Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Jaro54 napisał:

 

 

1 godzinę temu, baszek napisał:

Ten Tidal MQA to troche przereklamowany - kumpel ma DACka co mu wyświetla kHz i mówi, że tak na prawdę to mało tam albumów w 192kHz.
HibyMusic na external DACku moim zdaniem lepsze rozwiązanie - można DSD odpalać nawet 🙂

W tidalu łatwo można zobaczyć, które pliki są oferowane w formacje Master, a które "tylko" w HIFI bez użycia zewnętrznych daców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pawelekdabek napisał:

 

W tidalu łatwo można zobaczyć, które pliki są oferowane w formacje Master, a które "tylko" w HIFI bez użycia zewnętrznych daców. 

No pewnie - ale to co idzie w MASTERS to też nie jest wszystko powyżej 96kHZ 🙂

By the way jakby ktoś chciał to mam DACka SE4 pod tel na ES9028Q2M do sprzedania.

Edytowane przez baszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomasz6662 napisał:

Coś z tymi emx500 nie tak, że 2x tańsze niż u innych sprzedawców?

https://s.click.aliexpress.com/e/b1n4jmkC

To jakiś nowy sprzedawca, ciężko stwierdzić, opinie ma raczej dobre. Możesz spróbować jak chcesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2019 o 10:17, TempleInDreams napisał:

Cześć. Mam pytanie w imieniu kolegi, czy jest coś wartego zainteresowania  aktualnie jeśli chodzi o słuchawki nauszne? Kabelkowe i bluetooth?

 

 

Narzeczona używa Bluedio T4 i sobie chwali (można używać bluetooth i po kablu), ale ona jest głucha :D Dla mnie grają średnio, anc jest bezużyteczne, są niewygodne.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Najner napisał:

Narzeczona używa Bluedio T4 i sobie chwali (można używać bluetooth i po kablu), ale ona jest głucha :D Dla mnie grają średnio, anc jest bezużyteczne, są niewygodne.

Krótko mówiąc w temacie dużych słuchawek niewiele się zmieniło... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Najner napisał:

Narzeczona używa Bluedio T4 i sobie chwali (można używać bluetooth i po kablu), ale ona jest głucha :D Dla mnie grają średnio, anc jest bezużyteczne, są niewygodne.

Po tym modzie https://pokazywarka.pl/t4s_mod/ grają zauważalnie lepiej.

Co do wygody, to sporo zależy jak kto toleruje nauszne słuchawki, dla mnie jest całkiem OK.

Fakt, ANC jest bezużyteczne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzeczona używa Bluedio T4 i sobie chwali (można używać bluetooth i po kablu), ale ona jest głucha Dla mnie grają średnio, anc jest bezużyteczne, są niewygodne.
Ja narzeczona głucha i może jeszcze do tego małomówna to bierz ją w ciemno. Toż to skarb każdego audiofila. Twój end-game życiowy.
  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Inszy napisał:

Audictus grają fajnie, nie są drogie, całkiem wygodne jak na nauszne i są dostępne w Polsce - po co kombinować?

Pierwszy raz słyszę tą nazwę. Ogólnie znajomy doprecyzował kwotę, około 200 zł. Wg mnie Kupno B8 do tej kwoty to nadal bdb deal.

EDIT: Warto dołożyć do B8, zreflektowałem się, że kosztują raczej około 250 niż 200 zł

Edytowane przez TempleInDreams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne użytkowo i dźwiękowo a do tego niedrogie są Oneodio Elysium. Można i po kablu i po BT słuchać. 25 godzin grania na ładowaniu. Wg mnie lepsze dźwiękowo od T4s. Kosztują ok 25$ na aliexpress

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minutes ago, TempleInDreams said:
Pierwszy raz słyszę tą nazwę. Ogólnie znajomy doprecyzował kwotę, około 200 zł. Wg mnie Kupno B8 do tej kwoty to nadal bdb deal.
EDIT: Warto dołożyć do B8, zreflektowałem się, że kosztują raczej około 250 niż 200 zł

 

A to już wypadasz z założeń tematu że TANIE chińskie :)

Edytowane przez Nicodem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nicodem napisał:

Ja narzeczona głucha i może jeszcze do tego małomówna to bierz ją w ciemno. Toż to skarb każdego audiofila. Twój end-game życiowy.

Złota kobieta, złego słowa nie powiem! Zdarza mi się jedynie  nagiąć nieco prawdę w temacie ceny nowego sprzętu (tak mniej więcej pięć razy na pięć zakupów), ale to tak w celach zapobiegawczych przeciwko wyniszczającej wojnie finansowej (czyli, że dla jej dobra) ^^

 

1 godzinę temu, Perul napisał:

Po tym modzie https://pokazywarka.pl/t4s_mod/ grają zauważalnie lepiej.

Co do wygody, to sporo zależy jak kto toleruje nauszne słuchawki, dla mnie jest całkiem OK.

Fakt, ANC jest bezużyteczne.

 

O, dzięki! Spróbuję na pewno w wolnej chwili, bo buła na basie jest tragiczna.
 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zastanawiam się ostatnio nad przesiadką na słuchawki BT. Wiadomo na plus wygoda na minus ładowanie i jakość. Aktualnie używam KZ ZS3, nie są to drogie słuchawki ale ich poziom jest dla mnie wystarczający (nie jestem melomanem, ale nie lubie badziewia). Zastanawiam się ile bym musiał zainwestować w słuchawki BT, żeby jakość dźwięku znacząco nie spadła ale też nie wydawać fortuny. Jakie modele byście mogli polecić powiedzmy tak do 100zł i czy ich jakość będzie zauważalnie gorsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci ZS3 pasują to kup kabel BT od KZ (ten z dwoma "wisiorkami") tylko wybierz odpowiednią końcówkę. Bardzo fajny kabel ma aptX i ok 8 godzin pracy na ładowaniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Methuselah napisał:

 

Tak, mam je nawet pod ręką. Co Cię interesuje?

De facto wszystko :)

Moje odniesienie to dynamiki - Aune E1, Mee P1 - i armaturowe Audeo. Filtry mocno wpływają na brzmienie?

One wg specyfikacji nie za skuteczne, lubią prąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bachankas napisał:

De facto wszystko :)

Moje odniesienie to dynamiki - Aune E1, Mee P1 - i armaturowe Audeo. Filtry mocno wpływają na brzmienie?

One wg specyfikacji nie za skuteczne, lubią prąd?

 

Grają przyjemnie. Dół dynamiczny, dobrze zaznaczony, ale nieprzesadzony. Środek całkiem detaliczny z klarownymi i bliskimi wokalami. Góra przyzwoicie rozciągnięta, potrafi zabłysnąć, ale nie jest agresywna na referencyjnych filtrach. Scena przyzwoita, szczególnie szerokość, a powietrza nie brakuje.

 

Najlepiej sprawdzały mi się SpinFity w parze z referencyjnym filtrem i high boost. Na tym drugim wyraźnie więcej powietrza, ale w zależności od źródła na niektórych kawałkach lekko akcentowały sybilanty. Basowego nie lubię. Ucina wyższą średnicę i górę, a nie podbija bas. Efekt jest słaby IMHO.

 

Bardzo lubią prąd. Zagrają z telefonu, ale z mocniejszym źródłem wyraźny skok jakościowy. Podobno tak samo było z poprzednikami GT100, więc to chyba cecha słuchawek tej firmy.

 

Kabel całkiem fajny, starannie przygotowany. Kopułki solidne, metalowe. Nie są małe, ale mają opływowy "spód" i w moich małżowinach spoczywają w miarę wygodnie. Niestety, są też "ostre" krawędzie, więc mogą po czasie zacząć uwierać. Swój ciężar do tego mają, więc w nich nie pobiegasz.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, nie kłóćta się, tu trzeba prawdziwe porównanie zrobić z wszystkimi donglami, przekrojem iPhone od 3gs i jeszcze jakimś Xiaomi da porównania (ja np mam rn3pro i chwalę sobie bo z kz ATE nie denerwuje mnie standardowa jakość deezera nazbytnio, kto wie co by było z prawdziwym dac)

A tak serio to mam znowu problem, tak jak ostatnie poszukiwania neutralnych doków skończyły się zakupem Sennków HD-25 (XD, o ironio), to znowu się zastanawiam. Generalnie tinom T2 było najbliżej brzmieniowo do tego o co mi chodzi, ale zupełnie nie fitują moim uszom - potrzebuję czegoś o pełniejszym, iemowym kształcie.
Czy mee m6pro to jest to czego szukam? W sumie to jakieś tańsze, bardziej muzykalne, z dobrym sub-/basem też są opcją, może kz ZSN, trn im1? Może się coś nowego pojawiło? Reasumując, co neutralnego, bliskiego, monitorowego, w iemowym kształcie, albo tańszego, z basem, w miarę środkiem, dynamiką, niezbyt dużym stejdżem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli: "tinom T2 było najbliżej brzmieniowo do tego o co mi chodzi" i szukasz doków neutralnie brzmiących i żebyś miał jakąś alternatywę dla Mee M6Pro - to ponownie proponuję przyjrzeć się BQEYZ KC2. Piszę "ponownie" bo już kiedyś pytałeś o neutralne tanie doki i już wtedy też je proponowałem. A jak poszukasz i znajdziesz BQEYZ KC2 w jakiejś promocji to wyjdą Cię one taniej od Mee M6Pro ;)
Poniżej link do tego co o nich wcześniej pisałem, a dokładniejsze recki tych słuchawek znajdziesz w necie.

Na dziś dodam jeszcze, że można zwiększyć intensywność basu poprzez odwracalny mod - zaklejenie taśmą otworu/ów wentylacyjnych na kopułkach.


Znacznie bardziej funowe, z mocniejszym basem, o sygnaturze "V": RevoNext QT2, BQEYZ BQ3, KZ ZSN, ........

Edytowane przez strong6
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pinkpowerdrummer napisał:

Chłopaki, nie kłóćta się, tu trzeba prawdziwe porównanie zrobić z wszystkimi donglami, przekrojem iPhone od 3gs i jeszcze jakimś Xiaomi da porównania (ja np mam rn3pro i chwalę sobie bo z kz ATE nie denerwuje mnie standardowa jakość deezera nazbytnio, kto wie co by było z prawdziwym dac)

A tak serio to mam znowu problem, tak jak ostatnie poszukiwania neutralnych doków skończyły się zakupem Sennków HD-25 (XD, o ironio), to znowu się zastanawiam. Generalnie tinom T2 było najbliżej brzmieniowo do tego o co mi chodzi, ale zupełnie nie fitują moim uszom - potrzebuję czegoś o pełniejszym, iemowym kształcie.
Czy mee m6pro to jest to czego szukam? W sumie to jakieś tańsze, bardziej muzykalne, z dobrym sub-/basem też są opcją, może kz ZSN, trn im1? Może się coś nowego pojawiło? Reasumując, co neutralnego, bliskiego, monitorowego, w iemowym kształcie, albo tańszego, z basem, w miarę środkiem, dynamiką, niezbyt dużym stejdżem?

Jest dokładnie tak jak pisze strong6. Kiedyś miałem okazję posłuchać KC2 i teraz sam się zastanawiam czy sobie nie kupić ;) Problemów z sealem nie miałem, natomiast z T2 było dobrze z biflangami, z innymi nie mogłem się dopasować, za krótkie tulejki dla mojego ucha. M6Pro mam i jak dla mnie to one są liniowe aż do bólu. Niby takie chciałem mieć, ale przy słuchaniu ostrzejszego rocka już mnie to drażni czasem. W porównaniu do nich T2 były funowe ;) Jeśli zależy Ci na potestowaniu M6Pro to albo mogę zaprosić na odsłuch albo podesłać do testów na kilka dni, sam się przekonasz czy Ci podejdą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności