Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, tommir napisał:

Tego się właśnie obawiałem, zresztą może po wygrzaniu coś się zmieni. Wkrótce, mam nadzieję, sam się przekonam, choć też się nie spodziewam aby przebiły BQ3.

W ZS7 (na kablu TRN) podoba mi się to, że nie są tak jasne jak ZS6. Fajne jest też to, że bas nie jest tak zwarty i jest lekko ocieplony. Podoba mi się jego faktura (basu znaczy się), która najbardziej mi przypomina mruczenie kota, wiem brzmi głupio, ale schodzi dość nisko (nie tak jak ZS6, co przy jego charakterze miejscami było dość męczone), a przy tym jest neutralno-ciepły ^_^. Ogólnie brzmienie, mimo że dalej na planie V-ki, jakościowo wydaje się dużo lepsze niż ZS6.

 

P.S. Zmieniłem tipsy, na duże od BQ3.

P.S.2. Jakby ktoś pytał, to ZS7 (na kablu od TRN) postawiłbym wyżej niż TRN V80.

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj doszedł Kabelek trn ten z obrazka. Podoba mi się i jest wygodny,fajnie siedzi na uszach i podpięte do TIN T2. Bardzo polecam. Ktoś wcześniej polecał dlatego zakupiłem

trn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ryankgb napisał:

Tak mi to coś przypominało :D Korzenie KZ jednak? :D

IMG_20190110_085324.jpg

Wszystko ma korzenie za Wielkim murem :)

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem informację, że weszły nowe Revonext do AK Audio Store.

 

QT2s (upgrade kabla) - 39$ z kuponem "RYAN"

 

QT3s (upgrade kabla) - 47$ z kuponem "RYAN"

 

RX8s - 24$ z kuponem "RYAN"

 

Do wersji z mikrofonem doliczyć trzeba 1$ w każdym przypadku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam słuchawek o rozrywkowym brzmieniu, lekko podkreślonym subbasie i ponadprzeciętnej scenie RevoNext QT2 będą ok? 

Mam jeszcze drugie słuchawki na oku BQEYZ KC2, które z tych dwóch chińskich wyrobów cenicie wyżej?

Edytowane przez Kris56560
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kris56560 napisał:

Panowie szukam słuchawek o rozrywkowym brzmieniu, lekko podkreślonym subbasie i ponadprzeciętnej scenie RevoNext QT2 będą ok? 

Mam jeszcze drugie słuchawki na oku BQEYZ KC2, które z tych dwóch chińskich wyrobów cenicie wyżej?

 

KC2 są neutralne i raczej spokojne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, e1mo napisał:

W ZS7 (na kablu TRN) podoba mi się to, że nie są tak jasne jak ZS6. Fajne jest też to, że bas nie jest tak zwarty i jest lekko ocieplony. Podoba mi się jego faktura (basu znaczy się), która najbardziej mi przypomina mruczenie kota, wiem brzmi głupio, ale schodzi dość nisko (nie tak jak ZS6, co przy jego charakterze miejscami było dość męczone), a przy tym jest neutralno-ciepły ^_^. Ogólnie brzmienie, mimo że dalej na planie V-ki, jakościowo wydaje się dużo lepsze niż ZS6.

 

P.S. Zmieniłem tipsy, na duże od BQ3.

P.S.2. Jakby ktoś pytał, to ZS7 (na kablu od TRN) postawiłbym wyżej niż TRN V80.

 

Widzę że spokojnie mogę "ominąć" KZ ZS7 i poczekać na realny upgrade słuchawkowy. Pozostanę przy combo KC2 + BQ3 + IM1, a po sprzedaży A7 dokupię celem obadania wszędzie chwalone QT2 w wersji S. Tak na marginesie - po 3 tygodniach używania IM1 dużo chętniej montuję je w uszach niż BQ3. Bas tych słuchawek + szczegółowe granie + wygoda + jak leżą w uszach bardzo wybitnie mi podeszły.

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ryankgb napisał:

 

KC2 są neutralne i raczej spokojne.

 

4 minuty temu, Kris56560 napisał:

No to w takim razie KC2 odpadają.

KC2 nie są neutralne, są zbliżone do neutralności (choć nadal im do niej daleko) w porównaniu do większości słuchawek które są strojone na planie "V" ("U" czy też "W").
Nie mają nadmiernych podkolorowań w żadnym paśmie, a w ich brzmieniu absolutnie nie brakuje emocji. Wśród moich tanich słuchawek z Chin to właśnie one - KC2 - najdokładniej reprodukują dźwięk.
BQEYZ KC2 zmieniają charakter brzmienia na bardziej dynamiczny (przy czym zachowują nadal większą szczegółowość niż BQEYZ BQ3, a przekaz dźwiękowy nie jest zaburzony) jeśli się im na kopułkach zaklei taśmą jeden z dwóch otworów wentylacyjnych - (ważne, żeby tylko jeden) - bas staje się bardziej energiczny, brzmienie jest dynamiczniejsze.
Ten drobny mod jest odwracalny i można mieć gratis w tych doskonałych słuchawkach dwie sygnatury dźwiękowe. Jedną - zbliżoną do neutralnej, drugą (tą z modem) - bardziej rozrywkową.
RevoNext QT2 od razu oferują znacznie bardziej rozrywkowe i dynamiczne brzmienie, grają na planie "V" z silnie podkreślonymi skrajami pasm (mocniej niż w BQEYZ BQ3 i znacznie mocniej niż w BQEYZ KC2 nawet z modem podanym powyżej). Mają znacznie mocniejszy bas i mocniej rozjaśnioną górę, środek jest wycofany. Mają dobrą scenę i separację instrumentów.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, strong6 napisał:

 

KC2 nie są neutralne, są zbliżone do neutralności (choć nadal im do niej daleko) w porównaniu do większości słuchawek które są strojone na planie "V" ("U" czy też "W").
Nie mają nadmiernych podkolorowań w żadnym paśmie, a w ich brzmieniu absolutnie nie brakuje emocji. Wśród moich tanich słuchawek z Chin to właśnie one - KC2 - najdokładniej reprodukują dźwięk.
BQEYZ KC2 zmieniają charakter brzmienia na bardziej dynamiczny (przy czym zachowują nadal większą szczegółowość niż BQEYZ BQ3, a przekaz dźwiękowy nie jest zaburzony) jeśli się im na kopułkach zaklei taśmą jeden z dwóch otworów wentylacyjnych - (ważne, żeby tylko jeden) - bas staje się bardziej energiczny, brzmienie jest dynamiczniejsze.
Ten drobny mod jest odwracalny i można mieć gratis w tych doskonałych słuchawkach dwie sygnatury dźwiękowe. Jedną - zbliżoną do neutralnej, drugą (tą z modem) - bardziej rozrywkową.
RevoNext QT2 od razu oferują znacznie bardziej rozrywkowe i dynamiczne brzmienie, grają na planie "V" z silnie podkreślonymi skrajami pasm (mocniej niż w BQEYZ BQ3 i znacznie mocniej niż w BQEYZ KC2 nawet z modem podanym powyżej). Mają znacznie mocniejszy bas i mocniej rozjaśnioną górę, środek jest wycofany. Mają dobrą scenę i separację instrumentów.

Dziękuję za porównanie tych słuchawek. Teraz skłaniam się ku wyborze RevoNext QT2. Obecnie kosztują 41 $ to dobra cena czy da radę wyrwać je taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kris56560 napisał:

Dziękuję za porównanie tych słuchawek. Teraz skłaniam się ku wyborze RevoNext QT2. Obecnie kosztują 41 $ to dobra cena czy da radę wyrwać je taniej?

 

W AK Audio Store znajdź je i wpisz kupon "RYAN" w zamówieniu to dostaniesz je w lepszej cenie lub masz wyżej info o QT2s czyli nowe QT2 z lepszym kabelkiem (te same słuchawki, dodali po prostu lepszy kabel do zestawu) za 39$ również z tym kodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem KZ ZSN. Jestem miło zaskoczony słuchawki mimo obaw mają ciepłe, masywne brzmienie z dużą ilością detali. Średnica jest konkretne budowana i basik potrafi przyjemnie zamruczeć. Wysokie nie kłują ale jest cyfrowo przy głośniejszym słuchaniu. Jakby niezależnie 2 przetworniki się nie dogadywały co do optymalnej mocy, może to kabelek który jest ładny ale pewnie marny. Napędzam je z Fiio X3 na low gain i jest minimalny szum za to telefon to jest dramat szumi ekstremalnie nie używalne kompletnie :D Czułe te słuchaczki bardzo.

Generalnie złapałem już bakcyla na tanie słuchawki z Chin 😍

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich utworów używacie do testów porównawczych ? Szczególnie żeby wykryć czy na basie nie są za wolne oraz czy nie ma "darcia japy" w górnych rejestrach ?🤣

 

Edytowane przez wiatrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wiatrak napisał:

Jakich utworów używacie do testów porównawczych ? Szczególnie żeby wykryć czy na basie nie są za wolne oraz czy nie ma "darcia japy" w górnych rejestrach ?🤣

 

Bass:

CHVRCHES - The Mother We Share

Joey Fahrenbach - Jellyfish

Nigel Stanford - Automatica

Sash! - Adelante

 

Bas + Wokale:
Armin van Buuren feat. Sharon den Adel - In And Out Of Love (2017 Revision)

 

Wokale:

Alphaville - Song For No One

Claire – End Up Here (live @ egoFM)
Indila - Dernière Danse

Lady Pank - Kryzysowa Narzeczona - ogólnie polecam cały ich pierwszy album, ponieważ jest nagrany bardzo jasno i chłodno, więc łatwo wychwycić ostrość w górnych rejestrach

 

... i wiele innych, zależnych od czasu, chęci i nastroju :P.

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie sprawy załatwi choćby "The Trooper Overture" z repertuaru 2CELLOS. Co prawda wiolonczela ani nie schodzi do samego dołu, ani nie leci po sopranach, ale ogarnia większość muzycznego zakresu, więc jak coś sobie nie daje rady z kontrolą basu, to wiole będą rozlazłe, jak coś drze mordę, to będą drażniły na wyższej średnicy.

  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są preparaty w aptece. Nie pamiętam teraz nazwy ale był na bazie wody utlenionrj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z Antolagina Natural, ale z nim to trzeba ostrożnie, bo w dużych w dużych ilościach może zatkać ucho (ma oleistą konsystencję i rozpuszcza woskowinę, ale przez to gdy użyjemy za dużej ilości potrafi zatkać kanał słuchowy). Innym środkiem jakiego używam, jest po prostu woda utleniona, dobrze czyści, ale z drugiej strony wysusza skórę, wiec częste jej używanie może spowodować podrażnienia skóry ucha, a nawet stany zapalne.

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności