress.com/item/4000306314393.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.67a1698f4GRJk7

 

 

Jeśli nic nie piszą, to obstawiam 0,78mm, ale tym bym się zbytnio nie przyjmował. Tak jak było mówione - różnica niewielka, a "modyfikacja" odwracalna.  

 

EDIT: Przeczytałem post Ryana i już sam nie wiem Najlepiej zapytać sprzedawcę.

 

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, SiggyFraud napisał:
6 minut temu, miquet napisał:
Dobra, podrążę  jeszcze temat. Ten kabel to 0,75mm czy 0,78mm.
 
W specyfikacji nie widzę.
 
https://pl.aliexpress.com/item/4000306314393.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.67a1698f4GRJk7

Jeśli nic nie piszą, to obstawiam 0,78mm, ale tym bym się zbytnio nie przyjmował. Tak jak było mówione - różnica niewielka, a "modyfikacja" odwracalna.

 

Dokładnie. Kiedyś jeszcze chińczycy pisali 0.75 i 0.78 w ofertach. Teraz już się to tak zatarło, że albo piszą dedykowane modele albo szczątkowe informacje na temat kabla. Ze swojej strony używam różnych kabli z różnymi słuchawkami i nie zwracam uwagi na te różnice, a nigdy nie miałem problemu ze złączami, czy zbyt luźnym trzymaniem kabli ze słuchawkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim trzeba uważać przy słuchawkach z gniazdami 0,78, bo za wąskie piny trochę za luźno mogą siedzieć. Mi się taki w Hibikach wysuwał przy gwałtowniejszych ruchach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kordal napisał:

EA3 (w końcu) dotarły. Całkiem ładne, gładkie i trochę podobne w dotyku jak Shozy Form 1.1 (teoretycznie też żywica). Fajny kabelek. Bieremy dzisiaj na warsztat czy grają akceptowalnie :D

IMG_20200109_173120.jpg

 

Grają nawet lepiej niż akceptowalnie. Moje dojechały we wtorek i bardzo się lubimy. Nawet bardziej niż z Shozy Form 1.1 bo: bas dobry jak w Shozy, wokale bliższe a góra gładka, fajnie wybrzmiewająca. Scena szersza, separacja lepsza. Bardzo muzykalne, aż czasami żal je z uszu wyciągać. Są dla mnie wygodniejsze, mają szerszą tulejkę i mam lepszą izolację w nich. Za 35$ (tyle mnie kosztowały) to wstyd byłby nie kupić.

4 minuty temu, komeko napisał:

Te Jade na stronie prezentowały się trochę bardziej...hmm klasowo

 

Na renderach to wszystko wygląda lepiej. Ja mam czarne i na wygląd nie narzekam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, SiggyFraud napisał:
23 godziny temu, ryankgb napisał:
 
Tak, w ZSX jest okrągła wtyczka więc QDC, ale on pytał o 2 pin, który pasuje i do ZSX i do Blonów, sprawdzone emoji3.png
Różnica przy pinach 0.75 i 0.78 jest tak minimalna w praktyce, że jedynie kable mogą wchodzić z mniejszym lub większym oporem emoji14.png
 

Ktoś tam kiedyś marudził, że po używaniu kabli np. od Yinyoo czy Nicehck w KZtach robiły się luzy przy stockowym kablu, chociaż temu łatwo można zaradzić.

Zdradzisz sposób jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności