Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze dorzućcie BQEYZ K2. Nie słuchałem KC2 ale podobno to takie samo granie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Jaro54 napisał:

To jeszcze dorzućcie . Nie słuchałem KC2 ale podobno to takie samo granie 

Przypuszczam, że jednak K2 to nie takie samo granie jak KC2, raczej całkiem odmienne. Może coś o tym skrobnie  @ryankgb - ma KC2 i miał też K2.
Wszystkie BQEYZ są inaczej strojone, wszystkie co najmniej dobrze więc i BQEYZ K2 takie będą.
@Jaro54  - najwyższy czas byś BQEYZ K2 posłuchał :) i porównał z BQEYZ BQ3 i Hi-Fi Walker A7 :) z korzyścią dla nas wszystkich.

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Jaro54 napisał:

To jeszcze dorzućcie BQEYZ K2. Nie słuchałem KC2 ale podobno to takie samo granie 

 

Nie takie samo :P Przetworniki, obudowy (poza przetłoczeniami na KC2) oraz wyposażenie jest identyczne, ale strojenie zupełnie inne.

Miałem, specjalnie dokupiłem KC2 i są to zupełnie inne słuchawki :D

K2 są typowo "V", mocny bas i duża jego ilość, podbita góra (czasami szeleści), wycofana średnica, wokale dookoła głowy, muzykalność i funowe granie (jednak inne niż w BQ3).

KC2 są neutralne "-", mniej basu, wypchnięta średnica, każde pasmo na równi, wierniejszy przekaz, wokale bezpośrednie.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam K2 i BQ 3. I słuchałem ich. Napisałem że podobno bo nie znam KC2 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jaro54 napisał:

Mam K2 i BQ 3. I słuchałem ich. Napisałem że podobno bo nie znam KC2 

 

Wiem, wiem. Dlatego napisałem ze swojego doświadczenia jak to w praktyce wygląda jak już wspomniałeś o tym :D Nie odbieraj tego jako atak :P 

No i oczywiście K2 też dołączyłbym do grona bardzo dobrych słuchawek, które warto kupić :D Każdy model ma po prostu coś innego w sobie ;) 

 

Już tak swoją drogą to czekam co kolejnego wypuści BQEYZ bo to będzie dla mnie must-have, uzależniłem się od tej marki i żadna inna nie zrobiła na mnie takiego wrażenia :D 

Edytowane przez ryankgb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ryankgb napisał:

 

Wiem, wiem. Dlatego napisałem ze swojego doświadczenia jak to w praktyce wygląda jak już wspomniałeś o tym :D Nie odbieraj tego jako atak :P 

No i oczywiście K2 też dołączyłbym do grona bardzo dobrych słuchawek, które warto kupić :D Każdy model ma po prostu coś innego w sobie ;) 

 

Już tak swoją drogą to czekam co kolejnego wypuści BQEYZ bo to będzie dla mnie must-have, uzależniłem się od tej marki i żadna inna nie zrobiła na mnie takiego wrażenia :D 

Ja @strong6odpisałem :) nie odbieram tego jako ataku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ryankgb napisał:

 

Nie takie samo :P Przetworniki, obudowy (poza przetłoczeniami na KC2) oraz wyposażenie jest identyczne, ale strojenie zupełnie inne.

Miałem, specjalnie dokupiłem KC2 i są to zupełnie inne słuchawki :D

K2 są typowo "V", mocny bas i duża jego ilość, podbita góra (czasami szeleści), wycofana średnica, wokale dookoła głowy, muzykalność i funowe granie (jednak inne niż w BQ3).

KC2 są neutralne "-", mniej basu, wypchnięta średnica, każde pasmo na równi, wierniejszy przekaz, wokale bezpośrednie.

Brzmienie KC2 jest dość odmienne od "funowego" brzmiena BQEYZ BQ3. 
Funowe brzmienie BQEYZ BQ3 z kolei jest też inne od bardzo rozrywkowego brzmienia RevoNext QT2. Te grają ostrzejszą "V", mają rewelacyjny ilościowo i jakościowo bas (schodzi też niżej) i mają też znacznie jaśniejszą górę. Te słuchawki - RevoNext QT2 - też są świetne brzmieniowo ;)


Odnośnie RevoNext QT2 i QT3 (1 BA więcej - a efekt - zbyt ostra góra). Wyszły teraz następcy tych modeli - z literką "S" na końcu oznaczenia (QT2S i QT3S). Podobno to dokładnie to samo co wcześniej, tyle że nie są już na wyłączność Yinyoo (i dlatego możliwe będą recenzje na head-fi).

@Setmag - gdybyś nadal brał pod uwagę TZF Series 2, to w atrakcyjnej cenie:
-TFZ Galaxy T2-
 

Edytowane przez strong6
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwania dzięki Wam oraz szczególnie koledze @Najner staneły obecnie na NiceHCK M6 czyli tańszy rebrand BGVP DMG któremu nie tak daleko do wykwintnego BGVP DM6 robionego ręcznie i bardzo trudnego obecnie do dostania ;)

Jako tania alternatywa jest też BQEYZ KC2 o połowę tańszy od M6 ale też gorszy.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Setmag napisał:

Poszukiwania dzięki Wam oraz szczególnie koledze @Najner staneły obecnie na NiceHCK M6 czyli tańszy rebrand BGVP DMG któremu nie tak daleko do wykwintnego BGVP DM6 robionego ręcznie i bardzo trudnego obecnie do dostania ;)

Jako tania alternatywa jest też BQEYZ KC2 o połowę tańszy od M6 ale też gorszy.

 

No to gratulacje z decyzji :)
Zgadza się, że NiceHCK M6 to rebrand BGVP DMG i nie mieści się w kategorii "tanich słuchawek z Chin", a BQEYZ KC2 tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Setmag napisał:

Poszukiwania dzięki Wam oraz szczególnie koledze @Najner staneły obecnie na NiceHCK M6 czyli tańszy rebrand BGVP DMG któremu nie tak daleko do wykwintnego BGVP DM6 robionego ręcznie i bardzo trudnego obecnie do dostania ;)

Jako tania alternatywa jest też BQEYZ KC2 o połowę tańszy od M6 ale też gorszy.

 

BGVP DMG są u nas na giełdzie, o ile pamiętam, to 4 stówki. Ile za te rebrandy dałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, strong6 napisał:

Mnie z kolei ciekawi skąd taka opinia, że BQEYZ KC2 to tania alternatywa M6?

Z tego co ja czytałem to tanią alternatywą dla BGVP DMG/NiceHCK M6 są TRN V80, a tym bliżej do BQ3 niż do KC2 :unsure:.

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, strong6 napisał:

Mnie z kolei ciekawi skąd taka opinia, że BQEYZ KC2 to tania alternatywa M6?

Tylko na podstawie testu na Head-Fi. 

Cytuję:

BCEYZ KC2 (~$50): this 2 + 2 hybrid has a slimmer, faster bass but is also leaner and less natural in the voice department and less smooth/shouty in the upper midrange. The M6 offers simply “more sound and soundstage” and a better resolution. The KC2, while a respectable earphone, is the least capable of this mix

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo tego nie miałem więc nic o nim nie wiem. Ten w linku mam i polecam. TRN nadaje się np do T2, dodaje im basu. Ale z V80 lub BQEYZ K2/BQ 3 to jest go za dużo wręcz muli całe brzmienie. Dlatego napisałem że KZ do ciemniejszych słuchawek, daje sporo powietrza i scena się zwiększa, a TRN do słuchawek zbyt jasnych. Jak byś potrzebował kabla BT to też KZ polecam, ale te nowsze BT cable bo lepszy dźwięk, 8 godzin pracy na jednym ładowaniu, obsługa aptX 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po komentarzach, to może warto spróbować te Moondropy Crescent (30usd)? Niestety nie doczekały się chyba jeszcze jakiejś sensowniejszej recenzji:

https://pl.aliexpress.com/item/2018-Najnowszy-Moondrop-Crescent-S-uchawki-Mosi-dz-Dynamiczny-HIFI-W-Ucho-S-uchawki-Najlepszy-Bass/32868521331.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się kojarzą z największym zawodem w zakupie chi-fi czyli KZ GR. Podobny wygląd i obawiam się podobnego brzmienia, bas, bas i nic więcej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TFZ Galaxy T2 są od ręki na Ali w dobrej cenie od Wooeasy:

https://s.click.aliexpress.com/e/kcwLmBf

Czy pianki memory foam (ala Comply) od Wooeasy będą ok? 

https://s.click.aliexpress.com/e/hUR0bT7

I czy te wtyczki bluetooth są coś warte, czy lepiej ze smartfona po kablu mimo wszystko? 

https://s.click.aliexpress.com/e/bDK1N697

 

Dziękuję za wszystkie porady! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaro54 napisał:

A mi się kojarzą z największym zawodem w zakupie chi-fi czyli KZ GR. Podobny wygląd i obawiam się podobnego brzmienia, bas, bas i nic więcej

Niby nie, neutralne z płaskim basem i skupione wyższej średnicy, pytanie tylko czy nie tradycyjnie "przedobrzone" w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamawia się z AliExpress to rzeczy 1 sprzedawcy pakowane są w 1 przesył kę czy każda leci osobno? Np. Pianki kosztują 10 zł ale wysyłka już 12 zł jeśli ma być w 2-3 tygodnie. Przy każdej rzeczy jest dużo różnic w cenach przesyłek.

Ja wiem, że to nie bardzo na temat ale... jak kupuje się słuchawki z akcesoriami ;)

Rozumiem, że cło i VAT też obowiązuje i zatrzymają na "granicy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Setmag napisał:

Jak zamawia się z AliExpress to rzeczy 1 sprzedawcy pakowane są w 1 przesył kę czy każda leci osobno? Np. Pianki kosztują 10 zł ale wysyłka już 12 zł jeśli ma być w 2-3 tygodnie. Przy każdej rzeczy jest dużo różnic w cenach przesyłek.

Ja wiem, że to nie bardzo na temat ale... jak kupuje się słuchawki z akcesoriami ;)

Rozumiem, że cło i VAT też obowiązuje i zatrzymają na "granicy". 

To zależy od sprzedawcy i czy faktycznie ma produkty na stanie czy nie. Generalnie oni średnio się takimi rzeczami przejmują, bo rząd dotuje im wysyłkę, więc nie mają w interesie organizować Ci produktów w jednej paczce, natomiast zamówienie samo z siebie będzie opłacone raz. Ja np. zamówiłem w listopadzie ze sklepu wooeasy słuchawki, kable, pianki - słuchawki przyszły, kable i tipsy wiszą gdzieś w powietrzu (status, że niby wyleciały z Chin :D ), więc różnie to bywa. Cło i VAT - tutaj jest loteria, zależy czy Cię capną. Niektórzy tutaj zamawiają paczki hurtowo i ani razu nie zapłacili podatku, inni jak ja mają mniej szczęścia i trafia się 50/50 do zapłaty. Możesz napisać do majfrenda i zapytać czy ma wszystko na magazynie i czy wyśle Ci to w jednej przesyłce.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Setmag napisał:

Jak zamawia się z AliExpress to rzeczy 1 sprzedawcy pakowane są w 1 przesył kę czy każda leci osobno? Np. Pianki kosztują 10 zł ale wysyłka już 12 zł jeśli ma być w 2-3 tygodnie. Przy każdej rzeczy jest dużo różnic w cenach przesyłek.

Ja wiem, że to nie bardzo na temat ale... jak kupuje się słuchawki z akcesoriami ;)

Rozumiem, że cło i VAT też obowiązuje i zatrzymają na "granicy". 

A ja z AK audio też zamawiałem słuchawki, kable, futerał i wszystko poszło jedną paczką i jeszcze (nie tylko mnie) odrzucili słuchawki Yinyoo A8 za darmo. I jak na razie nie płaciłem z Chin ani VAT ani cła. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności