Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, ryankgb napisał:

 

Na Twoim miejscu pomyślałbym o BQEYZ BQ3 (funowo, przestrzennie, dobre zejście i dociążenie na basie, a jednak nie ma zalewania innych pasm - poczytaj o nich, było pisane) do takiej muzyki i preferencji, albo bardziej liniowo KC2 (bardziej neutralne, ale też mają bardzo fajny dół - lepsze do dłuższych odsłuchów).

Dziękuję za polecenie, ale nieco przekraczają 100zl, które chcę przeznaczyć. Wybiorę pomiędzy Trn v80 i senferami, chyba, że cos ciekawego jeszcze się pojawi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Feniu napisał:

Dziękuję za polecenie, ale nieco przekraczają 100zl, które chcę przeznaczyć. Wybiorę pomiędzy Trn v80 i senferami, chyba, że cos ciekawego jeszcze się pojawi. 

 

Myślę, że KC2 udałoby się ogarnąć w cenie około 100 zł ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Feniu napisał:

Dziękuję za polecenie, ale nieco przekraczają 100zl, które chcę przeznaczyć. Wybiorę pomiędzy Trn v80 i senferami, chyba, że cos ciekawego jeszcze się pojawi. 

Jeśli nie jesteś jeszcze zdecydowany między TRN v80 a Senfer dt6 i nie chcesz przekroczyć 100 zł to godnymi uwagi są: KZ ZSN/ZSN Pro, Nicehck DB3, RevoNet QT5. To z tych nowszych.
Ze starszych i też bardzo tanich: Urbanfun HIFi, Tennmak Dulcimer, UiiSii CM5, NICEHCK Bro/Yinyoo Pro, Einsear T2 ;)   

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2019 o 06:35, requal napisał:

Dla mnie GRy, to najlepsze doki jakie slyszalem w przedziale do 350 usd. Oczywiście to moje widzi mi się, ale polecić mogę na pewno. 

Gorzej jesli ktos ma szerokie kanaly uszne, bo tipsy są dość małe

 

Wpadły Ci może już w ręce Shozy Form 1.1?? Chętnie poznałbym Twoją opinię Shozy VS GR-i18, bo chciałbym 11.11 któreś z nich przygarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chico99 napisał:

Chyba kiedyś coś podobnego kupiłem - dźwiękowo porażka, ale jako dawca kabelka mogą być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mr Krzychoo napisał:

 

Wpadły Ci może już w ręce Shozy Form 1.1?? Chętnie poznałbym Twoją opinię Shozy VS GR-i18, bo chciałbym 11.11 któreś z nich przygarnąć.

Nikłe szanse jeśli sam ich sobie nie kupię. Myślę, że te Shozy powinny być lepsze, chociaż znów mam obawy względem góry https://www.antdroid.net/2019/09/shozy-form-11-iem-review.html (tu jest porównanie też obu sluchawek)

To, że ktoś ma z nią problemy jest już sygnałem ostrzegawczym, jednak dodam od razu, że GR-I bardzo się wygładziły po wygrzaniu. Jak śledzę head-fi, to ludzie zaczynają pisać, że Shozy są super duper :)

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Inszy napisał:

Zobacz na Sonicasty.

Wyszukałem, że DIRAC były bardzo chwalone, ale kompletnie nie ma opinii o nowym modelu DIREM E3. Coś jeszcze możecie polecić w cenie do 40$?
Zastanawiam się nad Final Audio E1000/2000 (minus brak mikrofonu, chociaż to nie jest konieczne i brak odczepianego kabla)
TRN V90, dźwiękowo lepiej wypada BLON BL-03, ale ma słabą izolację

budżetowo TRN IM2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Audioslave napisał:

Wyszukałem, że DIRAC były bardzo chwalone, ale kompletnie nie ma opinii o nowym modelu DIREM E3. Coś jeszcze możecie polecić w cenie do 40$?
Zastanawiam się nad Final Audio E1000/2000 (minus brak mikrofonu, chociaż to nie jest konieczne i brak odczepianego kabla)
TRN V90, dźwiękowo lepiej wypada BLON BL-03, ale ma słabą izolację

budżetowo TRN IM2

Jak masz mieć opinie jak u @bigmaras a pojawiły się oficjalnie dzisiaj? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blon BL-03 unboxing and initial impressions 

https://crinacle.com/2019/11/06/blon-bl-03-unboxing/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, requal napisał:

Blon BL-03 unboxing and initial impressions 

https://crinacle.com/2019/11/06/blon-bl-03-unboxing/

Ja problemów z fitem w uszach nie miałem, mi siedziały idealnie (chyba jedne z najbardziej wygodnych doków, jakie próbowałem). Martwi natomiast totalny brak kontroli jakości, przecież wykresy dwóch różnych par tego samego modelu nie powinny się tak różnić, nawet w słuchawkach za 30 backsów. No chyba, że zwalimy to na sprzęt pomiarowy Crinacla, który na pewno nie jest profesjonalny? Ale z drugiej strony na head widziałem głosy, że różne kolory Blonów grają w różny sposób - może to nie wynika właśnie z koloru, tylko po prostu z dupnej kontroli jakości (a raczej jej braku). No i jeszcze ta rozbieżność pomiędzy kanałami - znowu pytanie czy to metodyka pomiarów czy faktycznie słuchawki na tak ważnym paśmie jak 4k mają prawie 5 dB różnicy? :D  :D:D Jeżeli tak, to niezłe jaja. 

 

BL03-S2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Najner napisał:

Ja problemów z fitem w uszach nie miałem, mi siedziały idealnie (chyba jedne z najbardziej wygodnych doków, jakie próbowałem). Martwi natomiast totalny brak kontroli jakości, przecież wykresy dwóch różnych par tego samego modelu nie powinny się tak różnić, nawet w słuchawkach za 30 backsów. No chyba, że zwalimy to na sprzęt pomiarowy Crinacla, który na pewno nie jest profesjonalny? Ale z drugiej strony na head widziałem głosy, że różne kolory Blonów grają w różny sposób - może to nie wynika właśnie z koloru, tylko po prostu z dupnej kontroli jakości (a raczej jej braku). No i jeszcze ta rozbieżność pomiędzy kanałami - znowu pytanie czy to metodyka pomiarów czy faktycznie słuchawki na tak ważnym paśmie jak 4k mają prawie 5 dB różnicy? :D  :D:D Jeżeli tak, to niezłe jaja. 

 

BL03-S2.jpg

Siedzę sobie na zwolnieniu ze złamanym żebrem, więc mam trochę czasu na jakieś tam odsłuchy i t zastanawianie się nad głupotami :D. Podejrzewam, że poprostu różnej jakości drivery są pakowane w te słuchawki. Przy masowym zbycie problem pewnie się pogłębia, ale nie jest niczym wyjątkowym w tej branży i jeśli ktoś ma dostęp do urządzeń pomiarowych, to może takie perełki wyłapać. Czy to domena tylko tanich słuchawek? - Nie. A im więcej przetworników tym problem jest większy. 

Szacun natomiast dla Etymotic w seriach ER4X, że dawali doki z pomiarami. 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że zbliża się 11.11 i trzeba się zdecydować na coś od majfrendów, a fejm Blonów nie słabnie ciekawi mnie jedna kwestia.

Jak one się mają do TRN-V80? Kupiłem je w ciemno z myślą o mobilnym okazjonalnym użytkowaniu, ale są dla mnie zbyt jasne, natarczywość na wyższej średnicy jest nie do zaakceptowania pod smartfonem. Pod Sabaj'em DA3 jest zdecydowanie lepiej, ale w domu nie potrzebuję doków. Czy ktoś miał okazję je porównać?

 

Szukam słuchawek przede wszystkim ergonomicznych o neutralnym, może lekko ocieplonym brzmieniu zdecydowanie do uniwersalnego zastosowania. Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy da sie obecnie kupić jakieś chińskie doki z naprawde dobrym basem (nie zalewającym innych pasm ale ładnie schodzącym w dobrym impaktem) oraz nie męczącą górą za jakies rozsądne cebule? (200-300zł) a jesli tak to jakie modele byscie polecili. A jesli sie nie da to od jakiej kwoty sie da.

 

P.S. lubię też połączenie muzykalnosci ze szczegółowoscią (czyli szczegółowe ale nie w przesadny sposób i muzykalne)

Edytowane przez Azakiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te Blony, całkiem fajne. W końcu mam czas więcej posłuchać. Poza tym, musiały się trochę powygrzewać. Zmiana kabla niestety obowiązkowa, nic nowego nie napiszę. W swojej kategorii cenowej wymiatają, trudno mówić o wadach biorąc pod uwagę cenę. Idealne nie są, ale myślę, że na 11.11 pobiją wszelkie rekordy popularności.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki kabel wziąłeś do nich? Podasz konkretny link?

 

Wstępnie znalazłem dwa. Były polecane przez kogoś z hi fi.

https://www.aliexpress.com/item/32888022853.html

https://www.aliexpress.com/item/32982640036.html

 

Przewijały się jeszcze TRN z mieszanymi opiniami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Jaro54 napisał:

Jak masz mieć opinie jak u @bigmaras a pojawiły się oficjalnie dzisiaj? 

Szukałem nie tylko na naszym forum, ale na zagranicznych też. Domyślam się, że @bigmaras nie jest jedynym dystrybutorem na świecie. Rozumiem, że premiera była niedawno, ale sądziłem, że już pierwsze opinie pojawią się gdzieś w necie.

 

18 godzin temu, Inszy napisał:

Dajcie mi czas do wieczora i pierwsza opinia będzie, w odniesieniu do Diraków MK2 i Radsonów 😉

Czekam niecierpliwie na wrażenia z odsłuchu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, czarodziejnocy napisał:

A jaki kabel wziąłeś do nich? Podasz konkretny link?

 

Wstępnie znalazłem dwa. Były polecane przez kogoś z hi fi.

https://www.aliexpress.com/item/32888022853.html

https://www.aliexpress.com/item/32982640036.html

 

Przewijały się jeszcze TRN z mieszanymi opiniami.

 

 

Moje Blony śmigają z tym Yinyoo w wersji Silver Plated 8 Core, a ten Yinyoo Copper 8 Core do mnie idzie. Miedziany będzie bardziej dociążał dźwięk, a srebrny wyostrzał i wyciągał w stronę jasnej strony mocy :D Z tym posrebrzanym bardzo fajnie Blony grają i słychać drastyczną poprawę w dźwięku, a kolosalną jeśli chodzi o ergonomię i wygodę. NiceHCK nie próbowałem, ale wygląda fajnie, trzeba zamówić :D Z Trn były przygody, trzeba uważać jeśli chodzi o jakość.

 

Tipsy też sobie zamów do nich inne, te fabryczne są słabe i ciężko o dobry seal.

Edytowane przez ryankgb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności