Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

To tak jak u mnie, a dostawa w 2 dni a nie 6 tygodni :D

_________________

 

Z innej beczki. Kupiłem na prezent córce Xiaomi Airdots, niestety na Ali.....

Niestety, ponieważ słuchawki, a dokładnie pudełko jest padnięte - nie ładuje. Radość trwała zaledwie pół godziny, tzn. do momentu rozładowania się słuchawek.

Ali nie chce zwrócić kasy, jeżeli im tego badziewia nie odeślę, ale koszt (i czas) jest dla mnie nieakceptowalny.

Mam wobec tego pytanie - czy takie pudełko da się naprawić ? Nie wiem co siedzi w środku. Czy nie ładuje, by jest przerwa / zimny lut, czy może jakiś scalak padł. Jeżeli to drugie, to pewnie **** :( 

Iść z tym do lokalnego sklepu / serwisu Xiaomi, czy oleją, jeżeli nie kupione w PL ?

 

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2019 o 23:39, marek_m napisał:

 

Iść z tym do lokalnego sklepu / serwisu Xiaomi, czy oleją, jeżeli nie kupione w PL ?

 

 

Ja bym poszedł, najwyżej skasują Cię za to parę złotych za naprawę. No a jeżeli w ogóle nie będą chcieli, to zawsze możesz otworzyć jakoś na własną rękę. Zgaduje, że na Reddicie itd. nie jeden tak robił i się pochwalił zdjęciami/filmem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2019 o 23:39, marek_m napisał:

Iść z tym do lokalnego sklepu / serwisu Xiaomi, czy oleją, jeżeli nie kupione w PL ?

 

Ja bym spróbował. Jak trafisz na kogoś normalnego, to nawet mogą przyjąć jako naprawę gwarancyjną.

Mi się kilka razy udało. Tylko jedna rada, bez krzyku, żali i pretensji. Spokojnie i rzeczowo, to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kordal napisał:

Ja bym poszedł, najwyżej skasują Cię za to parę złotych za naprawę. ...

 

13 minut temu, chico99 napisał:

Ja bym spróbował. Jak trafisz na kogoś normalnego, to nawet mogą przyjąć jako naprawę gwarancyjną....

 

Ok, tak zrobię 🙂

 

 

13 minut temu, chico99 napisał:

....Tylko jedna rada, bez krzyku, żali i pretensji. Spokojnie i rzeczowo, to działa.

 

Spróbuję 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mi kabelek bt kz z gearbest, do BQ3 wziąłem wtyk A i faktycznie przeszkadza tylko trochę, ale to raczej przez długość samego kabelka. Nie wiem dlaczego, myślałem że on obsługuje aptx hd, a tu wygląda na to że tylko zwykły aptx na 16bit/44.1KHz, no cóż. Mocy jest faktycznie wystarczająco dla bqeyz, nawet jakby działał ten noise cancelling, dziwne.

Za to okazało się że moje KZowe pianki założone na BQ3 po jakimś czasie się rozwalają, od strony słuchawki zaczyna pękać i tak aż do końca. Podejrzewam że to kwestia szerokości tulejki, czy są jakieś pianki (nie-porowate) które będą pasowały na szerszą tulejkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w serwisie Samsung / Xiaomi.

Ładny chłopiec w ładnej firmowej koszulce wytłumaczył mi, że oni niczego nie naprawiają. Wysyłają graty do centralnego magazynu w Piasecznie i tam decydują co dalej (ale również nie naprawiają). Oczywiście dotyczy to wyłącznie sprzętu zakupionego w oficjalnej sieci Xiaomi w EU.

Innymi słowy doopa 😡

Szczęście mi nie sprzyja ostatnio :( 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj w gorepair. Mnie wymienili ekran w tablecie Yoga 2 za 350 PLN, a Lenovo chciało 1500 czyli więcej niż kosztował nowy (1200 pln wtedy) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi one wyglądają jak comply - czyli porowate, comply mam. Chodzi mi o takie zupełnie jakby śliskie pianki jak na przykład te,  te na Audeos wyglądają jakby w środku przy tulejce miały coś twardszego i dookoła taką miększą piankę, ja chcę całe z jakby plastycznego, śliskawego materiału, takie jak w zestawie były z KZ ATE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktura rzeczywiście przypomina bardziej Comply. Jakościowo, moim zdaniem, jednak lepsze. Szczególnie Crystal przypadły mi do gustu, nie przycinają tak sopranów, czego w piankach nie lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2019 o 23:39, marek_m napisał:

(...)

Z innej beczki. Kupiłem na prezent córce Xiaomi Airdots, niestety na Ali.....

Niestety, ponieważ słuchawki, a dokładnie pudełko jest padnięte - nie ładuje. Radość trwała zaledwie pół godziny, tzn. do momentu rozładowania się słuchawek.

Ali nie chce zwrócić kasy, jeżeli im tego badziewia nie odeślę, ale koszt (i czas) jest dla mnie nieakceptowalny.

Mam wobec tego pytanie - czy takie pudełko da się naprawić ? Nie wiem co siedzi w środku. Czy nie ładuje, by jest przerwa / zimny lut, czy może jakiś scalak padł. Jeżeli to drugie, to pewnie **** :( 

Iść z tym do lokalnego sklepu / serwisu Xiaomi, czy oleją, jeżeli nie kupione w PL ?

Jeśli nie chcą zwrócić kasy, a lokalny dystrybutor nie chce naprawić, to napisz grzecznie do sprzedawcy żeby wysłał ci samo ładujące pudełko, ponieważ odsyłanie całego zestawu jest nieopłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, e1mo napisał:

...napisz grzecznie do sprzedawcy żeby wysłał ci samo ładujące pudełko, ponieważ odsyłanie całego zestawu jest nieopłacalne.

 

To jest dobra opcja 👍

Chinole obawiają się, że celowo piszę że nie działa, aby otrzymać zwrot kasy i mieć towar za free. Pewnie takie praktyki się zdarzają :( 

Wysłanie działającego pudełka zamiast zwrotu kasy, powinno być uznane za rozsądne wyjście z sytuacji :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak w skrócie, bo winien jestem za poradę przy reklamowaniu BQEYZ BQ3 od AK na hasło RYAN. Była prośba o wysłanie filmu. Pierwszy nie oddawał sedna , drugi przekonał. Oczywiście napisałem jakim byłem szczęśliwym człowiekiem, aż tu nagle się zepsuło. AK Zaproponował wysłanie jednej , czyli lewej słuchawki. Ja oczywiście , że jestem szczęśliwy i przy okazji zakupię kabelek BT. AK po tym napisał , że wyśle mi jednak dwie. Więc na pewno testują czy po drugiej stronie nie jest naciągacz. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły do mnie w ostatnich dniach ZSN Pro. Wersja kabla z mikrofonem. Niestety sam kabel wygląda na uszkodzony. Nie gra jedna strona (obie słuchawki sprawne). Sprzedawca zaoferował 7 USD zwrotu. Pytanie czy to jest okej, sam kabel wygląda całkiem i zastanawiam się ile jest wart i skąd go dostać. Szukałem na ali, ale wpadły mi w oko kable srebrne, ale bez mikrofonu od 7,5 USD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły do mnie w ostatnich dniach ZSN Pro. Wersja kabla z mikrofonem. Niestety sam kabel wygląda na uszkodzony. Nie gra jedna strona (obie słuchawki sprawne). Sprzedawca zaoferował 7 USD zwrotu. Pytanie czy to jest okej, sam kabel wygląda całkiem i zastanawiam się ile jest wart i skąd go dostać. Szukałem na ali, ale wpadły mi w oko kable srebrne, ale bez mikrofonu od 7,5 USD.

Tu masz kabel do nich - typ C z mikrofonem, za USD 4,20 + 0,57 za wysyłkę.

Był dołączany do pierwszych ZSN z fioletową kopułką i podobno pozytywnie wpływa na granie tych doków.

https://bit.ly/2WvEqFO

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko skrobnę o zakupionych  TIN T2. Nie wiem czy wygrzane, czy nie - poprzedni właściciel z forum tylko wie. To pierwsze "poważne" douszne. Korzystam z Tidal-a.

Jak te pchełki grają , a no soczyście.  Już na s7edge  zauważyłem, że da się tego słuchać i to jak - 6 godzin w pracy z krótkimi przerwami, aby uszy odpoczęły. Kabel oryginalny  nakładki najwyższe średnie.  Na Note9 kilka % przyjemniej.  W domu podpinam do SMSL T1 (bańka Electro Harmonix) iii r...ło system . To gra muzykalnie, to się chce słuchać.   Ktoś pisał, że brak basu. Hm w moich uszach jest go więcej niż w AKG 702. Być może miałem już zmęczone słuchy jednak porównując do AKG702 i  ATH-AD900x , T2 mają wszystkich zakresów więcej . T2 grają w podobny sposób co mój system pełnowymiarowy być może dlatego tak je polubiłem dla mnie nie są neutralne, lecz koloryzujące.Dobra kończę. Nie spodziewałem się takiego funu za taką cenę. Małe, a cieszy.

Edytowane przez Mario1969
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnatura dźwiękowa Tin Audio T2 dla mnie jest wyjątkowa, unikalna jak na ten przedział cenowy. Przekaz dźwiękowy jest bardzo przejrzysty, taki transparentny.
Nie jestem zaskoczony reakcją @Mario1969 - dla mnie też Tin Audio T2 to świetnie grające i tanie słuchawki z Chin.
 

Edytowane przez strong6
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2019 o 22:38, e1mo napisał:

....napisz grzecznie do sprzedawcy żeby wysłał ci samo ładujące pudełko, ponieważ odsyłanie całego zestawu jest nieopłacalne.

 

Napisałem. Czekam na odpowiedź. Na razie oferują zwrot 30% ceny, ale to niczego nie załatwia, co im również grzecznie napisałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mario1969 napisał:

Ktoś pisał, że brak basu. Hm w moich uszach jest go więcej niż w AKG 702. Być może miałem już zmęczone słuchy jednak porównując do AKG702 i  ATH-AD900x , T2 mają wszystkich zakresów więcej .

Bardzo lubiłem T2 i jestem wielkim fanem K702, mamy więc podobny gust ;) Oczywiście prezentacja sceny zupełnie inna po stronie AKG z uwagi na budowę, ale faktycznie T2 spodobają się słuchaczowi, który lubi K70x. A biorąc pod uwagę cenę - dla mnie cud miód.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejna odsłona TINT2 ( powinny być nazywane wybuchowo TNT). Na lampie  6H23P jest sucho. Ogólnie ta lampa nie przypadła mi do gustu w moim smsl t1 tnie wszystkie częstotliwości (nie polubimy się) lepszy dla mnie jest  Harmonix. Rozgrzewka 30 minut AGK, godzinka dla Audio- Techniki . Wciskam pchełki i znowu banan na twarzy. OMD gra jak lubię z wykopem i powietrzem. Normalnie nie daję rady tego  słuchać w dużych nausznikach ( słaba te realizacje ) . Na T2   wokal pod czaszką, a część  instrumentów gra gdzieś na wysokości karku. Scena dość wąska  raczej idzie po wysokości. Eweliną Lisowska miło.  Varius Marx mam uczucie bycia z wokalistą, wokal zdecydowanie na pierwszym planie brzmi, ale  taki miód na me uszy. "Piątek"  dziś jest moim ulubionym . Gdym miał wybierać co biorę na wyspę, to byłyby Trotyle (TNT). Pozostałe słuchy są przy nich po prostu nudne. 

Edytowane przez Mario1969
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobre zadanie pytanie w tym dziale. Szukam wzmacniacza lampowego słuchawkowego ale zasilanego przez USB z komputera. Czy na ali jest jakiś sensowny taki wzmak? Proszę o przeniesienie tego pytania do innego działu jeżeli niechcący zaśmieciłem ten dział tym zapytaniem. Dziękuje z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności