Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, requal napisał:

U mnie z braku laku na razie taśma. Sony @ budget :) 

WP_20190114_003.jpg

Na tulejce na tej samej wysokości, bardzo mały otwór.

 

Zdecydowanie na tulejce nie mam ventów. Są ąlady po miejscu wtrysku do formy (nie wiem jak to sie nazywa fachowo) ale otworów brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, e1mo napisał:

...planuje sprzedać Encore mDSD (bo wydaje mi się, że ZiShan DSD jednak zostanie zemną na dłużej :)).

 

ZiShan gra lepiej niż mDSD 😉?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, docentore napisał:

 

Zdecydowanie na tulejce nie mam ventów. Są ąlady po miejscu wtrysku do formy (nie wiem jak to sie nazywa fachowo) ale otworów brak.

Kurcze rzeczywiście w lepszym świetle jak popatrzyłem to nie ma ich. Zasugerowałem się, że są, bo widziałem takie rozwiązanie w np. Moondrop Aria. Może trzeba zrobić? hehe 

 

HTB1qB_FzHSYBuNjSspfq6AZCpXac.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fusserg napisał:

ZiShan gra lepiej niż mDSD 😉?

ZiShan gra bardziej technicznie, no i ma wymiennego opampa (duże, typu Burson V5, się nie mieszczą, ale standardowe, typu LME47920, LM4562, czy NE5532, jak najbardziej).  mDSD gra cieplej i jednocześnie mocniej/pełniej (ma bardziej dociążone brzmienie).  Zishana chciałbym zostawić, ponieważ bardziej przypadło mi do gustu jego brzmienie (które stoi w opozycji do mojego DX150), ale jakościowo jest to podobny poziom.

 

41 minut temu, Weird_O napisał:

Słuchaliście już może kz zs7? Ponoć nie tak agresywne jak szóstki, zastanawiam się czy by nie kupić na próbę. ZST bardzo lubiłem ;)

Mam i polecam, duży krok naprzód w stosunku do ZS6 i ZST ;).

Edytowane przez e1mo
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Weird_O napisał:

Jeśli chodzi o wygodę to nic się in plus nie zmieniło?

Budowa praktycznie identyczna (jedynie kratki wentylacyjne, są pod innym kątem) , nawet dekielki od ZS6 pasują.

Edytowane przez e1mo
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Oskar2905 napisał:

A ja ponawiam pytanie które kiedyś zadałem. Czy wyszły w ostatnim czasie jakieś doki z małą tulejką (mniej niż 5mm coś jak rozmiar memt x5), fajnie grajace, TANIE (do 15-20$ maksymalnie) i wymiennym kabelkiem?

Za parę dni powinny dojść do mnie jedne niedrogie dokanałówki - jest szansa, że spełnią kryteria, poza odpinanym kablem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Oskar2905 napisał:

A ja ponawiam pytanie które kiedyś zadałem. Czy wyszły w ostatnim czasie jakieś doki z małą tulejką (mniej niż 5mm coś jak rozmiar memt x5), fajnie grajace, TANIE (do 15-20$ maksymalnie) i wymiennym kabelkiem?

Senfery DT6 mają mniejszą tulejkę (ok. 4mm), odpinany kabel, ale minimalnie przekraczają twój budżet (obecnie ok. 21$). Alternatywą są KZ ZS4, ale one mają mocno przyciemniony dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, requal napisał:

Według opinii na Hype-Fi praktycznie wszystko jest super i same "giant killery". Dlatego już tego śmietnika nie czytam, bo ciężko wyłowić coś rzeczowego.

Edytowane przez Inszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Inszy napisał:

Według opinii na Hype-Fi praktycznie wszystko jest super i same "giant killery". Dlatego już tego śmietnika nie czytam, bo ciężko wyłowić coś rzeczowego.

 

Ale czy to nie wspaniałe polubić bardziej Sony za 20 zł i oszczędzić kupę kasy? :D 

Zresztą to tak poważany tu i ówdzie Cinacle zrobił oczko ;) do 200 usd słuchawek.  

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, requal napisał:

@Jaro54 Posłuchałeś już tych SONY SBH52?

Sony SBH52 to moduł BT, a do niego dodawali te Sony MH 750 czy 755.

Nie słuchałem, wczoraj brakło czasu na poszukanie ich 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, widziałem, że to moduł ze słuchawkami. Myślałem tylko, że mają oznaczenie również związane z modułem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@requal ależ polubić budżetowce jak najbardziej można, wręcz wskazane, tylko chodzi o często zupełnie nieprawdziwe porównania. Choć i Polska nie jest od nich wolna, z kultowym "Mrice E300 grają jak słuchawki za 1000 dolarów".

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Inszy napisał:

@requal ależ polubić budżetowce jak najbardziej można, wręcz wskazane, tylko chodzi o często zupełnie nieprawdziwe porównania. Choć i Polska nie jest od nich wolna, z kultowym "Mrice E300 grają jak słuchawki za 1000 dolarów".

Tak z ciekawości, czy te Mrice E300 są choć tak samo dobre jak reszta słuchawek z Chin w tej samej cenie? 

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem e300 i ceniłem sobie jako daily, grały funowo, dynamicznie i po prostu przyjemnie. 

Tak a propos, zastanawiam się nad iemami, aktualnie na co dzień używam kz ate hi fi, po eq są w miarę, ale czas na upgrade. Moja charakterystyka brzmieniowa to właściwie takstary pro80, od doków oczekuję mniej więcej tego samego, czyli w miarę równego grania, surowego, dynamicznego, w stronę grania monitorowego, niezbyt szerokiego, ale ułożonego. Zasila redmi note 3 pro na zewnątrz i w środku zazwyczaj z interfejsu, ew prosto z karty thinkpada (może kupię wzmaka-daka, może nie). Ate używałem też kilka razy na scenie, następne pewnie tym bardziej - tu zasilanie jest podobne do interfejsu, gra głównie przez nie perka i bas.

Zastanawiam się nad: ZST/ZSN, wersja budżetowa i mocno eksploatacyjna, tbh ZST bardziej mi siedzą wizualnie, a chwilowo są trochę tańsze, ew. ES4 lub ZS6, ale o nich niewiele wiem
ZS10, wersja nie wiem jaka, chyba optymalna, ale wszyscy piszą o nich co innego, nie mam pojęcia czy charakterystyka mi siądzie
BQEYZ KC2, tin t2, wersja naciągająca budżet mocniej, jeżeli miały by to być domyślne słuchawki na dłużej, tiny mi nie siedzą wizualnie, obawiam się że mogę też nie siedzieć w uchu

Co do ZS10, ZS6 i BQEYZ, mam problem z ich tulejkami, z tego co widziałem, nie pasują do nich pianki KZ (spadujo, bo są gładkie), a pianki to dla mnie must-have (w stylu comply, albo tych KZ, co są w ATE)

 

Co byście polecili? Najlepiej też jakby było na gearbeście : ) 

 

edit: Dopuszczam jeszcze alternatywę zrezygnowania z doków, zainwestowania w używane sennheisery HD-25 i wykorzystywaniu ich na scenie i na co dzień

 

Edytowane przez pinkpowerdrummer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, e1mo napisał:

Budowa praktycznie identyczna (jedynie kratki wentylacyjne, są pod innym kątem) , nawet dekielki od ZS6 pasują.

Dzisiaj dostałem swoje ;) Pierwsze wrażenia nawet pozytywne choć nie mam tu (w pracy) lepszego grajka i tipsy tylko dołączone do słuchawek, a one mi nigdy nie podchodziły.

Więc zacząłem wygrzewać, wieczorem posłucham na innym sprzęcie i z innymi tipsami.

Na pierwszy rzut ucha, góra jest bardziej wygładzona i wreszcie mnie nie drażni tak. Mam nadzieję, że może jeszcze się bardziej uspokoi.Pewnie i tak pójdą kiedyś dalej, ale przynajmniej nie żałuję że się zdecydowałem na zakup ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, pawelekdabek napisał:

Tak z ciekawości, czy te Mrice E300 są choć tak samo dobre jak reszta słuchawek z Chin w tej samej cenie? 

Mrice E300 grają (co najwyżej) nieźle w swej cenie. Stały się modelowym przykładem mega hype bez pokrycia. Miały grać jak dokanałówki za 100 czy nawet 1000$. Absolutnie tak nie jest. 
Na aliexpress trwa "zimowa wyprzedaż". Dużo tanich i dobrze grających słuchawek jest w niezłej cenie:
-TENNMAK Dulcimer-
-EINSEAR T2-
-TRN V20-
-MEMT X5s-
-Yinyoo Pro-
Te słuchawki powyżej to pierwsze z brzegu z tych, które według mnie grają dużo lepiej niż Mrice E300 (i są w podobnej cenie).
Wszystkie z nich prezentują też wyższy poziom SQ niż KZ ATE, które mam i sobie cenię@pinkpowerdrummer - jeśli ma być tanio i daily to weź też pod uwagę choćby - Eisear T2.
 

Edytowane przez strong6
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chcę coś oczko wyżej niż aktualne, może sprawdzę einsear, ale nie lubię tej konstrukcji zawsze noszę ote i wolałbym bez mikrofonu : )

Tiny boję się że nie zafitują, eh gdyby można było gdzieś odsłuchiwać chińskie doki 

Edytowane przez pinkpowerdrummer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności