Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

coś polecicie po Ostry KC06a ktorych nikt nie chce podjąć się naprawy? Coś z podobnym lub lepszym graniem. Za Ostry dałem 240 zł 2 lata temu więc może coś lepszego się znajdzie. Jakieś alternatywy? a może warto czekać na jakąś premierę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostsze rozwiązanie to drugie Ostry KC06a. Jeśli ma być inny model i krok w przód to: Mee Audio Pinnacle P2, Vsonic GR07BE, Aune E1.
Tu jest temat tanich słuchawek z Chin ale chyba nie chcesz iść w tą stronę. Dlatego nic z tego kierunku nie proponuję.
 

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, cross099 napisał:

Aaa czyli rozumiem że te wszystkie wynalazki z 5 czy nawet 6 przetwornikami to nadal tylko cyferki i nie grają one jakoś świetnie? 

Pamiętaj, nie liczy się ilość, a jakość. Sam przerobiłem sporo chińskich wynalazków i w większości grały one gorzej od dobrze zestrojonych pojedynczych dynamików. Dlatego teraz nie zwracam już uwagi na ilość, a na jakość zarówno przetworników jak i ich strojenia :).

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, cross099 napisał:

Aaa czyli rozumiem że te wszystkie wynalazki z 5 czy nawet 6 przetwornikami to nadal tylko cyferki i nie grają one jakoś świetnie? 

Tu jest temat tanich słuchawek z Chin. Ostry KC06a cenowo (55 -75$) przekraczają granicę tanich słuchawek z Chin i są słuchawkami świetnie grającymi w swojej cenie.
Odebrałem Twój post, że chcesz coś o podobnym lub lepszym graniu (z wyższą ceną, nie z niższą) i dlatego takie, a nie inne moje powyższe propozycje.
Nie wiem czy dałbyś się namówić na kosztujące (obecnie) dużo mniej niż Ostry KC06a:
-klik- które wcześniej i przez długi czas miały taką cenę: -klik-
Gorąco polecam w obecnej cenie. W tej cenie to prawdziwa okazja :)

 

3 minuty temu, e1mo napisał:

Pamiętaj, nie liczy się ilość, a jakość. Sam przerobiłem sporo chińskich wynalazków i w większości grały one gorzej od dobrze zestrojonych pojedynczych dynamików. Dlatego teraz nie zwracam już uwagi na ilość, a na jakość zarówno przetworników jak i ich strojenia :).

Całkowicie się zgadzam z powyższym.

Gdybyś się jednak uparł na kilku/wieloprzetwornikowe i tanie słuchawki z Chin to przejrzyj np. moją stopkę. Recenzje tych słuchawek znajdziesz w necie. Możesz dopytać.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@strong6

 

Dziękuję za sugestię. Wiecej pewnie nie dam niż te poprzednie bo 2 lata i kabel padł a szkoda mi trochę tych słuchawek. Słuchawki SKC-CNT1 bardzo mnie zaciekawily tymi swoimi opiniami i ceną. Pewnie poczytam o nich. To ma być głównie zastępstwo w podróży dla 1000XM3 kiedy nie zabiorę ich ze względu na gabaryty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, cross099 napisał:

@strong6

 

Dziękuję za sugestię. Wiecej pewnie nie dam niż te poprzednie bo 2 lata i kabel padł a szkoda mi trochę tych słuchawek. Słuchawki SKC-CNT1 bardzo mnie zaciekawily tymi swoimi opiniami i ceną. Pewnie poczytam o nich. To ma być głównie zastępstwo w podróży dla 1000XM3 kiedy nie zabiorę ich ze względu na gabaryty.

LZ SEMKARCH SKC-CNT1 w obecnej cenie to hit cenowy. Mają trochę więcej basu (dobry jakościowo) niż Ostry KC06a, mają wymienne filtry, świetną budowę, uniwersalne rozrywkowe brzmienie, zawartość całego zestawu jest doskonała itd. No i w kieszeni Ci trochę gotówki zostanie ;)

Kuszącą cenę mają - Tin Audio T3 -. Z kuponem wyjdą poniżej 50$. Ja ich nie mam. Wiem z opinii, że mają mniej basu niż Ostry KC06a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, e1mo napisał:

Pamiętaj, nie liczy się ilość, a jakość. Sam przerobiłem sporo chińskich wynalazków i w większości grały one gorzej od dobrze zestrojonych pojedynczych dynamików. Dlatego teraz nie zwracam już uwagi na ilość, a na jakość zarówno przetworników jak i ich strojenia :).

 

Miałem dokładnie to samo - przerabiałem wieloprzetwornikowe potwory żeby w końcu zostać na dłużej z Moondrop Crescent. Od siebie właśnie te słuchawki polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mr Krzychoo napisał:

 

Miałem dokładnie to samo - przerabiałem wieloprzetwornikowe potwory żeby w końcu zostać na dłużej z Moondrop Crescent. Od siebie właśnie te słuchawki polecam.

Mogę się tylko podpisać. Lepszy dobrze zestrojony przetwornik niż 6 nie zestrojonych lub zestrojonych byle jak. Moondrop to akurat firma która do strojenia się przykłada. Nie jest to raczej moje granie, ale do strojenia nie mogę się przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tommir napisał:

Mogę się tylko podpisać. Lepszy dobrze zestrojony przetwornik niż 6 nie zestrojonych lub zestrojonych byle jak. Moondrop to akurat firma która do strojenia się przykłada. Nie jest to raczej moje granie, ale do strojenia nie mogę się przyczepić.

 

Moondropy nawet te najtańsze są super zestrojone i w swojej cenie są praktycznie nie do pobicia. Czekam właśnie na Spaceship, jak dojadą i trochę pograją to coś o nich napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mr Krzychoo napisał:

 

Moondropy nawet te najtańsze są super zestrojone i w swojej cenie są praktycznie nie do pobicia. Czekam właśnie na Spaceship, jak dojadą i trochę pograją to coś o nich napiszę.

Daj znać, bo tego modelu akurat na razie nie planowałem kupować ale kto wie, kto wie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, chico99 napisał:

Nie można też uogólniać. Są też dobrze zestrojone wieloprzetwornikowe armatury, hybrydy.

Powiem jeszcze tak, lepsza dobrze zestrojona hybryda niż dobrze zestrojony dynamik.

 

Generalnie kluczem pozostaje stwierdzenie: dobrze zestrojone, a z tym to już różnie bywa... ;)

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dobrze zestrojone armatury, czy hybrydy swoje kosztują, a dynamiki mimo wszystko są nieco tańsze (patrz Tin T2, albo mega tanie Sony MH755 które wymagają jednak trochę pracy i szczęścia ze znalezieniem odpowiedniej sztuki :D)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, e1mo napisał:

Tylko dobrze zestrojone armatury, czy hybrydy swoje kosztują, a dynamiki mimo wszystko są nieco tańsze (patrz Tin T2, albo mega tanie Sony MH755 które wymagają jednak trochę pracy i szczęścia ze znalezieniem odpowiedniej sztuki :D)

Wszystkie słuchawki są narażone na rozbieżności w graniu. Po prostu za rzadko zestawiane są sobie te same modele. Im więcej driverów tym gorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, StAc napisał:

A na hedfaju kiedyś się czymś nie jarali?

 

Ja się obecnie jaram Sony MH755, małe to to, niepozorne, kosztuje tyle co zgrzewka piwa, a po zmodowaniu grają naprawdę rasowo (i ten subbass :rolleyes:). No i są to pierwsze słuchawki w których naprawdę "słyszę" różnicę w brzmieniu kabli :o .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, qot napisał:

 

Hej

I jak doszły? Jakie wrażenia? Z czym możesz porównać?

Wykonanie nawet OK za cenę, faktura case'a przypomina skórę i wygląda efektownie. W dotyku jednak iluzja się rozpada i czuć twardy plastik co jednak jest plusem jeżeli chcemy aby sprzęt przetrwał. Wejście micro-USB dla ładowarki, czyli standard dla tej pólki cenowej. Klapka case'a jest magnetyczna i otwiera się dość ciężko, potrzebuję dwóch rąk z lekką pomocą paznokci aby klapkę otworzyć. Same słuchawki także trzymają się za pomocą magnesów, solidnie siedzą w środku i nie latają nawet jak case jest otwarty i macha się nim dookoła.

 

Obudowa słuchawek jest plastikowa z okrągłymi LED'ami na zewnątrz. Są średnich rozmiarów i wygodnie siedzą w moich uszach. Niestety te LEDy świecą co parę sekund, kiedy są połączone zatem użytkowanie w ciemnym pokoju jest dość mało ciekawe. 

 

Parowanie z urządzeniem jest szybkie i proste, nie miałem problemu z iMac'iem lub OnePlusem 3T

 

Sedno sprawy, powód dla którego siedzimy na tym forum: dźwięk.

 

Bym opisał dźwięk tych słuchawek jako blisko tragedii? Coś tym pokroju. 

 

Dla mnie brzmi to jak źle wykonana V-ka. Średnica wyraźnie schowana, bas jest zaznaczony aczkolwiek ani nie mruczy przyjemnie ani nie bije swoją szybkością. Tony wysokie to jakaś pomyłka, na niektórych pasmach drze się jak teściowa, a na innych jest tak samo wycofana jak średnica.

 

Przynajmniej izolacja jest dość dobra, zasięg także OK. Do codziennych przejazdów w komunikacji miejskiej, ledwo ujdzie. Szukam alternatywy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły do mnie Sony MH755 i co mogę narazie powiedzieć. Za te 20 dychy to granie pierwsza klasa. stereofonia czyli coś z czym mam problem na dokanałowych i scena są mucho grande.

 

Mnie się podobają bardziej na mniejszych tipsach wsunięte bardziej do środka. Na większych robią się trochę ciemniejsze. Jak ktoś chce spróbować jako pierwsze słuchawki od chińczyka, to brać i się nie zastanawiać. Uwaga tylko, bo potrzebują trochę prądu (albo ja już jestem głuchy) i trzeba sobie dokupić od razu przedłużacz, bo nie zmieścicie telefonu nawet do kieszeni na klacie. Nie wiem czy mam wersje oryginalna czy podróbkę

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wirkox napisał:

Przyszły do mnie Sony MH755 i co mogę narazie powiedzieć. Za te 20 dychy to granie pierwsza klasa. stereofonia czyli coś z czym mam problem na dokanałowych i scena są mucho grande.

 

Mnie się podobają bardziej na mniejszych tipsach wsunięte bardziej do środka. Na większych robią się trochę ciemniejsze. Jak ktoś chce spróbować jako pierwsze słuchawki od chińczyka, to brać i się nie zastanawiać. Uwaga tylko, bo potrzebują trochę prądu (albo ja już jestem głuchy) i trzeba sobie dokupić od razu przedłużacz, bo nie zmieścicie telefonu nawet do kieszeni na klacie. Nie wiem czy mam wersje oryginalna czy podróbkę

Gdzie można je za tyle nabyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności