Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, docentore napisał:

Warto sprawdzić allegro, kupiłem jakiś czas temu tam legitne MH750. Grają mnie więcej jak MH755, które mam - czyli dobrze.

Dobrze słyszeć. Masz link do aukcji? Ja niestety kupiłem ostatnią sztukę kiedyś i już potem nie śledziłem sprzedającego. Kupię sobie może na przeróbkę-wymienny kabel jeszcze jedne, bo te co mam zrobiłem na stałe, przy okazji uszczelniając całość epoksydem..

 

Moje NH755 natomiast nigdy do mnie nie dotarły. Zaginęły w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tommir napisał:

Ja już im chyba za te lucky bug podziękuję.. Czy ktoś trafił kiedyś na coś fajnego?

No. Beznadzieja. Ja wziąłem niedawno z Brainwavz "MysteryBox" słuchawkowe - never ever więcej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tommir napisał:

Ja już im chyba za te lucky bug podziękuję.. Czy ktoś trafił kiedyś na coś fajnego?

Ja jestem zadowolony z Yinyoo BK2 i dodatkowego kabelka, ale to był lucky bag z wooeasy :).

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, requal napisał:

No. Beznadzieja. Ja wziąłem niedawno z Brainwavz "MysteryBox" słuchawkowe - never ever więcej. 

Też je wziąłem... Nawet nie chce mi się wystawiać na giełdzie. Dostałem to co Ty :(

1 minutę temu, e1mo napisał:

Ja jestem zadowolony z Yinyoo BK2 i dodatkowego kabelka, ale to był lucky bag z wooeasy :).

Fakt, kabelek z Wooeasy nie był zły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KBEAR F1  - A cóż to jest …? Czyżby nowy system aerodynamiczny w Formule 1, nie moi drodzy to słuchawki dokanałowe …!

 

Dzięki uprzejmości kolegi @requala trafiły do mnie doki KBEAR F1. Ze względu na konstrukcję podchodziłem do nich z dużą rezerwą. F1 to doki oparte na pojedynczej, zbalansowanej  armaturze na stronę.

W dobie zalewu hybryd, konstrukcji wielo przetwornikowych, chciało by się powiedzieć, że  chińska, samotna armatura nie może zagrać. Chiński producent zdecydował się jednak na ogarnięcie całego pasma pojedyńczą armaturą. Odważne …

Ale po kolei:

Ergonomia i wykonanie – słuchawki są małe, lekkie. Wykonane z tworzywa, o dość dziwacznym kształcie litery L. Można je zakładać tradycyjnie jak również metodą OTE. Jeden i drugi sposób użytkowania nie sprawił mi żadnych problemów. Kabelek wygląda na wykonany z miedzi posrebrzanej ale czy tak jest w istocie … ? Jest dość cienki ale i dość przyjemny i wygodny. Wady to brak ściągacza i zbyt długi odcinek od splitera do kopułek, choć przy OTE ma to uzasadnienie.

 

Bas – Subbasu niewiele, midbasu całkiem sporo, z dość dobrą szybkością, wypełnieniem i kontrolą.

 

Średnica – bliska, bardzo obecna i dobra jakościowo, wokale czyste i bezpośrednie.

 

Soprany – góra jasna, wyraźna, i szczegółowa, czasem zakłuje, możliwa jest też obecność sybilantów.

 

Scena – nie powala wielkością ale daje radę, bardziej złożone nagrania są jednak słabo odzwierciedlane. Wyraźne braki w holografii.

 

Podsumowując, nie są to doki uniwersalne i nie każdy je zaakceptuje. Ważna jest tu synergia ze źródłem oraz rodzaj odtwarzanej muzyki. Do tych słuchawek źródło powinno być w miarę ciepłe i miękkie, a muzyka nie powinna być zdominowana przez bas i zbyt skomplikowana.

 

Nie można oczekiwać cudów za około 35$. Jest też na rynku wiele słuchawek technicznie lepszych i bardziej uniwersalnych w tej cenie. Mnie jednak bardzo zaciekawiła i ujęła niestandardowa konstrukcja (jak na chińską produkcję) oparta na jednej armaturze na stronę i dość ciekawy zestrojenie przetworników.

Warto odsłuchać KBEAR F1. Kto nie miał do czynienia z tego typu konstrukcją, powinien to uczynić, chociażby dla poszerzenia horyzontów i pogłębienia swoich doświadczeń z muzyką.

 

ok.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chico99 Dzięki za opinię. Jeszcze pytanie na czym odsłuchiwałeś i jakie tipsy? 

Ja w zasadzie wyłącznie na LG7Fit i ePro. LG ma dobre zejście, może dopomagał trochę. 

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, requal napisał:

@chico99 Dzięki za opinię. Jeszcze pytanie na czym odsłuchiwałeś i jakie tipsy? 

Ja w zasadzie wyłącznie na LG7Fit i ePro. LG ma dobre zejście ostatecznie. 

 

Najlepiej zabrzmiały z note9. Samsung rozbudował bas, ocieplił górę i wyższą średnicę.

Zishan z jednym z opampów zachowuje się w miarę neutralnie, nie wnosząc nic od siebie, więc od niego zacząłem i on jest na fotce.

Co do tipsów to ja jestem ułomny. Tylko spiralki mi podchodzą, a próbowałem chyba już wszystko ...;)

 

Na V30 też chwilę słuchałem ale na note9 było głębiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chico99 napisał:

 

Najlepiej zabrzmiały z note9. Samsung rozbudował bas, ocieplił górę i wyższą średnicę.

Zishan z jednym z opampów zachowuje się w miarę neutralnie, nie wnosząc nic od siebie, więc od niego zacząłem i on jest na fotce.

Co do tipsów to ja jestem ułomny. Tylko spiralki mi podchodzą, a próbowałem chyba już wszystko ...;)

 

Spoko! Spiralki mi też siedziały z nimi. Gratuluję nabytku Zishana 😉

Mały a wariat. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chico99 napisał:

 

Na pewno pozytywnie wpłynąłby na F1 dx158. Ale aktualnie nie mam go u siebie.

Zisham ... Tak, tak i nie trzeba wydawać tysięcy złotych, żeby mieć dapa z wymiennymi ampami.:D

@chico99który Zishan masz

wer 1

wer 2

wer 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja doszłem co to zacz mój HiFi Walker H9, występuje też jako Aigo 105

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, chico99 napisał:

 

A jaki miałbym mieć?! Na bogato, full wypas, z ogromnym 2 calowym ekranem ...:D

Wersja 3 oczywiście, taki jak na powyższej fotce. A mam go dzięki @e1mo, który odstąpił mi go za psie pieniądze.:P

Jeśli jest ci z tym źle, znasz mój numer konta :P.

Edytowane przez e1mo
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2019 o 12:46, tommir napisał:

Zamówiłem, zobaczymy :)

 

W dniu 16.05.2019 o 12:14, Sir Nick napisał:

Polecam te tipsy do DT6 (i w ogóle polecam 😃) mają twardy rdzeń, nie spadają (ze starlinesami to bywa różnie), i dobrze uwypuklają basy.

 

https://s.click.aliexpress.com/e/bsYa8Zk4

Wczoraj dotarły. W innym kolorze niż zamawiałem ;) Nieważne. Ważne jak się sprawują. Jak na swoją cenę to mogę chyba powiedzieć, że szałowo. Uwzględniając stosunek jakości do ceny wygrałyby ze spiralkami. Nie patrząc na cenę spiralki lepsze, ale nie tak wiele. Spiralki przez miękki rdzeń są też bardziej uniwersalne. Ale te kosztują nie więcej niż 1 zł za parę, a jak już wejdą na tulejkę to na pewno nie spadną. Szukającym taniej alternatywy dla JVC gorąco polecam.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, pekin93 napisał:

Padłem :D 

  • Jest to świetny prezent dla twojego kochanka, rodziny i przyjaciół 

Też zamówię. Wezmę czarne, czarne lepiej grajo :) 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, requal napisał:

Padłem :D 

  • Jest to świetny prezent dla twojego kochanka, rodziny i przyjaciół 

Też zamówię. Wezmę czarne, czarne lepiej grajo :) 

Gdybym wcześniej przeczytał, pewnie kupiłbym więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności