Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

I co A7 są podobne brzmieniowo do MF? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, strong6 napisał:

KZ Starline to standardowe tlpsy dodawane do KZ'tów. Nie rozwiązują całkowicie problemu krótkiej tulejki (i tulejka jest bez rowka/wargi) ale ogólnie są dłuższym tipsami niż te stockowe dodawane do BQEYZ BQ3/KC2 - łatwiej złapać seal'a i pewniej leżą w uchu. Można śmiało spróbować jakiś innych (dłuższych), ewentualnie  biflange lub triflange. Tipsy BQEYZ to śmieci, a tulejki są niedopracowane (krótkie i bez wargi/rowka) ale jak się dobierze odpowiednie tipsy to jest dobrze ;)

 

No ja się trochę obawiam tej krótkiej tulejki w BQ3, ale ciągle mam nadzieję, że nie będę miał problemów z aplikacją dlatego zamówiłem i teraz już pozostaje tylko czekać ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, SiggyFraud napisał:

Podłączam się do pytania. Jestem bardzo ciekaw porównania Q3 z KC2, które zdaje się [mention=63313]strong6[/mention] również posiada. 

 

 

Trochę to jeszcze potrwa. Samego mnie to ciekawi: BQEYZ BQ3 vs BQEYZ KC2. Napiszę jakie wnioski wyciągnę z takiego porównania ;)
Może też to zrobić @ryankgb - posiada oba te modele od dawna.
@Jaro54 do których MF tym Walker A7 według Ciebie jest bliżej? Do MF100 czy do MF200? Ja znam tylko MF200 ;)
Trudno tak dokanałówki z dużymi słuchawkami porównywać (jeszcze tak na szybko i z pamięci). Ale faktycznie, sygnatura brzmienia Walker A7 jest podobna do tej z MF200.
 

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie A7 po wygrzaniu (trzeba tez je odpowiednio włożyć, czytaj głęboko) są fantastyczne, dobrze nagrane kawałki brzmią świetnie, scena, poziom detali, separacja instrumentów, rozdzielczość, czasem mam wrażenie takiej prezentacji dźwięku niczym w 3D, ze tak się wyrażę, np wczoraj kawałek Queen One Vision (wersja remastered) rzucil mnie na glebę. 😃

Edytowane przez Sir Nick
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, LuQi napisał:

 

No ja się trochę obawiam tej krótkiej tulejki w BQ3, ale ciągle mam nadzieję, że nie będę miał problemów z aplikacją dlatego zamówiłem i teraz już pozostaje tylko czekać ;)

Tulejka faktycznie krótka, miałem problem z dopasowaniem. Okazało się, że najlepiej sprawdziły mi się w tym przypadku Symbio, wtedy wszystko się zmieniło ;)https://allegro.pl/oferta/nakladki-hybrydowe-symbio-w-r-l-pianka-silicon-7542728876

Chociaż w innych z krótkimi tulejkami dobrze wypadały też https://allegro.pl/spinfit-cp240-l-profesjonalne-nakladki-biflange-i7732006434.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co ci pasuje 

- jeśli lubisz jasne granie to KZ

-jeśli granie cieplejsze to TRN

Nie wygooglane ale posiadane jak i T2 też posiadam 

Warto dokupić tipsy OSTRY (komplet za ok 13$)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jaro54 napisał:

-jeśli granie cieplejsze to TRN

 

Dziękuję 😘

Teraz jeszcze tylko premia noworoczna i można zamawiać :)

____________________

 

Nieco się z moim entuzjazmem pospieszyłem :)

Chodzi mi o kabel Bluetooth :o

Edytowane przez marek_m
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przestałem się interesować tanimi chińczykami. Miałem KZ ZST które były spoko jako rezerwa ale ostatecznie i tak obie pary rozdałem. Potem miałem te plastikowe KZ ZS5 i te już były do banii, podobnie jak KZ ES3. W między czasie miałem jakieś Tonekingi na jednym przetworniku i kilka pcheł. Wszystkie wylądowały w ..hmm..no gdzieś tam są. Aż tu nagle przed świętami kupiłem KZ ZSN. I to jest dobre chińske granie. Oczywiście dostrzegałem mankamenty (Inszy trafnie to określa darciem ryja, taki jakby lekki przesterek na wyższej średnicy). Tyle że  dzięki piankom, wygrzaniu i przyzwyczajeniu to przestało przeszkadzać. Sama prezentacja, zrównoważenie tonalne, scena- bardzo mi się podoba. Teraz mam zagwozdkę czy te nowe BQcoś tam, trn , bgv które kosztują 3,4 x drożej są wyraźnie lepsze? W jakich aspektach? Bo KZ ZSN mocno skróciły dystans do chociażby moich Dunu dn1000 (177$). I przy okazji odstawiły je na boczny tor chwilowo. Świetne słuchawki za ok.60dolców. Aha. i bardzo skuteczne czyt. głośne nawet z słabych prądowo żródeł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Dziękuję
Teraz jeszcze tylko premia noworoczna i można zamawiać
____________________
 
Nieco się z moim entuzjazmem pospieszyłem
Chodzi mi o kabel Bluetooth 
Podłączam się do pytania.
Jaki polecacie kabel BT? KZ, czy może TRN? Jest ich kilka, chciałbym coś sprawdzonego. Od razu zaznaczam, że nie interesuje mnie TRN BT20 - nie chcę wyglądać jakbym nosił aparat słuchowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Smile napisał:

Hej wszystkim, chciałabym prosić o radę :) Szukam słuchawek bluetooth, do 40$, aktualnie używam kablowych Soundmagic E10 i bezprzewodowych X2T (tych głównie do filmów). Nie jestem fanką przytłaczającego bassu. Słuchawek planuję używać głównie w komunikacji miejskiej, więc potrzebuję konstrukcji zamkniętej. Rozważam QCY QY19 i QCY T1C (mój telefon ma BT 5.0), ale kuszą mnie opcje z wymiennym kablem, jak KZ czy Yinyoo. Nie mam preferencji co co kabla lub jego braku. Skusić się na QY19 za 70 zł z wysyłką czy jest coś, do czego warto dopłacić?

Jeżeli pasują Ci E10, które już masz, to weź z polskiego sklepu E10 BT. W Xkomie masz teraz promocję noworoczną, 150 zł. Wg mnie warto, miałem je i sobie chwaliłem.

Edytowane przez Najner
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł do mnie kabelek TRN 8-core. Muszę przyznać że solidnie wykonany, lecz nie wiem jak u innych, mój jest dość luźno spleciony 🤔 No cóż, zobaczymy, może nie popsuje się tak szybko jak zwykły srebrny TRN.

IMG_20181227_130157.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, LuQi napisał:

Jeżeli ma być giętki to raczej musi być dość luźno spleciony. W przeciwnym wypadku będzie po prostu zbyt sztywny i mało elastyczny.

Tak, dokładnie, jest luźno spleciony i tak ma być. Jakby się tak zawziął, można go całkiem mocno "odkręcić" a i tak wróci do swojego kształtu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem i faktycznie, wraca do pierwotnego kształtu. Ogólnie kabel świetny, absolutnie uwielbiam te zausznice, zdecydowanie bardziej od tych w kablach KZ.

Brzmienie lekko ciepłe.

Edytowane przez kordal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, dj1978 napisał:

ktoś się bawił tym Senferami? Nie lubie zakładanie OTE i zależy mi na mmcx. Tin T2 już mam (filmy z laptopa), ale szukam alternatywy do audiobooków.

U mnie powinny być zaraz po nowym roku. Jak tylko je dostanę, skrobnę o nich parę słów. Tylko trzeba pamiętać, że piezoelektryki dość długo się wygrzewają, więc pierwsze wrażenia mogą  się różnić od późniejszych :unsure:.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marek_m napisał:

 

Dziękuję 😘

Teraz jeszcze tylko premia noworoczna i można zamawiać :)

____________________

 

Nieco się z moim entuzjazmem pospieszyłem :)

Chodzi mi o kabel Bluetooth :o

 

2 godziny temu, SiggyFraud napisał:

Podłączam się do pytania.
Jaki polecacie kabel BT? KZ, czy może TRN? Jest ich kilka, chciałbym coś sprawdzonego. Od razu zaznaczam, że nie interesuje mnie TRN BT20 - nie chcę wyglądać jakbym nosił aparat słuchowy emoji6.png

Ten KZ BT jest niezły. Pracuje ok 8 godzin na ładowaniu i dźwięk niczego sobie. Mam wszystkie 3 wersje końcówek tego kabla i śmiało mogę polecić 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na youtube w trakcie świąt ukazała się recenzja Bad Guy Good Audio Reviews słuchawek Yinyoo V2.
https://www.youtube.com/watch?v=iVEqESP6lPI&t=179s&fbclid=IwAR1dLAAUK0VLNthBmdQVePQRT_Gu-A91yMVcp418BwVj_c_WsdsMa5utDCQ
Recenzja bardzo pochlebna, z odmiennymi wnioskami niż te moje kiedyś przedstawione zarówno tu jak i w osobnym temacie dla słuchawek Yinyoo V2  - klik -

Sprawę wyjaśnia drugi pod filmem, komentarz Kopi O Kaya (gość z audio branży?, odpowiadający za strojenie m.in.TRN?) potwierdza, że miałem rację i słuchawki które wtedy opisywałem były źle zestrojone i zostały wycofane z rynku właśnie z tego powodu (@Najner i @requal mieli dość podobne wrażenia do moich).
Yinyoo V2 zostały ponownie zestrojone, są z powrotem na rynku jako rew.3 i są to całkiem inaczej grające słuchawki niż te w rew.1
Poniżej komentarz Kopi O Kaya do recenzji Bad Guy'a:

"Yo bro, thank you so much for reviewing the Yinyoo V2. Great job! A bit of history about the Yinyoo V2. The original V2 was horrible and it wasn't doing well in sales. Miss Liu (lady boss of Yinyoo) approached me to re-tune the V2 to make it sound "more appealing to the masses". What you have is what we call version #3. Version #2 is closer to Tin Audio T2 (not Pro), but we scrapped the idea and went for something we felt would sound better than both the T2 and T2 Pro."

ps. Pod filmem jest też instrukcja jak można kupić Yinyoo V2 w Wooeasy Earphones Store w cenie 39$.

 

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, strong6 napisał:

Na youtube w trakcie świąt ukazała się recenzja Bad Guy Good Audio Reviews słuchawek Yinyoo V2.
https://www.youtube.com/watch?v=iVEqESP6lPI&t=179s&fbclid=IwAR1dLAAUK0VLNthBmdQVePQRT_Gu-A91yMVcp418BwVj_c_WsdsMa5utDCQ
Recenzja bardzo pochlebna, z odmiennymi wnioskami niż te moje kiedyś przedstawione zarówno tu jak i w osobnym temacie słuchawek Yinyoo V2.
Sprawę wyjaśnia drugi pod filmem, komentarz Kopi O Kaya (gość z audio branży?, odpowiadający za strojenie m.in.TRN?) potwierdza, że miałem rację i słuchawki które wtedy opisywałem były źle zestrojone i zostały wycofane z rynku właśnie z tego powodu (@Najner i @requal mieli dość podobne wrażenia do moich).
Yinyoo V2 zostały ponownie zestrojone, są z powrotem na rynku jako rew.3 i są to całkiem inaczej grające słuchawki niż te w rew.1
Poniżej komentarz Kopi O Kaya do recenzji Bad Guy'a:

"Yo bro, thank you so much for reviewing the Yinyoo V2. Great job! A bit of history about the Yinyoo V2. The original V2 was horrible and it wasn't doing well in sales. Miss Liu (lady boss of Yinyoo) approached me to re-tune the V2 to make it sound "more appealing to the masses". What you have is what we call version #3. Version #2 is closer to Tin Audio T2 (not Pro), but we scrapped the idea and went for something we felt would sound better than both the T2 and T2 Pro."

ps. Pod filmem jest też instrukcja jak można kupić Yinyoo V2 w Wooeasy Earphones Store w cenie 39$.

 

Ja tym razem poczekam, aż przyjmą się na rynku :) A jak ktoś nie chce ryzykować i zrobić sobie pewny upgrade, to pozostaje posłuchać Spawna i pojść w Ety ER3XR. Fajne słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, strong6 napisał:

słuchawki które wtedy opisywałem były źle zestrojone i zostały wycofane z rynku właśnie z tego powodu (@Najner i @requal mieli dość podobne wrażenia do moich).

Może i racja - ja jako konsument oczekuję od producenta odpowiedniej kontroli jakości. Jak ktoś wypuszcza na rynek niedopracowany produkt i zasłania się złym strojeniem albo czymkolwiek innym (na przykład "naprawimy to w aktualizacjach" iBasso i ich grajków), to jest dla mnie po prostu żenujące. To my wkładamy im te pieniądze do portfeli, więc zamiast spieszyć się z wydaniem bubla, to powinni poświęcić więcej czasu na odpowiednie testy. Nie dotyczy to niestety tylko rynku audio, dzisiaj większość telefonów (nawet flagowców) wypuszczanych jest jako produkty wybrakowane, które producent obiecuje naprawić aktualizacjami. Dla mnie to jest brak szacunku do klienta, ja ze swojej strony wysyłam środkowy palec tym producentom.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Najner napisał:

Może i racja - ja jako konsument oczekuję od producenta odpowiedniej kontroli jakości. Jak ktoś wypuszcza na rynek niedopracowany produkt i zasłania się złym strojeniem albo czymkolwiek innym (na przykład "naprawimy to w aktualizacjach" iBasso i ich grajków), to jest dla mnie po prostu żenujące. To my wkładamy im te pieniądze do portfeli, więc zamiast spieszyć się z wydaniem bubla, to powinni poświęcić więcej czasu na odpowiednie testy. Nie dotyczy to niestety tylko rynku audio, dzisiaj większość telefonów (nawet flagowców) wypuszczanych jest jako produkty wybrakowane, które producent obiecuje naprawić aktualizacjami. Dla mnie to jest brak szacunku do klienta, ja ze swojej strony wysyłam środkowy palec tym producentom.

Ale @Najnertak dziś działa rynek. Po co zatrudniać ludzi w QC jak klient zweryfikuje. A ponieważ większość ludzi macha ręką to producenci (szczególnie ci najwięksi) nabijają w butelkę klientów 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jaro54 napisał:

Ale @Najnertak dziś działa rynek. Po co zatrudniać ludzi w QC jak klient zweryfikuje. A ponieważ większość ludzi macha ręką to producenci (szczególnie ci najwięksi) nabijają w butelkę klientów 

To prawda, zły przykład idzie od nas, konsumentów. Skoro dalej kupujemy takie produkty na premierę, to producenci dalej traktują nas jako testerów. Mały pikuś jak to są słuchawki od majfrenda za 30 backsów (czy ile one tam kosztowały), gorzej jak wychodzi takie dx150, za które Polak płaci 2k PLN, a one są bezużyteczne (polecam wątek dx150) przez pierwsze miesiące po premierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, strong6 napisał:

Na youtube w trakcie świąt ukazała się recenzja Bad Guy Good Audio Reviews słuchawek Yinyoo V2.
https://www.youtube.com/watch?v=iVEqESP6lPI&t=179s&fbclid=IwAR1dLAAUK0VLNthBmdQVePQRT_Gu-A91yMVcp418BwVj_c_WsdsMa5utDCQ
Recenzja bardzo pochlebna, z odmiennymi wnioskami niż te moje kiedyś przedstawione zarówno tu jak i w osobnym temacie słuchawek Yinyoo V2.
Sprawę wyjaśnia drugi pod filmem, komentarz Kopi O Kaya (gość z audio branży?, odpowiadający za strojenie m.in.TRN?) potwierdza, że miałem rację i słuchawki które wtedy opisywałem były źle zestrojone i zostały wycofane z rynku właśnie z tego powodu (@Najner i @requal mieli dość podobne wrażenia do moich).
Yinyoo V2 zostały ponownie zestrojone, są z powrotem na rynku jako rew.3 i są to całkiem inaczej grające słuchawki niż te w rew.1
Poniżej komentarz Kopi O Kaya do recenzji Bad Guy'a:

"Yo bro, thank you so much for reviewing the Yinyoo V2. Great job! A bit of history about the Yinyoo V2. The original V2 was horrible and it wasn't doing well in sales. Miss Liu (lady boss of Yinyoo) approached me to re-tune the V2 to make it sound "more appealing to the masses". What you have is what we call version #3. Version #2 is closer to Tin Audio T2 (not Pro), but we scrapped the idea and went for something we felt would sound better than both the T2 and T2 Pro."

ps. Pod filmem jest też instrukcja jak można kupić Yinyoo V2 w Wooeasy Earphones Store w cenie 39$.

 

 

Pisałem do majfrienda z Wooeasy z pytaniem jaką wersję mają w sprzedaży. Odpisał mi że jest wersja po "retuningu" i jest to wersja ostateczna. Czy wychodzi że wersja #3 jest już finalną. 

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności