Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, pierotero napisał:

Słuchajcie mam już polecane DT6. 

Jak dobrać  tipsy JVC Spiral Dot? 

Przeważnie używam środkowych czyli M. 

Zacząłem bawić się tipsami, czarne KZ, spirale KZ i inne. 

Na każdych jest inaczej ale jest też niedosyt że można lepiej. 

 

Te turbiny maja dużą dziurę i w porównaniu do innych mam efekt odchudzenia dźwięku a wiem że były wymieniane jako jedne z najlepszych! Oczywiście szczegułowość dają na maxa. 

 

10 godzin temu, Inszy napisał:

A może ten niedosyt wynika z tego, że słuchawki niedomagają?

 

9 godzin temu, pierotero napisał:

Nie no. Nie napisałem że słuchawki grają b. dobrze. 

Inszy zaproponuj coś leprzego. ;)

 

9 godzin temu, Inszy napisał:

Nie znam DT6, więc nie wiem jak grają - stąd pytanie :) Ale za stówkę na pewno bym nie brał takich hybryd, bo nie ma szans, by zagrało to spójnie (nie bez przyczyny KZ ciągle ma problemy ze strojeniem, a przecież Senfer dorzucił jeszcze pizo), choć poniekąd rozumiem ten chiński fetysz na dokładanie przetworników.


Ale jak coś niedomaga i wymaga dalszego wkładu finansowego, w nadziei, że uda się uzyskać poprawę, to trochę szkoda kasy, bo poprawy może nie być. No, chyba że to kwestia zabawy i kombinowanie dla kombinowania, wtedy to inna rozmowa :)


Mam te słuchawki od dawna i dlatego mogę napisać, że grają dobrze. Patrząc przez pryzmat ceny za którą można je kupić grają wyjątkowo dobrze.
Oczywiście jest to tylko moje zdanie.
Nie odważył bym się bez posiadania tych słuchawek lub nawet chwilowego odsłuchu Senfer DT6 napisać " nie ma szans, by zagrało to spójnie". Nawet doskonały recenzent (a może tym bardziej dlatego) nie powinien wróżyć z fusów ;)
Nigdy nie byłem zwolennikiem KZ ZST, tego całego hype wokół nich (grają jak za 500 zł :))  i wręcz ucieszyłem się, gdy wszedłeś w ich posiadanie i po odsłuchach "ustawiłeś" te słuchawki w należnym im miejscu. 
Na Senfer Dt6 takiego hype nie ma (z tego co mi wiadomo mają je @Perul i @Sir Nick - obaj też mają dobre zdanie o ich brzmieniu), kosztują podobnie co KZ ZST,  ..... ;)

Sefer Dt6 grają spójnie. Mimo niskiej ceny (16-18$) Chińczycy włożyli tam dynamik, armaturę i przetwornik piezo. Można więc mieć uzasadnione wątpliwości czy oprócz wrzucenia przetworników do obudowy zostało Chińczykom kasy na strojenie (a jeszcze jest koszt kopułek, kabla, tipsów, opakowania dystrybucji, etc).
Też miałem duże wątpliwości i dużą obawę co do strojenia (bo to i ceramik dość trudno zestroić, i trzy różne przetworniki, i opinia o wyjątkowo jasnym "firmowym" strojeniu Senfer). 
Zwyciężyła ciekawość, a duże wątpliwości nie potwierdziły się. Dla mnie to był szok, bo Sefer Dt6 grają wybitnie (przy ich cenie) i są bardzo dobrze zestrojone. ;)
Nic w ich brzmieniu nie jest nadmiernie wyostrzone, nic też nie jest schowane.
Na tym, że udały im się te słuchawki to teraz Chińczycy z aliepress odcinają kupony od tego. W większości sklepów podnieśli kolosalnie cenę na te doki (nawet o 100%) i bardzo szybko wypuszczają znacznie droższe Senfer dt6 pro (po wyglądzie można domniemywać, że są na szybko robione).
Niska cena Senefer Dt6 to i kiepskie stockowe tipsy (dlatego warto zmienić) i kabelek nie najlepszy (można i nawet warto wymienić ale to nie jest konieczność).

@pierotero mnie do tych słuchawek pasują tipsy JVC Spiral Dot w rozmiarze M (w innych słuchawkach najczęściej używam rozmiaru L) bo tulejka w Senfer dt6 jest dość mała (4,5 mm).
Jeśli używasz przeważnie rozmiaru M to dla Ciebie przy Senferach może bardziej odpowiedni byłby rozmiar S (?), można też spróbować jakiś pianek.
Ten "niedosyt" dźwiękowy może też wynikać z tego, że Senfer Dt6 potrzebują naprawdę długiego i solidnego wygrzewania. To podstawa przy tych słuchawkach. Dobrze jest też je podpiąć do mocniejszego źródła niż przeciętny telefon (Meizu Pro5 ma wystarczająco mocy, ZTE Axon 7 też sobie radzi, ale na słabych mocowo telefonach grają wyraźnie słabiej).
Za swoje Senfer dt6 nie zapłaciłem nawet stówki, kosztowały mnie niecałe 70 zł. To bardzo dobrze grające tanie słuchawki z Chin.

 

Edytowane przez strong6
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiral Doty spróbuję te eski  :)

Tydzień pograły bezemnie i się ułożyły. 

Jaki ciepły kabelek byś polecił? 

 

ps, właśnie za poleceniem Perula i po twoich reckach ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@strong6 w życiu nie słyszałem naprawdę dobrze zestrojonych tanich doków z kilkoma przetwornikami (a i z droższymi bywają problemy).

Ciekawe, jak najbardziej. Bezproblemowe? Nigdy.

Zawsze po dłuższym czasie wyłaziło, że bas nie nadąża za średnicą, że gdzieś jest coś nie tak z barwą przy odcięciu itp.

 

Dlatego nie potrafię uwierzyć, że te Senfery są prawidłowo zestrojone (nie w swojej cenie, tylko tak po prostu) - wiem, człowiek małej wiary ze mnie 😉

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pierotero napisał:

Spiral Doty spróbuję te eski  :)

Tydzień pograły bezemnie i się ułożyły. 

Jaki ciepły kabelek byś polecił? 

 

ps, właśnie za poleceniem Perula i po twoich reckach ;)

 


Nie jest konieczna wymiana kabelka w Senfer dt6, stockowy daje radę. Ja wymieniłem i w swoich mam taki:
-mmcx-
Piszesz - "ciepły" to może te piankowe tipsy byłyby dobrym kierunkiem? Bo rozumiem, że dźwięk chciałbyś "ocieplić".

 

1 godzinę temu, Inszy napisał:

@strong6 w życiu nie słyszałem naprawdę dobrze zestrojonych tanich doków z kilkoma przetwornikami (a i z droższymi bywają problemy).

Ciekawe, jak najbardziej. Bezproblemowe? Nigdy.

Zawsze po dłuższym czasie wyłaziło, że bas nie nadąża za średnicą, że gdzieś jest coś nie tak z barwą przy odcięciu itp.

 

Dlatego nie potrafię uwierzyć, że te Senfery są prawidłowo zestrojone (nie w swojej cenie, tylko tak po prostu) - wiem, człowiek małej wiary ze mnie 😉


@Inszy - z tego co pamiętam to nigdy nie zdarzyło Ci się autorytatywnie stwierdzić: "nie ma szans, by zagrało to spójnie" odnośnie słuchawek, których nie słuchałeś.
Nigdy wcześniej czegoś takiego nie zrobiłeś. Nigdy.
Bardzo cenię sobie Twoje recenzje i Twoją wiedzę. A jeśli z Ciebie człowiek małej wiary ;) to lepiej byłoby użyć: "wątpię by zagrało to spójnie". Przynajmniej do czasu nim zobaczysz/usłyszysz ;) (i uwierzysz/albo i nie ;))
A tak na serio - te słuchawki kosztują niewiele, nie doczekały się polskiej recenzji.....
Ja potrafię zawierzyć Twoim recenzjom :)

I prawdziwe jest stwierdzenie - nie ma idealnie zestrojonych tanich doków z kilkoma przetwornikami. Sener dt6 też takimi nie są. Mają problemy z barwą, pewnie inne też się znajdą. Ale nie robią też niczego źle, w stylu: "darcie mordy" czy inne takie. W swojej cenie grają świetnie.
 

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, strong6 napisał:

z tego co pamiętam to nigdy nie zdarzyło Ci się autorytatywnie stwierdzić: "nie ma szans, by zagrało to spójnie" odnośnie słuchawek, których nie słuchałeś.
Nigdy wcześniej czegoś takiego nie zrobiłeś. Nigdy.

 

Ależ zdarzało mi się, gdy producent każdorazowo robił kaszenę z dźwiękiem i wypuszczał nowy model, oparty na starym ;) 

A wiarę w pełni spójne wieloprzetwornikowe tanie doki, Chińczycy zabili we mnie już jakiś czas temu - dlatego piszę "nie ma szans", zamiast "wątpię". Oczywiście mogę się mylić i niewątpliwie nie powinno się rzucać takich stwierdzeń, ale póki nie odsłucham, to sobie mogę poszaleć, w końcu to hobby, a nie zawód :D 

 

6 godzin temu, chico99 napisał:

Inszy usunąłby wszystko

a6d64f6ac777f946259fa7fb45d31660.jpg

 

Pomijając fakt, że nic nie mogę, to i nic bym nie usuwał... Niektóre rzeczy mi się nie podobają, jak czasami nadmierny optymizm, kiedyś nakłanianie innych do marnowania pieniędzy na zbieranie złomu, czy wrzucanie słuchawek w okolicach 200 złotych do tanich, ale nie czuję bym miał monopol na prawdę ;) 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też Memt X5 i stwierdzam że DT6 są lepsze. 

Memty mają leprze je.....e w rocku ale reszta na korzyść senferów. 

Niech się wygrzewają :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Rozglądam się nad słuchawkami przenośnymi, bo tanie ZhiYin Z2000, które Inszy mi kiedyś polecił zgubiłem jakiś czas temu a obecne dołączone do telefonu z których obecnie korzystam rozpadają się.  W sumie zastanawiam się czy doki czy pchełki? Wybór byłby oczywisty że te pierwsze, ale czy głuchota nie za szybko mnie dopadnie? 😃 Z kolei wybór z pośród pchełek jest strasznie ograniczony.  Jeżeli coś fajnego to cena zaporowa jak np. NiceHCK EBX. Więc co, jednak doki, bo jest  z czego wybierać?

Słuchawki będą używane z telefonem Redmi 4x note i laptopem  (słuchanie muzyki, rozmowy, oglądanie filmów). Słucham rocka, metalu, ale jazz czy klasyk też nie są mi obce. Preferuje dźwięk dynamiczny, czysty, wyrazisty, nie lubię misiowatego, bezpłciowego  jak np. w Encore RockMaster, już bardziej w kierunku  Shure SRH840, Musical Fidelity MF-200 czy nawet budżetowe  Superlux HD668b (wszystkie odsłuchy w salonie, więc słuchawki nie były rozgrzane). Lubię bas, ale bez przesadyzmu aby wszystko zalewał, sybilanty też nie wchodzą w grę, szeroka scena,  separacja instrumentów itd. Najlepiej aby były ze złączem, bo kabel można uszkodzić i w razie czego wymienić. Czy do 100-150zł uda mi się coś takiego wyhaczyć w Republice Chińskiej? 

 

Takie pytanie. Wcześniej miałem słuchawki ze złączem mmcx i bardzo mi pasowały (został nawet kabelek miedziany z tym złączem). Teraz widzę że przodują 2 pin C (czy jakoś tak). Czy mmcx było złym rozwiązaniem? Są jakieś wielkie różnice między tymi złączami? Mmcx zatrzaskiwało się i nie było możliwości że odczepi się. W 2 pin C też się zatrzaskuje, czy szybciej może wypaść? 

 

Edytowane przez morfeusz1805
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, morfeusz1805 napisał:

Wybór byłby oczywisty że te pierwsze, ale czy głuchota nie za szybko mnie dopadnie? 😃 

Cześć ;) Głuchnie się nie od sposobu aplikacji słuchawek, ale od natężenia dźwięku w długim okresie czasu. Jeżeli więc będziesz słuchał głośniej w pchełkach niż w dokach, to ogluchniesz szybciej w pchełkach :) Warto zadbać o dobrą izolację pasywną - dzięki temu nie będziesz starał się przekrzykiwać dźwięków otoczenia muzyką płynącą ze słuchawek i jest szansa, że nie ogłuchniesz ;) Ja używam dokanałowych słuchawek mniej więcej od 12 lat i słuch mam wciąż bardzo dobry.

Co do wyboru słuchawek, to są tutaj na forum lepsi specjaliści od Chińczyków, ale pozwolę sobie polecić TRN V90 (znajdziesz wiele recenzji w sieci + YouTube). Używam i bardzo sobie chwalę, do 150 zł nie słyszałem nic, co by mi podeszło tak bardzo. Bardzo dobry subbas, armatury na średnich i wysokich dają radę, jest czysto i przejrzyście. Scena świetna - szeroka i głęboka, fajne uczucie trójwymiarowości i stereofonii. Z innych dobrych - Blon bl03 (trochę bardziej miękkie granie z mniej zaznaczonymi sopranami - nie do końca moja szkoła, ale grają bardzo fajnie, kwestia preferencji i podejścia do sopranów), KZ ZSX. To tylko te, które ja słyszałem, chłopaki może coś więcej doradzą ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pierotero napisał:

Mam też Memt X5 i stwierdzam że DT6 są lepsze. 

Memty mają leprze je.....e w rocku ale reszta na korzyść senferów. 

Niech się wygrzewają :)

 


Senfer dt6 mają równiejsze brzmienie i ogólnie wyższy SQ od Memt X5. Senfery nie mają tak mocnego basu jaki serwują Memt X5, które są malutkie ale można je nazwać "armatami basowymi" i chyba przyzwyczaiłeś się do ich konkretnego łupnięcia :) Teraz rozumiem dlaczego chciałeś ocieplić brzmienie Senfer dt6 :)
Oba modele bardzo lubię, niewiele kosztują i są godne polecenia. 

@morfeusz1805 - do propozycji poleconych przez @Najner'a - możesz dołożyć i rozważyć tańsze, a bardzo dobrze grające Senfer dt6. Opisane tu dość obszernie kilka postów powyżej, a jeszcze obszerniej kilka stron wstecz ;) 

 

 

Edytowane przez strong6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z KZ  ZS10 PRO? Z tego co wyczytałem z recenzji ma więcej dołu,  mnie góry, większą scenę w porównaniu z KZ ZSX. Jak się przedstawiają Senfer dt6, Blon bl03  i TRN V90  do tych poprzednich? 

Ogólnie jak możecie porównać te 5 modeli. 

 

Jest coś jeszcze wartego zainteresowania w tej cenie?

Edytowane przez morfeusz1805
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, morfeusz1805 napisał:

Ogólnie jak możecie porównać te 5 modeli. 

Na stronce poniżej masz sporo testów tanich słuchawek z Chin, w większości się z gościem zgadzam. 

Tutaj najnowsza recenzja, V90:

https://audiobudget.com/product/TRN/V90

Edytowane przez Najner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Najner napisał:

Na stronce poniżej masz sporo testów tanich słuchawek z Chin, w większości się z gościem zgadzam. 

Tutaj najnowsza recenzja, V90:

https://audiobudget.com/product/TRN/V90

 

Niedługo pojawi się tam też recenzja BLON BL-03 więc polecam poczekać ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, ryankgb napisał:

 

Niedługo pojawi się tam też recenzja BLON BL-03 więc polecam poczekać ;) 

 

Z ceną poniżej €30 nie ma co czekać na reckę BL03 tylko brać :D ja biorę drugą parę na zapas, boję się, że mogę nie zdąrzyć przed wyczerpaniem zapasów. Nie wiadomo jak będzie z drugą serią jeśli pierwsza już się kończy ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, docentore napisał:

 

Z ceną poniżej €30 nie ma co czekać na reckę BL03 tylko brać :D ja biorę drugą parę na zapas, boję się, że mogę nie zdąrzyć przed wyczerpaniem zapasów. Nie wiadomo jak będzie z drugą serią jeśli pierwsza już się kończy ;)

 

Moja druga para w transporcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nicodem napisał:

Na 11.11 będzie na nie cena 26dol

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

 

Jest ryzyko, że pierwsza partia nie wystarczy dla wszystkich i będzie nowy rzut na produkcję. Żeby nie było takiej wtopy z kontrolą jakości jak z DM6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, docentore napisał:

 

Z ceną poniżej €30 nie ma co czekać na reckę BL03 tylko brać :D ja biorę drugą parę na zapas, boję się, że mogę nie zdąrzyć przed wyczerpaniem zapasów. Nie wiadomo jak będzie z drugą serią jeśli pierwsza już się kończy ;)

 

 

Ja też zamówiłem drugą parę na zapas :D Tym razem wersję Brown :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, docentore napisał:

 

Jest ryzyko, że pierwsza partia nie wystarczy dla wszystkich i będzie nowy rzut na produkcję. Żeby nie było takiej wtopy z kontrolą jakości jak z DM6.

Może tak być, zresztą to ponoć są partie z Tanchjim Oxygen. A Oxygen może wyjść z produkcji, bo jest jakiś ulepszony model. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności