Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Pany, zdechł mi dzisiaj jeden z wysokotonowych w lewej słuchawce ZS10 Pro. :( 

I chyba kupię nowe ZSXy, bo wysyłka do czajny ZS10 raczej średnio się opłaca, ale emaile idą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, D@rkSid3 napisał:

Pany, zdechł mi dzisiaj jeden z wysokotonowych w lewej słuchawce ZS10 Pro. :( 

I chyba kupię nowe ZSXy, bo wysyłka do czajny ZS10 raczej średnio się opłaca, ale emaile idą.

 

U kogo kupowałeś? Jak w AK to mogę pomóc :P

 

Pogadaj dobrze ze sprzedawcą przez formularz przed utworzeniem sporu. Zazwyczaj (jeśli jest dobry sklep i sprzedawca) jak udowodnisz jakoś, że coś faktycznie nie działa tak jak powinno to wysyłają drugi egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kanał na Discordzie E1DA https://e1dashz.wixsite.com/index/buy

na tej stronie znajdziecie link do Discorda i oficjalną stronę E1DA

Na discordzie jak zauważyłem ludzie tam wstawiają ciekawe informację oraz ciekawe promocje z aliexpress.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie doszły zakupione na podstawie pozytywnej recki Bad Guya VE BIE. Całkiem niezłe, ale też nie łatwo im dobrać tipsy. Dobrze mieć tego worek.. 

Jak tulejka jest zbyt dluga to łomoczą basem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam już polecane DT6. 

Jak dobrać  tipsy JVC Spiral Dot? 

Przeważnie używam środkowych czyli M. 

Zacząłem bawić się tipsami, czarne KZ, spirale KZ i inne. 

Na każdych jest inaczej ale jest też niedosyt że można lepiej. 

 

Te turbiny maja dużą dziurę i w porównaniu do innych mam efekt odchudzenia dźwięku a wiem że były wymieniane jako jedne z najlepszych! Oczywiście szczegułowość dają na maxa. 

Edytowane przez pierotero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem już praktycznie zdecydowany na  Sonicast DIRAC MK2   do telefonu , ale widzę na 11.11 jest promocja na Blon bl-03.

Jesli bym sie na nie zdecydował to jaki lepszy kabel z mikrofonem polecacie , najlepiej od razu  Ak Audio store ? Czy przeróbki gnizda   w słuchawkach są nieuniknione ?


czy idę dobrą drogą ? 

 

Edytowane przez 99tomcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no. Nie napisałem że słuchawki grają b. dobrze. 

Inszy zaproponuj coś leprzego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam DT6, więc nie wiem jak grają - stąd pytanie :) Ale za stówkę na pewno bym nie brał takich hybryd, bo nie ma szans, by zagrało to spójnie (nie bez przyczyny KZ ciągle ma problemy ze strojeniem, a przecież Senfer dorzucił jeszcze pizo), choć poniekąd rozumiem ten chiński fetysz na dokładanie przetworników.


Ale jak coś niedomaga i wymaga dalszego wkładu finansowego, w nadziei, że uda się uzyskać poprawę, to trochę szkoda kasy, bo poprawy może nie być. No, chyba że to kwestia zabawy i kombinowanie dla kombinowania, wtedy to inna rozmowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 99tomcat napisał:

Byłem już praktycznie zdecydowany na  Sonicast DIRAC MK2   do telefonu , ale widzę na 11.11 jest promocja na Blon bl-03.

Jesli bym sie na nie zdecydował to jaki lepszy kabel z mikrofonem polecacie , najlepiej od razu  Ak Audio store ? Czy przeróbki gnizda   w słuchawkach są nieuniknione ?

 

Nie trzeba przerabiać gniazda w słuchawkach, każdy kabel 2pin 0.78 będzie pasować.

image.thumb.png.7cde6eab35430c66c9fc872484e2b3d7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2019 o 23:06, ryankgb napisał:

 

U kogo kupowałeś? Jak w AK to mogę pomóc :P

 

Pogadaj dobrze ze sprzedawcą przez formularz przed utworzeniem sporu. Zazwyczaj (jeśli jest dobry sklep i sprzedawca) jak udowodnisz jakoś, że coś faktycznie nie działa tak jak powinno to wysyłają drugi egzemplarz.

W oficjalnym sklepie KZ. Już tam z nimi rozmawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ktoś cos pisał o opiłowywaniu pilnikiemd o paznokci ...
Finalnie jaki kabel polecacie z mikrofonem i nie kosztujący tyle co słuchawki ;)
Zamówił bym od razu sobie zestaw i miał problem z głowy. 

Edytowane przez 99tomcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, docentore napisał:

 

Nie trzeba przerabiać gniazda w słuchawkach, każdy kabel 2pin 0.78 będzie pasować.

image.thumb.png.7cde6eab35430c66c9fc872484e2b3d7.png

Tylko trzeba pamiętać, żeby wkładać odwrotnie wtyki. One mają fniazda qdc, więc normalny kabel będzie out of phase. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, requal napisał:

Tylko trzeba pamiętać, żeby wkładać odwrotnie wtyki. One mają fniazda qdc, więc normalny kabel będzie out of phase. 

 

Jesteś pewien? Mają kaptur - zgadza się, ale  żeby użyć kabla QDC trzeba właśnie podpiłować. Zaraz sprawdzę miernikiem oryginalny kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, requal napisał:

Tylko trzeba pamiętać, żeby wkładać odwrotnie wtyki. One mają fniazda qdc, więc normalny kabel będzie out of phase. 

Właśnie to chciałem powiedzieć. Gniazda QDC mają zamienioną polaryzację. To samo jest w KZ ZS10 Pro. Więc sugeruje od razu kabel z tymi wtykami.

 

 

Bo powyższe wspomnienie "pilnikowania" to nie rozwiązanie.

Tutaj mogę polecić Tripowina C8, bardzo odmula słuchawki. I mega dobrze wykonany. Dodatkowo zachowuje się jak sznurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, docentore napisał:

 

Jesteś pewien? Mają kaptur - zgadza się, ale  żeby użyć kabla QDC trzeba właśnie podpiłować. Zaraz sprawdzę miernikiem oryginalny kabel.

Sprawdź. Przełączałem i zdecydowanie słychać różnice

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że słychać to jasne, w końcu zmieniasz polaryzację ;) . Sprawdziłem miernikiem oryginalny kabel - od przodu jest masa (-), dalej +. Więc w oryginalnym kablu polaryzacja jest standardowa 2pin.

Edytowane przez docentore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, docentore napisał:

To, że słychać to jasne, w końcu zmieniasz polaryzację ;) . Sprawdziłem miernikiem oryginalny kabel - od przodu jest masa (-), dalej +. Więc w oryginalnym kablu polaryzacja jest standardowa 2pin.

Przyjdę do domu to sprawdzę jeszcze raz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla  laika co nie odróżnia tych wszystkich wtyków 2 pin

https://www.aliexpress.com/store/group/Cable/119089_508488031.html?spm=a2g1y.promotion-20181111.pcShopHead_6080037.1_7_0


co od nich i z mikrofonem jeśli da radę (jak nie da to jakoś się poświęcę i kupie bez )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś jeszcze [mention=76771]SiggyFraud[/mention] coś wyjaśni, bo chyba brał te kable qdc do Blon 

Nie typowy QDC, a QDC typu TFZ. Taki: https://bit.ly/2Wpb5O1. Ale gdzieś doczytałem, że pomimo podobnej końcówki (prostokątnej, nie owalnej jak w przypadku QDC od KZ), dopasowanie i tak nie jest idealne. Zrezygnowałem więc i używam fabrycznego kabelka z usuniętymi odcinkami pamięciowymi i DIY chin sliderem. Lubi się plątać, ale komfort użytkowania super.f5fcc47d3bab535873187c7e41538ac8.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności