Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba skrobne coś więcej potem o VE BIE. Urosły w moim mniemaniu trochę. 

Mają dużo wad, ale słucha się je mimo wszystko bardzo przyjemnie, jeśli spasują z preferencjami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, morfeusz1805 napisał:

Najner - a Ty z kolei mógłbyś porównać swoje V90 do  KZ ZSX kóre słuchałeś? W sumie te 2 modele myślę że mają podobną charakterystykę brzmieniową, więc dlaczego właśnie te pierwsze? 

Wydaje się, że ZSX wybierają trochę lepiej detale ze średnicy i sopranów, mają ciut szerszą scenę, mniej zaznaczony subbas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, morfeusz1805 napisał:

Strong6 - mógłbyś DT6 porównać do Musical Fidelity MF200 żeby mieć jakiś odnośnik?


Wybacz ale nie odważę się porównać Senfer DT6 do Musical Fidelity MF200. Pierwsze to budżetowe dokanałówki, drugie to słuchawki pełnowymiarowe, z innej klasy (to praktycznie audio high-end), i z innego przedziału cenowego :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Najner napisał:

Wydaje się, że ZSX wybierają trochę lepiej detale ze średnicy i sopranów, mają ciut szerszą scenę, mniej zaznaczony subbas.

A dlaczego wybrałeś V90  a nie ZSX? Czym Cię tak zauroczyły?

 

58 minut temu, strong6 napisał:


Wybacz ale nie odważę się porównać Senfer DT6 do Musical Fidelity MF200. Pierwsze to budżetowe dokanałówki, drugie to słuchawki pełnowymiarowe, z innej klasy (to praktycznie audio high-end), i z innego przedziału cenowego :)

Z tą pełno wymiarowością to bym jednak polemizował. :P  Są to jednak słuchawki przenośne, całych uszu nie zakrywają. Wiem że cenowo to przepaść, ale Superluxy też można porównać do kilka razy droższych. Jeżeli ma się obie pary na co dzień, to można określić  charakterystykę obu par. Nie mówię żebyś oceniał, ale wrażenia czy są podobne, czy to zupełnie inne granie. Jeżeli inne to dlaczego itd?

 

Przepraszam za marudzenie, ale nie ma żadnego punktu odniesienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tam o VE Bonus in ear - - 

Zacznę od problemów. BIE to doki, które grają na tyle dobrze na ile ma się do dyspozycji tipsy, które są krótkie, czyli nie zostawiają długiego dystansu od dyszy i można je głęboko zaaplikować. Wokale są wtedy prezentowane dość blisko i znika ordynarna vka. Niestety załączone tipsy tworzą sygnaturę v, w którym w zasadzie nie mamy kontaktu ze średnica.

Niestety również ogólno dostepne tipsy w większości nie nadają się do polecenia. Przy Spiral Dotach np. udaje się uzyskać dość dobry rezultat na przybliżenie środka, przy czym bas jest wtedy bardzo masywny i potrafi zdominować pasmo. Na średnicy też pojawiają się sybilanty. 

Sam używam tipsów biflange z GuideRayów i wątpię, żeby można było znaleźć zamiennik.

Kabel i izolacja również nie należą do perfekcyjnych. Tak lepiej się zastanawiając to, w zasadzie ciężko je polecić przez te wady.

 

A teraz dobre rzeczy. Dół potrafi być niezwykle masywny i oddawać dobrze faktury. Tembr instrumentów jest bardzo dobry, a wysokie tony pomimo, że nie tworzą szczytów holografii są gładkie i detaliczne. Brzmienie jest ogólnie wkręcajace i hipnotyczne - duża dynamika + tembr. Trudno znaleźć takie połączenie w innych dokach i ma to swój nieodparty urok. 

 

Porównanie do GR-i i Blon BL03 - dla większości te doki zagrają ligę wyżej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, requal napisał:

Takie tam o VE Bonus in ear - - 

Zacznę od problemów. BIE to doki, które grają na tyle dobrze na ile ma się do dyspozycji tipsy, które są krótkie, czyli nie zostawiają długiego dystansu od dyszy i można je głęboko zaaplikować. Wokale są wtedy prezentowane dość blisko i znika ordynarna vka. Niestety załączone tipsy tworzą sygnaturę v, w którym w zasadzie nie mamy kontaktu ze średnica.

Niestety również ogólno dostepne tipsy w większości nie nadają się do polecenia. Przy Spiral Dotach np. udaje się uzyskać dość dobry rezultat na przybliżenie środka, przy czym bas jest wtedy bardzo masywny i potrafi zdominować pasmo. Na średnicy też pojawiają się sybilanty. 

Sam używam tipsów biflange z GuideRayów i wątpię, żeby można było znaleźć zamiennik.

Kabel i izolacja również nie należą do perfekcyjnych. Tak lepiej się zastanawiając to, w zasadzie ciężko je polecić przez te wady.

 

A teraz dobre rzeczy. Dół potrafi być niezwykle masywny i oddawać dobrze faktury. Tembr instrumentów jest bardzo dobry, a wysokie tony pomimo, że nie tworzą szczytów holografii są gładkie i detaliczne. Brzmienie jest ogólnie wkręcajace i hipnotyczne - duża dynamika + tembr. Trudno znaleźć takie połączenie w innych dokach i ma to swój nieodparty urok. 

 

Porównanie do GR-i i Blon BL03 - dla większości te doki zagrają ligę wyżej. 

to czekaj bo się już zakręciłem to te VE Bonus in ear lepsze od BL03 i te co wyżej podali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marco-polo napisał:

to czekaj bo się już zakręciłem to te VE Bonus in ear lepsze od BL03 i te co wyżej podali?

Może są rozbieżności qc, albo różne partie. Nie, nie są lepsze. Na początku jest wow, potem hustawka, a potem rzeczywistość. Ale i tak są niezłe, ostatecznie tą v-ke też mozna lubić, bas wali jak hulk. Na standardowych-załączonych tipsach nie wychodzi poza szereg, tak by zdominować kompletnie odbiór.  

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wam. Zastanawiam się nad zakupem senferów skuszony charakterystyką i dobrym recenzjami zagranicznych recenzentów (wszystkie poczytne portale są zgodne, co jest rzadkie w tym przedziale cenowym, z tego co zauważyłem robiąc research, tj. audiobudget, audiofool, thephonograph). Mam Panasonici RP-HJE125, które mnie zawiodły - środek jest słaby, wszystko przykryte basowo, ogólnie brzmią bardzo średnio imo. Czy te dt6 to nie będzie podobna charakterystyka? Słucham EDM głównie, ale wole, gdy na pierwszy plan przebija się nieco bardziej środek i wokal. Może coś innego z tytułowej chińszczyzny warto rozważyć do 100zl? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, all999 napisał:

Co to za kabelek jest? Taki niebieski.

 

 

320f3485d79c3ea6b0407df7ed07feb0.jpg

 

 

Przypomina Yinyoo 8 core spc lub ten Nicehck 8 core

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Feniu napisał:

Albo może zapytam tak, czy mógłby ktoś, kto miał doczynienia z senferami dt6, powiedzieć czy mają one szansę pokazać jakiś potencjał pod smartfonem czy raczej tylko mocniejsze źródła? 

Nie piszesz jaki masz smartfon ale przeciętny telefon poradzi sobie z napędzeniem tych słuchawek. Senfer dt6 na przeciętnym smartfonie zagrają bardzo dobrze. 
Na telefonach o większej mocy dźwiękowej (np te z mojej stopki) da się zauważyć, że z Sefer dt6 można wycisnąć jeszcze trochę więcej (przetwornik piezzo lubi więcej prądu). Zauważyłem to więc o tym piszę ;)
Panasonic RP-HJE125 mają od Senferów DT6 znacznie niższy SQ i inną charakterystykę dźwiękową. Senfer dt6 grają równiej, dużo bardziej szczegółowo, mają mniej basu, więcej środka i więcej góry (takiej niemęczącej) ;)
 

Edytowane przez strong6
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak dla mnie wszystkie minusy są plusami z tej recenzji ;) 

Można wychwycić różnice tonalne i czystość. Poza tym Blony nie mają takiej holografii i separacji. 

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej, szukam czegoś do katowania na siłownię, żeby grało dobrze i było stosunkowo tanie. Faworytem były Nicehck DB3, ale postanowiłem trochę dołożyć, dodatkowo mam kupon na 5$ przy zakupie za minimum 35$. I mam dwa takie typy na 11.11:

- GuideRay GR-i18 za 35,49$

- Shozy Form 1.1 za 65,99$

Coś mi się wydaje że wezmę Shozy, a do katowania pójdą leżące w szafie Moondrop Spaceship. 

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, strong6 napisał:

Nie piszesz jaki masz smartfon ale przeciętny telefon poradzi sobie z napędzeniem tych słuchawek. Senfer dt6 na przeciętnym smartfonie zagrają bardzo dobrze. 
Na telefonach o większej mocy dźwiękowej (np te z mojej stopki) da się zauważyć, że z Sefer dt6 można wycisnąć jeszcze trochę więcej (przetwornik piezzo lubi więcej prądu). Zauważyłem to więc o tym piszę ;)
Panasonic RP-HJE125 mają od Senferów DT6 znacznie niższy SQ i inną charakterystykę dźwiękową. Senfer dt6 grają równiej, dużo bardziej szczegółowo, mają mniej basu, więcej środka i więcej góry (takiej niemęczącej) ;)
 

Dzięki za odpowiedź. Mam huaweia P30, nie jest raczej demonem jeśli chodzi o audio, ale też nie umiem go odnieść do innych telefonów (poprzednio miałem HTC 10, ten robił miazge) więc nie wiem jak u niego z mocą dźwiękowa. Też nie wiem czym jest SQ, nie moge znaleźć definicji tego nigdzie, ale zakładam, że coś z jakością :P

Jak bys określił ich bass? Jest miękki? 

Trochę obawiam się ilości tego bassu, mimo ze bassheadem nie jestem to jednak muzyka jakiej głównie słucham (edm) wymaga pewnego minimum i nie wiem czy te słuchawki je spełnia, w reckach zwracają na to uwagę, ale zaryzykuje chyba mimo wszystko. Bo w zasadzie brałem pod uwagę jeszcze tylko TRN V80, ale jak bass znowu ma zalewac wokale i górę jak w panasach to podziękuję. 

Edytowane przez Feniu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które słuchawki wybralibyście do klasycznego rocka? Queen, Bruce Springsteen, AC/DC... Szukam czegoś ze słuchawek dokanałowych dla dziewczyny, co brzmiałoby w miarę neutralnie (podobało się jej brzmienie moich Sennheiser PXC550). Ważne, żeby słuchawki miały dobre tłumienie, bo będą głównie używane w komunikacji miejskiej. Źródłem będzie Samsung A40.

Edytowane przez Audioslave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Feniu napisał:

Dzięki za odpowiedź. Mam huaweia P30, nie jest raczej demonem jeśli chodzi o audio, ale też nie umiem go odnieść do innych telefonów (poprzednio miałem HTC 10, ten robił miazge) więc nie wiem jak u niego z mocą dźwiękowa. Też nie wiem czym jest SQ, nie moge znaleźć definicji tego nigdzie, ale zakładam, że coś z jakością :P

Jak bys określił ich bass? Jest miękki? 

Trochę obawiam się ilości tego bassu, mimo ze bassheadem nie jestem to jednak muzyka jakiej głównie słucham (edm) wymaga pewnego minimum i nie wiem czy te słuchawki je spełnia, w reckach zwracają na to uwagę, ale zaryzykuje chyba mimo wszystko. Bo w zasadzie brałem pod uwagę jeszcze tylko TRN V80, ale jak bass znowu ma zalewac wokale i górę jak w panasach to podziękuję. 

 

Na Twoim miejscu pomyślałbym o BQEYZ BQ3 (funowo, przestrzennie, dobre zejście i dociążenie na basie, a jednak nie ma zalewania innych pasm - poczytaj o nich, było pisane) do takiej muzyki i preferencji, albo bardziej liniowo KC2 (bardziej neutralne, ale też mają bardzo fajny dół - lepsze do dłuższych odsłuchów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Audioslave napisał:

Które słuchawki wybralibyście do klasycznego rocka? Queen, Bruce Springsteen, AC/DC... Szukam czegoś dla dziewczyny, co brzmiałoby w miarę neutralnie (podobało się jej brzmienie moich Sennheiser PXC550). Ważne, żeby słuchawki miały dobre tłumienie, bo będą głównie używane w komunikacji miejskiej. Źródłem będzie Samsung A40.

Obejrzyj sobie ofertę OneOdio, mają całą gamę różnych słuchawek. Jak dla dziewczyny to Elysium z ich oferty są godne zainteresowania. Wygodne, małe po złożeniu i dobre tłumienie pasywne. Dźwięk jak na swoją cenę bardzo dobry. Można je używać jako BT lub po kablu. Warto do nich kupić dedykowane etui, jak słuchawki na głowie to odtwarzacz lub telefon można w nim schować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje. Zapomniałem o najważniejszym - szukam słuchawek dokanałowych :) Porównałem je do PXC550, bo bardziej jej się podobało to brzmienie niż moich IEMów. Zrobiłem edycję poprzedniego posta, żeby sprecyzować czego szukam.

Edytowane przez Audioslave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, chico99 napisał:

Polegniesz, polegniesz, bo to nie ten wątek.

 

Wiem :D

 

Chciałem stwierdzić, że przegrałem walkę z samym sobą i chi-fi przestaje być low cost. Podzieliłem się tym z ludźmi, z którymi tutaj najwięcej mam styczności 😂 No cóż, trzeba się rozpołowić na oba wątki :D

Edytowane przez ryankgb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności