Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, rayfe napisał:

NIE podoba mi się nowe złącze jakie KZ wprowadziło.

(...)

Dlatego KZ wprowadziło nowy kabel o którym, parę postów wcześniej, wspomniał @kordal. Wiadomo, jeśli nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi :P.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy twierdzą, że ZS10 Pro są zdecydowanie lepsze od ZS10. Bad Guy stwierdził, że są lepsze od BGVP DMS i KZ AS16.

Zamówiłem, czekam na dostawę z zaciekawieniem. Dobrałem też dwa kabelki bo niestety ten standardowy dołączony do słuchawek jest mocno średni.

26 minut temu, requal napisał:

NIE podoba mi się nowe złącze jakie KZ wprowadziło. Ani w tych nowych ZS10 ani w ZSN, zwykły kabel 2pin będzie kiepsko wyglądał a kable standardowe są lipne. Mogli zostawić zwykłe gniazdo nie wystające ponad powierzchnię...

Sam nie do końca rozumiem, czemu ma służyć ta zmiana. Cóż, porównam sobie z moimi AS10, tam jeszcze jest stare złącze. 

10 minut temu, e1mo napisał:

Wiadomo, jeśli nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi :P.

Wówczas odcinają możliwość korzystania z kabli innych producentów, więc dla nich to czysty biznes. 

Edytowane przez kordal
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, kordal napisał:

Wszyscy twierdzą, że ZS10 Pro są zdecydowanie lepsze od ZS10. Bad Guy stwierdził, że są lepsze od BGVP DMS i KZ AS16.

Zamówiłem, czekam na dostawę z zaciekawieniem. Dobrałem też dwa kabelki bo niestety ten standardowy dołączony do słuchawek jest mocno średni.

Sam nie do końca rozumiem, czemu ma służyć ta zmiana. Cóż, porównam sobie z moimi AS10, tam jeszcze jest stare złącze. 

Wówczas odcinają możliwość korzystania z kabli innych producentów, więc dla nich to czysty biznes. 

Prawdopodobnie w swej cenie wymiotą wszystko do Moondrop Kanas. Tak to obstawiam. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, requal napisał:

Zs10 mialy strasznie dużo basu i męczący przełom srednicy i wysokich tonów.

Czy tak STRASZNIE dużo to nie wydaje mi się ale co do tego przełomu średnicy i wysokich moge się trochę zgodzić ale z mojej perspektywy to po prostu grały lekko z dalsza. Lubię dosyć bliskie granie. Przerąbane bo jestem wielkim fanem marki KZ, mam ogromną ochotę posłuchać trochę tych ich nowych tworów tj ZSN Pro, ZS10 Pro i AS16... Ale fundusze nie pozwolą, raczej na pewno nie w najbliższym czasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, requal napisał:

Prawdopodobnie w swej cenie wymiotą wszystko do Moondrop Kanas. Tak to obstawiam. 

 

To jest KZ, więc najpewniej nie zagrają nawet na poziomie iBasso IT01, Anew U1, Final E4000 czy Periodic Mg z pojedynczymi dynamikami, nie wspominając o dobrze zestrojonych hybrydach jak ikko OH1. Niech to chociaż zagra na poziomie Tin HiFi T3 ;) 

 

7 minut temu, marco-polo napisał:

 

Od dawna mają modele nauszne/wokółuszne w ofercie :) 

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Methuselah napisał:

 

To jest KZ, więc najpewniej nie zagrają nawet na poziomie iBasso IT01, Anew U1, Final E4000 czy Periodic Mg z pojedynczymi dynamikami, nie wspominając o dobrze zestrojonych hybrydach jak ikko OH1. Niech to chociaż zagra na poziomie Tin HiFi T3 ;) 

 

 

Od dawna mają modele nauszne/wokółuszne w ofercie :) 

Moje Kanas "pocą się" przy porownaniu z CCA C16, ale i z CCA CA4. Myślę, więc że moze być gorąco faktycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, requal napisał:

Moje Kanas "pocą się" przy porownaniu z CCA C16, ale i z CCA CA4. Myślę, więc że moze być gorąco faktycznie. 

 

Każdy może mieć swoje zdanie, moje można traktować jako przeciwwagę :) Zdecydowana większość modeli KZ czy TRN (CCA nie znam) ma ogromne problemy ze spójnością i naturalnością brzmienia. Technicznie mogą wydawać się spoko, czasami nawet ładnie plany rozdzielają i popiszą się rozciągnięciem pasma. Sprawiają wrażenie sprzętu HiFi, ale niekoniecznie takim są. Dla mnie raczej strata czasu na kolejną V-kę KZ, chociaż zła pewnie nie będzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, marco-polo napisał:

Ciekawy artykuł, ja na szczęście nie miałem problemów z reklamacjami, a miałem dwie - niesprawna karta pamięci i wysłanie złego przedmiotu. W obu przypadkach bez problemu doszedłem ze sprzedawcami do porozumienia :) .

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Methuselah napisał:

 

Każdy może mieć swoje zdanie, moje można traktować jako przeciwwagę :) Zdecydowana większość modeli KZ czy TRN (CCA nie znam) ma ogromne problemy ze spójnością i naturalnością brzmienia. Technicznie mogą wydawać się spoko, czasami nawet ładnie plany rozdzielają i popiszą się rozciągnięciem pasma. Sprawiają wrażenie sprzętu HiFi, ale niekoniecznie takim są. Dla mnie raczej strata czasu na kolejną V-kę KZ, chociaż zła pewnie nie będzie.

Pewnie, ze tak. Masz wiecej modeli osluchanych. Imo jednak jak podłączyć np. Flc8d pod słaby kabel i paskudne tipsy, to też gra tragicznie. Jak porzeźbic trochę KZty to zyskują. Ostatecznie każdy musi to obrachować i sam sobie wystawić rachunek. Te nowe modele ewidentnie nie vkuja. Mają poczochrane wysokie i to trzeba sobie ogarnąć. 

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Methuselah napisał:

 

Każdy może mieć swoje zdanie, moje można traktować jako przeciwwagę :) Zdecydowana większość modeli KZ czy TRN (CCA nie znam) ma ogromne problemy ze spójnością i naturalnością brzmienia. Technicznie mogą wydawać się spoko, czasami nawet ładnie plany rozdzielają i popiszą się rozciągnięciem pasma. Sprawiają wrażenie sprzętu HiFi, ale niekoniecznie takim są. Dla mnie raczej strata czasu na kolejną V-kę KZ, chociaż zła pewnie nie będzie.

 

1 minutę temu, requal napisał:

Pewnie, ze tak. Masz wiecej modeli. Imo jednak jak podłączyć np. Flc8d pod słaby kabel i paskudne tipsy, to też gra tragicznie. Jak porzeźbic trochę KZty to zyskują. Ostatecznie każdy musi to obrachować i sam sobie wystawić rachunek. Te nowe modele ewidentnie nie vkuja. Mają poczochrane wysokie i to trzeba sonie ogarnąć. 

Trzeba też pamiętać o synergii, czyli nie tylko czym, ale także do czego podłączamy słuchawki. Wiadomo, nie zawsze jedno z drugim zagra tak samo dobrze. Ja mam tak np. z TIN HiFI T3, na LG V30 grają okej, ale dopiero pod DX150 rozwijają, moim zdaniem, skrzydła :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, requal napisał:

Pewnie, ze tak. Masz wiecej modeli osluchanych. Imo jednak jak podłączyć np. Flc8d pod słaby kabel i paskudne tipsy, to też gra tragicznie. Jak porzeźbic trochę KZty to zyskują. Ostatecznie każdy musi to obrachować i sam sobie wystawić rachunek. Te nowe modele ewidentnie nie vkuja. Mają poczochrane wysokie i to trzeba sonie ogarnąć. 

Kwestia zastosowania komponentów i driverów, jedynie to bo ogólnie to można to uzyskać to samo jeżeli jesteś budowniczym słuchawek to potrafisz zbudować dla siebie dobre słuchawki. Wiadomo wielkość driverów i z czego są wykonane oraz poduszki które dają różnice w dźwięku, kabel i wzmacniacz na których jest zbudowany lampowy czy tranzystorowy,hybrydowy. Jedynie to ma się na rzeczy. Jeżeli procentowo określiłbyś w kolejności słuchawki,kabel i wzmacniacz to o ile procentowo polepsza się dźwięk idąc w tym kierunku? Chodzi mi o to że jeżeli masz dobre słuchawki a lipny kabel lub nie posiadasz dobrego wzmacniacza to tego dźwięku nie uzyskasz jaki powinien być.

13 minut temu, e1mo napisał:

Ciekawy artykuł, ja na szczęście nie miałem problemów z reklamacjami, a miałem dwie - niesprawna karta pamięci i wysłanie złego przedmiotu. W obu przypadkach bez problemu doszedłem ze sprzedawcami do porozumienia :) .

Mi nie przysłali produktu i zwrócili kasę ale więcej nie zamówię z tego sklepu. Ediier Ali Store.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marco-poloTo zależy od podatności takich słuchawek na zmiany. Niektórym zmiana kabla daje bardzo dużo. Ostatecznie z KZ nie zrobisz Flc to fakt. Jednak uzyskasz eliminację wad, a to i tak sporo. Do pewnego pułapu jest to opłacalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marco-polo napisał:

Witam, ktoś czytał te świeże nowości...

 

Nowości mają to do siebie, że są świeże :D

 

Z bezczelnością Chińczyków mam często do czynienia w działalności biznesowej w Afryce (panoszą się tam na potęgę budując sobie zaplecze rolnicze), a ostatnio również "prywatnie" na Aliexpres. Dopóki jest tanio, wiele uchodzi im "na sucho", ale kiedy rząd chiński w końcu przestanie subsydiować wysyłkę paczek do Europy i USA, to sytuacja może ulec sporej zmianie.

 

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marek_m napisał:

(...) ale kiedy rząd chiński w końcu przestanie subsydiować wysyłkę paczek do Europy i USA, to sytuacja może ulec sporej zmianie.

Tyle że znając chińczyków, zanim ich rząd to zrobi, będą mieli w Europie i w Ameryce (niekoniecznie w USA) gotowe własne centra logistyczne i magazyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, e1mo napisał:

Tyle że znając chińczyków, zanim ich rząd to zrobi, będą mieli w Europie i w Ameryce (niekoniecznie w USA) gotowe własne centra logistyczne i magazyny.

Chinczycy mają w Ameryce wykupione posiadłości i ziemie. W innych krajach też więc będą budować swoje imperium w każdym zakątku i Unia będzie mogła im naskoczyć. W Ameryce brak fabryk i stara tehnologia. Rozwój jest tam gdzie fabryki, chińczyki kopiują i się uczą i robią coraz lepsze rzeczy przy czym konkurują z innymi światowymi markami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, marek_m napisał:

Technologia, na szczęście, niemal w całości należy do USA :) 

Chińczycy, jak słusznie zauważyłeś, "kopiują i się uczą". 

Szkoda tylko, że u nas pustynia :( 

Co nam z tego. Jeden szkodnik, czy drugi. W PL pustyni nie ma, tylko Januszostwo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kordal napisał:

Wszyscy twierdzą, że ZS10 Pro są zdecydowanie lepsze od ZS10. Bad Guy stwierdził, że są lepsze od BGVP DMS i KZ AS16.

Zamówiłem, czekam na dostawę z zaciekawieniem. Dobrałem też dwa kabelki bo niestety ten standardowy dołączony do słuchawek jest mocno średni.

Sam nie do końca rozumiem, czemu ma służyć ta zmiana. Cóż, porównam sobie z moimi AS10, tam jeszcze jest stare złącze. 

Wówczas odcinają możliwość korzystania z kabli innych producentów, więc dla nich to czysty biznes. 

 

Służy wiązaniu konsumenta swoim kablem (BDSM). Jak masz już ten ich srebrny wklęsły, pojawia się nowość (a taki chińczyki mają model biznesowy, co miesiąc nowe słuchawki, żeby pojawiła się kolejna fala filmów z recenzjami i kolejna fala klientów) od KZ i od TRN, to raczej weźmiesz KZ, do którego już masz ten lepszy kabel.

Mi się ten kabel w sumie podoba, wygląda (może pozornie) na solidniejsze połączenie.

Edytowane przez JohannDaart
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JohannDaart napisał:

Mi się ten kabel podoba, wygląda (może pozornie) na solidniejsze połączenie.

Jest jeden plus tych nowych kabli - dają w nich te elastyczne zausznice (coś jak w TRN). Średnio przepadam za tymi starymi z drutami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, e1mo napisał:

Napewno mogę polecić TIN HiFi T2 i T3, nie wiem jak TRN X6 (wysłali mi złe słuchawki i znowu muszę czekać jakieś 2-3 tygodnie aż przyjdą). Ostatnio jest też hype na KZ ZS10 Pro.

Nie ukrywam, że te dwa modele od Tin HiFi mocno mnie kuszą i kto wie, czy nie padnie właśnie na jeden nich, szczególnie jeśli znajdą się w ciekawej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, papajazz napisał:

Nie ukrywam, że te dwa modele od Tin HiFi mocno mnie kuszą i kto wie, czy nie padnie właśnie na jeden nich, szczególnie jeśli znajdą się w ciekawej cenie.


Tin Audio T2 jak jest promocja na ali to można kupić za 25 - 27$. Do tego jakiś kupon rabatowy ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności