Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, requal napisał:

Może tak być, zresztą to ponoć są partie z Tanchjim Oxygen. A Oxygen może wyjść z produkcji, bo jest jakiś ulepszony model. 

 

A te pogłoski o różnicach w dźwięku srebrnej wersji i brązowej to prawda czy plotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ryankgb napisał:

 

A te pogłoski o różnicach w dźwięku srebrnej wersji i brązowej to prawda czy plotki?

Traktowalbym jako plotki, ale między modelami jest ponoć rozrzut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście recenzję czytałem z różnych źródeł i czytam dalej (mieszają mi się już te informacje), choć nie ma za dużo bezpośrednich  porównań BLON BL-03 vs TRN V90 vs KZ ZSX.

Najner, z tego co pisałeś porównywałeś bezpośrednio  w/w słuchawki. Mógłbyś streścić najważniejsze info o tych słuchawkach? Udało mi się dowiedzieć że BL-03 w porównaniu z V90 gra subtelniej, trochę bardziej naturalnie, kuleje góra. Nadaje się bardziej do klasyki, jazzu itp.  Z kolei V90 robi więcej hałasu, choć bas nie taki jest szybki,  dynamiczny, średnica jest najsłabszym punktem, oddalona, ogólnie granie lekką V.  Bardziej sprawdza się w rocku, metalu itp. ZSX jest podobne do V90, ale bardziej bezpośrednie. ZS10 PRO jest najbliżej grania w stylu V.

Opinie są takie, że w porównaniu z ZSX, ZS10 PRO, V90 jest najbardziej kompletne. BL-3 to inny świat, inne granie, stworzony komu innemu. 

Jak z napędzaniem tych słuchawek? Różne są informacje, jedni mówią że np. do V90 powinien być wzmacniacz, inni o tym nie wspominają. 

Ale większość informacji  są moimi wyobrażeniami nie znając żadnych z tych doków, więc nie mam punktu odniesienia. A recenzję też nie zawsze się pokrywają  a często są zupełnie inne. 

 

Rozumiem że  Senfer dt6 jak na swoja cenę jest znakomity, ale do powyższych propozycji, droższych nie ma co startować? Udało mi wyczytać, że średnicę  i wysokie tony ma super, ale brakuje basu. Także barwa jest trochę metaliczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, morfeusz1805 napisał:

(...) BL-3 to inny świat, inne granie, stworzony komu innemu. (...)

Stworzone w piekielnych otchłaniach z iście boskich materiałów z użyciem magicznego pyłu. Stworzone specjalnie dla boskich i anielskich uszu.

A tak na poważnie, BL-03 to granie rozrywkowe, ale na bardzo zrównoważonym i wysokim poziomie.

2 minuty temu, side napisał:

Gdzie te błony najtaniej?

Aliexpress, jak zwykle

https://www.aliexpress.com/item/33051609623.html

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, docentore napisał:

A tak na poważnie, BL-03 to granie rozrywkowe, ale na bardzo zrównoważonym i wysokim poziomie.

W sumie każde z powyższych doków można do tej kategorii zaliczyć, każde jest dobre jak na swoją cenę i nie tylko. Poszczególne recenzje czytałem, ale ciężko o bezpośrednie porównanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, morfeusz1805 napisał:

W sumie każde z powyższych doków można do tej kategorii zaliczyć, każde jest dobre jak na swoją cenę i nie tylko. Poszczególne recenzje czytałem, ale ciężko o bezpośrednie porównanie. 

Nie będę się wypowiadał o pozostałych, bo nie słyszałem. Ale BL-03 zastępują KPE, słuchawki 6x droższe - są tak dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, docentore napisał:

Nie będę się wypowiadał o pozostałych, bo nie słyszałem. Ale BL-03 zastępują KPE, słuchawki 6x droższe - są tak dobre.

Wiem że BL-03 są super, także wiem że V90 są równie dobre, podobnie jak w/w ZS. Ale nawet najlepsze słuchawki nie zawsze muszą mi pasować charakterystyką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, morfeusz1805 napisał:

Wiem że BL-03 są super, także wiem że V90 są równie dobre, podobnie jak w/w ZS. Ale nawet najlepsze słuchawki nie zawsze muszą mi pasować charakterystyką. 

Jak chcesz bez sybilantów to tylko Blon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guideray ? A to coś znowu innego, nie spotkałem się wcześniej. 

35 minut temu, requal napisał:

Jak chcesz bez sybilantów to tylko Blon. 

Czy BL-03 są podobne w charakterystyce do np. Encore Rockmaster czy  Shure SRH840 lub 440?

Z tego co wiem, V90 też jest bez sybilantów,  choć góra jest wyraźniejsza niż niż w Blon. Do rocka, metalu  BL-03 nie będzie  za spokojnie? Lubie dużo dynamiki, szybkości, wyrazistości, trochę efektywności,  gdzie jest trąbka - słychać ją wyraźnie, gdzie jest gitara basowa - słychać każdą strunę, gdzie trzeba szybko zejść - jest zejście. Nie lubię mroku, przytłumienia, bezbarwności, wszystko ciągnie się jak flaki z olejem. 

 

Czy załączone  kabelki bardzo uszczuplają dźwięk? Blon ma chyba coś  z gniazdem, bo widziałem jakieś przeróbki były na forum. W razie czego nie będzie problemu z wymianą? Kabel będzie  dobrze się trzymał w złączu? Gumki tez od razu do wymiany, bo fałszują odbiór? Jeżeli tak, jakie niedrogie moglibyście polecić? 

Edytowane przez morfeusz1805
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, morfeusz1805 napisał:

Guideray ? A to coś znowu innego, nie spotkałem się wcześniej. 

Czy BL-03 są podobne w charakterystyce do np. Encore Rockmaster? Z tego co wiem, V90 też jest bez sybilantów,  choć góra jest wyraźniejsza niż niż w Blon. Do rocka, metalu  BL-03 nie będzie  za spokojnie? Lubie dużo dynamiki, szybkości, wyrazistości, trochę efektywności,  gdzie jest trąbka - słychać ją wyraźnie, gdzie jest gitara basowa - słychać każdą strunę, gdzie trzeba szybko zejść - jest zejście. Nie lubię mroku, przytłumienia, bezbarwności, wszystko ciągnie się jak flaki z olejem. 

 

Czy załączone  kabelki bardzo uszczuplają dźwięk? Blon ma chyba coś  z gniazdem, bo widziałem jakieś przeróbki były na forum. W razie czego nie będzie problemu z wymianą? Kabel będzie  dobrze się trzymał w złączu? Gumki tez od razu do wymiany, bo fałszują odbiór? Jeżeli tak, jakie niedrogie moglibyście polecić? 

V90 zależy od synergii, albo ma ich niewiele albo wyraźne. Zresztą na audiobudget jest tez w cons. 

GuideRaye są trochę droższe - 50usd. Jakieś tam szczątki sybilantów tez mogą się pojawić. 

Są bardziej rozrywkowe, chociaż basu ilosciowo jest mniej niż w Blon. 

 

Blon to tak jak piszesz bardziej wyoblone granie, z kabelkiem Trn T2 jednak imo gra to fajnie, dość uniwersalnie. Tipsów nie polecę jakiś konkretnych, najlepiej mi pasują takie jak od Sony, zawężające się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam V90 nie sybilują (a jeżeli sybilują, to znaczy, że nagranie jest źle zmasterowane). No ale ja też lubię czystą i wyraźną górę, w Blon jest dla mnie delikatnie zbyt gładka. Obie pary są wg mnie świetne, pytanie kto jakie ma preferencje. Ja lubię zaznaczony subbas, ciekawą scenę i wyraźne soprany i to mam w V90 ;)

Edytowane przez Najner
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najner, mógłbyś opisać odczucia i bezpośrednio porównać V90 vs BL- 03 vs  ZSX? Może także z jakimś wokułusznymi słuchawkami? Najlepiej z tymi które wymieniłem wyżej. Będę miał przynajmniej jakiś punkt odniesienia. 

19 minut temu, Najner napisał:

Ja lubię zaznaczony subbas, ciekawą scenę i wyraźne soprany i to mam w V90 ;)

Czytałem w komentarzu u jakiegoś Polaka na ali, że subbsas jest zbyt delikatny, nie ma szybkości. 

Też lubię kiedy góra jest ożywiona, choć kłucie w uszy to już zbyt dużo.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, morfeusz1805 napisał:

Najner, mógłbyś opisać odczucia i bezpośrednio porównać V90 vs BL- 03 vs  ZSX? Może także z jakimś wokułusznymi słuchawkami? Najlepiej z tymi które wymieniłem wyżej. Będę miał przynajmniej jakiś punkt odniesienia. 

Czytałem w komentarzu u jakiegoś Polaka na ali, że subbsas jest zbyt delikatny, nie ma szybkości. 

Też lubię kiedy góra jest ożywiona, choć kłucie w uszy to już zbyt dużo.  

Naucz się czytać recenzję. Ważne jest źródło, jak nie ma synergii to najlepsze słuchawki nie zagrają porządnie. Z czego będziesz słuchał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, morfeusz1805 napisał:

Najner, mógłbyś opisać odczucia i bezpośrednio porównać V90 vs BL- 03 vs  ZSX? Może także z jakimś wokułusznymi słuchawkami? Najlepiej z tymi które wymieniłem wyżej. Będę miał przynajmniej jakiś punkt odniesienia. 

Nie słuchałem wskazanych przez Ciebie słuchawek wokółusznych, także nie mam jak pomóc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaro54 napisał:

Naucz się czytać recenzję. Ważne jest źródło, jak nie ma synergii to najlepsze słuchawki nie zagrają porządnie. Z czego będziesz słuchał ?

Recenzje, recenzjami, ale punkt odniesienia dobrze mieć, tym bardziej że recenzję nie zawsze się pokrywają. 

Na początku telefon Xiaomi redmi 4x i laptop, ale w planach jest wzmacniacz z dackiem. 

20 minut temu, Najner napisał:

Nie słuchałem wskazanych przez Ciebie słuchawek wokółusznych, także nie mam jak pomóc. 

A może masz inne, które przypominają charakterystykę w/w?

Edytowane przez morfeusz1805
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, morfeusz1805 napisał:

Rozumiem że  Senfer dt6 jak na swoja cenę jest znakomity, ale do powyższych propozycji, droższych nie ma co startować? Udało mi wyczytać, że średnicę  i wysokie tony ma super, ale brakuje basu. Także barwa jest trochę metaliczna. 


Bardzo dobre wnioski wciągnąłeś. Z tym, że basu jest w Senfer dt6 (do całości sygnatury) jak dla mnie akurat, brakować go może basolubom.

 

4 godziny temu, morfeusz1805 napisał:

Oczywiście recenzję czytałem z różnych źródeł i czytam dalej (mieszają mi się już te informacje), choć nie ma za dużo bezpośrednich  porównań BLON BL-03 vs TRN V90 vs KZ ZSX.


Pytasz się czy Senfer dt6 mają start do innych? to zerknij na punktację (sound quality i poniżej osobno: bas, mids, treble, soundstage, imaging) z jednego źródła:
https://audiofool.reviews/2019/08/10/blon-bl03/
https://audiofool.reviews/2019/10/09/trn-v90/
https://audiofool.reviews/2019/09/11/kz-zsx/
https://audiofool.reviews/2019/03/27/senfer-dt-6/
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, strong6 napisał:


Bardzo dobre wnioski wciągnąłeś. Z tym, że basu jest w Senfer dt6 (do całości sygnatury) jak dla mnie akurat, brakować go może basolubom.

 


Pytasz się czy Senfer dt6 mają start do innych? to zerknij na punktację (sound quality i poniżej osobno: bas, mids, treble, soundstage, imaging) z jednego źródła:
https://audiofool.reviews/2019/08/10/blon-bl03/
https://audiofool.reviews/2019/10/09/trn-v90/
https://audiofool.reviews/2019/09/11/kz-zsx/
https://audiofool.reviews/2019/03/27/senfer-dt-6/
 

Tak widziałem to i raczej punktacje nie pokrywają się z recenzjami. Np. bass jest niby odrobinę lepszy w BL-03 niż w V90, nie mówiąc już o dt6. Dlatego jedne recenzja są sprzeczne z drugimi i trochę skołowany jestem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, morfeusz1805 napisał:

Tak widziałem to i raczej punktacje nie pokrywają się z recenzjami. Np. bass jest niby odrobinę lepszy w BL-03 niż w V90, nie mówiąc już o dt6. Dlatego jedne recenzja są sprzeczne z drugimi i trochę skołowany jestem. 


Wybór i tak należy do Ciebie i niekoniecznie pokryje się z Twoimi oczekiwaniami. W audio coś co dla jednego będzie cud miód i orzeszki dla drugiego może już takie nie być. :)
W każdym razie te recenzje są z jednego miejsca, odsłuchy robione są na jednej platformie etc ;)

Te poniżej też z jednego miejsca:
https://david-hahn.wixsite.com/chi-fiear/Hersteller/BLON/BL-03?lang=en
https://david-hahn.wixsite.com/chi-fiear/Hersteller/TRN/V90?lang=en
https://david-hahn.wixsite.com/chi-fiear/Hersteller/SENFER/DT6?lang=en
Oceny podobne do tych wcześniejszych. Zwróć uwagę na ocenę basu w Senfer dt6 ;)

Edit: nie dałem linka do Senfer dt6, a dwa razy dodałem link do Blon BL03 (poprawiłem).

 

Edytowane przez strong6
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2019 o 11:17, Najner napisał:

Cześć ;) Głuchnie się nie od sposobu aplikacji słuchawek, ale od natężenia dźwięku w długim okresie czasu. Jeżeli więc będziesz słuchał głośniej w pchełkach niż w dokach, to ogluchniesz szybciej w pchełkach :) Warto zadbać o dobrą izolację pasywną - dzięki temu nie będziesz starał się przekrzykiwać dźwięków otoczenia muzyką płynącą ze słuchawek i jest szansa, że nie ogłuchniesz ;) Ja używam dokanałowych słuchawek mniej więcej od 12 lat i słuch mam wciąż bardzo dobry.

Co do wyboru słuchawek, to są tutaj na forum lepsi specjaliści od Chińczyków, ale pozwolę sobie polecić TRN V90 (znajdziesz wiele recenzji w sieci + YouTube). Używam i bardzo sobie chwalę, do 150 zł nie słyszałem nic, co by mi podeszło tak bardzo. Bardzo dobry subbas, armatury na średnich i wysokich dają radę, jest czysto i przejrzyście. Scena świetna - szeroka i głęboka, fajne uczucie trójwymiarowości i stereofonii. Z innych dobrych - Blon bl03 (trochę bardziej miękkie granie z mniej zaznaczonymi sopranami - nie do końca moja szkoła, ale grają bardzo fajnie, kwestia preferencji i podejścia do sopranów), KZ ZSX. To tylko te, które ja słyszałem, chłopaki może coś więcej doradzą ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, strong6 napisał:

Czytałem to wcześniej. Dlatego jestem skołowany, bo w komentarzach na YT, innych recenzjach pisali, że  jeżeli mieliby wybierać, to jednak  BLON BL-03  lub TRN V90. Tu wychodzi odwrotnie, że te 2 przykłady są jakby o klasę niżej a najtańszy Senfer dt6 jest najlepszą opcją, bo jest na tym samym poziomie a jednocześnie prawie 2 razy tańszy. 

 

Strong6 - mógłbyś DT6 porównać do Musical Fidelity MF200 żeby mieć jakiś odnośnik? 

Najner - a Ty z kolei mógłbyś porównać swoje V90 do  KZ ZSX kóre słuchałeś? W sumie te 2 modele myślę że mają podobną charakterystykę brzmieniową, więc dlaczego właśnie te pierwsze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności