Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, Starh napisał:

Panowie polecicie jakieś fajne słuchaweczki do 150zł ala Ubranfuny?

Moje zielone niestety umarły (kabel) - dwa lata mi dobrze służyły ;d

 

23 minuty temu, chico99 napisał:

 

Sonicast DIRAC MK2


Najlepiej drugie Urbanfuny, bo grają jak Urbanfuny :)

Z bardzo tanich : Yinyoo Pro vel NICEHCK Bro (to te same słuchawki) lub Senfer DT6.
Z KZ - tów: KZ ZSN lub KZ ED16.
Z trochę droższych: TinAudio T2, RevoNext QT2 lub któreś z BQEYZ (KC2, BQ3).
Recki znajdziesz w necie. Wszystkie różnią się brzmieniem od siebie i od Urbanfunów. Wszystkie grają dobrze.
 

Edytowane przez strong6
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, tak BQ3 z lepszym kabelkiem ...
Na starość lubię dobry bas, chyba najlepiej go słyszę ...
Ja wciąż się rozpływam nad symfoniczną na BQ3. Jak przywaliły kotły w środku 2 symfonii Mahlera to aż podskoczyłem na baczność. Teraz leci sobie 7 symfonia na kabelku BT i też jest zupełnie smakowicie
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, strong6 napisał:

Mam podobnie. U mnie poszło w tą stronę, że prawie nie dokuczają mi wyostrzone treble. Stały się mniej słyszalne? ;)

 

No to masz tak jak ja. Żadne sybilanty już nam nie straszne.

1 minutę temu, pinkpowerdrummer napisał:

Ja wciąż się rozpływam nad symfoniczną na BQ3. Jak przywaliły kotły w środku 2 symfonii Mahlera to aż podskoczyłem na baczność. Teraz leci sobie 7 symfonia na kabelku BT i też jest zupełnie smakowicie

 

I prawidłowo. Po co wydawać tysiące na andromedy ...

Ma się granie podobać i tyle.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
I prawidłowo. Po co wydawać tysiące na andromedy ...
Ma się granie podobać i tyle.
Jak to po co, żeby słyszeć na przykład jak altowioliścue w trzecim pulpicie sobie zaburczy w brzuchu między częściami
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, chico99 napisał:

 

Tak jest, po co nam to słyszeć?!

Doki powyżej 50$ są przereklamowane.:D

Mocno przereklamowane :D
W każdym przedziale cenowym można znaleźć słuchawki dające radość z odsłuchów.
Mimo wszystko droga audio prowadzi w jedną stronę :D

 

Edytowane przez strong6
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - pomyslalem zeby zakupic jakies bt sluchawki budget/quality -- wyszukalem QCY t2c vs tiso i4  ?? Ktos moze ma I poleca ? Bez aptx ale niby bt 5.0 jest wiec powinno byc ok. Bedzie to gralo jakos znosnie ? 

Edytowane przez baszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszych odsłuchach Senfer DT6.

Jak dla mnie bardzo ok słuchawki, fajna scena, dla mnie dobry bas i zaryzykował bym stwierdzenie, że jest go dużo.

Ale bardzo dużo zalezy od tipsów. Te dziwne czerwone choinki to porażka, mi najlepiej gra to z piankami InAirs

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, donpedro1979 napisał:

Jestem po pierwszych odsłuchach Senfer DT6.

Jak dla mnie bardzo ok słuchawki, fajna scena, dla mnie dobry bas i zaryzykował bym stwierdzenie, że jest go dużo.

Ale bardzo dużo zalezy od tipsów. Te dziwne czerwone choinki to porażka, mi najlepiej gra to z piankami InAirs

Cieszę się, że też pozytywnie odbierasz te tanie słuchawki. Stockowe tipsy do wyrzucenia. Ja dobrałem do nich duże KZ-towe Starline z dużymi otworami.
Basu mam w sam raz, tony średnie są świetne, scena też mi się podoba. Ogólna prezentacja jest szczegółowa i bardzo czysta/przejrzysta. I to jak dla mnie największa zaleta tych doków.
Zauważyłem też, że na mocniejszych mocowo źródłach grają pełną piersią.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, strong6 napisał:

Cieszę się, że też pozytywnie odbierasz te tanie słuchawki. Stockowe tipsy do wyrzucenia. Ja dobrałem do nich duże KZ-towe Starline z dużymi otworami.
Basu mam w sam raz, tony średnie są świetne, scena też mi się podoba. Ogólna prezentacja jest szczegółowa i bardzo czysta/przejrzysta. I to jak dla mnie największa zaleta tych doków.
Zauważyłem też, że na mocniejszych mocowo źródłach grają pełną piersią.

Na pewno będe jeszcze coś kombinował z tipsami.

I o dziwo dobrze mi się nosi je over the ear

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2019 o 13:20, strong6 napisał:

Dziesiątki użytkowników i recenzentów raczej się nie myli. Mogły Ci nie spasować sygnaturą. Każdy słyszy inaczej, lubi różny przekaz. Senfer DT6 nie grają biednie czy też kiepsko. Prawdopodobnie wolisz inne granie :)
Bo grają dobrze, a w cenie za ile można je kupić to grają bardzo dobrze. Napisz co według Ciebie robią źle. Choćby w porównaniu do Sony mh1c (znam i mam ;)).
Oczywiście jeśli zdecydujesz się Senfer DT6 znów posłuchać ;)

 

Do tej pory Senfery pograły sobie jakieś 20h. Podpinałem je pod x7s, fuze v1, nokia 808, audiomagic player, s7 edge i chińskiego grajpenka dac audio.

 

Na dołączonych do DT6 nakładkach brakuje basu. Na kilku innych od chińczyka też brak basu. Dopiero magiczne*  nakładki od mh1c ujawniają jakiś bas. Bas który słyszę jest cacy, ale chyba wycięto z niego jakiś podzakres, bo coś mi tu nie gra. Tom tomy i werbel są jakieś puste, bez basu :huh: (sprężyste?).

Brzmienie Senferów sprawia wrażenie starej słuchawki telefonicznej w HD :lol:. Gra to jakoś metalicznie, chudo. I jeszcze ta brzydka góra i środek są mocno wyeksponowane.

 

Sony nie potrafią zagrać takim basem (faktura) jak DT6. Po przejściu z Senferów można odnieść wrażenie, że jego aż za dużo. Jednak pomimo dużej ilości i "bułowatości" basu, gra klarownie, gładko, dźwięki nie są metaliczne. Mają ładną barwę, dla mnie prawdziwą. Sony gra dźwiękiem dużym a Senfer małym, tak to odczuwam.

Ogólnie mh1c ma dla mnie lepszy jakościowo dźwięk. To taki mikro odpowiednik mojego sprzętu stacjonarnego. Senfer stoi po stronie dźwięków które słychać np. z hje120.

 

 


*Magiczne, bo mh1c też mi gra tylko ze swoimi własnymi nakładkami. Ze wszystkim innym zostają pozbawione basu i grają wtedy jak... stara słuchawka telefoniczna, jeszcze gorsza niż ta od Senfera :lol:.

 

 

 

Widzę, że chyba tylko jak kręcę nosem na te słuchawki :ph34r:.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bob2000 napisał:

 

Do tej pory Senfery pograły sobie jakieś 20h. Podpinałem je pod x7s, fuze v1, nokia 808, audiomagic player, s7 edge i chińskiego grajpenka dac audio.

 

Na dołączonych do DT6 nakładkach brakuje basu. Na kilku innych od chińczyka też brak basu. Dopiero magiczne*  nakładki od mh1c ujawniają jakiś bas. Bas który słyszę jest cacy, ale chyba wycięto z niego jakiś podzakres, bo coś mi tu nie gra. Tom tomy i werbel są jakieś puste, bez basu :huh: (sprężyste?).

Brzmienie Senferów sprawia wrażenie starej słuchawki telefonicznej w HD :lol:. Gra to jakoś metalicznie, chudo. I jeszcze ta brzydka góra i środek są mocno wyeksponowane.

 

Sony nie potrafią zagrać takim basem (faktura) jak DT6. Po przejściu z Senferów można odnieść wrażenie, że jego aż za dużo. Jednak pomimo dużej ilości i "bułowatości" basu, gra klarownie, gładko, dźwięki nie są metaliczne. Mają ładną barwę, dla mnie prawdziwą. Sony gra dźwiękiem dużym a Senfer małym, tak to odczuwam.

Ogólnie mh1c ma dla mnie lepszy jakościowo dźwięk. To taki mikro odpowiednik mojego sprzętu stacjonarnego. Senfer stoi po stronie dźwięków które słychać np. z hje120.

 

 


*Magiczne, bo mh1c też mi gra tylko ze swoimi własnymi nakładkami. Ze wszystkim innym zostają pozbawione basu i grają wtedy jak... stara słuchawka telefoniczna, jeszcze gorsza niż ta od Senfera :lol:.

 

 

 

Widzę, że chyba tylko jak kręcę nosem na te słuchawki :ph34r:.


To nie jest tak że kręcisz nosem. Piszesz tak jak słyszysz. Na ten moment tak jest jak piszesz. I dobrze piszesz. Ale to ten moment tak jest, a może być inaczej.
Te słuchawki potrzebują baaaaardzo długiego wygrzewania. CDN za moment bo piszę z fona jadąc samochodem (pasażer).
 

Edit:

Te Senfer DT6 potrzebują ekstremalnie długiego wygrzewania i dużo mocy (po wygrzaniu) żeby dostały ciała na basie i na tonach średnich. Dla mnie to średnie pasmo w tych słuchawkach jest genialne, jest bardzo dokładne i szczegółowe, o mały krok za nimi są tony wysokie, a bas jest dla mnie co najmniej dobry. W porównaniu z mh1c można go początkowo nazwać cienkim. Bas dostaje więcej ciała (midbass) ale dopiero na mocniejszych źródłach, po wygrzaniu i na odpowiednio dobranych tipsach  - co zresztą uzyskałeś na tipsach od mh1c.  Warto spróbować pianek. 1-2 db więcej na basie, mniej "metalicznej" barwy średnich i wysokich. Tą metaliczną "barwę" całego przekazu prawdopodobnie będziesz słyszał, bo one mają taką barwę w porównaniu do Sony mh1c.
Daj im się dłuuuugo wygrzać, mocne źródło, odpowiednie tipsy, odzwyczaj na jakiś czas mózg od sony mh1c (ja taki reset robię przy pomocy słuchawek Vivo XE800) i wtedy zrób do nich jeszcze jedno podejście. Zwróć wtedy uwagę na przejrzystość przekazu, szczegółowość i czystość dźwięku, scenę i holografię. Jak Ci nie zagrają to po prostu nie są dla Ciebie.
Może i tak być ;) Każdy słyszy inaczej i może gustować w innym przekazie dźwiękowym.

Jak dla mnie to świetnie brzmiące słuchawki, szczególnie przy ich cenie.

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, strong6 napisał:


To nie jest tak że kręcisz nosem. Piszesz tak jak słyszysz. Na ten moment tak jest jak piszesz. I dobrze piszesz. Ale to ten moment tak jest, a może być inaczej.
Te słuchawki potrzebują baaaaardzo długiego wygrzewania. CDN za moment bo piszę z fona jadąc samochodem (pasażer).
 

Edit:

Te Senfer DT6 potrzebują ekstremalnie długiego wygrzewania i dużo mocy (po wygrzaniu) żeby dostały ciała na basie i na tonach średnich. Dla mnie to średnie pasmo w tych słuchawkach jest genialne, jest bardzo dokładne i szczegółowe, o mały krok za nimi są tony wysokie, a bas jest dla mnie co najmniej dobry. W porównaniu z mh1c można go początkowo nazwać cienkim. Bas dostaje więcej ciała (midbass) ale dopiero na mocniejszych źródłach, po wygrzaniu i na odpowiednio dobranych tipsach  - co zresztą uzyskałeś na tipsach od mh1c.  Warto spróbować pianek. 1-2 db więcej na basie, mniej "metalicznej" barwy średnich i wysokich. Tą metaliczną "barwę" całego przekazu prawdopodobnie będziesz słyszał, bo one mają taką barwę w porównaniu do Sony mh1c.
Daj im się dłuuuugo wygrzać, mocne źródło, odpowiednie tipsy, odzwyczaj na jakiś czas mózg od sony mh1c (ja taki reset robię przy pomocy słuchawek Vivo XE800) i wtedy zrób do nich jeszcze jedno podejście. Zwróć wtedy uwagę na przejrzystość przekazu, szczegółowość i czystość dźwięku, scenę i holografię. Jak Ci nie zagrają to po prostu nie są dla Ciebie.
Może i tak być ;) Każdy słyszy inaczej i może gustować w innym przekazie dźwiękowym.

Jak dla mnie to świetnie brzmiące słuchawki, szczególnie przy ich cenie.

 

 Ok, trooooooooochę to potrwa, ale dam im pograć ze 100 godzin i zobaczymy. W międzyczasie może jeszcze dojdą do mnie pianki KZ od Chińczyka, które zamówiłem miesiąc temu :rolleyes:. Jednak nie wierzę, że się polubię z tymi słuchawkami ;).

 

Na takich nakładkach:
https://pl.aliexpress.com/item/3-Pairs-6pcs-L-M-S-In-Ear-Tips-Earbuds-Headphones-Silicone-Eartips-Ear-Sleeve-Ear/32424630227.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.42bc5c0fbopXII
https://pl.aliexpress.com/item/Original-Red-KZ-3-Pairs-6pcs-L-M-S-In-Ear-Tips-Earbuds-Headphones-Spiral-Silicone/32641318962.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.42bc5c0fbopXII
https://pl.aliexpress.com/item/3-Pairs-6pcs-L-M-S-In-Ear-Original-KZ-Tips-Earbuds-Earphone-Silicone-Eartips-Ear/32723329957.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.42bc5c0fbopXII
basu brak (na senferze i mh1c).

Podłączałem je do aune x7s , który jest raczej mocnym źródłem (chociaż ma dużą impedancję wyjściową), ale obecnie nie usłyszałem jakiejś różnicy względem np. sansy fuze. W tej chwili najlepiej grają z... nokii 808 :woot:.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te tipsy, do których dałeś linki są mi znane. Pierwsze uważam za śmieci, drugie (starline) i trzecie są sensowne. Jakaś nadzieja jeszcze w piankach. Gdyby Ci chodziło o sam bas można by jeszcze biflange lub triflange spróbować. Wygląda na to, że jednak nie polubisz brzmienia tych słuchawek i to absolutnie nie znaczy, że Ty słyszysz źle. Tak nie jest. Każdy słyszy inaczej i ma prawo lubić coś innego. Dlatego też jest duży ruch w forumowym komisie ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Sir Nick napisał:

Polecam te tipsy do DT6 (i w ogóle polecam 😃) mają twardy rdzeń, nie spadają (ze starlinesami to bywa różnie), i dobrze uwypuklają basy.

 

https://s.click.aliexpress.com/e/bsYa8Zk4

Zamówiłem, zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spotkało mnie rozczarowanie kwartału <_< .

 

Spodziewałem się tego...

x6.jpg

 

... a dostałem to... :(

trnv30.jpg

 

Oczywiście napisałem już do sprzedawcy, że proszę o zwrot pieniędzy albo wysłanie poprawnych słuchawek (teraz czekam na odpowiedź), ale mimo wszystko rozczarowanie :unsure: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności