Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

Chciałbym kupić sobie słuchawki KZ dokanałowe, ale niestety jest tak duża ilość wyboru modeli, że się w tym wszystkim pogubiłem 😃

Potrzebuję słuchawek, które wyciszają dźwięki z otoczenia (rozmowa w pokoju obok, dźwięki z telewizora itp.), słucham przeróżnej muzyki, od popu, metalu, rapu, dubstep, chillstep po muzykę instrumentalną podczas nauki.

Budżet ok. 100zł

Słuchawki będą podłączane do laptopa i może raz na jakiś czas do telefonu (bluetooth) podczas treningów biegowych i rowerowych.

 

Jakie polecacie słuchawki KZ?

Myślałem o KZ zst albo KZ z6, ale przy czytaniu recenzji, bywały różne problemy (przy z6 czytałem o stałym pisku w słuchawkach i że tylko bardzo dobre odtwarzacze redukowały pisk). Tak samo z adapterem bluetooth, czytając niektórzy narzekali na zbyt krótkie działanie (ok. 2h), ale to może były pierwsze generacje i teraz zostało to naprawione.

Co jeszcze polecacie kupić do słuchawek? Posrebrzany kabel naprawdę coś daje?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, strong6 napisał:


Jakiś czas temu cena TENNMAK Dulcimer oscylowała w okolicy 15-18$. W takiej cenie były w wielu sklepach i to były tanie i bardzo dobrze grające słuchawki z Chin. Warte swej ceny. Nie dziwię się, że pozytywnie zaskoczyły. Tym bardziej że kupione jeszcze taniej ;)
Dużo takich tanich i udanych modeli znika z rynku i pod koniec można je trafić w 1-2 sklepach i przeważnie mają już podwyższoną ceną (tak jak te TENNMAK Dulcimer z linka powyżej).
Grają rozrywkowo ale przy tym szczegółowo. Bez sybilantów. Z mocnym (ale kontrolowanym) basem. Energiczne, efektowne i klarowne brzmienie we wszystkich pasmach. Odbierasz ich brzmienie podobnie? No i są łatwe do napędzenia przez telefon.
Przyzwoitą cenę na te słuchawki ma jeszcze Rillpac Store.

 

Dokładnie tak je odbieram, przy czym grają tak od razu po wyjęciu z opakowania. Może po wygrzaniu będzie jeszcze jakaś zmiana. Są naprawdę muzykalne i klarowne, a gubią się dopiero przy szybkich tempach i ścianie dźwięku, ale wtedy gubią się też sporo droższe.

 

Masz może jeszcze propozycje innych, podobnych, dobrze grających a tanich?

Edytowane przez tommir
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zorientowałem się, że odkleiła mi się siateczka na wylocie tulei w prawej słuchawce CCA C10...
Czy dostanę takie siateczki gdzieś w Polsce? Na Ali znalazłem coś takiego https://bit.ly/2Ge6Q1Q, ale wolałbym nie czekać miesiąc na dostawę. I jeszcze jedno - do tych słuchawek muszę chyba wziąć średnicę 5mm?bb890f54b115bf15c99f6c8dfcaff387.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maszi - jeśli to koniecznie mają być KZ-ty i do 100 zł to postawiłbym na KZ ZSN. Są poprawioną wersją KZ ZST, następcą tego modelu. KZ ZSN według mnie to model bardzo udany dźwiękowo, o rozrywkowej sygnaturze brzmienia i dobrze sobie poradzi w gatunkach, które słuchasz. Posiada funkcję redukcji szumu i od razu jest wyposażony w niezły fabryczny kabelek. Jeśli się nic nie zmieniło to celuj w wersję kolorystyczną srebrno-purpurową (taką mam) - jest ona wyposażona od razu w jasny "srebrzony" kabelek.
Z kolei KZ ZS6 też już mają bezpośredniego następcę - KZ ZS7. Podobno są one 'lepszą brzmieniowo" wersją KZ ZS6 i są pozbawione wyostrzonej góry - ja osobiście tych słuchawek nie miałem w rękach więc ja nie mogę tego potwierdzić.
Co do kabelków/adaptera BT -  praktycznie nie używam i mam małą wiedzę na ten temat. Może ktoś inny się wypowie i coś doradzi ;)
@SiggyFraud - to dokładnie taka siateczka. U nas (allegro itp) takiej nie widziałem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek BT od KZ tylko nowszy z aptX i dwoma "dzyndzlami". Jak widać na zdjęciu nawet z drogimi słuchawkami współpracuje (UE TripleFi 10). Musisz dobrać tylko odpowiednią końcówkę w zależności od słuchawek jakie masz/będziesz miał.

20190131_130508.jpg

Edytowane przez Jaro54
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka, którą zauważyłem na Head-Fi:

 

Rosewill EX-500, czyli hybryda dynamik+ceramika na Amazonie za 13 USD (przecena z 60 USD).

https://www.amazon.com/Rosewill-Headphones-Sweatproof-Smartphones-EX-500/dp/B06XBBKNQP/ref=mp_s_a_1_4?ie=UTF8&qid=1548935849&sr=8-4-spons&pi=AC_SX236_SY340_QL65&keywords=rosewill+ex700&psc=1

 

Ciężko powiedzieć jak gra, ale może kogoś zainteresuje :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka, którą zauważyłem na Head-Fi:
 
Rosewill EX-500, czyli hybryda dynamik+ceramika na Amazonie za 13 USD (przecena z 60 USD).
https://www.amazon.com/Rosewill-Headphones-Sweatproof-Smartphones-EX-500/dp/B06XBBKNQP/ref=mp_s_a_1_4?ie=UTF8&qid=1548935849&sr=8-4-spons&pi=AC_SX236_SY340_QL65&keywords=rosewill+ex700&psc=1
 
Ciężko powiedzieć jak gra, ale może kogoś zainteresuje  
Z ciekawości zamówiłem z szybszą wysyłką wyszło niecałe 95 zł. Zobaczymy jak to gra po 5 lutego. Dzięki

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, strong6 napisał:


Z kolei KZ ZS6 też już mają bezpośredniego następcę - KZ ZS7. Podobno są one 'lepszą brzmieniowo" wersją KZ ZS6 i są pozbawione wyostrzonej góry - ja osobiście tych słuchawek nie miałem w rękach więc ja nie mogę tego potwierdzić.@SiggyFraud

Bezpośrednio nie mogę porównać, ponieważ ZS6 sprzedałem już jakiś czas temu. Teraz mam ZS6 i to, co się rzuca w oczy (uszy) to właśnie złagodzona nieco góra. Tzn ona nadal jest obecna i dość mocno wyeksponowana, ale nie syczy w taki nieprzyjemny sposób jaki drażnił mnie np. w rocku czy metalu z ZS6.

1 godzinę temu, rafik87 napisał:

Z ciekawości zamówiłem emoji16.png z szybszą wysyłką wyszło niecałe 95 zł. Zobaczymy jak to gra po 5 lutego. Dzięki

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Poszedłem Twoim śladem, bo już niedużo zostało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Maszi napisał:

@strong6 A jeśli nie KZ to jakie polecasz? Z chęcią poczytam recenzje innych słuchawek  🙂


Jeśli nie KZ-ty i żeby nie przekroczyć ceny 100 zł to zerknij na słuchawki od Urbanfun Hi-Fi w prawo, do końca mojej stopki (ich cena maleje). Wszystkie te słuchawki według mnie są godne polecenia. Oprócz tego, że są tanie to wszystkie w swojej cenie grają bardzo dobrze no i mają recenzje w internecie - będziesz miał co czytać ;)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo z naszego bazarku HiFi Walker A7. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, e1mo napisał:

Rozpakowanie Tin HiFi (Audio) T3 w wykonaniu Bad Guy'a :):

 

 

Wow! Skoro nawet on się ich nie spodziewał (wysłali mu do testów?) to to ewidentnie musi być pierwsza partia.

Też zauważyliście że te jego pierwsze wrażenia są takie jakby właśnie przeżywał...? :D 

No ale z drugiej strony, co się dziwić. Już po świętach, a tu taki czajnis suprajs! 

Edytowane przez Eragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2019 o 13:04, Jaro54 napisał:

Kabelek BT od KZ tylko nowszy z aptX i dwoma "dzyndzlami". Jak widać na zdjęciu nawet z drogimi słuchawkami współpracuje (UE TripleFi 10). Musisz dobrać tylko odpowiednią końcówkę w zależności od słuchawek jakie masz/będziesz miał.

20190131_130508.jpg

 

Oj, to juz wole solidny dziekowo klipsiak w stylu BTR, niz takie dyndajace ustrojstwo. To mi nie wyglada na miSZCZostwo w mobilnej wygodzie :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wyjście awaryjne jak BTR3 wyladowalby się. Dodatkowe 8 godzin słuchania. I całkiem niezły dźwięk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MobyDick napisał:

Taki kabelek BT jest sporo tańszy i wielu ludzi nie lubi używać długiego kabla podłączonego do czegoś. Wzmacniacz słuchawkowy to z reguły lepsza jakość dźwięku i możliwość podłączenia różnych słuchawek z standardowymi kablami.

Do działań bardzo mobilnych to nawet lepszy jest kabel od Fiio bo jest krótszy. Kable te eliminują potrzebę podłączenia kabla od słuchawek do "czegoś" (Astella czy BTRa). Są wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, e1mo napisał:

Kolejny filmik, z pierwszymi wrażeniami :):

 

 

Znów trzeba będzie wydać pieniądze ;) Były T2, są T1 to trzeba będzie sprawdzić T3

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, tommir napisał:

Znów trzeba będzie wydać pieniądze ;) Były T2, są T1 to trzeba będzie sprawdzić T3

 

Podobno cena będzie wynosić 60$ na Massdropie i 70$ w detalu, więc nie ma tragedii ;) (sam stawiałem na cenę ok. 80$).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, e1mo napisał:

 

Podobno cena będzie wynosić 60$ na Massdropie i 70$ w detalu, więc nie ma tragedii ;) (sam stawiałem na cenę ok. 80$).

Prawda, cena jest raczej rozsądnie skalkulowana, jak zresztą w innych Tinach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, strong6 napisał:

Podobno matematyka to królowa nauk. W tym wątku miało być do 50$.
Powyżej 50$ jest temat: "Ciekawe droższe słuchawki z Chin".
Założyć osobny temat?

Podobno, ale T3 nie mają jeszcze oficjalnej ceny <_<. T2 kwalifikowały się do tego tematu (T2 Pro też już się kwalifikują, a początkowo kosztowały 60$), więc póki ich następcy nie mają oficjalnej ceny, nie widzę problemu (wątek można uznać, jako rozwinięcie tematu modelu T2 ;) i nie ma powodu żeby się spinać :mellow:).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarły TRN IM1. Na razie nie jestem zbudowany. Pomijając fakt, że dotarły w innym kolorze niż zamawiałem, na pierwszy odsłuch góra niestety bardzo mnie drażni. Nie próbowałem jeszcze z innymi tipsami, jak zawsze użyłem Spiralek. Kabelek też zrobił średnie wrażenie.

Nie mogłem znaleźć w postach, ale ktoś pisał, że jest z nich b. zadowolony. Może coś się zmieni po wygrzaniu, albo po zmianie kabelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności