Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za podpowiedzi, muszę akurat pilnie zamówić słuchawki. Mam złe doświadczenia z pocztą w naszym kraju. Kiedyś zamowilem nierejestrowaną przesyłkę, która zaginęła gdzieś w WER...

Czy opcja rejestrowanej (ale darmowej) wysyłki China Post oferowanej przez AK śledzi przesyłkę do drzwi w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły do mnie właśnie drugie Blony w tej samej wersji, czyli gun metal i te drugie są trochę bardziej stonowane na basie, ale raczej to przez nie wygrzanie. Jak pograją to stwierdzę na pewno, teraz męczę Trn V90 z tej samej paczki :)

 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ilov3 napisał:

Ma ktoś jakieś bezprzewodowe słuchawki z chin i może coś polecić (bez kabla żadnego)? 

https://www.scarbir.com/

sam posiadam Edifier TWS1 i Anomoibuds Capsule TWS. te drugie chętnie puszczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Play super się składa, że masz Edifier'ki - zastanawiałem się nad nimi. Opisywałeś może gdzieś jak grają, albo mógłbyś to zrobić teraz?
Przyznaję, że jestem basolubem. Przy oglądaniu np. YT mają opóźnienie czy nie?

 

 

Podaną stronkę znam, ale wolałbym też poznać Twoją opinię :)

Edytowane przez ilov3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja się z recką tws1 nie zgadzam. ciepło, łagodna góra z roll offem, nieco wycofana średnica, ale wokale raczej na miejscu. rozdzielczość taka se, jak w dokach do stówki. scena nie jest może ogromna, ale jakoś ciasno nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O BLON BL-03 słów jeszcze kilka..
Hype train mocno trzyma i do jego wykolejenia się raczej daleko, dodatkowo zbliża się 11.11 i okazja na jeszcze korzystniejsza możliwość nabycia słuchawek z Aliexpress, więc postaram się wam przybliżyć trochę, to czym charakteryzuje się zestaw od BLON. Może to komuś pomoże w dokonaniu wyboru, jeśli jeszcze go nie dokonał. 
Zacznę od pewnej oczywistości, nie jest tak, że każdy DD gra identycznie i pomimo pewnych zbieżnych potrafią się one dość mocno od siebie różnić. W tym wypadku mamy do czynienia z driverem, który gra dość gładko – określenie jak "vinyl" bardzo dobrze oddaje jego charakterystykę, lecz nie jest to dźwięk analogowo pokoloryzowany. Dla mnie jest to raczej neutralne lub nieco ocieplone strojenie z jasną, ale nie męczącą górą. Od razu po tych stwierdzeniach muszę podkreślić, że spore znaczenie dla ostatecznego odbioru dźwięku będzie miało tutaj dobranie akcesoriów tj. nakładki, czy kabel, te załączone są niezbyt wysokiej jakości i ich dobór był zdecydowanie przypadkowy, a zatem słuchawki na pewno nie były strojone pod powyższe i trzeba sobie radzić na własną rękę. Co do kabelka, to większość osób wie już, że może mieć przez niego problem z ułożeniem słuchawek w małżowinie, gdyż zausznice w kablu oryginalnym są nieco sztywne i wyciągają słuchawki z ucha. Dla swojego użytku do Blonów stosuję pleciony z 16 żył kabel TRN T2, który wygasza dodatkowo ocieplenie tych słuchawek. Nie jest to jednak rozwiązanie uniwersalne, gdyż sprawdza się raczej dla podkoloryzowanych grajków, natomiast dla dość jasnego LG z quad dac względnie jasne wysokie słuchawek nie koniecznie będą dla każdego komfortowe w odbiorze. Tutaj zostałbym z jakimś miedzianym kabelkiem lub nawet tym załączonym przez producenta po drobnych przeróbkach, np. po ściągnięciu zausznicy.Jeśli chodzi o nakładki, to moim zdaniem najlepiej kształtują brzmienie te w rodzaju Sony lub SpinFit. Ich budowa jest raczej podłużna, zwężająca się ku końcowi i przez to pomaga ze złapaniem seala, który mocno utrudnia krótka tulejka. Wydaje mi się, że te od Sony są nieco lepsze przez twardszy silikon, niestety by je nabyć należy kupić na naszym rynku jakieś słuchawki Sony (myślę głównie o MH1C). Nie należą do najdroższych i w cenie SpinFit otrzymujemy dodatkowo słuchawki gratis, które możemy zachować jako zapasową parę lub komuś sprezentować. Jeśli chodzi o wpływ na dźwięk to rozwijają one nieco górę, która potrafi czasem schować się za środek i wycofują bas. Moim zdaniem daje to względnie równe słuchawki, ale żeby być dobrze zrozumianym dodam, że nie jest to "liniowość" Etymoticów (a w zasadzie pełna średnicowość), tylko mniej więcej ułożenie równe w szeregu pasma z lekką dominacją środka.
Jeśli chodzi o cechy poszczególnych części pasma - częściowo będzie to już parafraza tego co wcześniej napisałem - przedstawiają się w moim odbiorze tak:
Wysokie tony są dość rozjaśnione, ale nie jest to poziom z CA IO, który w końcu przerwał sens trzymania tych doków dla mnie, są one dość łagodne i ilościowo nie mają szans do zdominowania pasma. W najgorszym wypadku pojawia się pewna doza zmęczenia, ale musi dodatkowo nie wpasować się w sygnaturę grajka. Detaliczność jest na optymalnym poziomie i można mówić, że mają przez to muzykalne strojenie, ale zdecydowanie nie analityczne, to nie w tą stronę. Nie są one rozciągnięte w nieskończoność, dość szybko wygasają, ale nie zostawiają też niedosytu.
Środek nie jest wycofany i powinien być najbardziej uwypuklonym pasmem. Nie ma tutaj takiego bogactwa jak w Moondrop z serii Kanas, ale nie jest też odpustowo. Myślę, że można mówić o pewnej jego tendencji ku neutralności lub lekkiemu ociepleniu, nie popadającej przez to w suchość. Wokale zarówno te męskie jak i żeńskie są dobre i nie są "podrasowane" przez górkę na wyższej średnicy. Może to odebrać czasem dreszczyku emocji, ale nie poczęstuje nas też sybilantami.
Dół z dobrze dobranymi tipsami jest dość szczegółowy, potrafi zrobić wszystkie sztuczki w które potrafi dobry dynamik i wychodzi poza typowy dynamik z tego budżetu . Nie ma jednak fajerwerków np. z Fiio Fh7.
Takie aspekty jak scena, czy tembr i textura są na dość wysokim poziomie. Scena jest względnie duża. Dźwięki rozłożone są dość naturalnie wzdłuż i wszerz przez co sprawiają wrażenie dobrej holografii i stereofonii. Chociaż przez nieco wypchnięty środek nie jest to szczyt doznań w tej materii, nie ma tutaj też bezwzględnej separacji, którą oferują np. rozwiązania hybrydowe.

Podsumowując, z sumy powyższych być może nie uzbiera się na absolutnego killera, a jednak jest w nich całościowo coś co czyni takie doki jak Sony Mh755, czy Mh1c tak chętnie wybieranymi i trudnymi do zastąpienia. - One porostu wszystko robią dobrze, a nawet lepiej niż Sonki i nadal nie popadają w typowe problemy wychudzenia, suchości, czy świdrujących wysokich, a jak wiemy w tym hobby kropla drąży skałę i pomimo ekscytacji, a to analizą, a to ilością driverów, a to sceną, wszystko to okupione jest tym, ze ucieka nam złoty środek, który tworzy coś co ma szansę nie wylądować w komisie po miesiącu. Mogę sobie spokojnie wyobrazić, ze ktoś kończy swoją zabawę z audio dzięki nim. Nie jest jednak tak, że inne modele nie mają już racji bytu. W przedziale do 50 usd są równie ciekawe propozycje, chociaż wydaje mi się, że nie tak uniwersalne, gdyż tym aspektem Blony sięgają o wiele dalej. Jak daleko? - Nie wiem, jest to kwestią preferencji i rozeznania w całej galaktyce rożnych innych słuchawek, na które być może nie będzie nam dane natrafić przez długi czas. Są osoby również na tym forum, które celują w takie granie i dla nich ta propozycja może być jedną z najlepszych, a na pewno najlepszą w swej cenie. Kolejne mogą z kolei dzięki nim odkryć do czego dążą, ale nie potrafią jeszcze tego skonkretyzować. No i są też osoby które nie celują w taki typ strojenia i będą preferowały słuchawki o całkiem innej charakterystyce i dla nich np. Trn V90 (jak osłucham się z nimi to również napiszę trochę więcej), GuideRay GR-1, czy inne propozycje z tego segmentu będą być może bardziej ekscytujące.
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryankgb - robisz dobrą robotę dla forumowiczów. Kupiłem blony z dodatkowym kablem za cenę samych słuchawek jaka będzie w promocji na 11. 11.

Jestem ciekaw czy zdetronizują moje ulubione gr 07be oraz najlepsze w mojej kolekcji tanich słuchawek Tin audio T2.

Pozdro

 

Wysłano w otchłań internetu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzech napisał:

ryankgb - robisz dobrą robotę dla forumowiczów. Kupiłem blony z dodatkowym kablem za cenę samych słuchawek jaka będzie w promocji na 11. 11.

Jestem ciekaw czy zdetronizują moje ulubione gr 07be oraz najlepsze w mojej kolekcji tanich słuchawek Tin audio T2.

Pozdro

 

Wysłano w otchłań internetu.

 

A dzięki, staram się :D Cebula mocna w nas jest! 🤑

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, chico99 napisał:

 

Mi proponowali taki układ. Jak namówię z forum 10 osób na jakieś tam słuchawki, to mam sztukę gratis.

Ale olałem chińczyka, to nie moja bajka.;)

 

Co Ty gadasz? Który Ci tak proponował, ten z AK? :o Nie sądziłem, że są aż tak perfidni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbym chciał kupić słuchawki z Azji, z tym, że nausze/wokółuszne do zastosowania na zewnątrz (dobra izolacja)? Raczej jasne brzmienie, powiedzmy do 200 zł? Kablowe albo kanlowe/bt. Bluedio?

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbym chciał kupić słuchawki z Azji, z tym, że nausze/wokółuszne do zastosowania na zewnątrz (dobra izolacja)? Raczej jasne brzmienie, powiedzmy do 200 zł? Kablowe albo kanlowe/bt. Bluedio?

 

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

 

 

Mam i polecam te: https://bit.ly/33yZ2QO.

Można znaleźć sporo recenzji na YT, jest też wariant BT z opcją słuchania po kablu (kupiłem i z miejsca pozbyłem się Bluedio T6s).

W dodatku w tej cenie możesz kupić dwie pary

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i polecam te: https://bit.ly/33yZ2QO.Można znaleźć sporo recenzji na YT, jest też wariant BT z opcją słuchania po kablu (kupiłem i z miejsca pozbyłem się Bluedio T6s).
W dodatku w tej cenie możesz kupić dwie pary
 
Fajne. Szukam tej opcji bt/kabel. A co bardziej kompaktowego? Mam dużą głowę i w takich dużych kosmicznie wyglądam

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, helhaim napisał:

Fajne. Szukam tej opcji bt/kabel. A co bardziej kompaktowego? Mam dużą głowę i w takich dużych kosmicznie wyglądam emoji23.png

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka
 

Poszukaj w ofercie Oneodio. Mają niezłe słuchawki w bardzo rozsądnych cenach

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że biznes i tak świat funkcjonuje, ale nie wszędzie wypada ten biznes w ten sposób robić Niektóre rzeczy robi się dla przyjemności i satysfakcji i mimo wszystko nie poszedłbym osobiście na taki układ z chińczykiem.
W grach masz np bonusy za przyciągnięcie nowych graczy do gry. To nic złego. Korzyści są obopólne. A jak nie chcesz z tego korzystać to nie musisz

Wysłane z mojego KING_KONG_3 przy użyciu Tapatalka

Mam pytanko. Urzekły mnie Vido muzykalnością. Zdaje sobie sprawę, że technicznie nie są za mocne ale w tej cenie to moim zdaniem majstersztyk. Jedyny feler to że mnie uciskają w ucho. Możecie polecić jakieś podobnie muzykalne słuchawki z dobrym basem ale albo douszne albo pchełki tylko trochę z mniejszą średnicą. Cena do 200

Wysłane z mojego KING_KONG_3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności