Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Majstry mam pytanie - czy certyfikat Hi Res Audio przy słuchawkach ma jakieś realne znaczenie jeśli chodzi o dźwięk? Mają sobie lepiej radzić przy skrajnych pasmach? Pytam pod kątem JadeAudio EA3 bo mają takowy certyfikat, a żadne ze słuchawek które przerobiłem do tej pory takowego nie posiadały.

Czy cały ten certyfikat to tylko pic na wodę?

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie jedynemu blony jeszcze nie doszły...


Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka


Do mnie też jeszcze nie dotarły i co gorsza chyba nie wiadomo gdzie utknęły.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też blony nie doszły, brałem przed 11.11 z kodem RAYAN, utknęły 15.11 z trackingiem "transport lotniczy", idzie China postem.

Wysłano w otchłań internetu.

To samo u mnie. Czekamy dalej.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo u mnie. Czekamy dalej.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

U mnie utknęły 12tego i cisza


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, retter napisał:

Z 2-3 półki są wyżej fh5.

- Tapatalk
 

Nie wiem, słucham sobie na przemian wszystkich doków i wyłonienie między nimi jakiś klas jest bardzo problematyczne. Różnice przy dobrze dobranych akcesoriach to coś co bym określił może jako 0,5 klasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, retter napisał:

Z 2-3 półki są wyżej fh5.

To ile masz tych półek na wysokość?

Rozumiem, że Blony są na 10-12  ;) .

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Nicodem napisał:

U mnie utknęły 12tego i cisza


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.
 

 

18 godzin temu, helhaim napisał:

To samo u mnie. Czekamy dalej.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka
 

 

18 godzin temu, Grzech napisał:

Mi też blony nie doszły, brałem przed 11.11 z kodem RAYAN, utknęły 15.11 z trackingiem "transport lotniczy", idzie China postem.

Wysłano w otchłań internetu.
 

Wykorzystajcie ten czas na poszukiwanie tipsów. Wg mnie z długą tuleja. A potem można się oddać słuchaniu muzyki. Moje mają ok 60 godzin i jest bardzo dobrze. Ale jak pisałem dopiero na tipsach od Pioneera mogę ich słuchać, mam zbyt głębokie muszle 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Nie wiem, słucham sobie na przemian wszystkich doków i wyłonienie między nimi jakiś klas jest bardzo problematyczne. Różnice przy dobrze dobranych akcesoriach to coś co bym określił może jako 0,5 klasy. 


To ile masz tych półek na wysokość?
Rozumiem, że Blony są na 10-12   .


I co będziecie teraz bronić swoich wyborów bo kupiliście tanie dobre doki? Fajnie że są tanie ale wytrzymajcie 1.5-2h codziennie przez 2 lata z jednym zestawem BEZ ZMIAN sprzętowych to pogadamy co dla ludzi z tego środowiska łatwe nie jest bo co raz jakieś nowe zakupy a góra elektro śmieci rośnie.

Każdy wybiera co chce przed zakupem fh5 cena ich była dla mnie spora dziś uważam to jeden z najlepszych zakupów bo po za sztywnym słabym kablem nie sprawiały że chce wydać znowu kasę na kolejne zakupy słuchawek iem.

Downgrade z średniej do niskiej klasy boli bardziej i odczuwa się mocnej niż ten sam przeskok w górę bo upadek na dupe zawsze boli ;p

Cieszy mnie fakt że więcej osób na początku może sobie pozwolić na dobre brzmienie bez wydawania sporej kasy dla przeciętnego człowieka czyli 1k. Dodać pilot mikrofon i mamy rewelacyjny dodatek do telefonu dla masy ludzi.

- Tapatalk

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, retter napisał:


 

 

 

 


I co będziecie teraz bronić swoich wyborów bo kupiliście tanie dobre doki? Fajnie że są tanie ale wytrzymajcie 1.5-2h codziennie przez 2 lata z jednym zestawem BEZ ZMIAN sprzętowych to pogadamy co dla ludzi z tego środowiska łatwe nie jest bo co raz jakieś nowe zakupy a góra elektro śmieci rośnie.

Każdy wybiera co chce przed zakupem fh5 cena ich była dla mnie spora dziś uważam to jeden z najlepszych zakupów bo po za sztywnym słabym kablem nie sprawiały że chce wydać znowu kasę na kolejne zakupy słuchawek iem.

Downgrade z średniej do niskiej klasy boli bardziej i odczuwa się mocnej niż ten sam przeskok w górę bo upadek na dupe zawsze boli 😜

Cieszy mnie fakt że więcej osób na początku może sobie pozwolić na dobre brzmienie bez wydawania sporej kasy dla przeciętnego człowieka czyli 1k. Dodać pilot mikrofon i mamy rewelacyjny dodatek do telefonu dla masy ludzi.

- Tapatalk
 

 

 

 

Słuchałem może pięć minut FH5 i to był dla mnie czas wystarczający, nie wywarły na mnie żadnego wrażenia. Nie będę się jednak mądrował, bo z tym bywa różnie, ale poczułem się dobrze z tym, że nie poszedłem w ten model i omineła mnie strata kasy na odsprzedaży. Takie to hobby. Subiektywnie czuje się lepiej z Blon niż FH5. 
 

Ten argument o elektrosmieciach może byłby trafiony gdyby nie ewolucja technologiczna. W sensie absolutnym można by wybierać. Nadal można i na tym to polega, ale trudno się dziwić zmianom skoro popyt i progres są ze sobą zwiazane. 

Śmieci.. Chyba nikt nie wyrzuca sluchawek?

 

Trudno się dziwić, że ludzie chcą lepsze. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę niezłe są te Shozy Form 1.1, w tej promce za bodajże 69$ co była na alie i potem na dropie coś koło tego to bdb słuchawki. Jedynie nie znalazłem dla nich jeszcze najlepszych tipsów, najlepiej grają z piankami comply, ale wolałbym tipsy dla komfortu. https://www.linsoul.com/pages/shozy-form-1-1

Ciekaw jestem jeśli ktoś posiada porównania sygnatury z & Neo BG, w którą stronę idą te droższe, bo interesowało by mnie jakościowe rozwinięcie sygnatury Form 1.1.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PeepingTom napisał:

Naprawdę niezłe są te Shozy Form 1.1, w tej promce za bodajże 69$ co była na alie i potem na dropie coś koło tego to bdb słuchawki. Jedynie nie znalazłem dla nich jeszcze najlepszych tipsów, najlepiej grają z piankami comply, ale wolałbym tipsy dla komfortu. https://www.linsoul.com/pages/shozy-form-1-1

Ciekaw jestem jeśli ktoś posiada porównania sygnatury z & Neo BG, w którą stronę idą te droższe, bo interesowało by mnie jakościowe rozwinięcie sygnatury Form 1.1.


Dla słuchawek w cenie ponad 50$ jest osobny wątek:
- klik -
Tutaj jest miejsce dla tanich słuchawek z Chin.
To w interesie nas wszystkich. Z korzyścią dla odbiorcy jak i dla autora, czyli w Twoim ;)
 

Edytowane przez strong6
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem może pięć minut FH5 i to był dla mnie czas wystarczający, nie wywarły na mnie żadnego wrażenia. Nie będę się jednak mądrował, bo z tym bywa różnie, ale poczułem się dobrze z tym, że nie poszedłem w ten model i omineła mnie strata kasy na odsprzedaży. Takie to hobby. Subiektywnie czuje się lepiej z Blon niż FH5. 
 
Ten argument o elektrosmieciach może byłby trafiony gdyby nie ewolucja technologiczna. W sensie absolutnym można by wybierać. Nadal można i na tym to polega, ale trudno się dziwić zmianom skoro popyt i progres są ze sobą zwiazane. 
Śmieci.. Chyba nikt nie wyrzuca sluchawek?
 
Trudno się dziwić, że ludzie chcą lepsze. 
A widzisz ja z fh5 spędziłem 2 lata, z blonami kilka dni. Jak mówiłem skok w górę nie jest tak odczuwalny co spadek w dół.

A jak potrafisz ocenić słuchawki w 5min to gratuluję, ja tak nie potrafię i zwyczajnie wypożyczam na kilka dni lub kupuje.

- Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można przez 5 minut poznać czy takie brzmienie czyli sygnatura dźwięku komuś odpowiada w słuchawkach. Nie pasuje nie kupuję. Nie można natomiast poznać słuchawek w 5 minut na tyle dobrze aby napisać o nich recenzje. I można się domyślać, że sygnaturę brzmienia miał na myśli requal.


Wysłano w otchłań internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, retter napisał:

A widzisz ja z fh5 spędziłem 2 lata, z blonami kilka dni. Jak mówiłem skok w górę nie jest tak odczuwalny co spadek w dół.

A jak potrafisz ocenić słuchawki w 5min to gratuluję, ja tak nie potrafię i zwyczajnie wypożyczam na kilka dni lub kupuje.

- Tapatalk
 

Większość rzeczy oceniamy w mniej niż pięć minut. FIIO Fh7 od razu mi się nie podobały, ale pod presją hajpu zacząłem sobie racjonalizować, że są ok. 

Z CA Io natomiast spodobały mi się na początku, ale okazały się na dłuższą metę niesłuchalne (białe treble są złe, ekscytują na początku, męczą na dłuższą metę). Z dwojga złego i tak lepiej było z IO. 

 

Choroba, z tymi FH5 to musiałem być naprawdę wysoko.. 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, retter napisał:

A widzisz ja z fh5 spędziłem 2 lata, z blonami kilka dni. Jak mówiłem skok w górę nie jest tak odczuwalny co spadek w dół.

A jak potrafisz ocenić słuchawki w 5min to gratuluję, ja tak nie potrafię i zwyczajnie wypożyczam na kilka dni lub kupuje.

- Tapatalk
 

Ja muszę przyznać że czasem robię taki chwyt psychologiczny może to też dziwne ale gdy przyzwyczajam się do jakichś słuchawek i muzyki. To po dłuższym słuchaniu zmieniam na inne słuchawki ale też inną muzykę i dostrzegam różnice. Mózg wydaję mi się zapamiętuje odtwarzanie i wchodzi w tak jakby impuls że nowe to fuj niedobre. Dajmy nowym słuchawkom trochę czasu. Po spotkaniu z dziewczyną po 5 minutach też ocenisz że nic z tego nie będzie a się napaliłeś jak szczerbaty na suchary??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marco-polo napisał:

Po spotkaniu z dziewczyną po 5 minutach też ocenisz że nic z tego nie będzie a się napaliłeś jak szczerbaty na suchary??

Po dziewczynach to po pierwszym spojrzeniu wiesz, czy coś z tego będzie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dziewczynach to po pierwszym spojrzeniu wiesz, czy coś z tego będzie... 
Chyba na matkę...

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, requal napisał:

Po dziewczynach to po pierwszym spojrzeniu wiesz, czy coś z tego będzie... 

No ok powiedźmy że to złe porównanie. Jednak warto dać szansę słuchawkom. Ja na przykład mam kz zst grają fajnie ale czasem przy niektórych muzycznych utworach dźwięk jakby w nich możliwe że na niskich lub wysokich jakby nie były w stanie przetworzyć prawidłowo danego sygnału utworu. Winę zrzucam na źle skompilowany utwór. Jakby były złe to na każdym utworze byłyby jakieś zniekształcenia dźwięku.  Jeżeli zakupiony towar powoduje zniekształcenia które nie powinny być odczuwalne to czego to wina? Kiedy zmieniłem op amp z ne5532 na burson 5vi Dual charczenie zniknęło. Dźwięk się poprawił. Czasem możliwe jest że po prostu słuchawki mogą nie pasować do grajka na którym słuchamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam te pianki z Chin. Wreszcie słuchawki nie wypadają mi z uszu.

28,81 zł 22%OFF | 24 szt./12 par. ANJIRUI T400 4.9mm wkładki do uszu końcówki piankowe do słuchawek dousznych wzmocnione basy losowa dostawa
https://s.click.aliexpress.com/e/BpF8Iq6sj

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, helhaim napisał:

A ja polecam te pianki z Chin. Wreszcie słuchawki nie wypadają mi z uszu. emoji4.png

28,81 zł 22%OFF | 24 szt./12 par. ANJIRUI T400 4.9mm wkładki do uszu końcówki piankowe do słuchawek dousznych wzmocnione basy losowa dostawa
https://s.click.aliexpress.com/e/BpF8Iq6sj

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka
 

Mam je fajne są i są bardzo szczelne nie wiem jak inaczej ująć to słowo

 

Zaimplementowałem je właśnie w KZ ZST

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności