Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym mid-bassem to wydaje mi sie, że to kwestia wygrzania się sluchawek. Potem sub-bass wychodzi bardziej do przodu i znika to wrażenie. 

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem fajną stronę z testami tanich bezprzewodowych - https://www.scarbir.com/truewireless
Chyba wezmę te - tutaj macie za 20$, za tyle sami z Aliexpress Standard Shipping będą w piątek jak się pokombinuje z kuponami https://www.xiaomitoday.com/buy-tronsmart-spunky-beat-tws-earbuds-coupon-deal/
Tronsmart Spunky Beats na Ali za 19,99 USD. Do tego można jeszcze użyć kuponów
https://s.click.aliexpress.com/e/19C0oNNwb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@balcer  -  Tipsy w moim przypadku, które się sprawdziły to:
1. KZ starlines "wywrócone" na drugą stronę

2. 2flange (na zdjęciu)

 

Podstawą jest jednak założenie na tulejkę małej uszczelki bądź kawałka gumy np ze starego tipsa

image.png

Edytowane przez docentore
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze chwile z Senferami DT6 Pro (w towarzystwie Aliena+): jest dość gładko, niemal spokojnie. Bas lekko zaznaczony, całkiem szybki, ale nie kopie, na pewno nie dla basshedów. Średnica nastawiona głównie na wokale, nieco rozjaśniona, ale nie jest agresywna. Góra bogata, ładnie rozciągnięta, jest tu dużo powietrza, ale znów, nie jest napastliwa.

Spodziewałem się większej sceny, choć nie jest źle.

 

Na chwilę obecną, nie są to słuchawki do łojenia, ale trochę Vivaldiego i muszę powiedzieć, że w takiej muzyce się odnajdują. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły do mnie Senfery DT6. Jak na razie zawód, a nawet duży, ale trochę się nastawiałem na to. Po pierwsze na czerwonych choinkach subbassu nie doświadczyłem ani grama. Na innych gumkach (tych z zestawu czy nicehck, które też zamówiłem) jest niewiele lepiej. Satysfakcjonującej szczelności nie zlapałem na żadnych. Na RHJ125 łapie ją na niemal każdych. Znawcą nie jestem, więc wypowiem się bardziej po swojemu. Subbass jest bardzo szczegółowy i głęboki, ale taki strasznie wąski, daje bardzo kiepskie wrażenia, może związane jest to ze szczelnością. Midbass jest nawet fajny, bo nie męczy - na tym mi zależało, choć stopa wali bardzo punktowo, co niekoniecznie lubię. Wokale też mi pasują, bo nawet na wyższach poziomach glosnosci nie przeszywają a są blisko. Talerze i inne tego typu instrumenty (chyba góra?) zbyt mocno podkreślone jak dla mnie, zupełnie tego nie potrzebuje do szczęścia. Ogólnie grają jasno. To mi odpowiada. Kabel jest beznadziejnej jakości, co z dużym prawdopodobieństwem ma wpływ na jedną słuchawkę (tą z pilotem), która szeleści w tle, gdy tylko pojawia się na scenie środek. Kabel jest bardzo niestabilny, lekko poruszony czy skręcony znieszktałca dźwięk. Do tego często słychać przestery, czemu winny również może być nieszczęsny kabel. Wymiana go na jakiś lepszej jakości czy wygrzanie nie wydaje mi się, by przyniosło satysfakcjonujący efekt. Jedynie być może złapanie szczelności mogłoby poprawić jakość dźwięku, ale nie wiem czy mi się to na jakichkolwiek gumkach uda. A jeszcze dodam, że gram ze smartfona i celuje w muzykę edm, ale nawet na Englishmanie Stinga Rj125 brzmią lepiej, pełniej. Jedyny autentyczny plus na tą chwilę dla mnie, to fakt, że zdają się nie męczyć przy dłuższym słuchaniu te słuchawki. 

Edytowane przez Feniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi senfery dt6 pro nawet podeszły na pierwszych parę chwil odsłuchu. Może jestem gluchawy i dlatego

Dość jasne słuchawki co lubię, ale bas jest tam gdzie powinien. Nie wiem czy mid czy sub. Jest akcent i o to chodzi. Kabel jak kabel, co podoba mi się w tych słuchawkach to to, że dobrze leżą w uszach (troszkę podobny profil sluchawek do htc usonic, a te mi leżały). Zobaczymy jak się wygrzeją.

 

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT6 Pro podpięte pod telefon: więcej basu niż na Alienie, wyłażą sybilanty, a przetwornik piezo na wyraźne braki w napędzeniu, przez co góra jest dość szorstka. 

Przy czym dalej gra to lepiej niż większość doków KZ.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inszy ja je noszę OTE zamienione lewa z prawą, tak żeby je jak najgłębiej zaaplikować (gumki S od KZ). Z LG V30 grają bardzo uniwersalnie, z trochę podbitym dołem i super rozciągnięta górą. 

Słuchałem je jeszcze na Samsungu A5 i było gorzej, zwłaszcza jeśli chodzi o SQ, ale tragedii nie było - dżezik fajnie brzmiał :) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=21694]Inszy[/mention] ja je noszę OTE zamienione lewa z prawą, tak żeby je jak najgłębiej zaaplikować (gumki S od KZ). Z LG V30 grają bardzo uniwersalnie, z trochę podbitym dołem i super rozciągnięta górą. 
Słuchałem je jeszcze na Samsungu A5 i było gorzej, zwłaszcza jeśli chodzi o SQ, ale tragedii nie było - dżezik fajnie brzmiał  .
Dobrze kojarzę, że v30 ma ten sam dac co shanling m0? Spróbuję na moim odpalić te słuchawki (senfery), ciekawy jestem czy będę słyszał różnice między dapem a telefonem.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Play napisał:

https://pl.aliexpress.com/item/33041122912.html

 

ktoś testował ten kabelek z końcówką typu C?

W moim doświadczeniu i niektórych znajomych, to mniej kwestia kabelka, a bardziej telefonu, bo te są dość kapryśne pod tym względem. Czasem potrafią na jednym telefonie grać na równi z 3,5mm, a w innym modelu jakość bywa porównywalnie gorsza. Imho lepiej zainwestować w dobrej jakości przejściówkę (tu niestety nie pomogę, bo sam mam 3,5mm w telefonie), wtedy nie ograniczamy się tylko do urządzeń z usb C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Inszy napisał:

Pierwsze chwile z Senferami DT6 Pro (w towarzystwie Aliena+): jest dość gładko, niemal spokojnie. Bas lekko zaznaczony, całkiem szybki, ale nie kopie, na pewno nie dla basshedów. Średnica nastawiona głównie na wokale, nieco rozjaśniona, ale nie jest agresywna. Góra bogata, ładnie rozciągnięta, jest tu dużo powietrza, ale znów, nie jest napastliwa.

Spodziewałem się większej sceny, choć nie jest źle.

 

Na chwilę obecną, nie są to słuchawki do łojenia, ale trochę Vivaldiego i muszę powiedzieć, że w takiej muzyce się odnajdują. 

 

8 godzin temu, Inszy napisał:

DT6 Pro podpięte pod telefon: więcej basu niż na Alienie, wyłażą sybilanty, a przetwornik piezo na wyraźne braki w napędzeniu, przez co góra jest dość szorstka. 

Przy czym dalej gra to lepiej niż większość doków KZ.


Opis pasuje też do zwykłych DT6. Wynika z tego, że Pro grają co najmniej na tym samym jak nie lepszym poziomie. Na pewno nie gorszym, bo byś wychwycił co robią źle i o tym napisał ;)
Wygląda, że (mimo tylu różnych przetworników) Senfer DT6 Pro grają spójnie, zrównoważoną sygnaturą. Są droższe niż zwykłe DT6, hype nie ma na head-fi (i nie będzie, bo to "zakazana" tam marka) ale chyba warte są swej ceny.
 

11 godzin temu, Feniu napisał:

Dotarły do mnie Senfery DT6. Jak na razie zawód, a nawet duży, ale trochę się nastawiałem na to. Po pierwsze na czerwonych choinkach subbassu nie doświadczyłem ani grama. Na innych gumkach (tych z zestawu czy nicehck, które też zamówiłem) jest niewiele lepiej. Satysfakcjonującej szczelności nie zlapałem na żadnych. Na RHJ125 łapie ją na niemal każdych. Znawcą nie jestem, więc wypowiem się bardziej po swojemu. Subbass jest bardzo szczegółowy i głęboki, ale taki strasznie wąski, daje bardzo kiepskie wrażenia, może związane jest to ze szczelnością. Midbass jest nawet fajny, bo nie męczy - na tym mi zależało, choć stopa wali bardzo punktowo, co niekoniecznie lubię. Wokale też mi pasują, bo nawet na wyższach poziomach glosnosci nie przeszywają a są blisko. Talerze i inne tego typu instrumenty (chyba góra?) zbyt mocno podkreślone jak dla mnie, zupełnie tego nie potrzebuje do szczęścia. Ogólnie grają jasno. To mi odpowiada. Kabel jest beznadziejnej jakości, co z dużym prawdopodobieństwem ma wpływ na jedną słuchawkę (tą z pilotem), która szeleści w tle, gdy tylko pojawia się na scenie środek. Kabel jest bardzo niestabilny, lekko poruszony czy skręcony znieszktałca dźwięk. Do tego często słychać przestery, czemu winny również może być nieszczęsny kabel. Wymiana go na jakiś lepszej jakości czy wygrzanie nie wydaje mi się, by przyniosło satysfakcjonujący efekt. Jedynie być może złapanie szczelności mogłoby poprawić jakość dźwięku, ale nie wiem czy mi się to na jakichkolwiek gumkach uda. A jeszcze dodam, że gram ze smartfona i celuje w muzykę edm, ale nawet na Englishmanie Stinga Rj125 brzmią lepiej, pełniej. Jedyny autentyczny plus na tą chwilę dla mnie, to fakt, że zdają się nie męczyć przy dłuższym słuchaniu te słuchawki. 


Senfer DT6 mają już od jakiegoś czasu nie najgorszy kabelek. Wcześniejsze wersje miały go słaby. I chyba trafiłeś na wcześniejszą wersję z gładkim szarym kabelkiem i jedno przyciskowym pilotem. Moje mają nowszy, czarny pleciony kabelek i pilot trój przyciskowy "play/stop" z regulacją głośności "+, -". Taki jak na zdjęciu :
1.jpg

Te czerwone stockowe tipsy o których piszesz "choinki" (nie są choinkami) - rzeczywiście nie nadają się do użytku. Ja zastąpiłem je tipsami od KZ-tów. Słuchawki noszę OTE - zamieniłem lewą słuchawkę z prawą. Dzięki tym dwom zabiegom uzyskałem lepszy seal.
Według mnie Senfer DT6 nie odnajdą się w EDM. Bas mają szybki - to jest chyba to co Ty określasz "strasznie wąski" (a góra jest jeszcze szybsza - tam robotę robi piezzo) i nawet jest delikatnie podbity w średnim i wyższym basie. Ale do EDMu jest go zbyt mało. Te słuchawki mają po prostu inny podpis dźwiękowy. Ewentualnie może pomóc korektor i podbicie basu.
Najrozsądniej chyba byłoby poszukać innych słuchawek, słuchawek pod EDM.
Mnie ich brzmienie odpowiada, bo na Senfer DT6 słucham innej muzyki ;)
 

Edytowane przez strong6
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Subfire napisał:

W moim doświadczeniu i niektórych znajomych, to mniej kwestia kabelka, a bardziej telefonu, bo te są dość kapryśne pod tym względem. Czasem potrafią na jednym telefonie grać na równi z 3,5mm, a w innym modelu jakość bywa porównywalnie gorsza. Imho lepiej zainwestować w dobrej jakości przejściówkę (tu niestety nie pomogę, bo sam mam 3,5mm w telefonie), wtedy nie ograniczamy się tylko do urządzeń z usb C.

W xz2c mam stockową przejściówkę, która nie działa z laptopem, a z telefonem śmiga bez problemu. Zupełnie jakby wyciągała audio z chipa wewnętrznego. Stąd moje pytanie o kabelek bezpośrednio do usb-c

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, strong6 napisał:

 


Opis pasuje też do zwykłych DT6. Wynika z tego, że Pro grają co najmniej na tym samym jak nie lepszym poziomie. Na pewno nie gorszym, bo byś wychwycił co robią źle i o tym napisał ;)
Wygląda, że (mimo tylu różnych przetworników) Senfer DT6 Pro grają spójnie, zrównoważoną sygnaturą. Są droższe niż zwykłe DT6, hype nie ma na head-fi (i nie będzie, bo to "zakazana" tam marka) ale chyba warte są swej ceny.

Przecież wstępnie wskazałem na kilka potencjalnych bolączek... Jeszcze przed snem posłuchałem z pół godziny i jeśli nic się nie zmieni w trakcie wygrzewania, to nie warto ich brać do niczego innego niż klasyka oraz gdy ma się coś o mniejszej mocy niż elektrownia, bo nawet xDuoo X3 II nie daje rady ich poprawnie wysterować, a bez tego jest po prostu za szorstko i nerwowo, choć na szczęście nie ma tego typowo chińskiego darcia ryja.

Nie są złe, jeśli nie przeszkadza nam trochę mdła barwa dźwięku i miękki bas, ale w tej cenie można lepiej wydać pieniądze jeśli szukamy czegoś bardziej uniwersalnego. Na pewno nie powinny być hypowane.

Co do spójności, to jest lepiej niż się spodziewałem. Piezo trochę odstaje, bo nie ma tej mydlanej barwy, ale jest to odstawanie na plus i gdyby tak zestroili całe słuchawki, to byłoby świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły Senfer DT6Pro i Blony. Na pierwszy rzut ucha na stockowych kablach i tipsach ( w Blonach te małe fabrycznie założone) DT6Pro mają potencjał. Podpiąłem do G7Thinq bo nie mam teraz czasu na zabawę, i całkiem przyjemne pierwsze wrażenia. Dziś dojdą DT6 i TRN T200 TWS. W weekend więcej posłuchamy :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, arekcc7 napisał:

Offtopując trochę względem kabelków, czy kojarzy ktoś może przejściówkę na przewodzie usb-c otg do podłączenia dac'a, tylko chodzi mi o coś super elastycznego i giętkiego jak yinyoo.

Ale szukasz USB C na wejście USB A czy USB C na USB mikro B?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Subfire napisał:

Ale szukasz USB C na wejście USB A czy USB C na USB mikro B?

kabelki z usbC do słuchawek pewnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ali masz sporo takich rzeczy, ale z giętkością tam pewnie nigdzie nie ma tak jak w przewodach słuchawkowych, bo to by tylko rodziło problemy z wytrzymałością. Do wyboru praktycznie nie ma nic prócz takich kabelków:

https://pl.aliexpress.com/item/32829008241.html

 

Chyba że chcesz pokombinować i skorzystasz z kabelka Baseusa na micro-USB z przejściówką na USB-C:

https://www.aliexpress.com/item/32936383248.html

https://www.aliexpress.com/item/33044303641.html

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Subfire napisał:

Ale szukasz USB C na wejście USB A czy USB C na USB mikro B?

Mam przejściówkę do telefonu na usb-c, której nie widzi mi laptop, gdy ją podłącze pod laptopowy port usb-c. Ogólnie bym mógł kupić normalny kabelek na jacka, bo mi fajnie gra telefon przez tę przejściówkę, ale jakby ten kabelek wpięty bezpośrednio w port telefonu, bez przejściówki, grał fajnie, to by było mi po prostu wygodniej. A jakby jeszcze działało to z portem w laptopie, to w ogóle by była bajka.

 

Ogólnie te kabelki z kuponami wychodzą teraz poniżej 20 zł za sztukę, więc chyba sprawię sobie oba, na USB-c i na mini jacka

 

Aha, sprawdź PW

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kabelek z jack'iem miałem i polecam, robi różnicę. Tylko przy samych słuchawkahc po kilku miesiącach użytkowania codziennego puściło najpierw klejenie obudowy, a później chyba kabelek się przerwał, bo zaczęło przerywać. Możliwe, że akurat wadliwą sztukę dostałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności