Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Jaro54 napisał:

 

Ten KZ BT jest niezły. Pracuje ok 8 godzin na ładowaniu i dźwięk niczego sobie. Mam wszystkie 3 wersje końcówek tego kabla i śmiało mogę polecić 

Potwierdzam, z AS10 sprawdza się dobrze. Czasem coś przerwie, ale to pewnie kwestia urządzenia nadawczego a nie samego modułu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Najner napisał:

Jeżeli pasują Ci E10, które już masz, to weź z polskiego sklepu E10 BT. W Xkomie masz teraz promocję noworoczną, 150 zł. Wg mnie warto, miałem je i sobie chwaliłem.

Dzięki za radę :) Zastanawiam się nad nimi, ale ten klips trochę mnie zniechęca. Czy jakość dźwięku jest faktycznie na tyle dobra, że warto dopłacić względem np QCY QY19 (które kosztują ok 70 zł)?

Edytowane przez Smile
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mr Krzychoo napisał:

 

Pisałem do majfrienda z Wooeasy z pytaniem jaką wersję mają w sprzedaży. Odpisał mi że jest wersja po "retuningu" i jest to wersja ostateczna. Czy wychodzi że wersja #3 jest już finalną. 

to mam rozumieć że lucky bag to ta rewizja version3

co do bluetooth kabelek do KZ to dla mnie jest krótki. Bardziej nadaje się dla dzieci takie mam wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Smile napisał:

Dzięki za radę :) Zastanawiam się nad nimi, ale ten klips trochę mnie zniechęca. Czy jakość dźwięku jest faktycznie na tyle dobra, że warto dopłacić względem np QCY QY19 (które kosztują ok 70 zł)?

Tego nie wiem, może koledzy znają QY19. Mnie mobilnie zaspokajały E10BT (czas pracy, sq). Dodatkowo w Xkom masz gwarę bez spinania się z majfrendem i nie musisz czekać na przesyłkę.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marco-polo napisał:

to mam rozumieć że lucky bag to ta rewizja version3

co do bluetooth kabelek do KZ to dla mnie jest krótki. Bardziej nadaje się dla dzieci takie mam wrażenie.

Ile masz w karku? Ja jestem "drobnej" budowy zaledwie 190 cm i 120 kg i dla mnie mógłby być krótszy. Ciekawe jakie dzieci masz na myśli? 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jaro54 napisał:

Ile masz w karku? Ja jestem "drobnej" budowy zaledwie 190 cm i 120 kg i dla mnie mógłby być krótszy. Ciekawe jakie dzieci masz na myśli? 

Pilot sterowania jak i mikrofon jest dla mnie z tyłu na wyskości pod szczęką w miejscu gdzie są migdałki. Nie wiem czy komuś odpowiada takie po omacku szukanie na pilocie gdzie są przyciski + i - oraz play i pause.

IMG_20181227_213642.jpg

IMG_20181227_213656.jpg

ten mogę polecić BT i jest długi 

 

IMG_20181227_215058.jpg

tak do porównania jeżeli ktoś nie wiedziałby o jakie BT mi chodzi te pierwsze z KZ to krótki kabelek ten dla dzieci ten drugi BT z TRN jest o wiele dłuższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty pisałeś o starym modelu. Ja mam ten nowy model z aptX i jest jak ten od TRN. Zapomniałem że wogole był ten stary 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaro54 napisał:

Ty pisałeś o starym modelu. Ja mam ten nowy model z aptX i jest jak ten od TRN. Zapomniałem że wogole był ten stary 

Nie szkodzi czasami tak bywa że mamy coś na myśli nazywa się podobnie i ogólnie prawie wygląda tak samo ale wstawiłem fotki bo może innym się przyda jako informacja w końcu też kupiony na aliexpress.

 

Edytowane przez marco-polo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie w koncu odebrac Lucky Bag od Wooeasy. 
W srodku byly pchelki Yinyoo BK2 i kabel MMCX zakonczony 3,5mm jackiem, prawdopodobnie ten:

https://pl.aliexpress.com/item/Yinyoo-6-Rdze-2-5-3-5-4-4mm-Wywa-one-Miedzi-Plated-Kabel-S-uchawki/32883297058.html

 

Obiecalem ze sie podziele co bylo w srodku, jak na 30 dolcow to calkiem oplacalny komplet!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy ktoś dostał coś innego, bo na razie wszyscy zostali obdarowani tym samym, łącznie ze mną.

Edytowane przez tommir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Adamesq napisał:

Udalo mi sie w koncu odebrac Lucky Bag od Wooeasy. 
W srodku byly pchelki Yinyoo BK2 i kabel MMCX zakonczony 3,5mm jackiem, prawdopodobnie ten:

https://pl.aliexpress.com/item/Yinyoo-6-Rdze-2-5-3-5-4-4mm-Wywa-one-Miedzi-Plated-Kabel-S-uchawki/32883297058.html

(...)

Ja by raczej obstawiał, że to ten kabel ;).

 

28 minut temu, tommir napisał:

Ciekaw czy ktoś dostał coś innego, bo na razie wszyscy zostali obdarowani tym samym, łącznie ze mną.

Ja jestem bardzo zadowolony z paczki. Może BK2 nie powalają basem, ale po zmianie kabla (w moim przypadku na 8 rdzeniowy TRN) mają mega wciągającą i szczegółową średnicę oraz urzekające żeńskie wokale (z męskimi jest nieco gorzej, ale i tak nieźle). Jak za tę cenę (moim zdaniem) było warto i na pewno zamówię przyszłoroczną ^_^.

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, e1mo napisał:

Ja by raczej obstawiał, że to ten kabel ;).

 

Ja jestem bardzo zadowolony z paczki. Może BK2 nie powalają basem, ale po zmianie kabla (w moim przypadku na 8 rdzeniowy TRN) mają mega wciągającą i szczegółową średnicę oraz urzekające żeńskie wokale (z męskimi jest nieco gorzej, ale i tak nieźle). Jak za tę cenę (moim zdaniem) było warto i na pewno zamówię przyszłoroczną ^_^.

Ja też na pewno zamówię, choćby dlatego że to zawsze jakaś niespodzianka ;) Nie jestem rozczarowany zawartością worka, akurat słuchawki nie trafiły w mój gust ale, wiadomo, każdy ma swój i to na pewno nie są słuchawki złe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peszek ze akurat dostalem na 3,5mm jacka, ale i tak nie ma co wybrzydzac, tym bardziej jesli to jest kabel z linku @e1mo, niestety nie bede mial jak go uzywac wiec pewnie poleci na bazarek.

 

Moze ktos chce sie zamienic na kabel? Mam na lacza MMCX 3.5mm jack, chetnie bym zamienil na taki z 0,78mm pin, obojetnie czy 3.5, czy 2.5mm.

Edytowane przez Adamesq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, tommir napisał:

Ja też na pewno zamówię, choćby dlatego że to zawsze jakaś niespodzianka ;) Nie jestem rozczarowany zawartością worka, akurat słuchawki nie trafiły w mój gust ale, wiadomo, każdy ma swój i to na pewno nie są słuchawki złe.

Mnie BK2 przypadły do gustu, mimo że dość podobnie grające T2 już nie do końca. Wydaję mi się, że to przez ww. średnicę i wokale (wydaje mi się, że BK2 są bardziej energiczne i bezpośrednie niż T2). Jak już kiedyś piałem "każdy lubi po swojemu", a BK2 grają dość specyficznie i wymagają odpowiedniego (nie za jasnego) źródła, ale pisanie przez niektórych, że grają źle, jest moim zdaniem dla nich dość krzywdzące :(.

Edytowane przez e1mo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjechały do mnie dziś TRN IM1 - fajne neutralne granie z mocnym basem, bardzo mi się spodobały, do tego są super wyprofilowane i bardzo wygodne. Ponoć nie sprzedały się za dobrze, więc zakończyli produkcję na 1600 sztuk.

 

W zawiązku z tym mały offtop (brakuje mi kliku postów do giełdy) - z powodu zadowolenia z TRN IM1 mam do sprzedania HiFi Walkery A7 + kabel TRN 8 Core. Więcej info na PM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Adamesq napisał:

@Mr KrzychooWiec stad te dropy na MassDropie. Jak u nich z izolacja i fitem? Czytalem duzo dobrego o tych sluchawkach, nie wiem dlaczego sie nie sprzedaly zbyt dobrze. Nawet Maras ma je u siebie na aukcjach.

 

Jak pisałem wcześniej - fit jest idealny, są super anatomicznie wyprofilowane. Na izolację w połączeniu z piankami QKZ nie mam powodów do narzekania. Generalnie są to słuchawki obnażające kiepski mastering i słabe źródło. Niektórzy mogą narzekać że słaba góra, ale że jest ona słaba to "wina" lub "celowy zabieg" materiału audio. Tam gdzie ma być fajna góra, fajny i mocny dół to jest. Dokładnie tam, gdzie sobie muzykant wymyślił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci brakuje postów to odezwę się i zapytam:
 

Godzinę temu, Mr Krzychoo napisał:

Wjechały do mnie dziś TRN IM1 - fajne neutralne granie z mocnym basem, bardzo mi się spodobały, do tego są super wyprofilowane i bardzo wygodne. Ponoć nie sprzedały się za dobrze, więc zakończyli produkcję na 1600 sztuk.

 

W zawiązku z tym mały offtop (brakuje mi kliku postów do giełdy) - z powodu zadowolenia z TRN IM1 mam do sprzedania HiFi Walkery A7 + kabel TRN 8 Core. Więcej info na PM.


Z tego co mi wiadomo z wykresów i opisów brzmienia TRN IM1 to te słuchawki absolutnie nie grają neutralnie, właśnie z powodu mocno podbitego basu - o którym i Ty piszesz. A na wykresach ten bas jest dominujący. Neutralny to neutralny czyli żaden zakres tonalny nie wykazuje cech podkoloryzowania/podbicia. TRN IM1 mają mocno podbity bas więc nie są słuchawkami o brzmieniu neutralnym. Wystarczy, że się z tym zgodzisz (albo i nie) w następnym poście - i już będzie prawie 50 postów ;)

ps. ewentualne pytanie dodatkowe: czy w TRN IM1 (w ogólnym brzmieniu) bas mocniej się przebija od tego w HiFi Walker A7?
 

Edytowane przez strong6
literówka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, strong6 napisał:

Jeśli Ci brakuje postów to odezwę się i zapytam:
 


Z tego co mi wiadomo z wykresów i opisów brzmienia TRN IM1 to te słuchawki absolutnie  nie grają neutralnie, właśnie z powodu mono podbitego basu - o którym i Ty piszesz. A na wykresach ten bas jest dominujący. Neutralny to neutralny czyli żaden zakres tonalny nie wykazuje cech podkoloryzowania/podbicia. TRN IM1 mają mocno podbity bas więc nie są słuchawkami o brzmieniu neutralnym. Wystarczy, że się z tym zgodzisz w następnym poście (albo i nie) - i już będzie prawie 50 postów ;)
 

 

No trochę się zgodzę, może nieprecyzyjnie się wyraziłem. Jak pisałem bas jest MOCNY i FAJNY ale cała reszta taka spokojna, stonowana, może niefortunnie użyłem słowa neutralna. Jest tam gdzie być powinna. Słuchawki nie atakują wysokimi tonami jak TRN V80, ale one są dokładnie tam gdzie być powinny.

W porównaniu do A7 bas jest mocniejszy, ma fajne uderzenie.

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mr Krzychoo napisał:

 

No trochę się zgodzę, może nieprecyzyjnie się wyraziłem. Jak pisałem bas jest MOCNY i FAJNY ale cała reszta taka spokojna, stonowana, może niefortunnie użyłem słowa neutralna. Jest tam gdzie być powinna. Słuchawki nie atakują wysokimi tonami jak TRN V80, ale one są dokładnie tam gdzie być powinny.

W porównaniu do A7 bas jest mocniejszy, ma fajne uderzenie.

Ja je miałem i miały bardzo mocne uderzenie, chyba najmocniejsze z tych słuchawek, które posiadałem ale jednocześnie grały bardzo szczegółowo i właśnie dla tego osoba, która je stroiła pisała, że będzie to brzmienie à la monitorowe. 

Edytowane przez pawelekdabek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pawelekdabek napisał:

Ja je miałem i miały bardzo mocne uderzenie, chyba najmocniejsze s tych słuchawek, które posiadałem ale jednocześnie grały bardzo szczegółowo i właśnie dla tego osoba, która je stroiła pisała, że będzie to brzmienie à la monitorowe. 

 

O widzisz, brakło mi słów, które Ty napisałeś :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mr Krzychoo napisał:

 

No trochę się zgodzę, może nieprecyzyjnie się wyraziłem. Jak pisałem bas jest MOCNY i FAJNY ale cała reszta taka spokojna, stonowana, może niefortunnie użyłem słowa neutralna. Jest tam gdzie być powinna. Słuchawki nie atakują wysokimi tonami jak TRN V80, ale one są dokładnie tam gdzie być powinny.

Jeśli się trochę zgodzisz - no to nie jest źle ;)

 

Teraz, pawelekdabek napisał:

Ja je miałem i miały bardzo mocne uderzenie, chyba najmocniejsze s tych słuchawek, które posiadałem ale jednocześnie grały bardzo szczegółowo i właśnie dla tego osoba, która je stroiła pisała, że będzie to brzmienie à la monitorowe. 


Widziałem tą wypowiedź tego gościa na FB ;) Zasugerowałeś się nim i dlatego nazwałeś brzmienie TRN IM1 - brzmieniem monitorowym - co też nie jest prawdą.
 

4 minuty temu, Mr Krzychoo napisał:

 

O widzisz, brakło mi słów, które Ty napisałeś :D

Jeśli brzmienie ma być monitorowe/neutralne - to jaki jest cel mocnego podbicia basu (ze słuchawek robią się armaty basowe o brzmieniu absolutnie nie neutralno-analitycznym)?
;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2018 o 00:09, Sir Nick napisał:

Dla mnie A7 po wygrzaniu (trzeba tez je odpowiednio włożyć, czytaj głęboko) są fantastyczne, ...

@Jaro54 od samego początku pisałem, że A7 sybilują, i że jest to na 99% wina tego, że nie mogę ich zaaplikować głęboko - tutaj masz kolejne potwierdzenie.

Moje A7 mają takie tipsy jak na foto poniżej, z czego tylko pierwsze dwie gumki są w kanale. Oczywiście z racji dużej odległości przetwornika od bębenka brzmienie jest mocno podbite na górze pasma, co dość skutecznie zniwelowałem wepchnięciem kawałka gąbki do tulejki tipsa.

P81228-161636.jpg

 

Ale nawet mimo takich usprawnień nadal twierdzę, że UiiSii CM5 (L) są lepsze dźwiękowo od A7. Niestety krótka tulejka czyni je dla mnie mało użytecznymi, choć z małymi tipsami od A7 zaczyna być znośnie, bo nie wypadają od razu.

Natomiast na tle innych tanich chińczyków A7 jak najbardziej prezentują się dobrze, niedługo może będę miał czas na porównanie z KZ ZST5 v2.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, strong6 napisał:

Jeśli się trochę zgodzisz - no to nie jest źle ;)

 


Widziałem tą wypowiedź tego gościa na FB ;) Zasugerowałeś się nim i dlatego nazwałeś brzmienie TRN IM1 - brzmieniem monitorowym - co też nie jest prawdą.
 

Jeśli brzmienie ma być monitorowe/neutralne - to jaki jest cel mocnego podbicia basu (ze słuchawek robią się armaty basowe o brzmieniu absolutnie nie neutralno-analitycznym)?
;)
 

Dlatego napisałem, że to brzmienie à la monitorowe, szczegółowe ale z mocno podbitym basem ;)

Edytowane przez pawelekdabek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności