Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  pewnie to nie ten temat ale cóż może mi wybaczycie, otóż mam pytanie odnośnie słuchawek Sony -MH1C o których się dużo tutaj dobrego naczytałem więc, po 1. Czy one są lepsze od takich: Sony MDR-XB50APB, i od tych wszystkich sennheiserow 2.0/3.0 itd, ogólnie szukam doków do 100 zł i znalazłem te Sony MH1C na allegro za śmieszne pieniądze u tego gościa: https://allegro.pl/oferta/or-sluchawki-sony-mh1c-xperia-stereo-m5-x-xa-xz-z5-7013978603 no i się zastanawiam czy to nie podróbki i wydam kasę w błoto. Ps. Jeszcze są Sony mh755 - ale ich nie widzę za bardzo do sprzedania

Edytowane przez Typek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Typek napisał:

Witam,  pewnie to nie ten temat ale cóż może mi wybaczycie, otóż mam pytanie odnośnie słuchawek Sony -MH1C o których się dużo tutaj dobrego naczytałem więc, po 1. Czy one są lepsze od takich: Sony MDR-XB50APB, i od tych wszystkich sennheiserow 2.0/3.0 itd, ogólnie szukam doków do 100 zł i znalazłem te Sony MH1C na allegro za śmieszne pieniądze u tego gościa: https://allegro.pl/oferta/or-sluchawki-sony-mh1c-xperia-stereo-m5-x-xa-xz-z5-7013978603 no i się zastanawiam czy to nie podróbki i wydam kasę w błoto. Ps. Jeszcze są Sony mh755 - ale ich nie widzę za bardzo do sprzedania

Raczej do tej pory nie pojawiły się żadne raporty o podrobionych mh1c. Mają jednak problematyczny kabel. 

Trochę lepszy mają MH750, ale te ponoć są często podrabiane. Jest to bardziej basowa wersja niz MH755. Jak uszczelni się je to ilość basu spada. 

Prawie identycznie do MH755 grają Philips Metalix. Testuję wersję wireless i jedyną różnicą są ciut bardziej szorstkie wysokie tony - może przez różnicę przesyłu sygnału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, requal said:

Raczej do tej pory nie pojawiły się żadne raporty o podrobionych mh1c. Mają jednak problematyczny kabel. 

Trochę lepszy mają MH750, ale te ponoć są często podrabiane. Jest to bardziej basowa wersja niz MH755. Jak uszczelni się je to ilość basu spada. 

Prawie identycznie do MH755 grają Philips Metalix. Testuję wersję wireless i jedyną różnicą są ciut bardziej szorstkie wysokie tony - może przez różnicę przesyłu sygnału.

Jestem człowiekiem niezdecydowanym a ilość słuchawek dokanałowych powala 🤣 ja tych Sony do łóżka przed snem do posłuchania muzyki będzie używał także raczej nie powinno być problemu z kablem, początkowo miałem kupić final audio e1000 od big marasa ale ciężko się na coś zdecydować bo, mam Sony chyba z 3 lata i mi w sumie granie pasuje ale bym chciał coś lepszego szczególnie w rocku nie dają rady, albo wezmę Sony MH1C żeby sprawdzić jak się mają do marketowych wkońcu 40 zł dupy nie ma albo Sony MDR-XB50APB bo raczej z finałami nie chce eksperymentować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TypekTo weź Mh1c, tanio i dobrze. Raczej nic nie stracisz wzgledem Finali. 

Edytowane przez requal
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Typek napisał:

Jestem człowiekiem niezdecydowanym a ilość słuchawek dokanałowych powala 🤣 ja tych Sony do łóżka przed snem do posłuchania muzyki będzie używał także raczej nie powinno być problemu z kablem, początkowo miałem kupić final audio e1000 od big marasa ale ciężko się na coś zdecydować bo, mam Sony chyba z 3 lata i mi w sumie granie pasuje ale bym chciał coś lepszego szczególnie w rocku nie dają rady, albo wezmę Sony MH1C żeby sprawdzić jak się mają do marketowych wkońcu 40 zł dupy nie ma albo Sony MDR-XB50APB bo raczej z finałami nie chce eksperymentować

MH1c dźwiękowo dobre, ale użytkowo, dla mnie, słabe. Asymetryczny kabel, efekt mikrofonowy i w moim przypadku przy wyciąganiu z uszu nakładki potrafią często zostać w uszach. Skoro chcesz je do łóżka to nie powinno być problemu w kwestiach użytkowych.
Czy są lepsze od XB50APB to nie wiem, nie słyszałem ich. Dla mnie mh1c grają bardzo dobrze rock i metal. Klarownie i z odpowiednim basem.

 

Z innych bardzo tanich, z allegro, ostatnio na forum polecane były takie https://allegro.pl/oferta/sluchawki-douszne-z-etui-pure-wavemaster-7335785180 . Nie słyszałem ich, ale podobno granie coś w stylu CAL! (jeśli dobrze pamiętam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, bob2000 said:

MH1c dźwiękowo dobre, ale użytkowo, dla mnie, słabe. Asymetryczny kabel, efekt mikrofonowy i w moim przypadku przy wyciąganiu z uszu nakładki potrafią często zostać w uszach. Skoro chcesz je do łóżka to nie powinno być problemu w kwestiach użytkowych.
Czy są lepsze od XB50APB to nie wiem, nie słyszałem ich. Dla mnie mh1c grają bardzo dobrze rock i metal. Klarownie i z odpowiednim basem.

 

Z innych bardzo tanich, z allegro, ostatnio na forum polecane były takie https://allegro.pl/oferta/sluchawki-douszne-z-etui-pure-wavemaster-7335785180 . Nie słyszałem ich, ale podobno granie coś w stylu CAL! (jeśli dobrze pamiętam).

A no, czytałem trochę ten temat i widziałem te słuchawki, byłyby spoko tylko Jack jest prosty ja wolę kątowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, strong6 napisał:


Podejrzewam, że to mogą być te słuchawki:
https://penonaudio.com/semkarch-skc-cnt1.html
http://pl.aliexpress.com/af/SEMKARCH-SKC%252dCNT1.html?SearchText=SEMKARCH+SKC%2dCNT1&d=y&initiative_id=SB_20190707050242&origin=n&catId=0&isViewCP=y&jump=afs

Jakiś czas temu je zamówiłem i zmierzają do mnie. Jeśli te słuchawki są w lucky bagu to przepłaciłem 5$ :mellow:

Rzeczywiście, wygląda że tak może być. Czy coś więcej na ich temat czytałeś czy zamawiałeś racz ej w ciemno? Już się kiedyś zarzekałem, że żadnego lucky baga nie kupię, no ale cóż... jakby to powiedzieć.... uzależnienie? ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tommir napisał:

Rzeczywiście, wygląda że tak może być. Czy coś więcej na ich temat czytałeś czy zamawiałeś racz ej w ciemno? Już się kiedyś zarzekałem, że żadnego lucky baga nie kupię, no ale cóż... jakby to powiedzieć.... uzależnienie? ;)


Niedawno była sprzedaż śródroczna na aliepress i zauważyłem, że te LZ SEMKARCH SKC-CNT1 są w sklepach Yinyoo w znacznie niższej cenie niż w Penon Audio.
Miały już recenzje na head-fi -klik- i chociaż te recenzje były średnie to odnosiły się do tych słuchawek przy cenie z Penona czyli za 95$. Te słuchawki w tych reckach porównywane były do słuchawek z przedziału cenowego ~ 100$

A tu w czasie promocji AK Audio Store sprzedaje je za 35$, więc skusiłem się. Sprzedaż śródroczna się skończyła, a cena w sklepach Yinyoo (m.in. AK Audio Store) pozostała na poziomie 35$ :mellow:  Więc wychodzi mi, że firma LZ SEMKARCH ze słuchawkami SKC-CNT1 trafiła pod skrzydła Yinyoo. I tak sobie pomyślałem, że to może być zawartość "lucky baga" :)
Jeśli miałbym rację to po akcji "lucky bag" przy słuchawkach LZ SEMKARCH SKC-CNT1 w sklepie AK Audio Store widniało by ponad 500 szt sprzedaż/zamówienia.
Wtedy firma Yinyoo zezwoli na sprzedaż tych słuchawek w innych sklepach na aliepress (nie wiem z jaką ceną). Ale sklep AK Audio Store i tak będzie miał (w porównaniu z innymi sklepami) wieloletni bonus w postaci sprzedanych 500 szt. (nie do dogonienia przez inne sklepy). Nie wiem czy zrozumiale wyjaśniłem agresywny mechanizm działania sklepów Yinyoo ;)

Wracając do recenzji to wynikało mi z nich, że nie najgorszy SQ tych LZ SEMKARCH SKC-CNT1 będzie można poprawić kabelkiem, tipsami. Zobaczę czy tak da się zrobić. Pewności co do zawartości "luky baga" jednak nie mam żadnej.
 

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, marka LZ HiFi czy należący do niej Semkarch z pewnością nie trafiły pod skrzydła Yinyoo, AK Audio czy innych powiązanych. W Azji zajmuje się nią japońskie TSH Corporation. Słuchawki już teraz są w szerokiej dystrybucji i AK czy inne nie mają tu nic do gadania. To nie jest nowy produkt, więc najprawdopodobniej jest zwyczajnie wyprzedawany (marka się nie przyjęła za bardzo i może zostać wkrótce wygaszona, Semkarch był od początku przedstawiany jako projekt jednego z pracowników LZ HiFi) lub firma "zapomniała" o zmianie promocji, jak to bywa. AK Audio i Wooeasy znane są z tego, że nie trzymają umówionych MSRP, co jest akurat dobre dla klientów :)

 

Co do samych CNT1 - jeżeli je brać to lepiej w obecnej cenie, niż liczyć, że pojawi się jeszcze taniej. W lucky bagach są zaznaczaj nowe produkty (badziew Yinyoo lub powiązane), co zresztą zapowiedź sugeruje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Methuselah napisał:

Nie, marka LZ HiFi czy należący do niej Semkarch z pewnością nie trafiły pod skrzydła Yinyoo, AK Audio czy innych powiązanych. W Azji zajmuje się nią japońskie TSH Corporation. Słuchawki już teraz są w szerokiej dystrybucji i AK czy inne nie mają tu nic do gadania. To nie jest nowy produkt, więc najprawdopodobniej jest zwyczajnie wyprzedawany (marka się nie przyjęła za bardzo i może zostać wkrótce wygaszona, Semkarch był od początku przedstawiany jako projekt jednego z pracowników LZ HiFi) lub firma "zapomniała" o zmianie promocji, jak to bywa. AK Audio i Wooeasy znane są z tego, że nie trzymają umówionych MSRP, co jest akurat dobre dla klientów :)

 

Co do samych CNT1 - jeżeli je brać to lepiej w obecnej cenie, niż liczyć, że pojawi się jeszcze taniej. W lucky bagach są zaznaczaj nowe produkty (badziew Yinyoo lub powiązane), co zresztą zapowiedź sugeruje.

Bardzo możliwe, że jest dokładnie tak jak piszesz. Ale nie pisałem o firmie LZ (LaoZhong) HIFI. Również nie o jej firmie-córce Semkarch ;)
Pisałem tylko i wyłącznie o modelu SKC-CNT1, że być może Yinyoo wszedł w jakąś formę zarządzania/dystrybucji tego (starego) modelu na aliexpress (tak jak wcześniej modelów QT2 czy QT3, nie całej firmy Revonet).
Z tego o Ty piszesz wynika, że jednak prawdopodobnie się myliłem,  że mój wniosek odnośnie tego modelu słuchawek jest błędny. Jest błędny. Ok. 
Wysnułem go na podstawie różnicy cen tego modelu słuchawek pomiędzy sklepami np. Penon a tymi należącymi do Yinyoo. Że ta cena jest tam od niedawna, tylko tam. To mnie zmyliło.

 

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych słuchawek z Lucky Bag od AK/Wooeasy to rozmawiałem z AK i wysłał mi dwa zdjęcia tych słuchawek oraz wspomniał, że jest to nowy model.. Na ile to prawda, a na ile "podpucha" ze względu na Lucky Bag to już oceńcie sami :D 

 

65753171_804708239924507_5833658128863854592_n.jpg

65938214_804708286591169_2744430904679071744_n.jpg

Edytowane przez ryankgb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mr Krzychoo napisał:

 

Zamówiłeś te Kinera SIF??

 

Jeszcze nie, ale zamawiam na 100% niedługo :)

 

/EDIT/

 

Zagadka z Lucky Bag'a rozwiązana:

 

Blon BL-03

https://pl.aliexpress.com/item/33052121536.html?storeId=119089&spm=2114.12010611.8148356.71.13266a7b7WyWJ6&fbclid=IwAR0REI2ZTxuL6_5N3_aBl7Swl3EJGwC2auIsIm2CUcgLwQHJmPfOGI45yBU

Edytowane przez ryankgb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł mój Lucky Bag

Całkiem fajne te pchelki ME80 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności