Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie, ale nie mogę się powstrzymać :)

 

Absolutną podstawą jest modyfikacja, która umożliwi wymianę kabla (doda złącze MMCX). Poniżej instrukcja z Head-Fi. Trochę rozkładania, trochę wiercenia i trochę klejenia, ale wtedy do MH750/755 nie podskoczą już żadne słuchawki :) I co tam takie IT01s. 64 Audio, Jomo czy Unique Melody nie będą mieć startu...

 

sony mod.jpg

 

A na poważnie, to mimo tego, że tanie doki Sony robione są w Chinach, to temat MH750/MH755 nieco odbiega od tego wątku, więc warto byłoby założyć nowy i poprosić moderatora o przeniesienie treści do odpowiedniego działu.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo śmieszne. Geekwoldów zabrakło do recenzowania?

A tak btw. jak na razie nie sprzedaje swoich droższych słuchawek. Chcecie przenieście, nie chcecie nie przenoście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, requal napisał:

Bardzo śmieszne. Geekwoldów zabrakło do recenzowania?

A tak btw. jak na razie nie sprzedaje swoich droższych słuchawek. Chcecie przenieście, nie chcecie nie przenoście.

 

Wybacz i nie bierz tego do siebie, ale nie wiem ani co recenzowanie słuchawek Geekwolda, ani sprzedawanie przez ciebie droższych słuchawek, ma wspólnego z prowadzeniem dyskusji nie na temat wątku o tanim sprzęcie chińskim marek :P :P :P 

 

Zgodzę się, że temat MH750/MH755 jest bardzo śmieszny. Prawie jak ZST lepsze od sprzętu za 1000 zł :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie sprzedaję.

Wszystko co robię robię za swoją kasę.

Jak mi się coś podoba i lubię to o tym piszę, jak na razie nie mam zamiaru pozbywać się z ich powodu tego co mam już.

ZST nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Bawił się ktoś takimi wynalazkami ?

https://allegro.pl/oferta/sluchawki-bezprzewodowe-4-2-mikrofon-power-bank-7507065469

Oznaczenie HBQ-j7 TWS . Warte to coś ?

Ja się bawiłem - niestety w stereo nie posłuchasz, bo każda ze słuchawek to osobny zestaw HF mono.

  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Methuselah - nie mogę na razie dać "like" bo mi się skończyły ale zrobię to później. Jako wyraz poparcia, że próbujesz zadbać o porządek w tym temacie.
Masz całkowitą rację. Ten temat od jakiegoś czasu stracił na wartości, a ostatnio to stał się monotematycznym off-topem (żeby złagodzić wypowiedź - rezygnuję ze słowa "śmietnik") wokół Sony MH750/755 (niech się użytkownicy tych słuchawek na mnie nie złoszczą - to nie jest atak na nich. Posiadam Sony MH1C i mógłbym brać udział w dyskusji - jednak nie robiłem tego. Proszę doczytać mój post do końca).
Najgorsze jednak jest to, że delikatna (i zasadna), wręcz żartobliwa sugestia z Twojej strony - odnośnie "pisania nie w temacie" - jest traktowana jak jakiś atak personalny.
Chodzi mi o reakcję na Twój post. Reakcja nie jest merytoryczna, to reakcja "ad personam". Według mnie reakcja niegrzeczna. To jest nie fajne.
Przecież to jest forum i nie jest wymagana natychmiastowa odpowiedź/reakcja. Wręcz lepiej byłoby najpierw pomyśleć i może wtedy reakcja byłaby spokojniejsza, bardziej zrównoważona, merytoryczna ;)
Wracając do Sony MH750/755 o które "poszło".
Sony MH750/755 to japońskie słuchawki i widzę po wypowiedziach, że jest potrzeba i zasługują na osobny wątek. Gdybym był osobą z zewnątrz nie przyszło by mi do głowy szukanie informacji o słuchawkach SONY wśród "tanich słuchawek z Chin".
Nawet teraz można założyć osobny temat odnośnie tych japońskich słuchawek. Już kilka stron wcześniej byłoby to wskazane i nie byłoby problemu z zaśmieceniem tego tematu.
Nie rozumiem sugestii dlaczego ma to ktoś inny zrobić/posprzątać. Jeśli ktoś jest zainteresowany Sony MH750/755 to niech założy osobny temat i spróbuje załatwić z administracją forum przeniesienie postów dotyczących tych słuchawek.

Piszmy tu o "tanich (ustaliliśmy - do 50$) słuchawkach z Chin" (nie z Japonii czy innej Azji) i dbajmy wspólnie o porządek - tak jak o porządek w swoim domu :rolleyes:

1 godzinę temu, Weird_O napisał:

 

Dzięki! Zabieram się do pracy 😁

Użytkownik z poczuciem humoru - będzie modował Sony :P (bo Sony i Mercedes się nie znają) :P
 

Edytowane przez strong6
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, strong6 napisał:

@Methuselah - nie mogę na razie dać "like" bo mi się skończyły ale zrobię to później. Jako wyraz poparcia, że próbujesz zadbać o porządek w tym temacie.
Masz całkowitą rację. Ten temat od jakiegoś czasu stracił na wartości, a ostatnio to stał się monotematycznym off-topem (żeby złagodzić wypowiedź - rezygnuję ze słowa "śmietnik") wokół Sony MH750/755 (niech się użytkownicy tych słuchawek na mnie nie złoszczą - to nie jest atak na nich. Posiadam Sony MH1C i mógłbym brać udział w dyskusji - jednak nie robiłem tego. Proszę doczytać mój post do końca).
Najgorsze jednak jest to, że delikatna (i zasadna), wręcz żartobliwa sugestia z Twojej strony - odnośnie "pisania nie w temacie" - jest traktowana jak jakiś atak personalny.
Chodzi mi o reakcję na Twój post. Reakcja nie jest merytoryczna, to reakcja "ad personam". Według mnie reakcja niegrzeczna. To jest nie fajne.
Przecież to jest forum i nie jest wymagana natychmiastowa odpowiedź/reakcja. Wręcz lepiej byłoby najpierw pomyśleć i może wtedy reakcja byłaby spokojniejsza, bardziej zrównoważona, merytoryczna ;)
Wracając do Sony MH750/755 o które "poszło".
Sony MH750/755 to japońskie słuchawki i widzę po wypowiedziach, że jest potrzeba i zasługują na osobny wątek. Gdybym był osobą z zewnątrz nie przyszło by mi do głowy szukanie informacji o słuchawkach SONY wśród "tanich słuchawek z Chin".
Nawet teraz można założyć osobny temat odnośnie tych japońskich słuchawek. Już kilka stron wcześniej byłoby to wskazane i nie byłoby problemu z zaśmieceniem tego tematu.
Nie rozumiem sugestii dlaczego ma to ktoś inny zrobić/posprzątać. Jeśli ktoś jest zainteresowany Sony MH750/755 to niech założy osobny temat i spróbuje załatwić z administracją forum przeniesienie postów dotyczących tych słuchawek.

Piszmy tu o "tanich (ustaliliśmy - do 50$) słuchawkach z Chin" (nie z Japonii czy innej Azji) i dbajmy wspólnie o porządek - tak jak o porządek w swoim domu :rolleyes:

Użytkownik z poczuciem humoru - będzie modował Sony :P (bo Sony i Mercedes się nie znają) :P
 

pomyśleć, że krytykuje i wyraża zaniepokojenie ktoś kto sam przyznaje sobie lajki z fake konta. Szkoda słów. Życzę powodzenia. Nie wiem, czym wam zawiniłem.

A jakbyś miał problem z tłumaczeniem, to polecam administracji przejrzenie konta @primek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Setmag napisał:

KZ Bluetooth 4.2 Upgrade są 2 wersje za 44 na allegro polskim jest jedna na ali są 2 czy coś jest to warte?

Mam na myśli miasto/trening :)

KZ 4.2 oraz KZ 4.2 AptX

 

Są też pianki z 4x tańsze od Comply: SNABB ft-3  - może jeszcze inne alternatywy?

 

kupiłem dziś w x-kom za 25 zł , są dobre ,czekam na oryginały od KZ , więc wtedy porównam

 

co do kabla to lepiej weź z aptx  mam ten kabel w modelu KZ BTE i mocno daje radę, szybkie parowanie bez przerw w sygnale

zastanawiałem się nad tym samym  kablem do KZ ZS6 , ale trochę martwi mnie wysokość tych urządzeń przy twarzy

czy aby nie bedą klepały po gębie  podczas biegania czy na rowerze ( w wersji KZ BTE leżą na szyi )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj miałem przyjemność słuchać tinów i okazję słuchać bqeyz bq3 i k2 (dzięki jeszcze raz@tommir). Charakterystyka jest taka jak piszą wszędzie, T2 grają wyjątkowo równo, szybko i dynamicznie, bq3 bardziej muzykalnie i dokładnie, a k2 muzykalnie i miękko, ale...

T2 są dla mnie za małe, nie opierają się nigdzie tylko tak dyndają na piance, aż w końcu wypadną

Bqeyz natomiast mają jakiś dziwny imaging, prawie jakby lekko obrócona faza. Może to kwestia źródła, ale z innymi słuchawkami nie zauważyłem takiego efektu, niestety przekreśla mi on ich zastosowanie jako IEM (na scenę). Czy zauważyliście coś podobnego w dokach bqeyz? Na początku daje to wrażenie większej sceny i pewnie da się przyzwyczaić, ale słuchałem dobrze mi znane kawałki, oraz takie które sam miksowałem i wiem że nie powinny robić takich rzeczy, jakie było słychać na bqeyz. Możliwe też że to tylko moja schiza, no.

Po rachunku sumienia pojechałem i kupiłem sfatygowane HD-25 (wiem, nie-chińskie, ale za to były tanie), przejmą zastosowania monitorowe - ostatecznie miliony much (przepraszam, djów) nie mogą się mylić.

Konkluzja co do Chin: jeżeli Tiny byłyby w obudowie z k2, nie zastanawiałbym się długo. Teraz pytanie, czy kc2 ma taką samą scenę (mnie drażniącą) jak k2, i czy mee m6 pro faktycznie grają tak jak Tiny, a nawet równiej, i czy również nie robią dziwnych rzeczy z obrazem stereo

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Setmag napisał:

Idą do mnie te BQ3 które słuchałeś, może faktycznie chińczykom się fazy po...kaszaniły w kabelkach/gniazdach :P

Zobaczymy :)

Z moich odczuć wiele zależy od źródła, BQ3 potrzebują też prądu. U mnie z tel. grało słabiej, z DAP'a znacznie lepiej. Pewnie to też kwestia średniego DAC'a podłączonego do mojego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pawelekdabek napisał:

Co to za DAP? 

Fiio X3 mk1 już zapomniany świetny sprzęt z 2013 roku. Jest chyba najbardziej uniwersalnym sprzętem którego używam. Jest w stanie dać radę 250 Ohm DT150

Działa u mnie głównie jako transport, konwertuje sygnał z USB komputera/telefonu na coaxial do DACa. Jest asynchroniczny i ma odseparowane zasilanie.

Awaryjnie działa jako DAC/AMP do moich słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 15 letniego Creative Zen Touch 20gb z 2004 roku i 14 letniego iPoda Video 5.5G z 2005 i nie mówię o nich retro :D Fajnymi kąskami w moich rękach były jeszcze Zune 30Gb (2006), Toshiba Gigabeat V30 30Gb (2006) i iRiver S10 2Gb (2007). Jak ten czas leci...

Edytowane przez ryankgb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2019 o 18:24, Perul napisał:

Ja się bawiłem - niestety w stereo nie posłuchasz, bo każda ze słuchawek to osobny zestaw HF mono.

Ja zamówiłem ale szczerze to nic ciekawego nie prezentują. Dodatkowo problem z parowaniem z niektórymi urządzeniami. Poza tym jakbyś nie ruszał głową to pewnie nie wypadłyby.

Mam to mogę porobić kilka fotek szczegółowych jeżeli ktoś jest ciekawy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie a mam wszystkie trzy (różne końcówki) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2019 o 18:24, Perul napisał:

Ja się bawiłem - niestety w stereo nie posłuchasz, bo każda ze słuchawek to osobny zestaw HF mono.

W tym klonie, którego posiadam udało mi się ustawić jakieś stereo. Jakieś można uznać za słowo - klucz. ;)

3 godziny temu, Oskar2905 napisał:

Retro dap z 2013 roku...ciekawe. Nie nadużywamy dzisiaj przypadkiem tego słowa retro 😛 ? Retro to jest jak coś ma 30-40 lat a nie 6 😛

Swoją drogą ciekawe jak wyglądałby taki retro DAP. Musiałby być chyba Walkmanem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tommir napisał:

W tym klonie, którego posiadam udało mi się ustawić jakieś stereo. Jakieś można uznać za słowo - klucz. ;)

Swoją drogą ciekawe jak wyglądałby taki retro DAP. Musiałby być chyba Walkmanem?

Walkman jest na kasety magnetofonowe, a one miały sygnał analogowy, prędzej discman, np. taki Sony D-50 ;) .

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Oskar2905 napisał:

Retro dap z 2013 roku...ciekawe. Nie nadużywamy dzisiaj przypadkiem tego słowa retro 😛 ? Retro to jest jak coś ma 30-40 lat a nie 6 😛

To był sarkazm :D

Teraz wszyscy się prześcigają we ciąż to nowych wersjach chipów DAC i połączeniach Bluetooth ;)Niezapominając o androidzie :)

 @e1mo

Ciekawe jak to gra w porównaniu z nowoczesnymi DAPami. Wygrzebię swojego starego diskmana Sony jak będę w rodzinnym. CD/MP3 anti-shock 120 sekund i bassboost

Edytowane przez Setmag
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały off-top z mojej strony ale dotyczy większości użytkowników tego tematu, lektura uzupełniająca podczas odsłuchów na chińskich słuchawkach:

https://innpoland.pl/149283,chinczycy-juz-znalezli-sposob-na-polska-skarbowke-wysylaja-paczki-z-belgii

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, strong6 napisał:

Taki mały off-top z mojej strony ale dotyczy większości użytkowników tego tematu, lektura uzupełniająca podczas odsłuchów na chińskich słuchawkach:

https://innpoland.pl/149283,chinczycy-juz-znalezli-sposob-na-polska-skarbowke-wysylaja-paczki-z-belgii

Tak właśnie myślałem, ponieważ przesyłki wysyłane za pomocą ASS (Sinotrans), najpierw lądują we Francji... :unsure:

 

40 minut temu, Setmag napisał:

Ciekawe jak to gra w porównaniu z nowoczesnymi DAPami. Wygrzebię swojego starego diskmana Sony jak będę w rodzinnym. CD/MP3 anti-shock 120 sekund i bassboost

Jak posłuchasz, to daj znać jak gra ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności