Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do naszych speców chińskich kabelków ;) W związku z kuponami i wyprzedażami, chcę sobie sprawić jakiś lepszy kabelek mmcx zbalansowany 2,5. Najlepiej nie zamulający brzmienia, czyli chyba srebro? Prosiłbym o jakieś konkretne propozycje. @requal ? @Jaro54 ? @tommir ? @chico99 ? :D:D:D

 

Na co dzień nie jestem jakimś wielbicielem balansu, ale raz na jakiś czas warto sprawdzić, wiecie jak jest :P

takie coś znalazłem na przykład: Kable Nie Grajo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Najner napisał:

Pytanie do naszych speców chińskich kabelków ;) W związku z kuponami i wyprzedażami, chcę sobie sprawić jakiś lepszy kabelek mmcx zbalansowany 2,5. Najlepiej nie zamulający brzmienia, czyli chyba srebro? Prosiłbym o jakieś konkretne propozycje. @requal ? @Jaro54 ? @tommir ? @chico99 ? :D:D:D

 

https://pl.aliexpress.com/item/AK-najnowszy-Yinyoo-16-Core-posrebrzane-kabel-2-5-3-5-4-4mm-Upgrade-kabla-z/32873344719.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.15375c0foWz3KD

Takiego ostatnio brałem. Śmiga z Magaosi K5 bardzo przyjemnie.

Śmieszą mnie tylko te wieczne obniżki cen, na ali. Teraz jest zejście z 86,25$ na 25,88$. Ja go kupiłem trzy miesiące temu za 27,20$ chyba bez żadnej promocji.;)

 

 @Najner A z droższych to ten jeszcze może być ok. Sam się zastanawiam.

https://pl.aliexpress.com/item/DUNU-KMOCS2601-Standardowy-MMCX-Z-cze-2-5mm-1-2-m-S-uchawki-Wywa-one-Upgrade/32860039849.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.378.1b883c00ITiTq3

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Najner ja polecam taki 8 rdzeniowy kabel od Yinyoo. W przypadku kabli MMCX 3,5mm (niestety nie mam balansu od Yinyoo, tylko zwykły :(), kabel od Yinyoo gra z nieco większym powietrzem niż 8 rdzeniowy kabel od TRN . 8 rdzeniowy balans od TRN też gra całkiem dobrze ;) .

Edytowane przez e1mo
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Najner napisał:

No właśnie tu się boję, czy nie lepiej po prostu wziąć kabel iBasso od Marka. Niby też chiński, ale jakiś taki... mniej chiński? ^^

Ja bym chętnie wziął taki kabel od iBasso, ale właśnie boję się, że mogę się przeliczyć i kabel nie spełni moich oczekiwań, a 400zł za kabel to jednak sporo :unsure:.

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, e1mo napisał:

Ja bym chętnie wziął taki kabel od iBasso, ale właśnie boję się, że to mogę się przeliczyć i kabel nie spełni moich oczekiwań, a 400zł za kabel to jednak sporo :unsure:.

Myślę, że przez forum możesz liczyć na rabat, ja dostałem spory kiedy kupowałem srebrny balans do FLC

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sporo, tym bardziej, że z reguły i tak kończę z 3.5mm SE. Balans mi najczęściej brzmi fajnie na początku, przez chwilę, ale później jakoś tak nienaturalnie (?), jakby rozciągał pasma i sztucznie pompował scenę. A może się nie znam, nie wiem. W każdym razie fajnie byłoby mieć jeden taki bardziej jakościowy na stanie, żeby móc sobie jednak raz na jakiś czas porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Najner napisał:

No sporo, tym bardziej, że z reguły i tak kończę z 3.5mm SE. Balans mi najczęściej brzmi fajnie na początku, przez chwilę, ale później jakoś tak nienaturalnie (?), jakby rozciągał pasma i sztucznie pompował scenę. A może się nie znam, nie wiem. W każdym razie fajnie byłoby mieć jeden taki bardziej jakościowy na stanie, żeby móc sobie jednak raz na jakiś czas porównać.

Też mam takie wrażenie, że scena jest trochę sztucznie powiększona, ale mnie się to nawet podoba. W sumie jak się zastanowię, to może to trochę wynikać z idei balansu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wookiepuff napisał:

To jak już jesteśmy w temacie kabli.. opłaca się dokupić jakiś inny kabelek do T2? Jeśli tak to jaki polecacie?

4 minuty temu, Ybybu napisał:

A u mnie właśnie wpadły BQEYZ BQ3 + gumki KZ za 34 dolary (40.03$ -6/30).

I teraz pytanie, czy jakiś kabel do nich warto dobrać? :)

Zdecydowanie warto wymienić. Ja polecam ten, albo po taniości ten (w obu przypadkach łatwo usunąć elastyczne zausznice ;) ).

Edytowane przez e1mo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, e1mo napisał:

Zdecydowanie warto wymienić. Ja polecam ten, albo po taniości ten (w obu przypadkach łatwo usunąć elastyczne zausznice ;) ).

W takim razie wezmę ten TRN, mam już taki jeden do moich TRN V80 ale drugi nie zaszkodzi haha, w każdym razie do T2 jest mmcx 3.5mm tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Opisuję Moondrop Crescent - forum złączyło 2 posty (Twoje pytanie o ZSN PRO i Moondrop Crescent o które pytał [mention=64077]Jaro54[/mention]) i wyszło że piszę o ZSN a nie o Moondrop 
A jakie doki miałeś w swojej kolekcji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Najner Po pierwsze, moim zdaniem, szukaj hybrydy od FAW, moja poszła niestety w świat, ale wpływ na dźwięk to mistrzostwo. Jest to przewód dość sztywny i wtyk akurat też niezbyt mi pasował do telefonu, więc trzeba na to zwrócić uwagę.

 

Jeśli nie FAW..

 

Osobiście nakupiłem teraz (wczoraj) tych, NICEHCK 8 Core High Purity Copper Cable trochę. Są w bardzo dobrej cenie. Dobrze się układają, mają odpowiedni wtyk do telefonów, poza tym jest to budżetowy kabel zalecany do DM6 (i innych 100% BA konstrukcji), żeby poprawić ich spójność. Faktem jest, że spada separacja, ale detal jest nadal na wysokim poziomie

 

Ten wątek z Head-fi i zestawienie Hakuzena zawsze warto zobaczyć:

https://www.head-fi.org/threads/low-end-cheap-generic-otherwise-bang-for-buck-cable-thread.891911/page-19

Ostatnio zostały dodane tam dwa bardzo fajnie wyglądające kable:

https://penonaudio.com/isn-c16.html
https://penonaudio.com/isn-audio-s16.html

 

Jeśli myślisz o czystym srebrze, to sugerowałbym się opinią z Bisonicr, japońskiego bloga , masz tutaj porównanie dwóch kabli - jeden, Yinyoo 4 Core Pure Silver bardziej rozjaśnia, drugi to MIX, Kinboofi 4 Core Pure Copper Silver Plated Gold Mix Cable mniej. Cenę powinno się udać obniżyć od tych sprzedawców, wszystkim dobrze znanych ;)   

 

 

 

 

Jeszcze jedno, ostatnio pojawiły się ultrabudżetowe kable Yinyoo SPC z zakresu ok 10 usd. Na Bisonicr można przeczytać o nich opinię, może kogoś tutaj to też zainteresuje.

O ile znajdzie siłę na użycie translatora i cierpilość na rozszyfrowanie o co chodziło autorowi.. :) 

Link 1,  link 2 

 

 

Edytowane przez requal
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie co byście polecili nausznego z opcją BT tak do 75-100$ obecnie mam Bluedio Vinyl i jestem z nich całkiem zadowolony. Słucham głównie elektroniki, ale czasem zdarza się też coś w stylu Dire Straits itp. Widzę że ostatnio polecane są OneOdio Elysium, coś jeszcze jest wartego uwagi?

Edytowane przez cheesekutno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności