Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jak do tej pory przy wyborze ASS zawsze dostawałem przez Sinotrans, bez względu na to czy była to opcja płatna czy bezpłatna. A z Fiio Official Shop za darmo przez DHL i bez cła 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły do mnie KZ ZSN, 10 dni od momentu nadania, GearBest / BPost Registered.

 

Na temat dźwięku nie będę się rozwodził, bo nie mam dużego porównania - ani mnie nie zawiódł, ani jakoś nie powalił na kolana. 

Nie lubię gdy przesadnie mocno dominuje bas, a tego tutaj nie ma. 

Jak na wydane 60 zł jestem bardzo zadowolony. 

 

Same słuchawki moim zdaniem są bardzo dobrze wykonane. Nawet trochę szkoda mi nimi rzucać, a będą rzucane... 

 

Wygoda super, wcale ich nie czuć plus ten uformowany z kabla zausznik dobrze je trzyma w uchu.

 

Natomiast sam kabel... Jest obskurny. Powyginany i jakiś taki lepki w dotyku? 😲

W wyglądzie sprawia wrażenie wyrwanego psu z gardła. 

 

Tipsy Starline są ok, chociaż nawet rozmiar L jest do mojego ucha o włos za mały. (Z tego co pisaliście, niektórzy mają odwrotnie, wszystkie KZty są dla nich za duże).

Na szczęście mam sprawdzone i trochę większe L-ki po starych Sony.

Edytowane przez JohannDaart
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, JohannDaart napisał:

Doszły do mnie KZ ZSN, 10 dni od momentu nadania, GearBest / BPost Registered.

 

Na temat dźwięku nie będę się rozwodził, bo nie mam dużego porównania - ani mnie nie zawiódł, ani jakoś nie powalił na kolana. 

Nie lubię gdy przesadnie mocno dominuje bas, a tego tutaj nie ma. 

Jak na wydane 60 zł jestem bardzo zadowolony. 

 

Same słuchawki moim zdaniem są bardzo dobrze wykonane. Nawet trochę szkoda mi nimi rzucać, a będą rzucane... 

 

Wygoda super, wcale ich nie czuć plus ten uformowany z kabla zausznik dobrze je trzyma w uchu.

 

Natomiast sam kabel... Jest obskurny. Powyginany i jakiś taki lepki w dotyku? 😲

W wyglądzie sprawia wrażenie wyrwanego psu z gardła. 

 

Tipsy Starline są ok, chociaż nawet rozmiar L jest do mojego ucha o włos za mały. (Z tego co pisaliście, niektórzy mają odwrotnie, wszystkie KZty są dla nich za duże).

Na szczęście mam sprawdzone i trochę większe L-ki po starych Sony.


Dziwne z tym kablem, bo ZSN mają kabelek niezłej jakości (jak na standardy KZ). "Lepkie" kabelki to były w wielu starszych modelach KZ.  
Tipsy Starline są o pół numera mniejsze niż odpowiedniki z innych firm. A duże (stosunkowo) w KZ-tach są tulejki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, strong6 napisał:


Dziwne z tym kablem, bo ZSN mają kabelek niezłej jakości (jak na standardy KZ). "Lepkie" kabelki to były w wielu starszych modelach KZ.  

 

Mam na myśli głownie estetykę - raz spleciony mocniej, raz mniej, raz odpleciony, pogięty, może mi się mniej udany egzemplarz kabla trafił ;)

Natomiast sama wygoda, która wynika z tego stałego "zagięcia" kabla za uszami jest faktycznie bardzo dobra. Czytałem, że te stare kable z drucikiem pamięciowym sprawdzały się gorzej w trzymaniu słuchawki w uszach.

Trudno, popsuje mi się ten kabel, to kupię ten srebrny KZ, chociaż poza kolorem sprawia wrażenia identycznego. Chyba, że polecacie jakiś inny, z konektorami takimi jak w ZSN i też z tym "zagięciem" na stałe... TRN 8-żył ma tu dobrą opinię no nie? Tylko, że on ma zwykłe konektory.

 

44 minuty temu, strong6 napisał:

Tipsy Starline są o pół numera mniejsze niż odpowiedniki z innych firm. A duże (stosunkowo) w KZ-tach są tulejki.

 

No to wszystko się zgadza ;)

Właściwie to oba tipsy są dobre, w luźniejszych Starline L-kach lepsza wygoda, w starych L-kach Sony lepsza izolacja. Nie czuję potrzeby dokupowania innych, więc miałeś rację, by się wstrzymać z kupowaniem przed dojściem słuchawek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JohannDaart napisał:

(...)

Chyba, że polecacie jakiś inny, z konektorami takimi jak w ZSN i też z tym "zagięciem" na stałe...

(...)

Możesz spróbować nowego 8 rdzeniowego kabla od KZ ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rayfe napisał:

Wygląda odpustowo-shitowato... 😕 

Wygląda może odpustowo nieco, ale mam podobny innego producenta, nie wiem teraz jakiego, może TRN? Na zdjęciach wyglądał praktycznie tak samo, ale w rzeczywistości jest tak źle. . Za to dźwięk w ZSN Pro poprawił zasadniczo. Stockowy to niestety jakieś nieporozumienie kompletne. Akurat dla mnie to bez większego znaczenia, docelowo podłącze pod kabelek BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dalszych kombinacjach z tipsami, dochodzę do wniosku, że mam szerokie kanały, ale płytkie. 

Stosując tipsy mniejsze niż L, słuchawki układają się równo z uchem, tzn. pasują do ucha, ale gubię seala przy ruszaniu się albo ruszaniu szczęką ;)

 

Przy tipsach L seal jest dobry, ale słuchawki dosyć mocno odstają od ucha, nie dopasowują się do kształtu ucha tak jak powinny. 

 

Czyli powinienem jednak szukać "krótkich" tipsów, czegoś w tym stylu co na zdjęciu po prawej z tej recenzji: 

https://thelittleaudiophile.wordpress.com/2018/12/23/kz-zsn/

 

lrm_export_438450032302367_20181211_1128

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, JohannDaart napisał:

Po dalszych kombinacjach z tipsami, dochodzę do wniosku, że mam szerokie kanały, ale płytkie. 

Stosując tipsy mniejsze niż L, słuchawki układają się równo z uchem, tzn. pasują do ucha, ale gubię seala przy ruszaniu się albo ruszaniu szczęką ;)

 

Przy tipsach L seal jest dobry, ale słuchawki dosyć mocno odstają od ucha, nie dopasowują się do kształtu ucha tak jak powinny. 

 

Czyli powinienem jednak szukać "krótkich" tipsów, czegoś w tym stylu co na zdjęciu po prawej z tej recenzji: 

https://thelittleaudiophile.wordpress.com/2018/12/23/kz-zsn/

 

lrm_export_438450032302367_20181211_1128

 

Mam to samo i co słuchawki to odwiecznie ten sam problem, dobór tipsów :/

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tommir napisał:

Wygląda może odpustowo nieco, ale mam podobny innego producenta, nie wiem teraz jakiego, może TRN? Na zdjęciach wyglądał praktycznie tak samo, ale w rzeczywistości jest tak źle. . Za to dźwięk w ZSN Pro poprawił zasadniczo. Stockowy to niestety jakieś nieporozumienie kompletne. Akurat dla mnie to bez większego znaczenia, docelowo podłącze pod kabelek BT.

Moim zdaniem, mimo że nie przetestowałem kij wie czego itp to warto kupić kabel pokroju:

 

https://thecustomart.com/shop/accessories/2-pin-cable/

 

który to jest nie tylko bardzo wygodny, jakościowo zadowalający tak uważam no i cena nie zabija. Z Chi-Fi na pewno wyciągnie zadowalające brzmienie, nie rozleci się po miesiącu użytkowania i nie będzie się plątał lub "kleił" do ubrania. Do słuchawek o lepszych walorach też niby się nada ale szkoda ograniczać u nich potencjał... Swoją drogą CA mają jakiś nowy przewód, jestem ciekaw i chyba zadzwonię zapytam co to takiego bo na sklepie jeszcze nie ma a przemknęło mi przed oczami że wyraxnie lepsiejszy od tego przeze mnie zalinkowanego... może by się nadawał pod moje FH5...? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, rayfe napisał:

Moim zdaniem, mimo że nie przetestowałem kij wie czego itp to warto kupić kabel pokroju:

 

https://thecustomart.com/shop/accessories/2-pin-cable/

 

który to jest nie tylko bardzo wygodny, jakościowo zadowalający tak uważam no i cena nie zabija. Z Chi-Fi na pewno wyciągnie zadowalające brzmienie, nie rozleci się po miesiącu użytkowania i nie będzie się plątał lub "kleił" do ubrania. Do słuchawek o lepszych walorach też niby się nada ale szkoda ograniczać u nich potencjał... Swoją drogą CA mają jakiś nowy przewód, jestem ciekaw i chyba zadzwonię zapytam co to takiego bo na sklepie jeszcze nie ma a przemknęło mi przed oczami że wyraxnie lepsiejszy od tego przeze mnie zalinkowanego... może by się nadawał pod moje FH5...? :D

jakościowo ten kabel - PlasticsOne - to dno i metr mułu. Niby tylko stówa, ale ten kabel jest wart imo max 30-40zł. W tej cenie lepiej już ciągnąć chińszczyznę z Ali po 15-20 dolców i zagra to DUŻO lepiej, niż ten szmelc, którego jedynym co można uznać za pozytyw, to niezła ergonomia.

 

Dziękuję, dobranoc :)

Edytowane przez Vaiet
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, chico99 napisał:

No pewnie, że może, każdy może ...:D

Nie wiem tylko czy @Vaiet zdaje sobie sprawę, że istnieją doki do 50$:P:D

No proszę Cię. Obecnie zachwycam się Shanlingami MW100, które kosztują przecież niewiele. Co nie zmienia faktu, że poza chińskimi kabelkami jakoś specjalnie nie kręcą mnie te wszystkie tanie doki z Chinlandii o dziwacznych nazwach :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Vaiet napisał:

 poza chińskimi kabelkami jakoś specjalnie nie kręcą mnie te wszystkie tanie doki z Chinlandii o dziwacznych nazwach :D

 

No ... do nazw się teraz przyczepił.

Granie nie pasuje, nazwy nie pasują. Zrzędzisz jak stary pryk, a nie słuchałeś najnowszych produkcji. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Vaiet napisał:

(...)

Co nie zmienia faktu, że poza chińskimi kabelkami jakoś specjalnie nie kręcą mnie te wszystkie tanie doki z Chinlandii o dziwacznych nazwach :D

25 minut temu, chico99 napisał:

 

No ... do nazw się teraz przyczepił.

Granie nie pasuje, nazwy nie pasują. Zrzędzisz jak stary pryk, a nie słuchałeś najnowszych produkcji. :P

W sumie jakbym miał czytać te wszystkie nazwy słuchawek na Aliexpress, też by mi się nie podobały i czułbym się skołowany. Weźmy np. "YINCROW X6 w ucho słuchawki douszne z łbem płaskim wtyczki zatyczki do uszu słuchawki douszne zestaw słuchawkowy MX500 douszne darmowa wysyłka YINCROW RW-9/ RW-777" :P .

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vaiet bo ME 100 to super słuchawki są. Zresztą wyroby Shanling to super wykonanie z bardzo dobrym wyposażeniem i stosunkiem cena/jakość 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Jaro54 napisał:

@Vaiet bo ME 100 to super słuchawki są. Zresztą wyroby Shanling to super wykonanie z bardzo dobrym wyposażeniem i stosunkiem cena/jakość 

Prawda, prawda. Mam M1, który codziennie gra minimum 10-12h z Divoom Outdoor i jest naprawdę super. Teraz mam. MW100 i chociaż mam do nich aż jeden zarzut, to uważam, że kupując je idealnie ulokowałem środki. Teraz czekam, a możliwe, że wpadnie mi w łapki coś jeszcze od nich :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś dobrego. 😎20190605_191624_HDR.jpg

Mam jeszcze, to.. ale to pierwsze.. 🙄 ..tanie doki nie przestaną mnie zadziwiać.

20190605_193905.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności