Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten kabel i np bardzo fajnie brzmią Triple na nim. Pracuje toto ok 7-7,5 godziny na ładowaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ostatnie 10 stron. To wystarczy od wyrobienia sobie opinii. Jak chcesz taniej to zaglądaj na  nasz kiermasz. Mniejsze ryzyko wtopy w stylu zagubienie , nie grająca słuchawka.

Kupiłem kilka rzeczy na kramiku i kilkanaście  prosto z Chin. Wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Havoc7711 napisał:

Na 3,5 na lepszym kablu jest bardzo dobrze, impact na basie, dobra kontrola, powietrze na średnicy choć bez szału, góra dobra ale po odpaleniu eq Bez tego góra może być ciut za ostra na pierwszy odsłuchu po jakimś czasie, choc teraz słucham tak i też jest ok. Nie mam kabelka balanced. Myślę że będzie dobrze abo i lepij

Wysłane z mojego KING_KONG_3 przy użyciu Tapatalka
 

 

Chyba jednak moje uszy się starzeją, choć wg testów słyszę 14kHz bo za Chiny Ludowe nie mogę się dosłyszeć tej ostrej góry w Blonach, o której ludzie opowiadają. Prawdopodobnie przy tej niskiej cenie jednak są różnice znaczne pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami.

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Chyba jednak moje uszy się starzeją, choć wg testów słyszę 14kHz bo za Chiny Ludowe nie mogę się dosłyszeć tej ostrej góry w Blonach, o której ludzie opowiadają. Prawdopodobnie przy tej niskiej cenie jednak są różnice znaczne pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami.
 
image.thumb.png.a0258061e14da1d9ec33e1fd51e628dd.png
Mam to samo tj góra w blonach jest OK, ostrzejsza jest np. w niby podobnych Guideray'ach.

Wysłane z mojego LM-G850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo tj góra w blonach jest OK, ostrzejsza jest np. w niby podobnych Guideray'ach.

Wysłane z mojego LM-G850 przy użyciu Tapatalka

Kwestia ucha a może trochę przyzwyczajenia. Nie jest jakoś znacząco ostro ale w moim przypadku trochę ustawień na eq. Control w es100 i jest dużo lepiej. Na samym korektorze zdjąłem jedynie trochę basu na 64 i 125.

Wysłane z mojego KING_KONG_3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, szwagiero napisał:

Mam to samo tj góra w blonach jest OK, ostrzejsza jest np. w niby podobnych Guideray'ach.

Wysłane z mojego LM-G850 przy użyciu Tapatalka
 

W Guideray jest wyższa górka ok7.5kHz, przynajmniej na wykresie ;)

image.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły właśnie do mnie M1HC i dźwięk za te pieniądze jest faktycznie zaskakujący 😮 

Chciałem się czepiać braków w subbasie, ale to na szczęście była kwestia słabego sealu :D 

Faktycznie za 35 zł to nie da się chyba kupić nic lepszego, poprawcie mnie jeśli się mylę :P 

Za to OGROMNY minus za potworny kabel, który mikrofonuje, jest tandetnej jakości, płaski i niesymetryczny... One się proszą o recabling... :D 

Poza tym dołączone tipsy są PRZEŚWIETNE, lepsze od moich ulubionych KZ Starline. Izolacja i wygoda tipsów to mistrz świata, a wyglądają tak niepozornie.

W porównaniu do Blonów w kontekście dźwięku to trochę większa neutralność Sony (albo bardziej przesunięcie w górę może), mniejsza masa niskich tonów, więcej wysokich, potrzeba do nich więcej mocy (co mnie zdziwiło). Poza tym holografia super, prezentują dosyć podobny, muzykalny charakter co BL-03. Jednak trochę gorzej wypadają technicznie w poziomie detali i szczegółowości. Także jeśli ktoś się zastanawia nad bardzo tanimi dokami i kabel mu pasuje - M1HC (ewentualnie na awaryjne doki jak znalazł). Jeśli ktoś chce dołożyć trochę $$ i chce żywiołowe, energiczne i muzykalne granie jak w M1HC, ale lepsze technicznie to BL-03 nadal królem :D Ewentualnie BL-03 + jak ktoś pisał gumki z M1HC za 35 zł + gratis M1HC :D 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chwaląc się o gumkach ja pisałem. Przypuszczam, że z kiermaszu ktoś zamiennie (sprze)dał mi jedną parę tych gumek. I martwiłem się skąd dostać w razie awarii  jeszcze jedną skoro nie są sygnowane ( tylko w nich dam radę słuchać MACAW GT600S są wygodne i nie gubią seala )  . A tu wraz z M1hc taka niespodzianka .

Edytowane przez Mario1969
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też brałem MH1C za 35zl. Przyszły w woreczku strunowym :D Tipsy z zieloną tulejką są moimi Best of the best jakoś od 5 lub więcej lat. Dostałem je do słuchawek, które były dodatkiem do Xperii Z2.

To kto się podejmie recablingu Sony? 😂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LoCzekk napisał:

Też brałem MH1C za 35zl. Przyszły w woreczku strunowym :D Tipsy z zieloną tulejką są moimi Best of the best jakoś od 5 lub więcej lat. Dostałem je do słuchawek, które były dodatkiem do Xperii Z2.

To kto się podejmie recablingu Sony? 😂 

 

Trzeba to tego jeszcze obudowy z hm755 chyba że interesują Cię gniazda mmcx - to jest jeszcze opcja "innego customu". PW jak coś.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, LoCzekk napisał:

Też brałem MH1C za 35zl. Przyszły w woreczku strunowym :D Tipsy z zieloną tulejką są moimi Best of the best jakoś od 5 lub więcej lat. Dostałem je do słuchawek, które były dodatkiem do Xperii Z2.

To kto się podejmie recablingu Sony? 😂 

Być może to inne tipsy bo zielonej tulejki już nie mają a i tak zacnie spasowane. Zestawy za 35 zł to wersja OEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2020 o 12:06, ryankgb napisał:

 

Generalnie do Blonów pasuje kabel 2 pin 3.5 mm, wygląda to tak: 

 

IMG_20191223_163445.thumb.jpg.de6de53bb5ca325eb1f7ebdb2a45cde9.jpg

 

...lecz słuchawki mają trochę inną wtyczkę, z wystającymi pinami na zewnątrz. 

Dlatego gdybyś chciał dobrać do nich kabel jak fabryczny, ale lepszy - to wtyczka TFZ.

 

Ja osobiście jednak korzystam z kabli 2 pin 3.5 mm z Blonami, zarówno powyższy, jak i np. Yinyoo 8 Core Silver Plated.

 

 

" a do Blonów jednak kabel TFZ (prostokątna wtyczka). "

 

Stanęło na tym, że do Blonów pasują wtyki TFZ.

 

Tym czasem sprzedawca pisze mi jak się zapytałem o kod...

 

"friend we can give you discount for RYAN code but could you tell me the cable you want to match blon bl-03, right ? if yes, the cable is not to choose TFZ3.5 that is wrong for blon please choose 2pin 3.5|

 

No i super, czyli TFZ nie pasuje, potrzebne są 2pin. Ja się tylko pytam jaką wtyczkę mają kable dołączane do BLON-ów bo już nic nie wiadomo.

Bo z jednej strony TFZ, z drugiej nie i robi się "bałagan".

 

Edytowane przez miquet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, miquet napisał:

 

" a do Blonów jednak kabel TFZ (prostokątna wtyczka). "

 

Stanęło na tym, że do Blonów pasują wtyki TFZ.

 

Tym czasem sprzedawca pisze mi jak się zapytałem o kod...

 

"friend we can give you discount for RYAN code but could you tell me the cable you want to match blon bl-03, right ? if yes, the cable is not to choose TFZ3.5 that is wrong for blon please choose 2pin 3.5|

 

No i super, czyli TFZ nie pasuje, potrzebne są 2pin. Ja się tylko pytam jaką wtyczkę mają kable dołączane do BLON-ów bo już nic nie wiadomo.

Bo z jednej strony TFZ, z drugiej nie i robi się "bałagan".

 

 

Mają wtyczkę, która wygląda jak TFZ, zdjęcie poniżej:

 

BLON-Bl-03-hood1.jpg

 

Jedna producent nie sprecyzował konkretnie jakie to złącze. Z mojej strony tylko tyle mogę pomóc bo sam w celu uproszczenia i większej uniwersalności korzystam z kabli 2 pin (obojętne jakie kupisz będą ok), a jedynym minusem takich w połączeniu z Blonami jest wizualny aspekt - widoczny konektor słuchawek jak na zdjęciu, które wrzucałem wcześniej. Nic poza tym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
" a do Blonów jednak kabel TFZ (prostokątna wtyczka). "
 
Stanęło na tym, że do Blonów pasują wtyki TFZ.
 
Tym czasem sprzedawca pisze mi jak się zapytałem o kod...
 
"friend we can give you discount for RYAN code but could you tell me the cable you want to match blon bl-03, right ? if yes, the cable is not to choose TFZ3.5 that is wrong for blon please choose 2pin 3.5|
 
No i super, czyli TFZ nie pasuje, potrzebne są 2pin. Ja się tylko pytam jaką wtyczkę mają kable dołączane do BLON-ów bo już nic nie wiadomo.
Bo z jednej strony TFZ, z drugiej nie i robi się "bałagan".
 
Pasują i TFZ i 2-pin, przy czym te pierwsze po prostu lepiej. Przy 2-pin nie masz tego kołnierza wokół pinów. Moim zdaniem ma to ten plus, że łatwiej nosić słuchawki kablem w dół, nie OTE, bo połączenie jest proste, a nie pod kątem.
39fb28786899807dc50cf1cc78e453c1.jpg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, całkiem popaprane, ale ok. Zamawiam 2pin o Blonów.

Powiedz mi jeszcze skoro już tak sobie piszemy.

2pin do KZ STX pasuje czy nie?

 

 

" Moim zdaniem ma to ten plus, że łatwiej nosić słuchawki kablem w dół, nie OTE, bo połączenie jest proste, a nie pod kątem. "

No, dla mnie też ma to ten plus. W życiu nie nosiłem OTE i jakoś się lękam choć ciekawy jestem jak to ma działać i czy nie obciera uszu.

 

 

Edytowane przez miquet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności