Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Oskar2905 napisał:

??? Ściągnij gumki to się wyjaśni :P

Jeszcze na tyle pilota powinno być wybite mh750. 

Filtr jest koloru biało - plastrowego ;)

Na pilocie wybite

MH750

AG-0500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli może te podróbki chińskie są lepsze od oryginału? Ja mam te dodawane do SBH52 assembled by Malaysia i niczym szczególnym nie wyróżniają się 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jaro54 napisał:

Czyli może te podróbki chińskie są lepsze od oryginału? Ja mam te dodawane do SBH52 assembled by Malaysia i niczym szczególnym nie wyróżniają się 

Nie podoba mi się że jest w nich więcej basu niż w mh1. Zarówno w mh755 jak i w mh750 z tego co widać na wykresach i ludzie podobnie piszą. Akurat basu mh1 mają wystarczająco :P . A jak mają jeszcze więcej basu to zgaduje że średnica jest bardziej cofnięta i są jeszcze cieplejsze od mh1...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, Oskar2905 napisał:

Nie podoba mi się że jest w nich więcej basu niż w mh1. Zarówno w mh755 jak i w mh750 z tego co widać na wykresach i ludzie podobnie piszą. Akurat basu mh1 mają wystarczająco :P . A jak mają jeszcze więcej basu to zgaduje że średnica jest bardziej cofnięta i są jeszcze cieplejsze od mh1...

Właśnie nie grają cieplej, bas jest mocniejszy to jest zauważalne ale w żadnym wypadku nie grają ciepło. 

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Oskar2905 napisał:

To dziwne...może te kilka decybeli na wysokiej średnicy robi taką różnicę? Chyba że to nie jest ten sam driver i ludzie bullshit piszą na necie :P . 

Albo po prostu mylę definicje 😅

Pewnie mylę ciepłość z ciemnością więc mea culpa 🙄

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej chińskiej aukcji jest 1336, czyli tak jak na HF sugerują. Pytanie tylko co przyjdzie do PL.. 


Authentic ones should have the same number at 3 places:
1) 13W36 (made in 2013 week 36)
2) the first 4 character of the serial number is 1336
3) there is another 1336 on the wrapping packages.

 

Tu jest wykres wrzucony przez Crinacle . 

"My initial tests have shown that the MH750 has significantly more bass than the MH755."

 

mh87yzyk2o021.jpg?width=960&crop=smart&a

Tutaj ktoś zamieścił wykresy z BQEYZ KC2 (różowy), TINAUDIO T2 (pomarańczowy) i MH755 (żółty) - basu mają rzeczywiście najwięcej (chociaż gość zaznacza, że ten wykres jest o ok 5db na dole wyższy niż crinacle prawdopodbnie z racji nieskalibrowania jego sprzętu), ale góra prezentuje się najlepiej na tle.  

 

10208667.png

 

A na koniec wrzucę jeszcze to jako ciekawostkę - są to droższe słuchawki, chociaż aktualnie można je dostać w okolicach 65usd na wyprzedaży, Moondrop Aria strojone również na "Harman target response" z przetwornikiem CNT 

 

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Oskar2905 napisał:

 

Właśnie taki filtr mam, czarna podstawa z białym środkiem. Słuchawki czarne.

 

 

3 godziny temu, requal napisał:

A na koniec wrzucę jeszcze to jako ciekawostkę - są to droższe słuchawki, chociaż aktualnie można je dostać w okolicach 65usd na wyprzedaży, Moondrop Aria strojone również na "Harman target response" z przetwornikiem CNT 

 

 

Kompletnie nie ufam temu kolesiowi, szczególnie po tym jak zaczął wypowiadać się o śluchawkach (DM6) których nigdy na oczy nie widział ani nie słyszał. Gdy mu to wypomniałem wyzwał mnie od chamów i amatorów.

Edytowane przez docentore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, docentore napisał:

 

 

Kompletnie nie ufam temu kolesiowi, szczególnie po tym jak zaczął wypowiadać się o śluchawkach (DM6) których nigdy na oczy nie widział ani nie słyszał. Gdy mu to wypomniałem wyzwał mnie od chamów i amatorów.

Tak, oni wszyscy się mniej lub bardziej jawnie zakotłowali, a ten gość rzeczywiście wydawał opinie na podstawie wykresów. Jednakże chodziło mi o przykład, że Aria też osiągają Harman target response, a nie polecanie gościa. 

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że chodzi po prostu o zgodność roku produkcji oraz tygodnia z czterema pierwszymi cyframi numeru seryjnego. 

TB2MLyBuMaTBuNjSszfXXXgfpXa_!!41587672.thumb.jpg.d789f93ff0ebbbafaf50b78f26812f8b.jpg

Na obrazku widać, że rok produkcji: 14 oraz tydzień: 56 różni się z numerem seryjnym: 1590

Gdzie w legitnych powinno się to zgadzać oraz raczej być z roku 13. U mnie dla przykładu jest 13W27 i zgadza się to z numerem

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam tą recenzję z grudnia 2018 ( yuriv )  gość rozłożył na cząsteczki te MH755 :) 

https://www.head-fi.org/showcase/sony-mh755.23501/reviews

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko bosko, MH755 są takie dobre w ogólnym rozrachunku czy po prostu za kilkanaście złociszy ma się poprawnie grające doki co jest ewenementem na skalę europejską?

Jak się mają jakościowo do Chi-Fi do 50 baksów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawił się ktoś takimi wynalazkami ?

https://allegro.pl/oferta/sluchawki-bezprzewodowe-4-2-mikrofon-power-bank-7507065469

Oznaczenie HBQ-j7 TWS . Warte to coś ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nawet te mh750 rozwalają koncepcję (ale definitywnie wymagają pouszczelniania, im więcej tym lepiej + najlepie SpinFity BF). Opinie są różne, gusta również. Moim zdaniem warto sprawdzić. Jest trochę ludzi na których jednak zrobiły dobre wrażenie. Tutaj kolejny znany i lubiany osobnik :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Lord Rayden napisał:

Bawił się ktoś takimi wynalazkami ?

https://allegro.pl/oferta/sluchawki-bezprzewodowe-4-2-mikrofon-power-bank-7507065469

Oznaczenie HBQ-j7 TWS . Warte to coś ?

Ja się bawiłem czymś podobnym tylko bez power banku. A właściwie żona. Niby działało ale efekt jest taki, że sprzedaję za 15 PLN. Raczej nie były wygodne i jakość dźwięku niespecjalna.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KZ Bluetooth 4.2 Upgrade są 2 wersje za 44 na allegro polskim jest jedna na ali są 2 czy coś jest to warte?

Mam na myśli miasto/trening :)

KZ 4.2 oraz KZ 4.2 AptX

 

Są też pianki z 4x tańsze od Comply: SNABB ft-3  - może jeszcze inne alternatywy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2018 o 16:48, Jaro54 napisał:

Meeaudio M6 pro 

Dzisiaj dotarły, będą testy wieczorem ;) A nie dalej jak wczoraj żona pytała - ty już nie kupujesz więcej tych słuchawek, prawda? ;)

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Setmag napisał:

KZ Bluetooth 4.2 Upgrade są 2 wersje za 44 na allegro polskim jest jedna na ali są 2 czy coś jest to warte?

Mam na myśli miasto/trening :)

KZ 4.2 oraz KZ 4.2 AptX

 

Są też pianki z 4x tańsze od Comply: SNABB ft-3  - może jeszcze inne alternatywy?

 

Bierz tą z dwoma dinksami na kablu czyli wersja aptX. mam i polecam

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Setmag napisał:

Matko bosko, MH755 są takie dobre w ogólnym rozrachunku czy po prostu za kilkanaście złociszy ma się poprawnie grające doki co jest ewenementem na skalę europejską?

Jak się mają jakościowo do Chi-Fi do 50 baksów?

Są bardzo dobre jak na tę cenę, miałem gorsze słuchawki z Chin które kosztowały ponad stówkę ale nie jest to raczej taki gigant killer jak piszą na head fi

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pawelekdabek napisał:

Są bardzo dobre jak na tę cenę, miałem gorsze słuchawki z Chin które kosztowały ponad stówkę ale nie jest to raczej taki gigant killer jak piszą na head fi

Po prostu poprawne i nic więcej jak pisałem kilka postów wcześniej. Gdyby były lepsze nie leżałyby w pudełku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikomu nie chce się ich pouszczeniać. Moje też leżały w pudełku od jakiegoś czasu, a teraz mi się podobają bardzo.

Zyskują na separacji, scenie, czystości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, requal napisał:

Ale nikomu nie chce się ich pouszczeniać. Moje też leżały w pudełku od jakiegoś czasu, a teraz mi się podobają bardzo.

Zyskują na separacji, scenie, czystości.

W jaki sposób pouszczelniać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności