Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, helhaim napisał:

Tak, na piankach obecnie.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka
 

To pianki załatwiły sprawę. Dały to samo zapewne i kabel już wiele nie wniesie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kordal napisał:

Ja. Za 40 dolców żal było nie brać.
Ale podejrzewam że raczej po świętach przyjdą, bo China Post

 

Wysłali Ci już te słuchawki? Czy wiszą w oczekiwaniu na wysyłkę tak jak w moim przypadku?

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jaro54 napisał:

To znalazłeś :) i jedne i drugie mam

 

3 godziny temu, chico99 napisał:

Ja jak zwykle drugi plac za Jaro he, he... Też mam i jedne i drugie.

Trochę mnie tłumaczy, że razem zamówione. Różnica w cenie to raptem, w moim przypadku 5$.


@chico99, @Jaro54 - uderz w stół, a nożyce się odezwą :D Nie spodziewałem się tego, że ktoś ma równocześnie Senfer DT6 i Senfer DT6 Pro. A tu nie jeden ale dwóch. Fajnie :rolleyes:
No to będzie możliwość dowiedzieć się czy jest różnica między jednym, a drugim modelem ;) 
 

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, strong6 napisał:

 


@chico99, @Jaro54 - uderz w stół, a nożyce się odezwą :D Nie spodziewałem się tego, że ktoś ma równocześnie Senfer DT6 i Senfer DT6 Pro. A tu nie jeden ale dwóch. Fajnie :rolleyes:
No to będzie możliwość dowiedzieć się czy jest różnica między jednym, a drugim modelem ;) 
 

No też jestem ciekaw porównania. Znając chińskie upodobania dźwiękowe, to w Pro ta dodatkowa armatura będzie odpowiedzialna za darcie jap... tfu wyższą średnicę ;) .

 

@strong6 masz Blony, bo w sygnaturce nie widzę (ale może niezaktualizowana jeszcze)? Ja swoje dziś porównałem z UiiSii CM5 (L) i podejrzewam, że to może być taki sam przetwornik, tylko w CM5 w większej objętościowo obudowie. Góra i środek są w nich bardziej wycofane niż w Blonach, ale nie daje to wrażenia większego basu, tylko oddalenie sceny. No i skuteczność w CM5 przez to też zauważalnie słabsza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem chińskich słuchawek dla córki. Jako, że jeszcze bardzo młode dziewczę, to myślę, że bezpieczniejsze będą słuchawki nauszne. Czy macie jakieś, które będą dobrze grały?

Źródło: telefon ajfon SE i/lub miniwieża Panasonic SC-PMX150.

Rodzaj muzyki: głownie rock (Queen, The Beatles, Rolling Stones, Nirvana, etc.)

 

Widzę tu sporo wpisów, ale praktycznie same doki (nie przeglądałem całego wątku).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje córki (11lat) preferują doki. NX7 są ulubionymi jednej, druga ostatnio N3 mi zabrała. Jakiś idą w nicehck :)
Podoba im się to że po dobraniu tipsów z mocowaniem ote nic im nie wypada a gra o niebo lepiej niż jakieś firmowe sluchaweczki od xiaomi czy pchełki jakie walały się w szufladach.



pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie bać się doków? Sam lubię doki, ale gdzieś z tyłu głowy tli się myśl, że może są szkodliwe zwłąszcza dla młodzieży... Jeśli jednak doki to jest tego trochę ( sprzwdziłęm tylko kilkanaście ostatnich stron).

Blony? Senfery? Jade Audio? KZ? Inne? Które do rockowego grania?

 

Wiem, że spora część z Was ma wiele różnych modeli. Pomóżcie staremu, który chce zaszczepić bakcyla w nastoletniej głowie :)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej szkodliwości - kształt nie ma znaczenia, tylko głośność i jak długo będą słuchać. Ja je uczuliłem na to i jest OK.

Za to dobieranie tipsów to był na początku kłopot. Ale ja do teraz czasem mam z tym problemy.

 

Mi się pod rockowe granie podobają właśnie NX7 od Nicehck tylko trzeba je wygrzać. Jest i bas i fajna góra.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, imbryk82 napisał:

Zastanawiam się nad kupnem chińskich słuchawek dla córki. Jako, że jeszcze bardzo młode dziewczę, to myślę, że bezpieczniejsze będą słuchawki nauszne. Czy macie jakieś, które będą dobrze grały?

Źródło: telefon ajfon SE i/lub miniwieża Panasonic SC-PMX150.

Rodzaj muzyki: głownie rock (Queen, The Beatles, Rolling Stones, Nirvana, etc.)

 

Widzę tu sporo wpisów, ale praktycznie same doki (nie przeglądałem całego wątku).

Ja ci polecę Oneodio Elysium, tanie, fajne dźwiękowo ( do wymienionej muzyki bardzo pasują), niedrogie (ok 25-27$). Moje zakosiła siostra i jest bardzo zadowolona. A jeszcze  jeden plus to BT i długi czas pracy na jednym ładowaniu (ok 20 godzin), potem po kabelku można dalej słuchać. Mają też bardzo przyzwoite tłumienie pasywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perul - nie mam BLON BL-03. Nosiłem się z zamiarem ich kupna, a 11.11 miałem je w koszyku. Ale w tym czasie przeczytałem gdzieś wpis gościa, który je stroił, że wkrótce trafi do sprzedaży wersja z poprawionym(?) strojeniem (niby z płynniejszą górą, z mniejszym podbiciem wyższego basu, lepszą separacją i przejrzystością) z lepszym kablem i dłuższymi dyszami.
Ale musi się pierwsza partia wyprzedać i wtedy je dadzą do sprzedaży.
@ryankgb - mógłbyś sprawdzić czy te BLON BL-03, które są teraz w sklepach Yinyoo są już w tej poprawionej wersji? W sklepie pisze "nowy BLON BL-03". Jeśli tak, to jaka byłaby cena z kodem "RYAN"? Z drugiej strony jest kolejna wyprzedaż na ali+kupon :rolleyes: - wtedy być może porównam je z UiiSii CM5 i może trafią do stopki (umieszczam tam tylko te słuchawki, które są wg mnie warte swej ceny, warte zainteresowania) ;) 
Odnośnie Pro w DT6 też mam wątpliwości czy dołożenie armatury dało efekt i w jaką stronę. Ciekaw jestem co @Jaro54 i @chico99 na ten temat powiedzą :rolleyes:
Z opisu @Inszy wynika, że nie popsuli brzmienia średnich tonów (nadal nie ma darcia mordy). Dla mnie bas w zwykłych DT6 jest grzeczny/łagodny ale jest dość szybki (nie aż tak jak góra), nie jest zły, jest ok.
"Pro" w Tin Audio Pro T2 wg mnie było na wyrost, podobnie z "Pro" w KZ ZSN. A dodatkowa armatura w RevoNext QT3 wyostrzyła brzmienie, pogorszyła sygnaturę RevoNext QT2.

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, strong6 napisał:


@ryankgb - mógłbyś sprawdzić czy te BLON BL-03, które są teraz w sklepach Yinyoo są już w tej poprawionej wersji? W sklepie pisze "nowy BLON BL-03". Jeśli tak, to jaka byłaby cena z kodem "RYAN"? Z drugiej strony jest kolejna wyprzedaż na ali+kupon :rolleyes: - wtedy być może porównam je z UiiSii CM5 i może trafią do stopki (umieszczam tam tylko te słuchawki, które są wg mnie warte swej ceny, warte zainteresowania) ;) 

 

 

Nie mam informacji na temat "nowych" Blonów, więc nie sądzę, że cichaczem wprowadzono je do sprzedaży :P Sama kwestia dwóch aukcji w AK Audio Store z Blonami dotyczy kabla, początkowo aukcja z samymi Blonami była jako jedyna, a później została utworzona kolejna z możliwością kupna Blonów od razu z dedykowanym kablem Yinyoo i zapewne stąd dopisek "nowy/new" :D Dam znać jak czegoś dowiem się o "nowej wersji" :) 

 

Ps.: Do mnie doszła dopiero druga para Blonów w wersji Brown :D Jeszcze nie odpakowałem, trzeba porównać czy faktycznie różnią się czymś te wersje kolorystyczne jeśli chodzi o dźwięk i same egzemplarze czy mają odstępstwa :D 

 

Ludziska, grzejcie Blony... Odpakowałem te drugie i wrażenia zupełnie te same co po odpakowaniu pierwszego egzemplarza (obecnie już dobrze wygrzanego). Po czym bezpośrednio na tym samym odtwarzaczu (Xduoo X3 II) oraz utworze (we FLAC), na tych samych tipsach (KZ Starline) i kablu (Yinyoo 8 Core Silver Plated) przesiadka na wygrzany egzemplarz i tak... te słuchawki baaaardzo dużo zyskują dodatkowo po wygrzaniu. Warto. Żadnych sybilantów, żadnych braków w dolnych partiach, spójność i energiczność. No to grzejemy brązowe :D Swoją drogą one wcale nie są brązowe jakby ktoś się zastanawiał nad kolorem. Brązowe to tak naprawdę "ciemny chrom".

Edytowane przez ryankgb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwie aukcje to inna sprawa ;)
Poprawiona wersja to lepszy stockowy kabelek i dłuższe tulejki. Lifting. Mieli już całą partię wyprodukowaną przed 11.11, a do sprzedaży miały trafić po wyprzedaniu tej pierwszej. Cicho o tym było tylko dlatego żeby nie robić zamieszania przed 11.11. Pierwsza partia zwykłych Senfer DT6 też miała dużo gorszy kabelek niż te obecnie sprzedawane.

 

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, strong6 napisał:

Te dwie aukcje to inna sprawa ;)
Poprawiona wersja to lepszy stockowy kabelek i dłuższe tulejki. Lifting. Mieli już całą partię wyprodukowaną przed 11.11, a do sprzedaży miały trafić po wyprzedaniu tej pierwszej. Cicho o tym było tylko dlatego żeby nie robić zamieszania przed 11.11. Pierwsza partia zwykłych Senfer DT6 też miała dużo gorszy kabelek niż te obecnie sprzedawane.

 

 

Masz linka? Popytam :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Nicodem napisał:

Co do tej szkodliwości - kształt nie ma znaczenia, tylko głośność i jak długo będą słuchać

A ja myślę że ma znaczenie. Nie jestem specjalistą w tych sprawach, ale nawet po sobie widzę jak moje uszy reagują na nauszne/wokółuszne  a doki. Myślę że chodzi o wytwarzane  ciśnienie akustyczne. W dokach ciśnienie nie ma za bardzo jak się wydostać, idzie bezpośrednio w ucho, nauszne/wokółuszne   a najlepiej otwarte, tam ciśnienie akustyczne ma przewiew. A jeżeli  jeszcze zrobimy głośniej, to w dokach głuchota o wiele szybciej murowana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, strong6 napisał:

Poprawiona wersja to lepszy stockowy kabelek i dłuższe tulejki.

to by było coś dla mnie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Perul napisał:

to by było coś dla mnie :) 


Boom na BLON BL-03 zaczął się gdy LZ SEMKARCH SKC-CNT1 były wyprzedawane w bardzo niskiej cenie. Kilka miesięcy temu. Często porównywano jedne do drugich ale przy BL-03 przewijało się że dźwiękowo świetne (przy ich cenie) ale kiepski kabelek i krótkie tulejki. Mieli to poprawić. I podobno poprawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, SiggyFraud napisał:

czemu zielone 4$ droższe niż pomarańczowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności