Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Problem stanowi aktualnie chyba system (windows 10) bo tak ze starą kartą soundblaster audigy 2 ZS w wersji gold jak i intrgrowką żaden mikrofon nie działa poprawnie. Muzyka jest w porządku ale mikrofon głuchy i system go nie widzi. Próbowałem na trzech różnych mikrofonach.

Chyba bez formatu się nie obejdzie ehhh.

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, e1mo said:

Nadchodzą nowe słuchawki TRN, model V30 (nie mylić ze smartfonem LG :P). Prawdopodobnie podwójny DD + BA :

 

 

 

o będzie synergia V30+V30 = V60 :)

 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2019 o 00:25, MobyDick napisał:

Prawie zawsze takie kable bt wyposaża się w mikrofon i rozmawianie poprzez taki zestaw powinno być możliwe. Również praktycznie każdy zestaw słuchawkowy bt można podłączyć do komputera, który ma komunikację tego typu. Trzeba sobie zdawać jednak sprawę z tego że tryb z mikrofonem to niska jakość dźwięku i słuchanie muzyki w takim trybie nie ma sensu. To również sprawia że używanie słuchawek bt do gier w trybie rozmowy mija się z celem. Do tego dochodzą opóźnienia. Czasem można napotkać problemy z oprogramowaniem które może uniemożliwiać podłączenie audio po bluetooth. Takie problemy można zwykle rozwiązać.


Niestety często mikrofony są słabej jakości (jak przeważnie w Awei czy Bluedio - te sprawdzałem) więc z rozmów nici. 

Dlaczego tryb z mikrofonem to  niska jakość? Czy przy takiej konfiguracji pracy spadała jakość wysyłanego dźwięku do słuchawek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, rysiul napisał:


Niestety często mikrofony są słabej jakości (jak przeważnie w Awei czy Bluedio - te sprawdzałem) więc z rozmów nici. 

Dlaczego tryb z mikrofonem to  niska jakość? Czy przy takiej konfiguracji pracy spadała jakość wysyłanego dźwięku do słuchawek?

Przez kable BT KZ da się rozmawiać całkiem znośnie. ( te nowsze z aptX-em)

Tryb z mikrofonem potrzebuje modułu dwustronnego, czyli zarówno nadajnika jak i odbiornika. Przy rozmowach zawsze przełacza ( przynajmniej w tych z których da się romawiać) w tryb SBC ponieważ SBC jest stabilniejszy.

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jaro54 napisał:

Tak

Kiedy słucham muzyki na Aventho Wireless (na V30 lub AK300) po BT to np. V30 pokazuje mi,że łączy się z słuchawkami po aptX HD. Warunkiem w V30 jest zaznaczenie opcji "najlepsza jakość audio" (czy coś podobnego). Ale kiedy słucham po aptX (Fiio RC-BT) to w sumie ....czy z automatu mamy aptX ? Zakładam,że tak bo dźwięk jest dobry, ale pewien niepokój pozostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Carranza napisał:

Hej, sory ze tak przerwę watek ale to pytanie jest pod ten temat.

Ile warte są w Polsce KZ ZS10? Nie chodzi mi o to za ile można je kupić na Ali tylko za ile tu się sprzedaje, widziałem na allegro za ok. 270 i trochę mnie to zdziwiło.

Przy obecnej konkurencji i nowych modelach od KZ (choćby nowszych i lepszych ZS7, AS06, czy AS10), moim zdaniem, nówki nie są wartę więcej niż 120zł + vat (bez KW), a dźwiękowo przegrywają z wieloma słuchawkami za ok. 100zł (np. TRN V80, czy SENFER DT6). Jeśli szukasz słuchawek o podobnej charakterystyce, to duuużo lepszym wyborem będzię BQYEZ BQ3 (uważam, że są dużo lepiej poukładane i spójne, niż ZS10).

 

P.S. Ja swoje, kupione rok temu (na premierę) na Gearbest (wtedy zapłaciłem ok. 150zł), chętnie odsprzedam za ok. 80zł z wliczonym KW (jak chcesz, pisz na priv, to być może jeszcze zejdę z ceny ;)).

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden i lepiej tych nie brać - jakość dźwięku i bateria do niczego

Tu masz dobre dźwiękowo i ok 8 godzin pracy na ładowaniu tylko musisz wybrać ze złączem mmcx

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Caution napisał:

Który rodzaj pasuje do TinAudio T2?

-6793151971531731822.jpeg

Żaden z powyższych. Do T2 (a także do T2 Pro i T3) potrzebujesz modułu bluetooth ze złączem MMCX, a te na zdjęciu, to moduły bluetooth z różnymi wersjami złącza 2-Pin

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy warto kupić LG V30 ?(może jakiś inny telefon polecacie?)

Myślałem nad MO1 , ale to kolejne urządzenie , a nie jestem audiofilem, a zależy mi na lepszym dźwięku niż z Iphone'a.

Mam KZ ZS7, KZS6, TinT2, TFZ T2 na uszne AKG SONY.

Czytałem różne opinie i wzmak w LG włącza się powyżej 50 Omh

Czy do tych ChiFI warto kupić LG30V?

Jeśli jest jakiś post to poproszę żeby nie zaśmiecać tutaj.

Pozdrawiam 🙂

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V30 zjada iPhone. Postęp będzie i to bardzo duży. Jak używasz Tidala HiFi to masz sprzętowe dekodowanie MQA. Jeśli słuchawki nie potrzebują mocy to wystarczy Low gain. Jak połączysz bardziej wymagające to automatycznie włącza się High gain. Do tych słuchawek warto kupić kabel BT od KZ, ale ten nowszy z aptX i dwoma "wisiorkami". Dobrze dogaduje się z V30. Mamy T2  i te kable i V30 więc to moje osobiste doświadczenie a nie powtarzanie czyichś opinii 

Edytowane przez Jaro54
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jaro54 napisał:

V30 zjada iPhone. Postęp będzie i to bardzo duży. Jak używasz Tidala HiFi to masz sprzętowe dekodowanie MQA. Jeśli słuchawki nie potrzebują mocy to wystarczy Low gain. Jak połączysz bardziej wymagające to automatycznie włącza się High gain. Do tych słuchawek warto kupić kabel BT od KZ, ale ten nowszy z aptX i dwoma "wisiorkami". Dobrze dogaduje się z V30. Mamy T2  i te kable i V30 więc to moje osobiste doświadczenie a nie powtarzanie czyichś opinii 

A nie lepiej po prostu w jakiegoś DAC się wyposażyć np. SE4 lub ewentualnie jakiegoś SABAJ da2 da3

Edytowane przez baszek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, baszek napisał:

A nie lepiej po prostu w jakiegoś DAC się wyposażyć np. SE4 lub ewentualnie jakiegoś SABAJ da2 da3

To zależy, kanapka (tzn. telefon + DAC) nigdy nie będzie tak wygodna jak pojedyncze urządzenie, poza tym V30 gra naprawdę dobrze i bezproblemowo radzi sobie z większością doków/pchełek, a także z sporą liczbą pełnowymiarowych (o ile nie są nazbyt wymagające mocowo), dodatkowo nie trzeba niczym żonglować w czasie rozmów telefonicznych.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, baszek napisał:

A nie lepiej po prostu w jakiegoś DAC się wyposażyć np. SE4 lub ewentualnie jakiegoś SABAJ da2 da3

Ja osobiście poszedłem w tym kierunku. Pytanie czy i tak planujesz zakup telefonu. Jeśli tak, to V30 będzie chyba najlepszym rozwiązaniem. Jeśli nie, to może faktycznie lepiej jakiegoś małego DAC'a zamówić zamiast telefon zmieniać.

Edytowane przez tommir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności