Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, requal napisał:

Bqeyz bq3 z Ak audio store z rabatem "Ryan"

Wiedziałem😁 miałem i się pozbyłem ale nie dlatego że źle grały tylko miałem dobrego kupca i chyba zamówię dla kuzyna i dla siebie jeszcze raz (do kolekcji)Dzięki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marco-polo napisał:

Witam,

 

Czy ktoś spotkał się z jakimiś recenzjami tego modelu?

 

 

hzsound.jpg

Można je dostać za 35$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=123525389576#shpCntId

 

Ktoś z was może zna te słuchawki i jest w stanie porównać do ZST? Głównie do ćwiczenia bym chciał, obecnie ZST z modułem BT używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, e1mo napisał:

@ppmuzyk jak jesteś cierpliwy, to za parę dni powinny dojść do mnie KZ ZS7 i Senfer DT6. Wtedy będę mógł napisać, czy ww. słuchawki spełniają twoje kryteria ;).

Ja bym prosił o opinię nt tych DT6 bo interesuje mnie te połączenie trzech różnych przetworników ;)

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kordal napisał:

Drodzy!

Penon Audio to legitny (czy jak kto woli - sprawdzony) sklep? Piszą, że wysyłają Hongkong Post, ale jak ktoś poprosi to PostNL albo Deutsche Post. Miał ktoś z nimi doczynienia?

 

Z pewnością bardziej "legitny" niż Wooeasy Earphones, AK Audio, NiceHCK, DD Audio czy wielu innych sprzedawców z AliExpress ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, e1mo napisał:

 

Mam wspomniane przez ciebie Yinyoo BK2 i muszę napisać, że moim zdaniem, po zmianie kabla (w moim przypadku na 8 rdzeniowy od TRN) i przy odpowiednim źródle*, słuchawki grają naprawdę dobrze (uważam, że na oryginalnym kablu słuchawki grają dość jałowo i sterylnie). Po zmianie, słuchawki mają zrównoważony i odrobinę ocieplony dźwięk. Choć bas (przypominający nieco ten z T2 bez moda) i góra (która nie jest przejaskrawiona) mają całkiem niezłą dynamikę, to słychać że słuchawki stawiają na średnicę, a zwłaszcza na wokale (szczególnie żeńskie),

 

Ale żeby nie być gołosłownym, do porównania zamówiłem odpowiednio VE Monk Plus Espresso LE (u @bigmaras, bo miałem jeszcze do wykorzystania na allegro monety i smarta :P), wcześniej wspomniane QianYun Qian69 i Headroom MS16. Więc jak tylko przyjdą ww. słuchawki, to postaram odnieść do nich BK2 od Yinyoo ;).

 

* - zauważyłem, że Yinyoo BK2 potrafią być wybredne jeśli chodzi o źródło. Nie za bardzo dogadywały się z moim mDSD (dźwięk bywał nieco ostry i zapiaszczony) i SC808 połączonym na co dzień z moimi SOMiCami V2 (na op ampach 2x JRC4580D + LM4562NA dźwięk był trochę za jasny i pogłosowy). Nie było za to problemu z DX150 (AMP6) i Galaxy S4, i na obu tych urządzeniach BK2 słuchało mi się (i nadal słucha ;)) bardzo przyjemnie.

Moim zdaniem nie wszystkie słuchawki są takie same i każde potrzebują minimum 40 godzin na wygrzanie i jeżeli się je podłączy do różnych źródeł wzmacniaczy słuchawkowych tranzystorowych,lampowych czy dodatkowo przedwzamcniaczy oraz do różnych odtwarzaczy mp3 potocznie nazywanych które obsługują pliki wav.flac.ape. mp3 z różnymi rodzajami opampami i procesorami dźwięku oraz użyje różnych kabli jak srebrny,mieszany srebrno-miedźiany.moedziany lub jak w niektórych przypadkach użyje filtrów lub zmieni tipsy do słuchawek to dźwięk i odbiór może się w jakimś stopniu zmienić. Powiedzenie że te słuchawki są złe Yinyoo BK2 mógłbym polemizować bo przeważnie mamy swoje ulubione trafione słuchawki i jesteśmy przyzwyczajeni do dźwięku tych ulubionych słuchawek a te co grają nieciekawie od razu bee. Ja słuchawkom zawsze daję szansę. Zamówiłem też QianYun Qian39. Kiedyś zrobię zdjęcie wszystkich słuchawek jakie posiadam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kordal napisał:

Drodzy!

Penon Audio to legitny (czy jak kto woli - sprawdzony) sklep? Piszą, że wysyłają Hongkong Post, ale jak ktoś poprosi to PostNL albo Deutsche Post. Miał ktoś z nimi doczynienia?

To sprawdzony sklep, choć nie wiem co kolega @Methuselah miał na myśli pisząc: "bardziej "legitny"" od wymienionych przez niego sklepów. Nigdy nie miałem problemu z wooeasy (afera z headfi się nie liczy <_<), niceHCK, ani z AK Audio. Z DD Audio póki co nic nie brałem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, e1mo napisał:

To sprawdzony sklep, choć nie wiem co kolega @Methuselah miał na myśli pisząc: "bardziej "legitny"" od wymienionych przez niego sklepów. Nigdy nie miałem problemu z wooeasy (afera z headfi się nie liczy <_<), niceHCK, ani z AK Audio. Z DD Audio póki co nic nie brałem.

Ja osobiście z Wooeasy, NiceHCK ani AK Audio nie miałem problemów. Ale z Penon nie kupowałem nic, a że to sklep www (niby mają swoją ofertę na Ali ale dość ograniczoną) to wolałem zapytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ryankgb napisał:

 

A co według Ciebie jest nielegitnego/niesprawdzonego w sklepach, które wymieniłeś? 

 

Nic pod kątem obsługi klienta, bo ta jest dobra i nigdy z niczym nie miałem problemów. Zresztą, o to stara się każdy sprzedawca na AliExpress. Często nawet szybciej z NiceHCK czy AK Audio trafiały do mnie produkty niż z Penona. Jedyny sklep, który zraził mnie swoją niekompetencją do zakupu, to ten Vsonika z AliExpress.

 

Penon Audio wprowadza jednak sprawdzone produkty, a często "odkrywa" przed światem ciekawe azjatyckie marki. W pozostały jest cała masa okropnych jakościowo modeli sprzedawanych pod markami jak Yinyoo, Senfer, NiceHCK oraz podróbek znanych słuchawek. Nie wspominając o tym, że co chwilę próbują wprowadzać swoje produkty łudząco podobne do tych, które zdobyły popularność, zapominając o kontroli jakości czy dopracowaniu, bo w większości przypadków daleko im do pierwowzoru.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Sir Nick napisał:

Bez przesady z tym okropne jakościowo, mam NiceHCK EB2, EP10, SENFER PT15, wykonanie jest powyżej przeciętnej a i jakość dźwięku podobna. 

 

Nie, nie piszę, że każdy produkt jest zły. Wiele zależy od którego OEM/ODM-a biorą dany model. Zdarzają się bardzo udane - NiceHCK M6 to dla przykładu to samo co nieźle oceniane BGVP DMG. Zdarzają się jednak ogromne wtopy. Na trzy produkty Senfera, które do mnie trafiły, trzy wylądowały w koszu (rozklejona obudowa, gniazdo MMCX, które wyszło ze słuchawki przez próbie zmiany kabla i coś tam jeszcze). Nie, nie jest to sprzęt, który mogę w ciemno komukolwiek polecić.

 

Jedno jednak trzeba przyznać AK Audio, Wooeasy Earphones czy NiceHCK. Promocje robią często na różne produkty i to całkiem spore. Więc nie chcę, żeby to brzmiało, że odradzam komuś kupowanie tam.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim, chciałabym prosić o radę :) Szukam słuchawek bluetooth, do 40$, aktualnie używam kablowych Soundmagic E10 i bezprzewodowych X2T (tych głównie do filmów). Nie jestem fanką przytłaczającego bassu. Słuchawek planuję używać głównie w komunikacji miejskiej, więc potrzebuję konstrukcji zamkniętej. Rozważam QCY QY19 i QCY T1C (mój telefon ma BT 5.0), ale kuszą mnie opcje z wymiennym kablem, jak KZ czy Yinyoo. Nie mam preferencji co co kabla lub jego braku. Skusić się na QY19 za 70 zł z wysyłką czy jest coś, do czego warto dopłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow. 317 stron !!!

Chciałbym, ale chyba nie dam rady przeczytać :)

Mam wobec tego pytanie / prośbę: może by tak utworzyć listę "2018 Top 5 tanie słuchawki z Chin".

Żadnych pracochłonnych ankiet / głosowań. Po prostu, kto się czuje na siłach, niech zaproponuje swoją listę.

Z czasem pewnie wywiąże się dyskusja i powstanie lista wynikowa (best of the best) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tin Audio T2

 

Dziękuję, zamykam listę :D A tak na serio, to wiele osób tutaj słyszało masę dokow chińskich do 50 backsów, także sam jestem ciekaw. Pewnie często się pojawią też BQ3, które sam uważam za bardzo dobre, ale miałem problemy z ich aplikacją (krótka tulejka). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Najner napisał:

1. Tin Audio T2

 

Dziękuję, zamykam listę :D A tak na serio, to wiele osób tutaj słyszało masę dokow chińskich do 50 backsów, także sam jestem ciekaw. Pewnie często się pojawią też BQ3, które sam uważam za bardzo dobre, ale miałem problemy z ich aplikacją (krótka tulejka). 

 

KZ Starline rozwiązują problem krótkiej tulejki w BQ3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, LuQi napisał:

 

Masz na myśli te standardowe tipsy dodawane do większości/wszystkich KZ'tów?

KZ Starline to standardowe tlpsy dodawane do KZ'tów. Nie rozwiązują całkowicie problemu krótkiej tulejki (i tulejka jest bez rowka/wargi) ale ogólnie są dłuższym tipsami niż te stockowe dodawane do BQEYZ BQ3/KC2 - łatwiej złapać seal'a i pewniej leżą w uchu. Można śmiało spróbować jakiś innych (dłuższych), ewentualnie  biflange lub triflange. Tipsy BQEYZ to śmieci, a tulejki są niedopracowane (krótkie i bez wargi/rowka) ale jak się dobierze odpowiednie tipsy to jest dobrze ;)

Edytowane przez strong6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak @strong6odsłuchy prezentów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jaro54 napisał:

I jak @strong6odsłuchy prezentów? 

Jestem w trakcie odsłuchów, praktycznie niedawno zacząłem. Sprawia mi to dużą frajdę, bo zarówno BQEYZ BQ3 jak i Walker A7 są słuchawkami, które grają świetnie, są warte wydanych pieniędzy ;) To tak na szybko.

 

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności