Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, strong6 napisał:


Czy bierzesz pod uwagę taką ewentualność, że prawdopodobnie jest inaczej, że Aune E1 i Senfer DT6 nie zaczną dobrze grać, bo te słuchawki (w swoim przedziale cenowym) grają naprawdę dobrze, a to Ty masz kłopot to usłyszeć?
Może tak być?
Stwierdzenie, że porządnie grające słuchawki w porównaniu do Sony MH1C "reprezentują ligę podwórkową" i "grają jak z budki telefonicznej" to nie jest opisywanie własnych odczuć lecz właśnie autorytatywna opinia.   
Sugerowano Ci już w temacie dedykowanym Aune E1, że się mylisz w ocenie tych słuchawek, stwierdzając że mają "plastikowy dźwięk" i że "nie mają żadnej głębi w dźwięku, żadnej", że "brakuje im basu" itp.
Zaczęto tam mieć podejrzenia, że może zaczęli podrabiać E1 i Ty na takie trafiłeś :P "Więc albo masz Kolego @bob2000 popsute słuchawki albo się czepiasz albo coś nieteges u Ciebie ze słuchem" - to cytat z tamtego tematu.
Dopiero tipsy z Auchana uratowały wg Ciebie brzmienie Aune E1 ;)

Aune E1 dorobiły się w Polsce znakomitych recenzji:
https://zolyniak.gadzetomania.pl/60251,aune-e1-test-i-recenzja
https://kropka.audio/test/sluchawki/aune-e1-recenzja/
https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-aune-e1/
https://muzostajnia.wordpress.com/2019/04/16/aune-e1-takie-rzeczy-tylko-w-polsce/
Jeszcze więcej (zagranicznych) i też bardzo pochlebnych recenzji maja Senfer DT6.
Więc Twoje stwierdzenie: "Gdy coś mi gra słabo (i to na dodatek w bezpośrednim porównaniu) to nie będę pisał, że jest super. Jak zacznie grać dobrze to napiszę." - jest nie tylko autorytarne ale i trochę śmieszne (w konfrontacji z recenzjami i opiniami użytkowników).
 

Wychodzi mi na to, że nie ma sensu opisywać swoich wrażeń,  jeżeli nie pokrywają się one z opinią większości.

Ale spoko, jeśli jeszcze DT6 zaczną mi grać to wydam o nich swoją autorytatywną opinię :). Obecnie DT6 w swoim przedziale cenowym grają dla mnie słabo w bezpośrednim porównaniu z mh1c. Może tak być, że to jest własnie to ich dobre granie i nic tego nie zmieni. Wtedy skończy się na tym, że będzie X opinii pozytywnych i cała jedna negatywna. Także, gdy ktoś będzie chciał sobie kupić te Senfery, uzna, że ogólnie grają dobrze. Moje opinia im nie zaszkodzi, a ja pozostanę w zgodzie z własnymi odczuciami i swoim własnym tępym słuchem :).


Miałem kłopot z usłyszeniem dobrej gry z E1, czytałeś. Na nakładkach np. z zestawu nic mi nie grają. I tak, nakładki z Auchana uratowały mi brzmienie Aune, więc nie zaczną dobrze grać, bo już tak grają. Czy jest coś w tym komicznego, że E1 grają mi dobrze tylko z tymi tanimi nakładkami? Coś mi się wydaje, że gdyby to były  Spiral Dot lub SpinFit to pewnie nie byłoby to takie śmieszne (albo gdyby napisała to osoba, która przewaliła tony słuchawek).


Recenzje i opinie widziałem. Jak pisałem wcześniej to na ich podstawie kupuję słuchawki. Recenzje, recenzjami, a własne odczucia własnymi odczuciami.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bob2000 a na jakim źródle tych DT6 słuchałeś? Mi się spodobały na ocieplonym, funowym źródle jakim jest Plenue D (z trybem BBE !). Do tego stopnia, że przy upałach jest to mój mobilny zestaw pierwszego wyboru. Na bardziej neutralnych źródłach (Aune X1S, Colorfly C10) jest "dziwnie" i nudo. Pomiędzy tipsami nie widzę różnicy, byleby seal złapać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój z tym dochodzeniem! 😕 
Sonki nie jednej osobie siadły lepiej niz droższy stuff. 

A tu recka DT6 by Crinacle. Może coś jest na rzeczy? 

https://crinacle.com/2019/03/12/senfer-dt6-unboxing/

 

@tommir lepsze od Aune z PL dystrybucji: Vsoniki, Moondrop Kanas Pro, Ikko OH1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta "recka" Crinacle'a jest absurdalna, wyciągnął z pudełka i autorytatywnie ocenił, to bardziej luźne wrażenia z outboxingu (zawsze jest ryzyko, że mial wadliwą parę), DT6 trzeba wygrzać, zmienić tipsy a i kabelek też nie zaszkodzi, technicznie to są bardzo przyzwoite słuchawki, rozumiem, ze moze komuś brzmienie nie podchodzić ale opinia że szajsowate są jest niedorzeczna. 😃

Edytowane przez Sir Nick
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, requal napisał:

Dajcie już spokój z tym dochodzeniem! 😕 
Sonki nie jednej osobie siadły lepiej niz droższy stuff. 

A tu recka DT6 by Crinacle. Może coś jest na rzeczy? 

https://crinacle.com/2019/03/12/senfer-dt6-unboxing/

 

@tommir lepsze od Aune z PL dystrybucji: Vsoniki, Moondrop Kanas Pro, Ikko OH1

Wersji Pro Kanasów niestety nie słuchałem Żaden z osłuchiwanych Moondropów mi nie podszedł, ale to kwestia mojego gustu ;). Nie mówię, że są złe, w swoim przedziale prezentują bardzo dobry poziom

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę dodać jedno  co wcześniej ktoś podkreślił każdy ma inne gusta. Jak każdy człowiek też ma uczucia i np. złość poza tym że każdy Ją odczuwa to jednak nie każdy pokazuje Ją w ten sam sposób. Także słuchawki które dla niektórych mogą  być cudowne wykonane to dla niektórych może to być tandetne bo z plastiku a nie z drewna albo bo nie ma czegoś co tak pożądamy w słuchawkach i co lubimy lub preferujemy. Tak samo jak z kobietami każdy ma swój gust - jednak jak kolega jeden mi uświadomił kto wybrzydza ten nie bzyka. Ze słuchawkami różnych producentów jest różnie. Czasami na sam widok lub jak coś z dźwiękiem jest nie tak od razu nastawiamy się na nie. Jesteśmy różni i to że ktoś ma odmienne zdanie to nie oznacza że musi się zgadzać z moim lub innego członka forum opinii. Polemika i prowadzenie batalii - po jakiej stronie jest racja to jest po dwóch. Jeden powie że Porsche jest lepsze od Ferrari i na odwrót. Taka moja opinia że powinniśmy szanować innych forumowiczów wypowiedzi jeżeli nie szkalują naszej godności lub nie szkodzą ogółu forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, macio232 napisał:

@bob2000 a na jakim źródle tych DT6 słuchałeś? Mi się spodobały na ocieplonym, funowym źródle jakim jest Plenue D (z trybem BBE !). Do tego stopnia, że przy upałach jest to mój mobilny zestaw pierwszego wyboru. Na bardziej neutralnych źródłach (Aune X1S, Colorfly C10) jest "dziwnie" i nudo. Pomiędzy tipsami nie widzę różnicy, byleby seal złapać.

Z tych bardziej znanych to Sansa Fuze 1 (rockbox), Aune x7s, Sony nw-a45,  Audiomagic Player. Najcieplejszym źródłem, które posiadam jest chyba tablet Della. Na wszystkich różnica pomiędzy słuchawkami sprowadza się do tego samego.
Ja słyszę różnicę pomiędzy nakładkami, przede wszystkim bas. Wydaje mi się, że wszystkie siedzą dobrze w uchu. Jednak tylko na jednych mam bas dla mnie odpowiedni. Na pozostałych jest go mniej, więc kto wie. Albo nie do końca uszczelniają albo taki bas oferują. Dziwi mnie tylko, że na piankach KZ mam sporo mniej basu, niż na moich "basowych" silikonach.

Co do nudnego grania to powiem Ci, że nie mogę się oprzeć wrażeniu, że E1 z urzędu są nudniejsze od DT6/mh1c. I chyba oceniam to nawet jako plus przy dłuższych odsłuchach. Mniej funu, mniej zmęczenia (tym bardziej, że to dokanałówki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marco-polo napisał:

Ja mogę dodać jedno  co wcześniej ktoś podkreślił każdy ma inne gusta. Jak każdy człowiek też ma uczucia i np. złość poza tym że każdy Ją odczuwa to jednak nie każdy pokazuje Ją w ten sam sposób. Także słuchawki które dla niektórych mogą  być cudowne wykonane to dla niektórych może to być tandetne bo z plastiku a nie z drewna albo bo nie ma czegoś co tak pożądamy w słuchawkach i co lubimy lub preferujemy. Tak samo jak z kobietami każdy ma swój gust - jednak jak kolega jeden mi uświadomił kto wybrzydza ten nie bzyka. Ze słuchawkami różnych producentów jest różnie. Czasami na sam widok lub jak coś z dźwiękiem jest nie tak od razu nastawiamy się na nie. Jesteśmy różni i to że ktoś ma odmienne zdanie to nie oznacza że musi się zgadzać z moim lub innego członka forum opinii. Polemika i prowadzenie batalii - po jakiej stronie jest racja to jest po dwóch. Jeden powie że Porsche jest lepsze od Ferrari i na odwrót. Taka moja opinia że powinniśmy szanować innych forumowiczów wypowiedzi jeżeli nie szkalują naszej godności lub nie szkodzą ogółu forum.

Często @marco-polo problem jest z czytaniem opisów /recenzji. Ktoś przeczytał jeden zwrot i reszty nie czyta, a potem ma problem bo jego wyobrażenia są rozbieżne z rzeczywistością. Zbyt często po pierwszych wrażeniach narzekają. Większość moich ulubionych słuchawek (bez względu na cenę) powodowała po wyjęciu z pudełka zdziwienie i myśl, coś ty za badziewie kupił. Np Klipsch Reference in-ear R6 chciałem oddać po pierwszym usłyszanym utworze. Na szczęście był okres świąteczny i nie mogłem ich oddać. Poszukałem w necie i dowiedziałem się że one potrzebują 80 lub więcej godzin wygrzewania, by pokazać co potrafią. I dopiero po takim czasie dało się ich słuchać. Do dziś  jestem fanem szkoły grania Klipschy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły dziś do mnie MH755 (jak na przesyłkę ekonomiczną, naprawdę szybko). Muszę napisać, że grają bardzo przyjemne i ciepło, bas jest miękki i wybrzmiewający (ale nie przesadzony). Jedyne czego mi nieco brakuje, to swoistego błysku w górnych rejestrach i przy wokalach, jednak całość broni się sama (zwłaszcza za tę cenę). Oczywiście jak tylko przyjdą konektory MMCX, to biorę się za przeróbkę słuchawek, póki co, kabel prawej słuchawki trochę zwinąłem i podkleiłem taśmą izolacyjną (żeby jego długość była równa kablowi lewej słuchawki, ponieważ są one asymetryczne), same słuchawki podłączyłem do przedłużacza (kabel od słuchawek jest krótki, a jakoś nie widziało mi się trzymać cały czas telefonu/DAPa na wysokości klatki piersiowej :P), a na koniec założyłem średnie tipsy od TRN (najlepiej podeszły mi przy tym modelu :) ).

 

mh755.jpg

 

3 godziny temu, jurgin napisał:

polecacie jakieś pchełki, pojawiło się coś fajnego na ali? Ostatnie dwa lata korzystałem z MS16 ale niestety padły.

Jeśli preferujesz bardziej neutralne i średnicowe granie, to polecam nieco droższe (ale moim zdaniem, świetnie grające) Yinyoo BK2 .

Jeśli natomiast preferujesz nieco bardziej naturalne i ciepłe granie, to polecam dość tanie (ale w pewnych kręgach kultowe) QianYun Qian69 .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jaro54 napisał:

Często @marco-polo problem jest z czytaniem opisów /recenzji. Ktoś przeczytał jeden zwrot i reszty nie czyta, a potem ma problem bo jego wyobrażenia są rozbieżne z rzeczywistością. Zbyt często po pierwszych wrażeniach narzekają. Większość moich ulubionych słuchawek (bez względu na cenę) powodowała po wyjęciu z pudełka zdziwienie i myśl, coś ty za badziewie kupił. Np Klipsch Reference in-ear R6 chciałem oddać po pierwszym usłyszanym utworze. Na szczęście był okres świąteczny i nie mogłem ich oddać. Poszukałem w necie i dowiedziałem się że one potrzebują 80 lub więcej godzin wygrzewania, by pokazać co potrafią. I dopiero po takim czasie dało się ich słuchać. Do dziś  jestem fanem szkoły grania Klipschy. 

też tak sądze tak samo jak w aucie silnik. Czasem też przyzwyczajenie do swoich ulubionych słuchawek daje takie wrażenie że nowe nie grają lepiej. Ja na przykład często z ali kupuję drivery i jestem pod wrażeniem jak dobrze grają. Przecież nie mają napisane na wszystkich z jakiej produkcji lub słuchawek pochodzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy ostatnio zalew dokanałówek (tanich i droższych). A może ktoś wypatrzył jakieś słuchawki nauszne w typie Meizu HD50 ? Nie całe "plastik fantastik).. 

Kiedyś pojawiały się takie na forum.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Lordzie poszukaj na ali Onrodio Elysium. Fajnie wykonane, dobre tłumienie bierne, dźwięk zadziwiająco dobry przy ich cenie (ok 25$). 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Lordzie poszukaj na ali Onrodio Elysium. Fajnie wykonane, dobre tłumienie bierne, dźwięk zadziwiająco dobry przy ich cenie (ok 25$). 
Z OneAudio/OneOdio (występują w obu wersjach) polecam też Studio Wireless C A 2. Odczucia podobne jak w przypadku Elysium, również obsługują Bluetooth. Grają głośno, przejrzyście i równo. Ponadto posiadają dedykowane przyciski do kontroli muzyki - coś czego brakowało mi np. w Bluedio T6S. Kupione za 28 USD. Z T6S rozstałem się bez żalu.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Lord Rayden napisał:

Wizualnie spodobały mi się A8 z OneOdio. 

Czy omawiane przez nas słuchawki mają aptX ?

Wiem czemu ci się podobają :) ale dziewczyn nie dodają do słuchawek  :) 

A na poważnie nie mogą pracować po kablu. Brak prunda i cisza. Elysium mogą i na baterii i po kablu. Na jednym ładowaniu przeszło 20 godzin ciągną 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i już wiadomo co w lucky bag-u NICEHCK jest https://pl.aliexpress.com/item/33041694447.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.118564b2ZikPbs mój już w Paryżu, pewnie we wtorek- środę będzie u mnie to ocenimy co to warte

Zamówiłem też Revonext QT5, za 20,15$ jeśli rzeczywiście grają porównywalnie do Qt2/QT3 to dobry deal będzie Jak kogoś interesuje to tu zamawiałem https://pl.aliexpress.com/item/32988038139.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.57b05c0fl3OuHT

Edytowane przez Jaro54
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ryankgb napisał:

Słuchał ktoś Kinera SIF?

Białe jak dla mnie są obłędnie piękne i muszę je mieć, ale ciekawi mnie jak z dźwiękiem :D 

 

Recenzje mają całkiem przyzwoite:

https://audiofool.reviews/2019/06/23/kinera-sif/

https://www.head-fi.org/showcase/kinera-sif.23784/reviews

Zapytaj kolegi z AK Store czy zawalczy coś z ceną za te słuchawki, i jeśli możesz też o Moondrop Spaceship, czy coś się da urwać.

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mr Krzychoo napisał:

 

Recenzje mają całkiem przyzwoite:

https://audiofool.reviews/2019/06/23/kinera-sif/

Zapytaj kolegi z AK Store czy zawalczy coś z ceną za te słuchawki, i jeśli możesz też o Moondrop Spaceship, czy coś się da urwać.

 

Zawalczyć to już zawalczył, zjechał do 28$ :D 

Nie wiem tylko czy to jakaś specjalna oferta dla mnie z racji, że się na nie napaliłem (i on o tym wie) czy też dla każdego z moim kuponem :D 

W każdym razie zapytam go i będę miał w poniedziałek odpowiedź :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei zbieram kolekcję nie chińskich tanich słuchawek - w planie jeszcze jeden-dwa modele. Chociaż coraz bardziej intryguje mnie ten Moondrop Spaceship. Dajcie znać jak rwanie ceny. 

20190707_101838.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, e1mo napisał:


Podejrzewam, że to mogą być te słuchawki:
https://penonaudio.com/semkarch-skc-cnt1.html
http://pl.aliexpress.com/af/SEMKARCH-SKC%252dCNT1.html?SearchText=SEMKARCH+SKC%2dCNT1&d=y&initiative_id=SB_20190707050242&origin=n&catId=0&isViewCP=y&jump=afs

Jakiś czas temu je zamówiłem i zmierzają do mnie. Jeśli te słuchawki są w lucky bagu to przepłaciłem 5$ :mellow:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności