Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie Majstry (wiem, że to nie do końca ten temat): miał ktoś styczność z dokami Kanas Pro? Nie są to tanie słuchawki, bo kosztują 180$, ale mam takiego pomysła: zamiast szukać i kupować różne słuchawki, to może lepiej kupić raz a dobrze? Jeśli pogonię wszystko słuchawkowe co mam, to akurat na Kanasy powinno styknąć.

@ryankgb 

Czy w AK Store na Kanas Pro da się jakiś rabat zorganizować?

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mr Krzychoo napisał:

Mam pytanie Majstry (wiem, że to nie do końca ten temat): miał ktoś styczność z dokami Kanas Pro? Nie są to tanie słuchawki, bo kosztują 180$, ale mam takiego pomysła: zamiast szukać i kupować różne słuchawki, to może lepiej kupić raz a dobrze? Jeśli pogonię wszystko słuchawkowe co mam, to akurat na Kanasy powinno styknąć.

@ryankgb 

Czy w AK Store na Kanas Pro da się jakiś rabat zorganizować?

 

Tak, jest rabat na Kanas Pro. Z tym, że już jakiś czas temu było to organizowane i nie jestem pewny czy będzie taka sama kwota czy się zmieniła.

Zapytam go, ale mają teraz święto i nie wiem czy odpisze bo pisał mi ostatnio, że bierze dłuższe wakacje z okazji ich święta i wraca 13 lutego. 

 

Kanasy Pro wychwalane (Bez Pro również), kupowało je na forum kilka osób.

 

A co do testowania KC2 z zatkanym otworem @strong6 spróbuję i dam znać :) 

Edytowane przez ryankgb
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mr Krzychoo napisał:

Mam pytanie Majstry (wiem, że to nie do końca ten temat): miał ktoś styczność z dokami Kanas Pro? Nie są to tanie słuchawki, bo kosztują 180$, ale mam takiego pomysła: zamiast szukać i kupować różne słuchawki, to może lepiej kupić raz a dobrze? Jeśli pogonię wszystko słuchawkowe co mam, to akurat na Kanasy powinno styknąć.

@ryankgb 

Czy w AK Store na Kanas Pro da się jakiś rabat zorganizować?

 @ryankgb  odpowiedział odnośnie rabatu, a o tych słuchawkach powinieneś coś więcej znaleźć w osobnych wątkach:
-klik-
-klik-

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mr Krzychoo napisał:

... ale mam takiego pomysła: zamiast szukać i kupować różne słuchawki, to może lepiej kupić raz a dobrze? ... 

 

Większość ludzi raz kupuje łuchawki znanej marki i używa ich aż się nie rozłożą ze starości. Jak zawędrowałeś na to forum, to znaczy, że czegoś szukasz.

Ja znalazłem słuchawki, które już ze mną zostaną Beyerdynamiki DT150.

Spełniają wszystkie moje założenia słuchawek do pracy. Właśnie pojechały do Perula na mocne modyfikacje. Po tym już nie będzie opłacać się ich sprzedawać.

Co do słuchawek dokanałowych. 

Może coś z CustomArt.pl?

Moim zdaniem warto. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Setmag napisał:

Większość ludzi raz kupuje łuchawki znanej marki i używa ich aż się nie rozłożą ze starości. Jak zawędrowałeś na to forum, to znaczy, że czegoś szukasz.

Ja znalazłem słuchawki, które już ze mną zostaną Beyerdynamiki DT150.

Spełniają wszystkie moje założenia słuchawek do pracy. Właśnie pojechały do Perula na mocne modyfikacje. Po tym już nie będzie opłacać się ich sprzedawać.

Co do słuchawek dokanałowych. 

Może coś z CustomArt.pl?

Moim zdaniem warto. 

 

 

Dzięki za propozycję, ale nauszne odpadają.

Chcę jednych porządnych doków, których będę używał do końca (mojego lub ich 😀). Wymieniam co 2 miechy słuchawki, z wieloprzetwornikowych potworów już się wyleczyłem. Od KZ AS10 wolę ZSN, od BQEYZ BQ3 wolę RevoNext QT2, a moim objawieniem i tak są TRN IM1.

Tak czy inaczej dzięki za pomoc, jak coś się Wam jeszcze przypomni, jakiś inny model warty uwagi, to poproszę o info w temacie lub na priv.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mr Krzychoo napisał:

 

Dzięki za propozycję, ale nauszne odpadają.

Chcę jednych porządnych doków, których będę używał do końca (mojego lub ich 😀). Wymieniam co 2 miechy słuchawki, z wieloprzetwornikowych potworów już się wyleczyłem. Od KZ AS10 wolę ZSN, od BQEYZ BQ3 wolę RevoNext QT2, a moim objawieniem i tak są TRN IM1.

Tak czy inaczej dzięki za pomoc, jak coś się Wam jeszcze przypomni, jakiś inny model warty uwagi, to poproszę o info w temacie lub na priv.

Myślę, że można w takim przypadku zaproponować Tia Fourte. Nie są to tanie słuchawki, ale zdecydowanie można z nimi zostać na zawsze i dobrać pod nie player. Cena jest wysoka - zawsze jest coś za coś. Jeśli masz możliwość, to znajdź dodatkową pracę i oszczędzaj - po kilku miesiącach/latach będziesz mógł sobie na nie pozwolić.

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, userfrom napisał:

Myślę, że można w takim przypadku zaproponować Tia Fourte. Nie są to tanie słuchawki, ale zdecydowanie można z nimi zostać na zawsze i dobrać pod nie player. Cena jest wysoka - zawsze jest coś za coś. Jeśli masz możliwość, to znajdź dodatkową pracę i oszczędzaj - po kilku miesiącach/latach będziesz mógł sobie na nie pozwolić.

 

No, co jak co, ale wydając taką kasę na doki to to się wcale nie dziwię, że można z nimi zostać na zawsze ;)

Po takowym zakupie myślę, że bym miał te słuchawki i nic poza tym. W jednej bym mieszkał, a w drugiej trzymał auto. I c**j.

 

Zapomniałem, przecież bym auta nie miał

Edytowane przez matdru
  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, userfrom napisał:

Myślę, że można w takim przypadku zaproponować Tia Fourte. Nie są to tanie słuchawki, ale zdecydowanie można z nimi zostać na zawsze i dobrać pod nie player. Cena jest wysoka - zawsze jest coś za coś. Jeśli masz możliwość, to znajdź dodatkową pracę i oszczędzaj - po kilku miesiącach/latach będziesz mógł sobie na nie pozwolić.

 

 

Jak się bawić to od razu na całość i pójść w oBravo Ra C Cu, a potem dokupić do nich dobry kabel (np. 8-żyłowego Wizarda Rhapsodio) :P 

 

@Mr Krzychoo wybór droższych słuchawek zamiast kilku tanich jest zazwyczaj tą sensowniejszą opcją, ale wszystko zależy od preferencji. Jeżeli jednak tańsze modele Ci nie odpowiadają, to warto spróbować z czymś nieco droższym zamiast sprawdzania 10 kolejnych par budżetowych. Odczujesz skok jakościowy.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, userfrom napisał:

Myślę, że można w takim przypadku zaproponować Tia Fourte. Nie są to tanie słuchawki, ale zdecydowanie można z nimi zostać na zawsze i dobrać pod nie player. Cena jest wysoka - zawsze jest coś za coś. Jeśli masz możliwość, to znajdź dodatkową pracę i oszczędzaj - po kilku miesiącach/latach będziesz mógł sobie na nie pozwolić.

 

 

Z tymi słuchawkami to bałbym się na miasto wyjść. Wyskakuje koleżka z nożem i mówi: dawaj słuchawki, a ja do niego: może wolisz nerkę?

Tak uściślając, pułapem do ogarnięcia za "jeden wypas VS cztery ćwierć wypasy" jest powiedzmy 150-200 zielonych prezydentów, więc tego się trzymajmy 😀

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mr Krzychoo napisał:

Tak uściślając, pułapem do ogarnięcia za "jeden wypas VS cztery ćwierć wypasy" jest powiedzmy 150-200 zielonych prezydentów, więc tego się trzymajmy 😀

 

200$ to już pułap droższych słuchawek z Chin 😎

Edytowane przez fusserg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Methuselah napisał:

 

@Mr Krzychoo wybór droższych słuchawek zamiast kilku tanich jest zazwyczaj tą sensowniejszą opcją, ale wszystko zależy od preferencji. Jeżeli jednak tańsze modele Ci nie odpowiadają, to warto spróbować z czym nieco droższym zamiast sprawdzania 10 kolejnych par budżetowych. Odczujesz skok jakościowy.

 

No właśnie chyba do tego momentu doszedłem, dojrzałem może... Jakby... Chyba... Na chwilę obecną zostawiłem sobie QT2s (do łażenia po mieście i w drodze do pracy), TRN IM1 (stosunkowo tanie ale mega wygodne na siłownię - jak uszkodzę, zaleję potem, to żeby mi szkoda nie było) i KZ ZS5 do filmów kompa i do Switch (moje pierwsze lepsiejsze słuchawki więc sentyment, wicie rozumicie). ZS5 i IM1 zostają, wszystko inne chętnie wymienię na 1, ale zacne.

5 minut temu, fusserg napisał:

 

200$ to już pułap droższych słuchawek z Chin 😎

 

Tak, dlatego wcześniej pisałem że to nie do końca ten temat, ale tutaj ruch jest bardzo duży, więc poprosiłem o pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś szukał jakichś dobrych tipsów biflange to polecam te ze sklepu earphones plus. Dzisiaj je dostałem i jestem bardzo zadowolony. Mam naprawdę problem z dobraniem odpowiednich tipsów i żadne inne, które wcześniej próbowałem nie trzymały się w uchu. Te w jakiś magiczny sposób aplikuje mi się najłatwiej i są mega wygodne a dodatkowo mają bardzo szeroki otwór i scena się w nich delikatnie poprawia 😌

IMG_20190128_221321.jpg

Edytowane przez pawelekdabek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś szukał jakichś dobrych tipsów biflange to polecam te ze sklepu earphones plus. Dzisiaj je dostałem i jestem bardzo zadowolony. Mam naprawdę problem z dobraniem odpowiednich tipsów i żadne inne, które wcześniej próbowałem nie trzymały się w uchu. Te w jakiś magiczny sposób aplikuje mi się najłatwiej i są mega wygodne a dodatkowo mają bardzo szeroki otwór i scena się w nich delikatnie poprawia
IMG_20190128_221321.thumb.jpg.61b0c716e392937262ad91b904324a4c.jpg
Dasz jakiegoś linka? ;)

Wysłane z mojego KOB-W09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, donpedro1979 napisał:

Dasz jakiegoś linka? ;)

Wysłane z mojego KOB-W09 przy użyciu Tapatalka
 

https://earphonesplus.com/4-5mm-diameter-hole-double-flange-ear-tips/

Proszę

Jak ja zamawiałem to dostałem drugi inny zestaw za free ale teraz jest promocja, że dodają do każdego zamówienia case.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2019 o 15:55, Mr Krzychoo napisał:

 

Dzięki za propozycję, ale nauszne odpadają.

Chcę jednych porządnych doków, których będę używał do końca (mojego lub ich 😀). Wymieniam co 2 miechy słuchawki, z wieloprzetwornikowych potworów już się wyleczyłem. Od KZ AS10 wolę ZSN, od BQEYZ BQ3 wolę RevoNext QT2, a moim objawieniem i tak są TRN IM1.

Tak czy inaczej dzięki za pomoc, jak coś się Wam jeszcze przypomni, jakiś inny model warty uwagi, to poproszę o info w temacie lub na priv.

 

mi się spodobały Ibasso IT01 - mega wygodne, fajna V, dość szczegółowe, ja się z audionervosy wyleczyłem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mantr napisał:

Wyglądają podobnie, też je zamówiłem kilka dni temu i jak dojdą to dam znać czy to te same :D

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeleciałem jakieś ostatnie 100 stron odkąd pojawiła się wzmianka o KZ AS10. Kilka osób je kupiło i nie znalazłem jakiejś recenzji. Chico99 miał dużą kolekcję do porównania. Możesz napisać coś więcej o KZ AS10? W Polsce praktycznie nie ma ich testów, na necie jest dużo bardzo pozytywnych recenzji na portalach, ale w dobie sponsoringu biorę je z przymrużeniem oka. Wolę poczytać opinie ludzi, którzy je mają i mogą porównać z czymś dobrym i sprawdzonym. 

 

Moje ostatnie słuchawki to Soundmagic E10, AKG K518 DJ, Sennheiser CX300 II, a najdawniej miałem Creative Ep630. Słuchawki będą podpięte pod telefon LG V30, (a głośniki w domu to Logitech Z-5500 po kablu optycznym z karty dźwiękowej Asus Xonar DX - do takich sprzętów przywykłem, tak żeby był punkt wyjścia). Ze wszystkich byłem bardzo zadowolony. Ciepłe, dobrze wygluszone, wygodne i fajny bas. Słucham muzyki bardzo różnej z naciskiem na trance (z wokalem szczególnie), pop, rock, punk, metal - kompletny miszmasz 🙂

 

Proszę o poradę. Praktycznie już się zdecydowałem na KZ AS10, choć rozważałem jeszcze Soundmagic E11 (mało testów, ale ponoć bardzo udany następca E10) , ale chcę spróbować jak grają armatury. W stosunku do poprzednich słuchawek chciałbym trochę rozjaśnić dźwięk i mieć lepszą seperacje instrumentów (do rock / metal).

 

Dobrze celuje w KZ? Gdzie można je obecnie najkorzystniej kupić? Jakieś kupony? Na Amazon.de są od sprzedawcy Jingrun Trade 1 za 50,80 EUR  Realizacja przez Amazon lub Wysyłka przez tego właśnie sprzedawcę. Rozumiem, że ta cena to jest już po ściągnięciu do Europy z niemieckim vatem 19% więc dla mnie doliczą jeszcze tylko 4% wyrównania vatu i żadnych więcej opłat celno-skarbowych nie będzie? Druga opcja z Amazon.de od sprzedawcy Shenzhen Audio za 59,99 EUR Wysyłka przez sprzedawcę. Jak mam do wyboru wysyłkę bezpośrednio przez sprzedawcę, a za pośrednictwem Amazon to brać przesyłkę Amazon (nigdy nie kupowałem za granicą)? Do tego dziewczyna zaczęła pracować w Amazon (Szczecin - kołbaskowo) więc ponoć może mieć 10% zniżki, do tego znalazłem jakiś program cashback Planetplus.com , gdzie jest 20% cashback w Amazon przy płatności przez przelewy24 lub 10% płacąc w inny sposób (karta płatnicza). U tego pierwszego sprzedawcy wyszłoby 50,80 + 4% vat=52,83 EUR - 10% zniżka pracownicza = ok 47, 55 EUR i od tego 20% cashback (9, 51 EUR), więc finalnie = 38,04 EUR. Dobrze rozumuję? Najtaniej na alliexpress było po 45 USD, ale jest ryzyko wpadniecia w VAT 23%, dłuższy zapewne czas oczekiwania niż w przypadku wysyłki za pośrednictwem Amazon (bo rozumiem, że w takim przypadku oni to mają już gdzieś na świecie w swoim magazynie, a jest szansa, że nawet u mnie w Szczecinie). W razie gwarancji czy problemów pewnie też jest łatwiej jak wysyłka Amazon była (?). Da się taniej i lepiej?

 

Kolejna sprawa, co od razu brać do nich? Które pianki (wiem że rozmiar comply to 500, najchętniej brałbym Tx500 z filtrem na wosk uszny, bo KZ AS10 nie ma żadnej osłony wnętrza na tulejce! Z tym, że modelu Tx nigdzie już nie ma!). Cena comply wysoka, a co 2-3 miesiące je wymieniać to bankructwo. Rozumiem, że te tanie zamienniki też tak krótko żyją? Polecicie któreś? 

 

Warto kupić inny kabel ze względu na poprawę dźwięku, czy najpierw ich posłuchać i wtedy zdecydować? Ponoć zmiana kabla i idącą z tym poprawa dźwięku to efekt placebo i co najwyżej kabel może być lepiej zrobiony, bardziej wytrzymały czy ergonomiczny. 

 

Jak wygrzac te słuchawki, muzyka w dobrej jakości przez kompa czy szum? Tu również czytałem, że ze względu na swoją budowę i zasadę działania, głośników armaturowych się nie wygrzewa. 

 

Uprzejmie proszę o jakieś porady i wskazówki. Będę wdzięczny, bo już mnóstwo czasu spędziłem na czytaniu, oglądaniu i szukaniu 🙂

 

Pozdrawiam. 

Edytowane przez majki84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już ma TFZ T2 Galaxy i może coś o nich powiedzieć?

A może TFZ King ?

Jakieś opinie 🙂

56 minut temu, majki84 napisał:

Witam. Przeleciałem jakieś ostatnie 100 stron odkąd pojawiła się wzmianka o KZ AS10. Kilka osób je kupiło i nie znalazłem jakiejś recenzji. Chico99 miał dużą kolekcję do porównania. Możesz napisać coś więcej o KZ AS10? W Polsce praktycznie nie ma ich testów, na necie jest dużo bardzo pozytywnych recenzji na portalach, ale w dobie sponsoringu biorę je z przymrużeniem oka. Wolę poczytać opinie ludzi, którzy je mają i mogą porównać z czymś dobrym i sprawdzonym. 

 

Moje ostatnie słuchawki to Soundmagic E10, AKG K518 DJ, Sennheiser CX300 II, a najdawniej miałem Creative Ep630. Słuchawki będą podpięte pod telefon LG V30, (a głośniki w domu to Logitech Z-5500 po kablu optycznym z karty dźwiękowej Asus Xonar DX - do takich sprzętów przywykłem, tak żeby był punkt wyjścia). Ze wszystkich byłem bardzo zadowolony. Ciepłe, dobrze wygluszone, wygodne i fajny bas. Słucham muzyki bardzo różnej z naciskiem na trance (z wokalem szczególnie), pop, rock, punk, metal - kompletny miszmasz 🙂

 

Proszę o poradę. Praktycznie już się zdecydowałem na KZ AS10, choć rozważałem jeszcze Soundmagic E11 (mało testów, ale ponoć bardzo udany następca E10) , ale chcę spróbować jak grają armatury. W stosunku do poprzednich słuchawek chciałbym trochę rozjaśnić dźwięk i mieć lepszą seperacje instrumentów (do rock / metal).

 

Dobrze celuje w KZ? Gdzie można je obecnie najkorzystniej kupić? Jakieś kupony? Na Amazon.de są od sprzedawcy Jingrun Trade 1 za 50,80 EUR  Realizacja przez Amazon lub Wysyłka przez tego właśnie sprzedawcę. Rozumiem, że ta cena to jest już po ściągnięciu do Europy z niemieckim vatem 19% więc dla mnie doliczą jeszcze tylko 4% wyrównania vatu i żadnych więcej opłat celno-skarbowych nie będzie? Druga opcja z Amazon.de od sprzedawcy Shenzhen Audio za 59,99 EUR Wysyłka przez sprzedawcę. Jak mam do wyboru wysyłkę bezpośrednio przez sprzedawcę, a za pośrednictwem Amazon to brać przesyłkę Amazon (nigdy nie kupowałem za granicą)? Do tego dziewczyna zaczęła pracować w Amazon (Szczecin - kołbaskowo) więc ponoć może mieć 10% zniżki, do tego znalazłem jakiś program cashback Planetplus.com , gdzie jest 20% cashback w Amazon przy płatności przez przelewy24 lub 10% płacąc w inny sposób (karta płatnicza). U tego pierwszego sprzedawcy wyszłoby 50,80 + 4% vat=52,83 EUR - 10% zniżka pracownicza = ok 47, 55 EUR i od tego 20% cashback (9, 51 EUR), więc finalnie = 38,04 EUR. Dobrze rozumuję? Najtaniej na alliexpress było po 45 USD, ale jest ryzyko wpadniecia w VAT 23%, dłuższy zapewne czas oczekiwania niż w przypadku wysyłki za pośrednictwem Amazon (bo rozumiem, że w takim przypadku oni to mają już gdzieś na świecie w swoim magazynie, a jest szansa, że nawet u mnie w Szczecinie). W razie gwarancji czy problemów pewnie też jest łatwiej jak wysyłka Amazon była (?). Da się taniej i lepiej?

 

Kolejna sprawa, co od razu brać do nich? Które pianki (wiem że rozmiar comply to 500, najchętniej brałbym Tx500 z filtrem na wosk uszny, bo KZ AS10 nie ma żadnej osłony wnętrza na tulejce! Z tym, że modelu Tx nigdzie już nie ma!). Cena comply wysoka, a co 2-3 miesiące je wymieniać to bankructwo. Rozumiem, że te tanie zamienniki też tak krótko żyją? Polecicie któreś? 

 

Warto kupić inny kabel ze względu na poprawę dźwięku, czy najpierw ich posłuchać i wtedy zdecydować? Ponoć zmiana kabla i idącą z tym poprawa dźwięku to efekt placebo i co najwyżej kabel może być lepiej zrobiony, bardziej wytrzymały czy ergonomiczny. 

 

Jak wygrzac te słuchawki, muzyka w dobrej jakości przez kompa czy szum? Tu również czytałem, że ze względu na swoją budowę i zasadę działania, głośników armaturowych się nie wygrzewa. 

 

Uprzejmie proszę o jakieś porady i wskazówki. Będę wdzięczny, bo już mnóstwo czasu spędziłem na czytaniu, oglądaniu i szukaniu 🙂

 

Pozdrawiam. 

 Kup  na Aliexpress wybierz  przesyłkę Aliexpres Standard Shipping (dopłata 4,2zł) paczka ląduje w Paryżu (omija cło) do domu dostarcza Ci kurier z poczty max 2 tygodnie 

Kabel weź srebrny 8 żyłowy od KZ około 28 zł jest naprawdę dobry

 

Czy ktoś już ma TFZ T2 Galaxy i może coś o nich powiedzieć? A może TFZ King ? Jakieś opinie 🙂
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Oskar2905 napisał:

@Perul doszły ci już te doki z małą tulejką o których pisałeś jakiś czas temu?

Doszły, ale okazały się uszkodzone (jedna słuchawka bez basu), dziś odesłałem na wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności