Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Oskar2905 napisał:

A zdradzisz co to za słuchawki ;) ?

Wavemaster Pure - miałem je wieki temu i zapamiętałem jako granie podobne do CAL tylko z większą ilością góry (co na pewno można przytemperować prostym filtrem). Kiedyś kosztowały koło 150zł, obecnie na Allegro za 30zł. Mają genialne tipsy, jeszcze żadne mi tak nie podpasowały :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wavemaster Pure - miałem je wieki temu i zapamiętałem jako granie podobne do CAL tylko z większą ilością góry (co na pewno można przytemperować prostym filtrem). Kiedyś kosztowały koło 150zł, obecnie na Allegro za 30zł. Mają genialne tipsy, jeszcze żadne mi tak nie podpasowały  .

Koszt faktycznie znikomy, dla samych tipsów można kupić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Perul said:

Wavemaster Pure - miałem je wieki temu i zapamiętałem jako granie podobne do CAL tylko z większą ilością góry (co na pewno można przytemperować prostym filtrem). Kiedyś kosztowały koło 150zł, obecnie na Allegro za 30zł. Mają genialne tipsy, jeszcze żadne mi tak nie podpasowały :) .

 

Ha ha, jaki świat jest mały...

Kiedyś je wprowadziliśmy do Polski, jeszcze jak miałem własny sklep z odtwarzaczamiHD. Markę Wavemaster odkupił mój kolega z wcześniejszej pracy. Niemiec, który kupił samą markę (miała ponoć dobrą historię w Niemczech) i pod nią wprowadzali słuchawki oraz głośniki. Dziś już zostały w ofercie tylko głośniki, głównie 2.0 i 2.1. Mają zawsze fajny design, grają zaskakująco dobrze (w swoim przedziale cenowym i grupie docelowej). Słuchawki mieli rewelacyjne, a to dlatego, że trzepali je w fabryce która robiła słuchawki dla innej, znanej marki.

Cenowo były bardzo dobre. W sumie muszę zapytać Petera czemy się wycofali ze słuchawek. Teraz jest renesans :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, majki84 napisał:

Przeleciałem jakieś ostatnie 100 stron odkąd pojawiła się wzmianka o KZ AS10. Kilka osób je kupiło i nie znalazłem jakiejś recenzji. Chico99 miał dużą kolekcję do porównania. Możesz napisać coś więcej o KZ AS10? 🙂

 

 

 

Jak tyle stron przeleciałeś to szacunek, bo wątek ma już niewiele wspólnego z tanimi słuchawkami z Chin. Ale że mnie wywołałeś więc ...

KZ AS10 hmm ... miło je wspominam.

Parę słów.

Ergonomia dla mnie spoko. A mam szerokie i głębokie kanały. Fakt, krótka tulejka ale szeroki komin. Dogadały się rewelacyjnie ze spiralkami.

Wygrzewać ich nie trzeba, to armatury.

Kabel, zdecydowanie, do wymiany. Minimum AK TRN  core 8.

Łatwe w napędzeniu. Z fonami grają dobrze.

Fajny mid bas lecz bez zejścia na sub basie. Dość naturalna i szczegółowa góra i średnica.

Góra słabo rozciągnięta ale łagodna i jasna choć bez przeostrzeń.

Średnica wyraźnie cofnięta ale obecna i przyjemna. Wokale na dobrym poziomie.

Scena szeroka ale dość płaska.

A czy polecam je na dzień dzisiejszy, no cóż obecnie jest zalew tanich słuchawek chi-fi.

Nie śledzę tematu na bieżąco. 

Edytowane przez chico99
korekta
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, tommir said:


Koszt faktycznie znikomy, dla samych tipsów można kupić

Dodam, że te Pure grają fajnie, w tej cenie to może być niezłe zaskoczenie. Futerał i tipsy - w gratisie :)

Sam mam jeszcze dwie pary w szufladzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Perul napisał:

Wavemaster Pure - miałem je wieki temu i zapamiętałem jako granie podobne do CAL tylko z większą ilością góry (co na pewno można przytemperować prostym filtrem). Kiedyś kosztowały koło 150zł, obecnie na Allegro za 30zł. Mają genialne tipsy, jeszcze żadne mi tak nie podpasowały :) .

 

Pamiętam te/w tej obudowie słuchawki, ale pod inną nazwą! Vivanco Aircoustic Studio Monitors, pojedyncza armatura, koszt właśnie 150 zł, a były przez chwilę po 25 zł i był na nie ogromny popyt swego czasu ;) Zostało mi pudełko po nich... :P Tipsy też po nich mam, ale są potwornie miękkie i bardzo słabe akurat :D 

IMG_20190130_111133.jpg

IMG_20190130_111121.jpg

Edytowane przez ryankgb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ryankgb napisał:

 

Pamiętam te słuchawki, ale pod inną nazwą! Vivanco Aircoustic Studio Monitors, pojedyncza armatura, koszt właśnie 150 zł, a były przez chwilę po 25 zł i był na nie ogromny popyt swego czasu ;) Zostało mi pudełko po nich... :P 

VASM to inne słuchawki (choć podobne z wyglądu) - tutaj jest dynamiczny przetwornik, a nie armaturowy. W VASM też były/są fajne tipsy :) .

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyli stronę audiobudget.com :(

Edytowane przez Jaro54
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ile mogłem tyle przejrzałem.... I w sumie wiem mniej niz na początku. 😜

Chcę kupić słuchawki dokanałowe, pewnie kablowe, ale nie wykluczam bt. Cena ok 100 zł. Brzmienie? Coś pod musical fidelity mf100, bo przy nich wszystkie doki jakie mam brzmią bardzo ciemno i dźwięki są strasznie zlane... Tak myślałem, że jak kupie jedne to się zacznie.... Kz? Bqeyz? Pomóżcie. 😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj HiFi Walker A7. To takie MF100 wśród doków 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=64077]Jaro54[/mention] z tego co widzę tylko na Amazonie są. Już wyprzedane wszędzie chyba... 

Jesli bardzo Ci zalezy moge odsprzedac swoje, w razie czego na priv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, helhaim napisał:

@Jaro54 z tego co widzę tylko na Amazonie są. Już wyprzedane wszędzie chyba... 

Jak wejdziesz na stronę producenta to zobaczysz że tylko przez Amazon można kupić ich wyroby 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą te słuchawki to taki ewenement, tak grają, za tak relatywnie małe pieniądze. Z tego co miałem okazję słuchać dopiero doki za 500 lub więcej mogą grać lepiej.

Dzisiaj spotkało mnie jeszcze jedno zaskoczenie, dotarły https://pl.aliexpress.com/item/NEW-Free-Shipping-Tennmak-Dulcimer-Red-in-ear-earphone-earbud-with-MIC-remote-for-iPhone-iPad/1734464811.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.448a5c0fzTvZf1

które swego czasu polecał komuś Strong6. Kupiłem w zimowej promocji, wyszło około 50PLN. Zakup był raczej z ciekawości, a grają naprawdę przyzwoicie jak na 50PLN. Obecna cena już ich nie czyni takimi opłacalnymi pewnie. Wygląd trochę jak dla mnie odpustowy, ale granie rekompensuje. W rzeczywistości wyglądają zresztą trochę lepiej.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to dość pobożne życzenie, ale ktoś może używał A7 oraz słuchawek usonic od htc (których teraz uzywam) i chciałby się podzielić swoim porownaniem? Już prawie jestem zdecydowany na te walkmany 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, helhaim napisał:

Wiem, że to dość pobożne życzenie, ale ktoś może używał A7 oraz słuchawek usonic od htc (których teraz uzywam) i chciałby się podzielić swoim porownaniem? Już prawie jestem zdecydowany na te walkmany 😊

Miałem uSonic ale podejrzewam że jakieś podróby bo gorszych słuchawek dawno nie słuchałem. Kupiłem na ebay więc polecam szukać w bardziej sprawdzonych źródłach jeżeli zdecydujesz się na zakup ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiegoś taniego killera do metalu i punka? Szybko, dobra separacja, dociążone gitary, blachy nieprzesadzone, bas nie mulący. Siakieś przykłady tego, czego słucham

 

 

Edytowane przez Play
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tommir napisał:

Dzisiaj spotkało mnie jeszcze jedno zaskoczenie, dotarły https://pl.aliexpress.com/item/NEW-Free-Shipping-Tennmak-Dulcimer-Red-in-ear-earphone-earbud-with-MIC-remote-for-iPhone-iPad/1734464811.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.448a5c0fzTvZf1

które swego czasu polecał komuś Strong6. Kupiłem w zimowej promocji, wyszło około 50PLN. Zakup był raczej z ciekawości, a grają naprawdę przyzwoicie jak na 50PLN. Obecna cena już ich nie czyni takimi opłacalnymi pewnie. Wygląd trochę jak dla mnie odpustowy, ale granie rekompensuje. W rzeczywistości wyglądają zresztą trochę lepiej.

 


Jakiś czas temu cena TENNMAK Dulcimer oscylowała w okolicy 15-18$. W takiej cenie były w wielu sklepach i to były tanie i bardzo dobrze grające słuchawki z Chin. Warte swej ceny. Nie dziwię się, że pozytywnie zaskoczyły. Tym bardziej że kupione jeszcze taniej ;)
Dużo takich tanich i udanych modeli znika z rynku i pod koniec można je trafić w 1-2 sklepach i przeważnie mają już podwyższoną ceną (tak jak te TENNMAK Dulcimer z linka powyżej).
Grają rozrywkowo ale przy tym szczegółowo. Bez sybilantów. Z mocnym (ale kontrolowanym) basem. Energiczne, efektowne i klarowne brzmienie we wszystkich pasmach. Odbierasz ich brzmienie podobnie? No i są łatwe do napędzenia przez telefon.
Przyzwoitą cenę na te słuchawki ma jeszcze Rillpac Store.

 

Godzinę temu, Play napisał:

Macie jakiegoś taniego killera do metalu i punka? Szybko, dobra separacja, dociążone gitary, blachy nieprzesadzone, bas nie mulący.

Bardzo tanio: EINSEAR T2.
Trochę drożej: URBANFUN Hi-Fi.
Tanio i KZ: KZ ZSN.
 

Edytowane przez strong6
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kordal napisał:

Panowie, jakie tipsy do AS10? SpinFity czy choinki? A może pianeczki Comply? 🤔

Dołączam się do pytania. Czy te słuchawki nadadzą się na rower w lekki teren? Zapomniałem wcześniej dodać że słuchawek będę używał głównie podczas jazdy na rowerze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności