Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, marco-polo napisał:

Ja na przykład mam kz zst grają fajnie ale czasem przy niektórych muzycznych utworach dźwięk jakby w nich możliwe że na niskich lub wysokich jakby nie były w stanie przetworzyć prawidłowo danego sygnału utworu. Winę zrzucam na źle skompilowany utwór. Jakby były złe to na każdym utworze byłyby jakieś zniekształcenia dźwięku.

Skoro wina jest po stronie utworu, to dlaczego inne słuchawki nie mają z nim problemów?
ZST były ok za swoją cenę jak wyszły, teraz to paździerz.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę przyznać że czasem robię taki chwyt psychologiczny może to też dziwne ale gdy przyzwyczajam się do jakichś słuchawek i muzyki. To po dłuższym słuchaniu zmieniam na inne słuchawki ale też inną muzykę i dostrzegam różnice. Mózg wydaję mi się zapamiętuje odtwarzanie i wchodzi w tak jakby impuls że nowe to fuj niedobre. Dajmy nowym słuchawkom trochę czasu. Po spotkaniu z dziewczyną po 5 minutach też ocenisz że nic z tego nie będzie a się napaliłeś jak szczerbaty na suchary??
Dla pewnych te różnice są irytujące jak wada, dla innych to ciekawe nowe doświadczenie. Co człowiek to inne podejście.
Mnie tylko śmieszy jak ludzie potrafią coś szybko skreślić albo upierać i bronić SWOJEGO wyboru jak rycerze ziemi obiecanej ;D

Na przykładzie blonów są deko za jasne a szufla 4g deko za ciepła, razem grają dobrze i pasują do siebie cenowo. Mimo wszystko nie sprawiają tyle frajdy co fh5. Ale blony to udane słuchawki warte polecenia.

Fh5 też maja wady i wielu ludzi musiało z nich zrezygnować ale to inny przedział cenowy.

Ja wiem że do nowych słuchawek potrzebuje dzień dwa aby móc kupić a miesiąc aby dany sprzęt poznać.

- Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wydzielić z tego wątku i przenieść do nowego, wszystko o tym:
komu przyszły, komu nie przyszły, kto ma na cle, komu lecą, komu płyną ... BLONY ... Zaczyna to być męczące ...
Bo już masz

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, Inszy napisał:

Bo nie podniecam się każdym złomem z Chin? Ok...

To nagroda za paździerz. 

 

Zresztą Ty akurat, żeby się podjarać potrzebujesz zwykle, żeby ten złom wszedł do PL dystrybucji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzech napisał:

Ja mam jak helhaim, początek LE
Chico, przenosić postów o śledzeniu nie ma co, ale nowy wątek o śledzeniu przesyłek nie jest złym pomysłem. Nie zaśmiecało by się innych wątków ;)

 

No więc właśnie ... I tak ten wątek zaczyna mieć mało wspólnego z tematem.;)

@Grzech jako pomysłodawca mógłbyś założyć taki wątek, o śledzeniu przesyłek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co będziecie pisać zmiany statusu przesyłki? Wszystko dojdzie i temat ucichnie....

O samych T4 jako o produkcie każdy poczytać może, nawet kupując kiedyś używane. A chyba sporo osób ich kupiło.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, requal napisał:

 

To nagroda za paździerz. 

 

Zresztą Ty akurat, żeby się podjarać potrzebujesz zwykle, żeby ten złom wszedł do PL dystrybucji. 

I dlatego moje główne doki nigdy nie były sprzedawane w Polsce, nauszne w których chodzę, czyli Takstary ML750, miałem ściągnąłem z Chin zanim trafiły do nas, aktualnie za najlepsze tanie uważam Blony, a najlepiej grający odtwarzacz, to Shozy Alien Gold. No po prostu jestem opłacony przez dystrybutorów...

 

W ogóle oni są jacyś dziwni i nie znają się na biznesie sprowadzając raczej ten dobry sprzęt, a nie złom, prawda?

 

Weź Ty czasami się zastanów zanim klikniesz "dodaj odpowiedź".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2019 o 19:16, retter napisał:

Dla pewnych te różnice są irytujące jak wada, dla innych to ciekawe nowe doświadczenie. Co człowiek to inne podejście.
Mnie tylko śmieszy jak ludzie potrafią coś szybko skreślić albo upierać i bronić SWOJEGO wyboru jak rycerze ziemi obiecanej ;D

Na przykładzie blonów są deko za jasne a szufla 4g deko za ciepła, razem grają dobrze i pasują do siebie cenowo. Mimo wszystko nie sprawiają tyle frajdy co fh5. Ale blony to udane słuchawki warte polecenia.

Fh5 też maja wady i wielu ludzi musiało z nich zrezygnować ale to inny przedział cenowy.

Ja wiem że do nowych słuchawek potrzebuje dzień dwa aby móc kupić a miesiąc aby dany sprzęt poznać.

- Tapatalk
 

Moim zdaniem to też czasem kwestia przełamania się do swoich przyzwyczajeń i docenienia że istnieją różne kategorie słuchawek dla różnych odbiorców. Z drugiej strony każdy ma inny słuch i inaczej może odbierać decybele w uchu. Dla jednego i drugiego ta sama marka słuchawek może być dla jednego zaletą  a dla drugiego wadą. Każdy człowiek ma różne cechy osobowości i charakteru i każdy dobiera dźwiękowo słuchawki do swojego upodobania. Dlatego walki bitewne w stylu te mi pasują a te nie to dla mnie ideologia własnego "Ja".

Czasami słuchawki tańsze zagrają lepiej niż te dobre. Poza tym jakby nie mówić każdy fan muzyki to przedział cenowy bo ten kto ma drogi oznacza że można go nazywać audiofilem dlatego że ma drogie słuchawki a słaby słuch? Czy takiego który przez całe życie przewertował wiele słuchawek i docenia swój szczególny model z lat 80-tych lub 90-tych bo jego zdaniem nowa technologia nie dorównuje tej wcześniejszej? Polemika dźwięku i słuchawek temat długi jak rzeka.Poza tym wydaję mi się że chińczycy po części dostrajają lub produkują pod swoje instrumenty muzyczne. Proszę potestować słuchawki na różnej muzyce z róznymi instrumentami.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele zmiennych my sami, nasze upodobania, pora dnia, nasz słuch, zmęczenie, muzyka, tor, wygrzanie i kilka innych.

Ja sam potrafię odebrać w tej samej konfiguracji słuchawki nawet te które znam własne raz jak jasne detaliczne raz ciemniejsze muzykalne. Ot natura naszych odsłuchów dlatego śmieszy mnie jak ktoś ocenia po 5 min słuchawki nie zmieniając tipsów kabla czy źródła bo ile można przez ok 5min to raptem 1.5 pełnego utworu.


- Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, retter napisał:

Jest wiele zmiennych my sami, nasze upodobania, pora dnia, nasz słuch, zmęczenie, muzyka, tor, wygrzanie i kilka innych.

Ja sam potrafię odebrać w tej samej konfiguracji słuchawki nawet te które znam własne raz jak jasne detaliczne raz ciemniejsze muzykalne. Ot natura naszych odsłuchów dlatego śmieszy mnie jak ktoś ocenia po 5 min słuchawki nie zmieniając tipsów kabla czy źródła bo ile można przez ok 5min to raptem 1.5 pełnego utworu.


- Tapatalk
 

Rozumiem, że gdy jesz zupę jarzynową to także potrzebujesz miesięcy, żeby ocenić, czy ci smakuje by potem stworzyć ranking klas zup składający z pięćdziesięciu stopni. 

 

A.. jak się doda przypraw i odczeka się aż podgnije, to zrobi kapusniak. Alchemia! 

 

Ja osobiście dochodzę do wniosku, że słuchawki dzielą się na dobre-bardzo dobre i takie, których (albo przez które) nie da się słuchać. FH5 to słuchawki dobre. 

Bardzo dobre są legend x i u12t, to wszystko z tego co słuchałem. Być może też Solaris. 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności