Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, tommir napisał:

Wczoraj dotarły do mnie wreszcie zakupione na Massdropie Macaw GT600S. Muszę przyznać, że to chyba mój najbardziej udany zakup "z ciekawości". Jak na swoją cenę grają naprawdę bardzo dobrze i w ogóle nie przypominają strojenia typowych chińczyków. Do tego wymienne końcówki/nozzle pozwalające na modyfikację dźwięku, łatwość aplikacji, lekkość. Zobaczymy jeszcze jak zachowają się po wygrzaniu, na razie jest dobrze, dźwięk dość stonowany, raczej łagodna góra i dość przyjemny, ale nie narzucający się bas.

Odsłuc**ję dalej. Żeby nie było, to nie jest top słuchawkowy ;) mają też swoje wady. Nie są raczej uniwersalne, metal/industrial to chyba nie jest to co brzmi na nich najlepiej. Fear Factory zabrzmiało sucho, płytko, bez iskry w górnych rejestrach, którą bardzo lubię. Ale już taki Avenged Sevenfold to inna bajka, bardzo dobrze to brzmi, być może przez złagodzoną górę, której oryginalnie jest sporo, przez co w dokach ją faworyzujących bywa przesadna. Słuchałem jeszcze Dire Straits z pierwszych płyt, słyszałem lepsze interpretacje, ale nadal mieścimy się w granicach poprawności, czasem nawet tych wyższych ;) Teraz grzeją się w szufladzie, dam im czasu i zobaczę czy coś się zmieniło.

Mój ogólny stosunek do nich się nie zmienił. Może za cenę jaka gdzieniegdzie na Ali widnieje można się zastanawiać, ale za tę z Massdropa to nie ma nad czym ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzały się wam Crescenty? Tembr jest w tych słuchawkach niesamowity. Muzyka z fletu = odlot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, requal napisał:

Wygrzały się wam Crescenty? Tembr jest w tych słuchawkach niesamowity. Muzyka z fletu = odlot. 

 

Tak. Coś w sobie mają te Crescenty jeśli da się im trochę czasu na grzanie. U mnie zostają w kolekcji :) Przyjemnie się na nich słucha :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, requal napisał:

Wygrzały się wam Crescenty? Tembr jest w tych słuchawkach niesamowity. Muzyka z fletu = odlot. 

 

Godzinę temu, ryankgb napisał:

 

Tak. Coś w sobie mają te Crescenty jeśli da się im trochę czasu na grzanie. U mnie zostają w kolekcji :) Przyjemnie się na nich słucha :D

W takim razie muszę nad nimi jeszcze popracować, bo wstępnie przeznaczyłem je do odsprzedaży. Ale fakt, nie wygrzałem ich jeszcze. Ile wygrzewaliście?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie uzbiera się z 30h. Zaczynają się otwierać po tym czasie, nie są już tak zachowawcze i stłoczone na planach. Też chyba zostaną ze mną. 

W każdym razie teraz MH750 idą w kąt i tam pozostaną na zawsze :) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Crescent'y mają przypadłość na którą narzekali e-koledzy z Head Fi: jak pojawi się wilgoć, to zaczynają grać ciszej. Dziś jak szedłem do pracy (wilgotność podchodziła pod 95%) to zaczęły grać ciszej, po godzinie jak wszedłem do pomieszczenia wszystko wróciło do normy. Trochę lipa że tak ma ten model, bo bardzo je lubię, ale przy deszczu lub w zimie będę musiał coś innego brać na miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mr Krzychoo napisał:

Moje Crescent'y mają przypadłość na którą narzekali e-koledzy z Head Fi: jak pojawi się wilgoć, to zaczynają grać ciszej. Dziś jak szedłem do pracy (wilgotność podchodziła pod 95%) to zaczęły grać ciszej, po godzinie jak wszedłem do pomieszczenia wszystko wróciło do normy. Trochę lipa że tak ma ten model, bo bardzo je lubię, ale przy deszczu lub w zimie będę musiał coś innego brać na miasto.

 

Dirac+ MKII, Dirac MKII lub Lypertek BEVI :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Methuselah napisał:

 

Dirac+ MKII, Dirac MKII lub Lypertek BEVI :) 

 

Dirac pojawiły się u BigMarasa, więc może się na nie skuszę, a Lypertec odpadają ze względu na wersję tylko z mikrofonem. A w Shanlingu to on mi się raczej nie przyda... Pojawiły się też informacje że w Kanas Pro też występuje problem z cichym graniem jak będą pracować w wilgotnym otoczeniu.

Jeśli ktoś ma Dirac to poproszę o opinie i recenzje, a jak ktoś ma Dirac i Crescent i pokusi się o porównanie to oferuję dozgonną wdzięczność i zdrowaśkę. Zastanawiam się czy pisać do AK Store o czasami występującej wadzie w słuchawkach...

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mr Krzychoo napisał:

 

Dirac pojawiły się u BigMarasa, więc może się na nie skuszę, a Lypertec odpadają ze względu na wersję tylko z mikrofonem. A w Shanlingu to on mi się raczej nie przyda... Pojawiły się też informacje że w Kanas Pro też występuje problem z cichym graniem jak będą pracować w wilgotnym otoczeniu.

Jeśli ktoś ma Dirac to poproszę o opinie i recenzje, a jak ktoś ma Dirac i Crescent i pokusi się o porównanie to oferuję dozgonną wdzięczność i zdrowaśkę. Zastanawiam się czy pisać do AK Store o czasami występującej wadzie w słuchawkach...

 

To proszę:

- Dirac+ MKII schodzą niżej, ale wyraźnie mniej basu, neutralny, szybszy i bardziej szczegółowy dół; Crescent mają sporo więcej basu, cieplejsze

- środek pełniejszy i mniej klarowny w Moondropach; Dirac+ MKII neutralny środek z wyraźnie wypchniętymi wokalami, bardziej szczegółowy;

- góra nie należy w żadnej parze do agresywnych, ale nieco mocniej zaznaczona w Crescend. Dirac+ MKII mają ją jednak równiejszą i nieco mocniej rozciągniętą

 

Dirac+ MKII są neutralne (Harman), Crescend nieźle zbalansowane, ale jednak cieplejsze, bardziej basowe.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Methuselah napisał:

 

To proszę:

- Dirac+ MKII schodzą niżej, ale wyraźnie mniej basu, neutralny, szybszy i bardziej szczegółowy dół; Crescent mają sporo więcej basu, cieplejsze

- środek pełniejszy i mniej klarowny w Moondropach; Dirac+ MKII neutralny środek z wyraźnie wypchniętymi wokalami, bardziej szczegółowy;

- góra nie należy w żadnej parze do agresywnych, ale nieco mocniej zaznaczona w Crescend. Dirac+ MKII mają ją jednak równiejszą i nieco mocniej rozciągniętą

 

Dirac+ MKII są neutralne (Harman), Crescend nieźle zbalansowane, ale jednak cieplejsze, bardziej basowe.

 

Dzięki za porównanie. Zastanowię się jeszcze co z Crescent'ami zrobić, ale kolejnym zakupem to raczej będzie TFZ no.3. Ciepłe, ciemne i basowe granie.

Jak pisałem wcześniej - do 50$ oprócz Moondropów to IMHO nic nie przebije ZSN PRO, poza tym chcę przeskoczyć na kolejny level cenowy w słuchawkowym hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie słuchawek u big marasa chciałbym wydać na doki około 100 zł a u big marasa do wyboru są: 

-fidue A33

-xduoo ep1

-final audio e1000

Te biorę przede wszystkim ponieważ zależy mi na kątowym jacku, są też:

-lypertek mevi

-VJJB K4

No i 

-Moondrop Crescent ale trochę za drogie, i takie pytanie czy gdybym kupił adapter kątowy Jack to ma wpływ na dźwięk?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie słuchawek u big marasa chciałbym wydać na doki około 100 zł a u big marasa do wyboru są: 
-fidue A33
-xduoo ep1
-final audio e1000
Te biorę przede wszystkim ponieważ zależy mi na kątowym jacku, są też:
-lypertek mevi
-VJJB K4
No i 
-Moondrop Crescent ale trochę za drogie, i takie pytanie czy gdybym kupił adapter kątowy Jack to ma wpływ na dźwięk?
 
 
Jak dobry adapter to będzie ok.
Z tych ja polecałbym final e1000
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Nicodem said:

Jak dobry adapter to będzie ok.
Z tych ja polecałbym final e1000

Dzięki za odpowiedź a tak mnie korci czy jakieś inne słuchawki tak zwane marketowe mają do finali start? I pytanie o te ze sklepu MP3 store czy jakieś są które przebijają te finale e1000 ? I jeszcze jedno pytanie 🤣 czy te kz edr1/2 to są zamknięte czy otwarte z tyłu? I czy kz zse mają start do finali ? I jak się je zakłada ota czy normalnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Typek napisał:

Dzięki za odpowiedź a tak mnie korci czy jakieś inne słuchawki tak zwane marketowe mają do finali start? I pytanie o te ze sklepu MP3 store czy jakieś są które przebijają te finale e1000 ? I jeszcze jedno pytanie 🤣 czy te kz edr1/2 to są zamknięte czy otwarte z tyłu? I czy kz zse mają start do finali ? I jak się je zakłada ota czy normalnie ?

W KZ ed2/edr1 z tyłu kopułek rzeczywiście jest chromowana siatka imitująca, że to są otwarte słuchawki. Tak jednak nie jest. Obudowa pod siatką jest zamknięta i nie ma najmniejszego wycieku dźwięku na zewnątrz. To ultra budżetowe, lepiej niż dobrze (przy ich cenie) grające dokanałówki.
Co do KZ ZSE to nosi się je normalnie, kabelkiem w dół. Nie zakłada się ich OTE. Dźwiękowo nie mają startu do Final Audio E1000 no i grają całkiem inaczej.
Są dużo ciemniejsze, mają znacznie mocniejszy bas (taki dla basolubów), wycofaną średnicę i przygaszoną górę. I akurat te słuchawki mają z tyłu w plastikowej obudowie kratkę wentylacyjną i przez nią jest wypływ dźwięku.

Edytowane przez strong6
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując do Shure 215 to znakomita większość. Kwestia doboru tipsów. Ze swojej strony polecę Spinfity lub Ostry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Egoista napisał:

Mam jedno pytanie dotyczące tych wszystkich zacnych "chińczyków". Które z nich najlepiej odcinają od dźwięków z zewnątrz? Zbliżają się pod tym kątem do Shure SE 215-315 albo chociaż Yamahy EPH-100?


Doskonałą izolację od otoczenia mają KZ ZS3. Z dobrze dobranymi tipsami przylegają idealnie. Po włożeniu ich do ucha doświadcza się efektu zassania.
Odcięcie od świata zewnętrznego w KZ ZS3 jest całkowite, nie spotykane w innych słuchawkach. To zasługa ich budowy. Taką samą budowę mają także ich następcy - KZ ZS4 i KZ ZS3E.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, strong6 napisał:


Doskonałą izolację od otoczenia mają KZ ZS3. Z dobrze dobranymi tipsami przylegają idealnie. Po włożeniu ich do ucha doświadcza się efektu zassania.
Odcięcie od świata zewnętrznego w KZ ZS3 jest całkowite, nie spotykane w innych słuchawkach. To zasługa ich budowy. Taką samą budowę mają także ich następcy - KZ ZS4 i KZ ZS3E.

Jakie tipsy do nich kupić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności