Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Nie podpinajcie tego kabelka (8-core od TRN) pod BQ3. On jest dobry do Tin Audio T2. W BQ 3 psuje dźwięk 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jaro54 napisał:

Nie podpinajcie tego kabelka (8-core od TRN) pod BQ3. On jest dobry do Tin Audio T2. W BQ 3 psuje dźwięk 

 

Moim skromnym zdaniem, zdecydowanie poprawia, a nie psuje :huh:.

 

Edit. Być może 3,5mm psuje, ale balans 2,5mm zdecydowania poprawia ;).

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja mam teraz tylko wyjścia 3,5 mm. Za to 4-żyłowy od KZ poprawia w stosunku do stockowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jaro54 napisał:

Nie podpinajcie tego kabelka (8-core od TRN) pod BQ3. On jest dobry do Tin Audio T2. W BQ 3 psuje dźwięk 

Tak, wiem - pisałeś, że dźwięk staje się gęstszy ;)
 

1 minutę temu, e1mo napisał:

 

Moim skromnym zdaniem, zdecydowanie poprawia, a nie psuje :huh:.

Podepnę i sprawdzę. Ale to dopiero po świętach (BQ3 to prezent) ;)
W Revonext QT2 - na TRN 8 core - ogólny przekaz dźwiękowy się poprawił, skraje pasm stały się mocniej podkreślone.

 

2 minuty temu, Jaro54 napisał:

Akurat ja mam teraz tylko wyjścia 3,5 mm. Za to 4-żyłowy od KZ poprawia w stosunku do stockowego. 

4 żyłowy od KZ-tów też mam i też wypróbuję ;)

A wszystko to zrobię po świętach. Czekam na Wigilię, a jeszcze bardziej na prezenty :P
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Jaro54 napisał:

Akurat ja mam teraz tylko wyjścia 3,5 mm. Za to 4-żyłowy od KZ poprawia w stosunku do stockowego. 

 

Po krótkich testach, muszę przyznać że na balansie dźwięk ma lepszą scenę, nieco więcej powietrza i jest trochę jaśniejszy. Dźwięk z 3,5mm jest dla mnie nieco za ciemny (zwłaszcza wokale) i zbyt bezpośredni.

 

P.S.: W przypadku BQ3, jestem przyzwyczajony do dźwięku z balansa, ponieważ ten kabelek przyszedł do mnie pierwszy. 3,5mm mam na co dzień podpięty do ZS10 ;).

Edytowane przez e1mo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tym pisałem. Zbyt gęste granie. Za to T2 zyskują 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zdajesz sobie sprawę, że podpinając jednocześnie balans i normalnego jacka możesz uwalić elektronikę?

Praktycznie każdy producent zaznacza w instrukcji, by tego pod żadnym pozorem nie robić.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Inszy napisał:

Ale zdajesz sobie sprawę, że podpinając jednocześnie balans i normalnego jacka możesz uwalić elektronikę?

Praktycznie każdy producent zaznacza w instrukcji, by tego pod żadnym pozorem nie robić.

Tak wiem, ale grałem tylko na jednym, ale to była tylko wizualizacja :P. Żeby nikogo nie kusić usunąłem zdjęcie ;).

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, strong6 napisał:

Ciekawi mnie czy jakość basu BQEYZ BQ3 będzie lepsza niż ta w RevoNext QT2 w których bas, jego teksturowanie i głębokość zejścia jest wśród budżetowych słuchawek na mistrzowskim poziomie. Szczególnie na kabelku TRN 8 core.
@pawelekdabek masz może ten kabelek? Podpinałeś QT2 pod niego? Ciekawe jak BQ3 wypadną w porównaniu do Aune E1 bo jak pisałeś - QT2 wypadły słabo.
Ale nie ma co się dziwić - Aune E1 to już nie są tanie słuchawki i nie są z Chin.

Mam ten kabelek ale użyłem go tylko kilka razy, miałem wrażenie, że mi się dźwięk zlepia w papkę na nim ale dzisiaj mam trochę więcej czasu na słuchanie to zrobię sobie porównanie i napiszę jak wrażenia.

 

Ogólnie bardzo lubiłem QT2, audiobudget np napisał, że dla niego te słuchawki to nr. 1 do 50 dolarów oraz, że są lepsze od BQEYZ K2 ale jak porównałem je ostatnio z E1 to okazały się mocno średnie a samo brzmienie syntetyczne. Troszkę powątpiewam w te BQ3 no ale zobaczymy 😁

 

Praktycznie Aune to chińska firma jednak dziwi mnie to, że swoje słuchawki sprzedaje tylko w Polsce. W internecie próżno szukać choć jednej anglojęzycznej recenzji E1, a samych słuchawek nie kupimy na AliExpress ani innych podobnych stronach. 

Edytowane przez pawelekdabek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, strong6 napisał:

W Revonext QT2 - na TRN 8 core - ogólny przekaz dźwiękowy się poprawił, skraje pasm stały się mocniej podkreślone.

Po odsłuchach podpisuję się pod tym w 100 procentach 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

szukam słuchawek dokanałowych z wymiennym kablem, tak aby można je było podpiąć pod kebelek BT od KZ. Jest jeden wymóg - słuchawki muszą być wąskie. Tin Audio T2 z piankami T200 są za grube i nie wchodzą nawet do ucha. Da się coś znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już miałem pchać Tin T2 dalej a okazało się że po zatkaniu BR jednak mają bas! Czemu nikt nie mówił :)

12 godzin temu, marco-polo napisał:

 

1MORE kupisz w PL w dobrej cenie. Może warto sprawdzić. Ew odesłać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rafal735r napisał:

Już miałem pchać Tin T2 dalej a okazało się że po zatkaniu BR jednak mają bas! Czemu nikt nie mówił :)

Trzeba dokładniej czytać, było kilkanaście stron wcześniej. Dokup jak nie masz kabelek TRN 8-core i jeszcze bardziej ocieplisz dźwięk. Ale wtedy odkryj BR bo może być za ciepło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rafal735r napisał:

Wątpie bym odetkal BR. Jeszcze nie słuchałem ich długo, ale jest OK. 

A ten 8 core nie jest za gruby? Są jakieś z łamanym wtykiem? 

Jest grubszy napewno od zwykłych kabli ale jak dla mnie bardziej wygodny, szczegolnie za uchem. TRN akurat nie ma wersji z wtykiem kątowym.

Edytowane przez pawelekdabek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, rafal735r napisał:

Wątpie bym odetkal BR. Jeszcze nie słuchałem ich długo, ale jest OK. 

A ten 8 core nie jest za gruby? Są jakieś z łamanym wtykiem? 

Owszem, wizualnie można powiedzieć, że jest gruby, jednak w rzeczywistości, w trakcie użytkowania się to nie przekłada.

Jest miękki, elastyczny. To na prawdę kawał dobrego kabla. Jak za tę cenę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sqill napisał:

Cześć,

szukam słuchawek dokanałowych z wymiennym kablem, tak aby można je było podpiąć pod kebelek BT od KZ. Jest jeden wymóg - słuchawki muszą być wąskie. Tin Audio T2 z piankami T200 są za grube i nie wchodzą nawet do ucha. Da się coś znaleźć?

Ja proponuję potrójne gumki, bo wśród chińskich słuchawek jest bardzo mały wybór takich z cienką tulejką. Też mam taki problem i potrójne gumki, które wydłużają i zmniejszają średnice nieźle się sprawdzają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rafal735r napisał:

On nie ma pamięciowych końcówek? Widzę sporo jest takich kabli na ali. 

Jeżeli mowa o TRN 8 core to nie, nie posiada pamięciowych odcinków. Nie da się swobodnie dopasować kształtu. Odcinki są fabrycznie uformowane, ale osobiście wielce mi to nie wadzi, ot czasem lubi wypaść zza ucha ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się na MEE audio Pinnacle P2 z Massdrop powinno mnie wyjść razem z cłem ok 250 zł, jaki kabelek polecacie do nich czy ten trn8 za 30 zł z Ali może być? czy może coś innego? może Yinyoo H3 H5 8 Core Zmodernizowane Posrebrzane za 70 zł? 

Edytowane przez ppmuzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, matdru napisał:

Jeżeli mowa o TRN 8 core to nie, nie posiada pamięciowych odcinków. Nie da się swobodnie dopasować kształtu. Odcinki są fabrycznie uformowane, ale osobiście wielce mi to nie wadzi, ot czasem lubi wypaść zza ucha ;) 

Chodzi mi o taki jak w oryginale. Mailem ZSRy z takimi kablami i to jest udręka jak się wyjmuje często sluchawki z uszu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności