Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

 

Słuchałem K2 i BQ3 u Tommira, niestety oba modele mają według moich uszu zrypany imaging, może to tylko moje wrażenie, przez to wydają się też mieć szerszą scenę, ale zdecydowanie to rozmieszczenie nie jest naturalne, jakby ktoś przesadził - albo fazy nie były zgrane między prawym i lewym kanałem. Obawiam się że w KC2 będzie to samo.

Jeżeli chodzi o KZ ZSN i ES4, można je ogarnąć poniżej 50zł, trn 2x więcej i mee kolejne 2x tyle.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tommir będę pod koniec marca jechał do Warszawy to dam znać, może się uda zahaczyć : ) A ma tu ktoś porównanie KZ ZSN/ES4? Zastanawia mnie czym się różnią (oprócz tego że wszystkim), bo jak dotąd zrozumiałem tylko że ZSN są ładne i wygodne a ES4 mają lepszy środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania Majstry mam takie - PenonAudio to legitny sklep? Jakieś problemy z nim? Czy na nalepce adresowej zaniżają wartość jak majfriendy z Ali żeby VAT'u uniknąć?

Dziwna sprawa - jeszcze tydzień temu był ten sklep na Ali, a teraz nie ma...

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mr Krzychoo napisał:

Pytania Majstry mam takie - PenonAudio to legitny sklep? Jakieś problemy z nim? Czy na nalepce adresowej zaniżają wartość jak majfriendy z Ali żeby VAT'u uniknąć?

Dziwna sprawa - jeszcze tydzień temu był ten sklep na Ali, a teraz nie ma...

Kupowałem dwa razy w Penon, ale nie poprzez Ali tylko ich oficjalną stronę. Nie było żadnych problemów. Miałem zaniżone wartości i cła ani Vat'u nie płaciłem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Sir Nick napisał:

Jeden z lepszych sklepów, stałym klientom nawet kartki swiąteczne wysyla co roku, jak nie ma na ALI?

Przeca jest:

 

http://tnijurl.com/2f39aae41800/

 

Może jakieś problemy chwilowe były, bo nie mogłem znaleźć ani sklepu, ani produktów które na Ali są tylko u nich, jak np. BQEYZ KB100. W zeszłym tygodniu KB100 normalnie na Ali się wyświetlały w Penon, dziś już wyszukiwarka nie znajduje słuchawek. Planuję trochę droższy zakup i chciałem się upewnić o wiarygodności sklepu. Generalnie i tak wolałbym kupić na Ali ze względu na ochronę pozakupową, możliwość otwarcia dyskusji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Sir Nick napisał:

Ta wyszukiwarka na Ali, to nie jest doskonałe narzędzie, potrafi zirytować czlowieka. :) A co za pokusę odczuwasz, jeśli chodzi o droższy zakup? :)

 

Chcę kupić słuchawki, które będę miał do końca - mojego, albo ich ;) bo co miesiąc kupuję coś nowego, sprzedaję. Nadszedł czas na zmianę na coś zauważalnie lepszego, z czym zostanę na dłużej, na chwilę obecną będzie to Ikko OH1 lub Kanas Pro.

Celnie moje przemyślenia ujął koleżka zajmujący się strojeniem słuchawek:

 

Larry Fulton I hate to say this but after a while, most Chi-Fi IEMs sound more or less the same. Unless you are willing explore further such as Unique Melody, Tansio Mirai, QDC, Moondrop, Fearless, etc... Then, I will consider sky is the limit!
If you already own some KZs, some TRNs, some Tin Audios, some Yinyoos, some RevoNexts, some Senfers, some BQYZs, etc, you don’t need another earphone. It is a bottomless pit and these Chinese manufacturers are laughing their way to the banks by making fools from us!
Save up your money for a good DAP. I highly-recommend the FiiO M6, or Hidizs AP80 if you are on a tight budget.
HOWEVER if you don’t own any earphone, in such a case I suggest buying something neutral and balanced like Tin Audio T2 or T3. Something for fun listening like RevoNext QT2 or TRN V80, and something analytical like TRN IM1 or KZ ZS5/ZS6. With these, you are pretty much covered.

 

Przestaję żonglować słuchawkami, szkoda czasu. Po zakupie lepszych słuchawek pomyślę nad wyższym modelem DAP, pewnie będzie to Shanling M2X i zostanę przy kombo: M0 + KZ ZSN na siłownię oraz M2X + Kanas Pro/IKKO OH1 do łażenia po mieście.

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mr Krzychoo napisał:

Przestaję żonglować słuchawkami, szkoda czasu. Po zakupie lepszych słuchawek pomyślę nad wyższym modelem DAP

 

Po zakupie lepszych słuchawek będziesz czytał o konkurencyjnych, lepszych słuchawkach ;) Po zakupie lepszego DAPa będą wychodziły coraz to nowe DAPy, z nowymi funkcjami "Hi-Res-Ultra-Clean-SuperDuper Codec" wymyślonymi przez marketingowców i inżynierów audio. Świat się kręci, a ludzie kupują nowy sprzęt, bo są ciekawi innego brzmienia. Jeszcze nie słyszałeś Kanasów ani OH1, ale już wiesz, że to Twój dogoniony króliczek ;) A prawda jest taka, że wiele osób z dużo "gorszym" sprzętem potrafi cieszyć się muzyką bardziej, niż właściciele zestawów w cenie nowego samochodu. Takie hobby, nic nie zrobisz ;) Powodzenia w szukaniu i życzę Ci, żeby M2X + Kanasy starczyły Ci "do końca Twojego albo ich", jak to ująłeś ;)

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Najner napisał:

Jeszcze nie słyszałeś Kanasów ani OH1, ale już wiesz, że to Twój dogoniony króliczek ;) 

 

No nie wiem, masz rację. Jestem przy nadziei że będę zadowolony, internety mówią że to dobre słuchawki, ale czy mi się spodobają to inna sprawa. Na pewno łatwiej mi kupić słuchawki za 20-30$ raz w miesiącu, niż za 140$. Więc zanim jakieś tańsze się "dotrą" to już używa ich ktoś inny. Droższe słuchawki na pewno dłużej zostaną ze mną, bo portfel nie udźwignie nowych co chwilę. Taka logika 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mr Krzychoo napisał:

 Na pewno łatwiej mi kupić słuchawki za 20-30$ raz w miesiącu, niż za 140$

O Kanasach i innych ciekawych droższych słuchawkach poczytasz w temacie z droższymi chińczykami. Koło 150 backsów już się da kupić bardzo dobre słuchawki, na pewno znajdziesz coś na dłużej ;) Mi się udało Kanasów posłuchać dzięki uprzejmości @requal, fajne granie, ale chyba osobiście bardziej mi przypadły do gustu DM6.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Najner napisał:

O Kanasach i innych ciekawych droższych słuchawkach poczytasz w temacie z droższymi chińczykami. Koło 150 backsów już się da kupić bardzo dobre słuchawki, na pewno znajdziesz coś na dłużej ;) Mi się udało Kanasów posłuchać dzięki uprzejmości @requal, fajne granie, ale chyba osobiście bardziej mi przypadły do gustu DM6.

 

Takich naprawdę polecanych i dobrze ocenianych słuchawek za 150 zielonych prezydentów jest dużo mniej, niż dobrze ocenianych za 25-50 zielonych. Więc jeśli miałbym szukać i wymieniać droższe modele to na pewno na dużo mniejszą skalę niż te tańsze. Pewnie pierwszy model który kupię i mi spodoba, zostanie na dłużej.

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, chico99 napisał:

Pamięta ktoś średnicę pinu AK BQEYZ BQ3, 075mm czy 0,78mm ?

0,78 mm wg producenta ale kable 0,75 mm bez luzów pasują (od KZ i TRN) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2018 o 23:32, ryankgb napisał:

Ja polecam i z czystym sumieniem mógłbym pozbyć się wszystkiego co mam na rzecz BQ3.. bo w sumie reszta traci sens posiadania :P 

 KZ ZS6 też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wita. Pierwszy post, więc w dwóch zdaniach co tu robię. Jak większość wpadłem przypadkiem bo akurat spalił mi się wzmacniacz lampowy. Lampa nadal nie działa a ja mam Shanling M1, BQEYZ BQ3 i V80. BQ3 ledwie wygrzałem i awaria. W prawej urwał się chyba kabelek bo czasem łączy jak się pstryknie palcem, ale przeważnie cisza. Kupione w AK Audio na hasło RYAN. Jak jest praktyka z reklamowanie. Czy zakładam od razu spór, czy pisze do maifrenda?  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ryankgb napisał:

Ps.: Bardzo możliwe, że niedługo będę miał Tin-Audio T3 i coś skrobnę o nich :D


Tin Audio T3 już trafiają do użytkowników - widziałem fotkę w temacie "ciekawych droższych słuchawek z Chin" -  więc można spodziewać się fali/wysypu wrażeń.
 

 

Godzinę temu, chico99 napisał:

Dla mnie też. BQ3 jedne z najbardziej funowo zestrojonych doków. Wykonanie i ergonomia też spoko, a nawet lepiej.

Oczywiście jest to względna ocena, bo cały czas mowa o tanich słuchawkach z Chin.


Zgadzam się z powyższym. Wśród tanich (ale nie najtańszych, bo BQ3 są z tych droższych wśród tanich) słuchawek z Chin przede wszystkim wyróżniają się świetnym brzmieniem. Jednak odmiennym od KZ ZS6. BQ3 są znacznie przyjemniejsze w przekazie zachowując przy tym dużą ilość szczegółów.
Na podobnym poziomie dźwiękowym do BQ3 i też grające bardzo funowo, według mnie są RevoNext QT2. I one są brzmieniowo bardziej podobne do KZ ZS6. Mają jednak od nich lepszy bas i pozbawione są nadmiernie ostrej góry (cecha KZ ZS6).
 

 

20 minut temu, sibart napisał:

 BQ3 ledwie wygrzałem i awaria. W prawej urwał się chyba kabelek bo czasem łączy jak się pstryknie palcem, ale przeważnie cisza. Kupione w AK Audio na hasło RYAN. Jak jest praktyka z reklamowanie. Czy zakładam od razu spór, czy pisze do maifrenda? 


Proponuję napisać. Zobaczysz co sprzedawca odpowie.
I tu już był przypadek identyczny do Twojego i wiem, że zakończył się pozytywnie. Jest to opisane ileś tam (kilkanaście?) stron wcześniej. Może ten użytkownik (który miał to samo) odezwie się wcześniej ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, sibart napisał:

Wita. Pierwszy post, więc w dwóch zdaniach co tu robię. Jak większość wpadłem przypadkiem bo akurat spalił mi się wzmacniacz lampowy. Lampa nadal nie działa a ja mam Shanling M1, BQEYZ BQ3 i V80. BQ3 ledwie wygrzałem i awaria. W prawej urwał się chyba kabelek bo czasem łączy jak się pstryknie palcem, ale przeważnie cisza. Kupione w AK Audio na hasło RYAN. Jak jest praktyka z reklamowanie. Czy zakładam od razu spór, czy pisze do maifrenda?  

 

Napisz do niego, nie zakładaj sporu od razu bo oni tego nie lubią jeśli chcesz załatwić sprawę z korzyścią dla Ciebie (według regulaminu musiałbyś odsyłać wszystko do Chin). Opisz sprawę, wyraź lekkie ubolewanie, ale bądź miły i zapytaj co w takiej sytuacji masz zrobić. Widzę, że wada dotyczy kabelka, a nie samych słuchawek? Napisz, że chciałbyś sam kabelek bo jest wymienny i albo taki jak fabryczny albo o podobnych parametrach (od siebie polecam kabelki Yinyoo, sam mam do BQ3 ten 8 Core Silver Plated za około 15$, ale na taki bym nie liczył :P ). Zapewne poprosi Cię o jakiś dowód na potwierdzenie wady (normalna rzecz), więc wyślij to o co prosi, a jak wszystko dobrze zrobisz to nie powinno być problemu z wysyłką wadliwego elementu lub zniżką na jakiś lepszy bo ten od BQ3 jest słaby ;) Jeśli masz V80 to spróbuj podpiąć kabel od nich i sprawdź czy wina leży w kablu od BQ3 czy w samej słuchawce (wtyk np.).

 

Swoją drogą u mnie leży ten fabryczny kabel od BQ3 i mogę komuś odsprzedać jak bardzo chce bo nie będzie u mnie z niego pożytku :P

Edytowane przez ryankgb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności