Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od siebie polecę za troszkę więcej, kupiłem na prezent są naprawdę dobre:
https://s.click.aliexpress.com/e/b3tr27R6

Jeśli mogą być pchełki to często polecane na head-fi:

https://s.click.aliexpress.com/e/fEHAIFI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Setmag napisał:

Ja od siebie polecę za troszkę więcej, kupiłem na prezent są naprawdę dobre:
https://s.click.aliexpress.com/e/b3tr27R6

Mogę potwierdzić, to chyba najfajniejsze kazety jakie miałem, brzmiały naprawdę dobrze, nie drażniły górą, basu również nie było w nadmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam 

Pchełki

Doki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła do mnie dzisiaj druga para Sony mh755 i powiem szczerze, że jestem zaskoczony ponieważ gra lepiej. Wersja tym razem 1336. Jestem zaskoczony głównie dlatego, że numer seryjny poprzedniej wersji też jest odpowiedni i teoretycznie nie jest to podróbka a gra wyraźnie gorzej. Trochę nie podoba mi się to, że sprzedawca januszuje i tipsy z zestawu sprzedaje w osobnej aukcji ale przynajmniej sprzedaje dobrą wersję słuchawek. Jakby ktoś chciał to polecam na ebay kupować od Niemca, nie z UK bo stamtąd dostałem tę gorzej grającą wersję. 

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pawelekdabek napisał:

Przyszła do mnie dzisiaj druga para Sony mh755 i powiem szczerze, że jestem zaskoczony ponieważ gra lepiej. Wersja tym razem 1336. Jestem zaskoczony głównie dlatego, że numer seryjny poprzedniej wersji też jest odpowiedni i teoretycznie nie jest to podróbka a gra wyraźnie gorzej. Trochę nie podoba mi się to, że sprzedawca januszuje i tipsy z zestawu sprzedaje w osobnej aukcji ale przynajmniej sprzedaje dobrą wersję słuchawek. Jakby ktoś chciał to polecam na ebay kupować od Niemca, nie z UK bo stamtąd dostałem tę gorzej grającą wersję. 

https://www.head-fi.org/showcase/sony-mh755.23501/reviews tutaj napisane że bywały podróby tych Sony mh755

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, marco-polo napisał:

https://www.head-fi.org/showcase/sony-mh755.23501/reviews tutaj napisane że bywały podróby tych Sony mh755

Czytałem, cały myk polegał na sprawdzeniu numeru seryjnego. W moim przypadku oba są prawdziwe ale wersja 1336 gra lepiej. 

 

Ale nadal nie rozważałbym ich jako giant killer bo to po prostu zbyt dużo (no chyba, że chodzi o wygodę bo jakby aune były tak wygodne to byłbym w niebie). Według mnie wystarczy, porównywanie ich do iemów z Chin do 200 zł.

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wilczk napisał:

Cześć!

Dawno mnie tu nie było więc ciężko się przekopać przez wątek.

Szukam słuchawek za około 10 dolków do alternatywnego rocka. Nie lubię, kiedy jest zbyt dużo basu. Stawiam na wokal i instrumenty :). 

 

Polecicie coś ?


Nie są długo na chińskim rynku tanich doków ale już zdobyły zasłużoną renomę słuchawek dobrze grających - EZAudio D4. Nie ma w nich dużo basu - absolutnie nie zasłaniają wokali i instrumentów. Zestaw w niewielkiej cenie z doskonałym wyposażeniem (etui, karabińczyk, tipsy).
Z trochę mocniejszym basem (szybki i precyzyjny) o brzmieniu naturalnym, ze świetnie brzmiącymi wokalami, i nadal w okolicach 10$ - EINSEAR T2. Dobrze sprawdzą się w alternatywnym rocku.
Nadal w okolicy 10$, doskonale brzmiące (z ilością basu pomiędzy dwoma modelami wymienionymi powyżej) - Boarseman KR25D. Oprócz tego, że świetnie grają i mimo, że mają przeciętny wygląd to przychodzą w drewnianym pudełku/szkatułce.
 

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, e1mo napisał:

@pawelekdabek, KZ ZSN ma inne wejście ma kabel niż 2pin 0.75mm typu B stosowane m.in. ZS10.  ZSN ma wystające wejście i wymaga kabla z wyjściem które osłania piny.

Mam kabelek kz bt 0.75 typu b i myślałem nad tym, żeby kupić jakieś słuchawki od kz takie w miarę tanie ale nie lubię gdy góra jest ostra więc jedynym sensownym wyborem z rodziny kz wydawały się właśnie zsn. Jednak nie wiem czy ten kabelek bt będzie pasował bo on wcale nie osłania złącza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pawelekdabek napisał:

Przyszła do mnie dzisiaj druga para Sony mh755 i powiem szczerze, że jestem zaskoczony ponieważ gra lepiej. Wersja tym razem 1336. Jestem zaskoczony głównie dlatego, że numer seryjny poprzedniej wersji też jest odpowiedni i teoretycznie nie jest to podróbka a gra wyraźnie gorzej. Trochę nie podoba mi się to, że sprzedawca januszuje i tipsy z zestawu sprzedaje w osobnej aukcji ale przynajmniej sprzedaje dobrą wersję słuchawek. Jakby ktoś chciał to polecam na ebay kupować od Niemca, nie z UK bo stamtąd dostałem tę gorzej grającą wersję. 

Podasz link? :)

Może małe porównanie do mh1c? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pekin93 napisał:

Podasz link? :)

Może małe porównanie do mh1c? 

https://www.ebay.pl/itm/Sony-MH755-Ohrhorer-Schwarz/392205921883?hash=item5b514b6e5b:g:kuMAAOSwTf9ZXMBo:rk:1:pf:0

W zestawie przychodzi tylko średni rozmiar tipsów jednak jak ktoś ma te od MH1C to będą pasować. Można ewentualnie kupić od tego samego człowieka zapasowe gumki ale według mnie nie warto go wspierać za takie januszowe zachowania. Ten model jest też dostępny na aliexpress i stamtąd pewnie byłby zestaw razem z gumkami ale nie zamawiałem z aliexpress i nie moge potwierdzić, że jakość jest tak samo dobra.

 

Ogólnie odkąd mam te mh755 to MH1C leżą w szufladzie nieużywane. MH755 grają jaśniej, z większą przestrzenią i szczegółowością ale też delikatnie cieplej. Bas jest napewno mocniejszy i jak to komuś przeszkadza w MH1C to zawiodą sie na mh755 jeszcze bardziej. Wygoda jest zdecydwoanie na korzyść mh755, praktycznie wcale nie czuję ich w uszach. Ogólnie są bardzo spoko ale nadal uważam, że przegrywają ze znacznie droższymi dokami. Mam też RN QT2 i aktualnie słucham tylko Aune E1 i mh755.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VE Odyssey 10$ (DAC/AMP) vs HeadRoom Desktop Amp (DAC/AMP) ~800$ 

Obie konstrukcje powstały z ogromnej pasji entuzjastów dla entuzjastów.

Jakościowo Odyseja nie wypada tak fatalnie na ile jest różnicy w cenie dokładnie 80x :D Szczegółowe porównanie nie ma żadnego sensu ponieważ Odyseja wygrywa tylko w 3 aspektach:

Ceną, rozmiarem i samodzielnością pracy.

Ma pod USB z komputera co najmniej 2x więcej mocy niż z USB telefonu. Nie trzaska nieprzyjemnie po wybudzeniu jak ma to miejsce na androidzie.

 

Odyseja vs Fiio X3 po USB.

Odyseja gra chudszym dźwiękiem z przyjemnym dla ucha złagodzeniem wysokich tonów, ma też bardziej dociążony najniższy bas. Odyseja jest mniej rozdzielcza ale bardziej przestrzenna. Zupełnie inne granie i ponownie cena i rozmiar. Używane Fiio można wyrwać za 300 zł a używaną Odyseję za 30 zł z przesyłką.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś potrzebował choinek, to mogę z czystym sumieniem polecić TE. Są elastyczne, miękkie, dobrze układają się w uchu. Do tego cudnie izolują (jak się je poprawnie zaaplikuje), więc jeżeli ktoś nie jest szczególnie wrażliwy na głęboką penetrację ^^, to polecam spróbować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Najner napisał:

Jakby ktoś potrzebował choinek, to mogę z czystym sumieniem polecić TE. Są elastyczne, miękkie, dobrze układają się w uchu. Do tego cudnie izolują (jak się je poprawnie zaaplikuje), więc jeżeli ktoś nie jest szczególnie wrażliwy na głęboką penetrację ^^, to polecam spróbować.

 

Jak wy te choinki aplikujecie 😮 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie testuję Comply T400 z BQ3, jest ciemno i przestrzennie. Staram się znaleźć złoty środek między niskimi tonami a złagodzoną górą - nie jest łatwo.

NAD Visio HP20 brzmiały wyśmienicie na głęboko aplikowanych Comply, Xiaomi Pro HD też całkiem przyjemnie. BQ to jednak mocniejszy zawodnik.

Edytowane przez Setmag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fusserg napisał:

 

Jak wy te choinki aplikujecie 😮 ?

 

Proszę film instruktażowy od Etymotic :)

 

 

Na początku może być delikatnie niekomfortowe, ale bardzo szybko można się przyzwyczaić. Generalnie teraz jak wkładam do ucha inne tipsy niż choinki, to czuję się dziwnie, jakby słuchawki były włożone płytko i zaraz miały wypaść. Polecam spróbować, wg mnie warto, bo izolacja jest fantastyczna.

 

Edytowane przez Najner
  • Like 3
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, fusserg napisał:

 

Jak wy te choinki aplikujecie 😮 ?


Jak są problemy z aplikacją słuchawek, uzyskaniem seal'a, słuchawki maja krótkie tulejki itp, to wtedy takie choinki są niezastąpione. Ważne żeby były elastyczne/miękkie - bo takie tipsy głęboko wchodzą do ucha - i dlatego @Najner poleca te z linku + popiera to filmem ;)
Mnie wystarczają takie (w czarnym kolorze), też elastyczne/miękkie:
-klik-
i z tego samego sklepu bi-flange (też czarne):
-klik-
 

32 minuty temu, Setmag napisał:

Właśnie testuję Comply T400 z BQ3, jest ciemno i przestrzennie. Staram się znaleźć złoty środek między niskimi tonami a złagodzoną górą nie jest łatwo.


U mnie w BQ3 dobrą robotę wykonują tzn, odrobinę mocniej eksponują górę, firmowe tipsy KZ (duże z dużym otworem) zwane Starline. Są one dłuższe niż te z BQ3, a w tych słuchawkach jest krótka tulejka.
 

Edytowane przez strong6
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, strong6 napisał:

U mnie w BQ3 dobrą robotę wykonują tzn, odrobinę mocniej eksponują górę, firmowe tipsy KZ (duże z dużym otworem) zwane Starline. Są one dłuższe niż te z BQ3, a w tych słuchawkach jest krótka tulejka.
 

 

Dokładnie, ja tylko Starline używam, do BQ3 najlepsze tipsy zarówno pod względem wygody, jak i dźwięku. Przy tym cenowo super bo można kupić je za drobne i również hurtem. Uwaga tylko na rozmiar bo Mki w nich są mniejsze niż standardowe Mki w przypadku innych tipsów. Mi na przykład idealnie siedzą Lki z KZ Starlines, a do tej pory zawsze używałem tipsów M. Comply T400 (z siateczką, to chyba trochę inne oznaczenie, TX400?) też mam, ale w BQ3 obcinają wysokie i ogólnie idą wtedy w zbyt ciemną stronę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ryankgb napisał:

 

Uwaga tylko na rozmiar bo Mki w nich są mniejsze niż standardowe Mki w przypadku innych tipsów. Mi na przykład idealnie siedzą Lki z KZ Starlines, a do tej pory zawsze używałem tipsów M.

To niestety prawda, dla mnie elki okazały się za małe :( Jak się bardzo uprę to używam, ale mogłyby być jednak większe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ryankgb napisał:

 

Dokładnie, ja tylko Starline używam, do BQ3 najlepsze tipsy zarówno pod względem wygody, jak i dźwięku. Przy tym cenowo super bo można kupić je za drobne i również hurtem. Uwaga tylko na rozmiar bo Mki w nich są mniejsze niż standardowe Mki w przypadku innych tipsów. Mi na przykład idealnie siedzą Lki z KZ Starlines, a do tej pory zawsze używałem tipsów M. Comply T400 (z siateczką, to chyba trochę inne oznaczenie, TX400?) też mam, ale w BQ3 obcinają wysokie i ogólnie idą wtedy w zbyt ciemną stronę.

Dokładnie tak jest i odnośnie Comply i odnośnie tipsów KZ. Te Starline rozmiarowo nie tylko M (obojętnie czy S, M, L) w stosunku do tipsów innych firm są o pół numera mniejsze. Tak już mają ;)
@ryankgb - potestuj proszę (ale przez dłuższy czas) BQEYZ KC2 z zaklejonym po jednym otworze wentylacyjnym na każdej kopułce. Ciekawi mnie jak odbierzesz taką kosmetyczną zmianę w ich sygnaturze ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie z kolei Starliny drażnią kanały uszne. Są chyba zbyt sztywne. Fakt, są dosyć długie. Głównie korzystam z silikonów dołączonych do re400 oraz pianek comply. 

 

I tak temat o chińskich tanich dokach sobie płynie już nieco swoim, a raczej nie swoim torem. 

 

Chyba pora na odkrycie jakichś nowych killerów ;)

 

 

Edytowane przez matdru
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój poprzedni post na temat gumek został "olany", ale się nie poddaję, tym bardziej, że tym razem pytanie / prośba jest bardzo konkretne.

 

Proszę o pomoc w znalezieniu na Ali długich tipsów (możliwie najdłuższych). Oczywiście nie tylko długość ma znaczenie. Fajnie jeżeli proponowane tipsy będą powszechnie uważane za dobre i długie, a nie tylko długie ;)

Standardowo używam rozmiarów od średniego do dużego, ale na ogół wolałbym dłuższe tipsy, co by korpusu słuchawki do ucha nie wpychać.

Jedyny model (z posiadanych przeze mnie) który tego nie wymaga, to FA D3000. Korpusy mają tak małą średnicę, że wsuwa się, aż miło :)

 

__________________________

 

W międzyczasie zamówiłem Comply C T400 (4.9MM)

 

Problemu długości nie rozwiązują, ale może nie będzie potrzeby ich tak głęboko wciskać ;)

 

Mam tylko nadzieję, że nie będzie potrzeby wygrzebywania resztek China Silicone z uszu przy użyciu spinacza biurowego :) 

 

 

 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marek_m napisał:

Mój poprzedni post na temat gumek został "olany", ale się nie poddaję, tym bardziej, że tym razem pytanie / prośba jest bardzo konkretne.

 

Proszę o pomoc w znalezieniu na Ali długich tipsów (możliwie najdłuższych). Oczywiście nie tylko długość ma znaczenie. Fajnie jeżeli proponowane tipsy będą powszechnie uważane za dobre i długie, a nie tylko długie ;)

Standardowo używam rozmiarów od średniego do dużego, ale na ogół wolałbym dłuższe tipsy, co by korpusu słuchawki do ucha nie wpychać.

Jedyny model (z posiadanych przeze mnie) który tego nie wymaga, to FA D3000. Korpusy mają tak małą średnicę, że wsuwa się, aż miło :)

 

__________________________

 

W międzyczasie zamówiłem Comply C T400 (4.9MM)

 

Problemu długości nie rozwiązują, ale może nie będzie potrzeby ich tak głęboko wciskać ;)

 

Mam tylko nadzieję, że nie będzie potrzeby wygrzebywania resztek China Silicone z uszu przy użyciu spinacza biurowego :) 

 

 

 

 

Wypróbuj biflangi albo triflangi. Kilka postów wyżej kolega strong podał linki do stron na ali.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności